تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن آزمایش

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر آبگرمکن آزمایش | مشکلات رایج آبگرمکن آزمایش

یکی از آبگرمکن های با کیفیتی که در بازار وجود دارد آبگرمکن آزمایش می باشد. در صورتی که این آبگرمکن نیاز به عیب یابی و تعمیر پیدا کرد بهتر است، که از خدمات تعمیر نمایندگی آبگرمکن آزمایش بهره برده و مشکلات آن را برطرف کنید. در همه فصل های سال از آبگرمکن آزمایش استفاده می شود. این آبگرمکن موجب می‌شود آب منزل گرم شده و آب گرم مصرفی اهالی خانواده تأمین گردد. با توجه به اینکه آبگرمکن آزمایش پرمصرف است، احتمال فرسوده شدن و نیاز به تعمیر پیدا کردن آن زیاد است.

عیب‌یابی آبگرمکن آزمایش

از جمله مزیت های مهم آبگرمکن آزمایش این است، که در مصرف انرژی صرفه جویی زیادی می‌گردد. آبگرمکن های آزمایش در صورت خراب شدن باید به موقع عیب‌یابی و تعمیر شود. در غیر این صورت خسارت و خطرات زیادی به همراه خواهد داشت.

از جمله مشکلاتی که امکان دارد برای آبگرمکن آزمایش رخ دهد می توان به جرقه نزدن آبگرمکن آزمایش، نوسان دمای آب، خاموش بودن شعله، درست تنظیم نشدن دمای آب، بیش از اندازه گرم شدن آب و گرم نشدن آب اشاره کرد.

آبگرمکن آزمایش ناگهان خاموش می‌شود

در مواقعی که نیاز به آب گرم دارید، در صورت سر شدن آب با مشکلاتی مواجه خواهید شد. به طور مثال در زمان استحمام کردن وقتی آب به صورت یک دفعه سرد می شود، بسیار آزاردهنده خواهد بود. در این صورت باید این موارد را ارزیابی کنید:

 • احتمال ایراد داشتن واشر دیافراگم آبگرمکن آزمایش وجود دارد. در این صورت شما باید آن را بررسی کرده و در صورت خراب بودن آن را عوض کنید.
 • چنانچه ترموکوپل آبگرمکن آزمایش ایراد و خرابی داشته باشد، موجب بروز این مشکل خواهد شد.
 • چنانچه مشعل آبگرمکن آزمایش دارای ارتفاع بسیار زیادی باشد، ممکن است به صورت ناگهانی آبگرمکن آزمایش خاموش شده و آب گرم مصرفی سرد شود.
 • چنانچه مشعل آبگرمکن آزمایش نقص و ایرادی داشته باشد، می تواند دلیل خاموش شدن یکدفعه آبگرمکن آزمایش باشد.
 • اگر گازی که به آبگرمکن وارد می شود، دارای فشار مناسبی نباشد، احتمال خاموش شدن آبگرمکن آزمایش بسیار زیاد است.
 • یکی دیگر از مواردی که در صورت خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن آزمایش باید مورد بررسی قرار بگیرد، مقدار فشار آب است، که وارد آبگرمکن می‌شود. در صورت افت فشار آب ممکن است آبگرمکن به صورت ناگهانی خاموش شود.
حتما بخوانید:   خطرهای پکیج در منزل چیست؟ | آیا استفاده از پکیج در خانه زیان آور است؟

آبگرمکن آزمایش

آبگرمکن آزمایش آب را گرم نمی‌کند

یکی از دلایلی که موجب می‌شود آبگرمکن آزمایش نتواند آب را گرم کند این است، که امکان دارد لوله های آب یخ ببندند و در این صورت آب مورد نیاز آبگرمکن تأمین نشده و نمی تواند گرم شود.

یکی دیگر از دلایل ساده برای گرم نشدن آب در آبگرمکن آزمایش این است، که آبگرمکن را در دماهای بسیار پایین تنظیم نموده‌اید. بنابراین باید دمای آبگرمکن آزمایش را چک کنید و به صورت صحیح تنظیم نمایید.

چنانچه در آبگرمکن آزمایش سنسور مشکلی وجود داشته باشد، می‌تواند موجب شود، که آب به اندازه کافی گرم نشود.

فشار کم آب گرم

یکی از مشکلات رایجی که کاربران از آن شکایت می‌کنند این است، که آب گرمی که از آبگرمکن آزمایش می آید، فشار بسیار کمی دارد. در این حالت احتمال رسوب گرفتگی لوله ها بسیار زیاد است. در این حالت آب گرم به راحتی در لوله ها جریان نخواهد داشت و فشار آب گرم و خروجی بسیار کمتر از حالت عادی خواهد بود.

همچنین در صورتی که در آپارتمان ها زندگی می کنید احتمال دارد آبی که وارد آبگرمکن می شود دارای فشار بسیار کمتری باشد و در نتیجه آب گرمی که از آن خارج می شود کم فشار باشد.

آب بیش از اندازه داغ شده است

اولین و مهمترین دلیل بروز این مشکل این است، که آبگرمکن آزمایش را در دماهای بسیار بالا تنظیم نموده اید. بنابراین باید دمای آن را مجدداً تنظیم کنید، تا دمای آب کاهش پیدا کرده و به دمای مورد نظر شما برسد.

دومین علت بیش از اندازه گرم شدن آب خروجی از آبگرمکن آزمایش این است، که دریچه خروجی آب مسدود است. در این صورت آب درون آبگرمکن بیش از اندازه گرم خواهد شد.

احتمال دارد، که فشار آبی که به آبگرمکن آزمایش وارد می‌شود کم بوده و موجب بروز این مشکل شده باشد. محفظه احتراق را مورد بررسی قرار دهید، که در آن جسم خارجی وجود نداشته باشد. در صورتی که مبدل حرارتی کثیف و ترک خورده باشد موجب تنظیم نشدن دمای آب آبگرمکن آزمایش خواهد شد.

آب آبگرمکن آزمایش تغییر رنگ داده است

در صورتی که لوله های مسی آبگرمکن آزمایش اکسیده شده باشند، موجب خواهد شد آبی که از آبگرمکن آزمایش خارج می‌شود، تغییر رنگ دهد. برای اینکه این مشکل برطرف شود، باید لوله های آبگرمکن آزمایش را مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید، که نباید این آب ها را مصرف کنید. چون احتمال دارد، که سلامت شما و خانواده شما به خطر بیفتد. برای رفع مشکل بهتر است لوله های آبگرمکن آزمایش خود را در اسرع وقت عوض کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید آبگرمکن برقی | بررسی مزایا و معایب آبگرمکن برقی

روشن نشدن شمعک آبگرمکن آزمایش

یکی از مشکلاتی که امکان دارد برای آبگرمکن آزمایش به وجود آید این است، که شمعک آن روشن نمی شود. در این حالت احتمال دارد، که واشر دیافراگم خرابی داشته باشد. همچنین در صورت کم بودن فشار گازی که به آبگرمکن آزمایش وارد می شود احتمال دارد، که شمعک آبگرمکن آزمایش نتواند روشن شود. یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل خرابی ترموکوپل آن می باشد. در این صورت باید آن را عوض کنید.

اهمیت سرویس آبگرمکن آزمایش

اهمیت سرویس کردن آبگرمکن آزمایش یکی از مواردی می باشد، که بسیاری از افراد از آن مطلع نیستند و تا وقتی که خرابی برای آبگرمکن آنها به وجود نیاید، به فایده سرویس کردن پی نمی برند. اغلب مشکلاتی که برای آبگرمکن آزمایش به وجود می‌آید به دلیل سرویس نکردن به موقع آنها می باشد.

 1. مهمترین و اصلی ترین دلیلی که سرویس کردن آبگرمکن آزمایش دارای اهمیت زیادی است این می باشد، که از هزینه های گزاف عیب یابی و تعمیر جلوگیری خواهد شد. چون وقتی سرویس دوره‌ای آبگرمکن آزمایش انجام می‌شود، ایرادات و مشکلاتی که در آن به وجود آمده است، از همان اول تشخیص داده شده و برطرف می شود. به این ترتیب از آسیب دیدن بیشتر قطعه های مهم آبگرمکن آزمایش جلوگیری می گردد، که نهایتاً موجب کمتر شدن هزینه تعمیرات دستگاه شما خواهد شد.
 2. یکی دیگر از مزایای سرویس دوره ای آبگرمکن آزمایش این است، که موجب افزایش طول عمر مفید سیستم خواهد شد به طور معمول وقتی که آبگرمکن ها تولید می شوند، برای هرکدام عمر مفید خاصی در نظر می‌گیرند. در صورتی که از آبگرمکن آزمایش به صورت مناسب نگهداری نشود و یا نصب نادرست انجام شود، طول عمر آن کاهش پیدا کرده و عملکرد مناسبی نخواهد داشت. سرویس دوره‌ای موجب می‌شود، که این موارد برطرف شده و دیگر تا چند سال نیاز به خرید آبگرمکن جدید نخواهید داشت.
 3. از دیگر مزایای مهم سرویس کردن به موقع آبگرمکن آزمایش این است، که قبل از اینکه مشکلات جدیدی به وجود آید، ایراد آنها ها را می یابید و برطرف می‌کنید. به عنوان مثال چنانچه لوله های آبگرمکن آزمایش دچار نشتی شده باشند، قبل از اینکه بازدهی آبگرمکن کاهش پیدا کند و لوله ها پوسیده گردند، می‌توانید آنها را عوض کنید.
 4. وقتی که آبگرمکن آزمایش به موقع سرویس شود می توان از مشکل کم بودن فشار آب گرم جلوگیری کرد و در تمام روزهای سال حتی وقتی که فشار آب ساختمان کم است، فشار آب گرم خروجی از آبگرمکن آزمایش مناسب بوده و از آن لذت خواهید برد.
 5. وقتی که آبگرمکن آزمایش به موقع سرویس می شود از مشکلاتی مانند خاموش شدن ناگهانی و کم شدن شعله آن جلوگیری خواهد شد. چون در هنگام سرویس کردن، آبگرمکن رسوب گیری می شود و تا حد زیادی از بروز چنین مشکلاتی کاسته خواهد شد. وقتی که رسوب گیری آبگرمکن آزمایش به موقع انجام شود، آب گرم قطع شده و دمای آن کاهش پیدا نخواهد کرد. به این ترتیب آبگرمکن آزمایش مشکلی نخواهد داشت.
 6. وقتی که آبگرمکن آزمایش سرویس می‌شود سرویسکاران گرفتگی سوراخ های شعله آن را رفع نموده و سنسور دمای آبگرمکن را به صورت صحیح تنظیم می کنند. به این ترتیب دیگر شاهد نوسانات دمایی نبوده و آب خروجی از آبگرمکن آزمایش گرم و سرد نخواهد شد. در برخی مواقع سرویس آبگرمکن آزمایش انجام نمی شود، برای گرم شدن آب باید مدت زمان زیادی را منتظر بمانید، اما با سرویس کردن به موقع این مشکل را نخواهید داشت و از گرم و سرد شدن آب جلوگیری خواهد شد.
 7. وقتی که آبگرمکن آزمایش سرویس می‌شود، از بروز اتفاقات و حوادث خطرناک مثل اتصال برق، گاز گرفتگی، گرفتگی دودکش و… جلوگیری خواهد شد.
حتما بخوانید:   راهنمای مشکلات رایج پکیج ال جی

آبگرمکن آزمایش

سخن تکمیلی

آبگرمکن آزمایش در کل روز های سال مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل امکان به وجود آمدن ایرادات و مشکلات در آن زیاد می باشد. در این صورت باید آبگرمکن آزمایش را به موقع عیب یابی و تعمیر نمایید. چنانچه در مورد خرابی های به وجود آمده در آبگرمکن آزمایش اطلاعات و آگاهی های کافی ندارید بهتر است، که از خدمات تعمیر نمایندگی ها و دیگر مراکز معتبر استفاده نمایید، تا آبگرمکن آزمایش با مشکلات و آسیب های بیشتری مواجه گردد. در غیر اینصورت عملکرد و کارکرد آبگرمکن آزمایش کاهش یافته و در حین استفاده از آن با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد.

31

راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن آزمایش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی ایرادات و مشکلات رایج آبگرمکن آزمایش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x