تغذيه

راهنمای خرید دانه سبز قهوه|فواید دانه سبز قهوه

راهنمای خرید دانه سبز قهوه|فواید دانه سبز قهوه، کیفیت دانه سبز قهوه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

برای اینکه بتوانید قهوه با طعم عالی تهیه کنید باید در مورد خرید دانه سبز قهوه اطلاعات کامل داشته باشید. انتخاب نوع قهوه در مزه و طعم نهایی آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود. بیشتر افراد در مورد قهوه های معروف که در بازار موجود می باشد، مانند قهوه فرانسه، قهوه ترک و… اطلاعات خوبی دارند، اما در مورد دانه سبز قهوه اطلاعات زیادی ندارند. در صورتی که باید بدانید قهوه سبز از جمله قهوه هایی است، که طرفداران خاص خود را دارد. در این مقاله مشخصات و فواید دانه سبز قهوه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دانه سبز قهوه

در واقع می‌توان گفت، که دانه سبز قهوه در مرحله ابتدایی تر از دانه های معمولی قهوه می‌باشند. دانه سبز قهوه هنوز بود داده نشده است. از جمله مکمل های غذایی محبوب در بین افراد عصاره دانه سبز قهوه می باشد، که اسید کلروژنیک فراوانی دارد. این ماده ضد التهاب و آنتی اکسیدان قوی می باشد.

دانه سبز قهوه

فایده‌های دانه سبز قهوه

قهوه هایی که از نوع سبز هستند، خواص فوق‌العاده‌ای دارند، که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 • قهوه دارای آنتی اکسیدان فراوان می باشد. اما مقدار آنتی اکسیدانی که در دانه سبز قهوه وجود دارد، در مقایسه با قهوه بو داده بیشتر است.
 • دانه سبز قهوه موجب می شود، که سوخت و ساز بدن افراد بالاتر برود و این موجب آب شدن و شکستن پیوندهای چربی خواهد شد. همانطور که اطلاع دارید هرچه متابولیسم و سوخت و ساز بدن بیشتر باشد میتوانید کاهش وزن بیشتری را تجربه کنید. دانه سبز قهوه بدن به کاهش ترشح گلوکز کمک می کند. این موجب می‌شود، که بدن شما به جای سوزاندن گلوکز، چربی های اضافه را بسوزاند، که موجب کم کردن وزن خواهد شد.
 • دانه سبز قهوه موجب می‌شود، که شما اشتهای زیاد و کاذب نداشته باشید. چون این ماده به صورت طبیعی اشتهای شما را مهار خواهد کرد. اگر به صورت منظم دانه سبز قهوه مصرف شود اشتها و هوس پرخوری و شما کاهش پیدا خواهد کرد.
 •  دانه سبز قهوه موجب پاکسازی کبد از کلسترول و سوم شده و مثل ماده ای سم زدا عمل خواهد کرد.
 •  از فواید دیگر دانه سبز قهوه این است، که دارای مواد مورد نیاز و ویتامین ها برای جلوگیری از افتادگی و پیری پوست است.
حتما بخوانید:   تاثیر تغذیه سالم بر سلامت اعضای مختلف بدن‌ | همه چیز در مورد تغذیه سالم

انتخاب دانه سبز قهوه

انتخاب دانه سبزه قهوه با توجه به ذائقه هر فرد متفاوت خواهد بود. برای این که بتوانید دانه سبز قهوه با کیفیت را انتخاب کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید، که دانه سبز قهوه که به مناطق خاص مربوط است، با یکدیگر متفاوت هستند. مناطق گوناگون که قهوه برداشت می کنند، هر کدام دارای دانه سبز قهوه با خاصیت ها و ویژگی های منحصر به فرد است که در ادامه به آن می پردازیم:

 • دانه سبز قهوه که در آمریکای مرکزی و جنوبی برداشت می‌شود، به طعم مرکبات و گلی معروف هستند.
 •  بنابراین چنانچه در قهوه تلخی زیاد را دوست ندارید، دانه سبز قهوه در منطقه های مرکزی و جنوبی آمریکا برداشت می شود، استفاده نمایید.
 • دانه سبز قهوه که در مکزیک کاشت می‌شود، طعمی مثل شکلات داشته و از نوع ارگانیک است.
 •  دانه سبز قهوه برزیل خوش طعم تر و شیرین تر هستند و طعم این قهوه مثل آجیل و شکلات است.

دانه سبز قهوه

فرآوری دانه سبز قهوه

قهوه ها را معمولاً به صورت متفاوت فرآوری می‌کنند، برای فرآوری دانه سبز قهوه از دو روش زیر استفاده می شود:

 • روش طبیعی یا خشک: به روشی که در آن دانه های سبز قهوه بدون دخالت و در مجاورت هوا خشک می‌شود، روش خشک می گویند، که استفاده از این روش موجب می شود، دانه های قهوه سنگین تر و شیرین تر باشند.
 •  روش شسته شده یا مرطوب دانه های قهوه: با استفاده از این روش چون دانه ها شسته می شوند، طعم آن ها ملایم تر و نرم تر خواهد بود.

خوردن دانه سبز قهوه

برای اینکه دانه سبز قهوه را بخورید، نیاز به کار خاصی ندارید. فقط باید توجه داشته باشید، که اگر بیماری هایی مثل قند، فشار خون، افت فشار و… دارید، نباید به صورت خودسرانه از دانه سبز قهوه استفاده کنید. در چنین شرایطی شما می توانید دانه سبز قهوه را نیز مثل دیگر قهوه ها به صورت پودری استفاده کنید و می توانید از موادی مانند عسل برای شیرین تر کردن آن استفاده نمایید.

ویژگی‌های طعم دانه سبز قهوه

همانطور که می دانید دانه های سبز قهوه با طعم های گوناگون در بازار عرضه می شود که شما می توانید با توجه به سلیقه و نیاز به خود نوع مناسب و آن را انتخاب کنید در ادامه ویژگی ها و مشخصات طعم دانه سبز قهوه را معرفی می کنیم:

 • طعم دانه سبز قهوه flower: اگر شما هم به دانه هایی با طعم های شهد گل و گل علاقه مند هستید، می توانید از این طعم دانه سبز قهوه استفاده کنید.
 • دانه سبز قهوه با طعم Refresh : این قهوه احساس شادابی زیادتری ایجاد کرده و دارای اسیدیته بیستری است.
 • دانه سبز قهوه طعم berry: افرادی که به طعم مرکبات و میوه ها علاقه مند هستند، این قهوه انتخاب بسیار مناسبی برای آنها خواهد بود.
 • طعم Complexity وقتی چندین دانه سبز قهوه با هم مخلوط می شوند، به آن پیچیدگی دانه قهوه می گویند.
حتما بخوانید:   کپسول قهوه چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟

دانه‌های سبز قهوه یکسان نیستند

دانه های سبز قهوه انواع مختلفی دارند و تفاوت آنها موجب می‌شود، که طعم آنها نیز متفاوت باشد. در ادامه به برخی از نکات در این مورد می پردازیم:

 • خاستگاه دانه قهوه: شرایط مختلفی که قهوه رشد می کند مثل رطوبت، آب و هوا و خاک در طعم و عطر قهوه موثر خواهد بود. پیش از آنکه تفاوت میان مناطق و مزارع را مقایسه کنید بهتر است، که دانه های بزرگ و کوچک قهوه کشورهای گوناگون را تست کنید و دانه قهوه منطقه های مختلف را بچشید.
 • گونه قهوه: قهوه ها گونه های مختلفی دارند و در تهیه کردن قهوه بسیار تاثیر گذار هستند. نوشیدن هر کدام از گونه های مختلف قهوه تجربه‌ی متفاوتی خواهد بود.
 • ارتفاع دانه قهوه: به صورت کلی می توان اینگونه گفت که هر چقدر که ارتفاع بیشتر باشد دما پایین تر خواهد بود و دمای پایین موجب می شود که قهوه آرام تر رشد کند و میزان شیرینی آن بیشتر شود به این نکته توجه داشته باشید، که منطقه های گوناگون دما های مختلفی دارند. بنابراین وقتی قهوه ها را مقایسه می کنید باید به ارتفاع نیز توجه داشته باشید.
 • فرآوری دانه قهوه: نحوه فراوری یعنی طریقه جدا کردن دانه های قهوه از میوه آن می باشد. در فراوری خشک اینگونه عمل می‌شود، که پیش از حذف لایه های بیرونی کل میوه خشک می گردد و این موجب می شود، که قهوه طعم میوه ای و شیرین داشته باشد. در روش مرطوب پیش از خشک شدن میوه، قهوه جدا می گردد. بنابراین قهوه طعم شیرینی کمتری خواهد داشت و رقیق تر است، که موجب می‌شود اسیدیته بیشتری داشته باشد. در روش نیمه مرطوب، پوست قهوه را جدا می‌کنند. اما به مقدار زیادی موسیلاژ روی دانه ها باقی خواهد ماند، که نسبت به روش مرطوب، دانه قهوه رایحه بیشتری خواهد داشت.
حتما بخوانید:   طرز تهیه قهوه ترک | چگونه با اسپرسو ساز قهوه ترک درست کنیم؟

دانه سبز قهوه

قهوه سبز را چه موقع بنوشیم؟

قهوه سبز را شما می توانید در طول روز هر زمانی که مایل هستید، مصرف نمایید. اما بهترین موقعی که برای نوشیدن قهوه سبز مناسب تر است، پس از وعده های غذایی می باشد. چون وقتی کربوهیدرات و پروتئین خورده می شود، با مصرف قهوه سبز دیگر میزان قند خون شما به صورت ناگهانی افزایش پیدا نخواهد کرد. برای اینکه طعم و مزه قهوه سبز شما بهتر شود، می توانید از کمی دارچین و عسل نیز استفاده کنید.

طرز تهیه کردن قهوه سبز

 1. برای درست کردن قهوه سبز پنج دقیقه زمان لازم خواهد بود. قهوه سبز نیز مثل دیگر قهوه ها به سرعت دم خواهد شد.
 2.  در ابتدا باید دانه های سبزه قهوه را با آب تمیز با دقت بشویید و آن را داخل ظرف پر از آب قرار دهید.
 3.  سپس باید این ظرف را بر روی حرارت مستقیم اجاق گاز خود قرار دهید، تا به نقطه جوش برسد.
 4.  وقتی آب شما به نقطه جوش می رسد کمی آنها را به هم بزنید و وقتی عطر قهوه را احساس کردید، شعله اجاق گاز خود را خاموش نمایید.
 5.  این معجونی که درست کردید را باید از صافی رد کنید، تا قهوه شما برای سرو آماده شود. این عصاره را شما می توانید درون یخچال گذاشته و برای سه الی چهار روز نیز از آن استفاده نمایید.

سخن تکمیلی

در این مقاله در مورد فاکتور هایی که نشان دهنده دانه سبز قهوه خوب هستند، توضیحات مفصل داده شد. شما باید در هنگام خرید دانه سبز قهوه به همه این نکات توجه کافی داشته باشید. چون هر کدام از آنها روی طعم و مزه قهوه شما بسیار موثر خواهند بود. دانه سبز قهوه دارای خاصیت ها و فواید زیادی است که آنها را توضیح دادیم. با توجه به اینکه دانه سبز قهوه در مناطق مختلف کشت و برداشت می‌شود، طعم هر کدام از آنها متفاوت خواهد بود. شما باید با توجه به سلیقه و نیاز خود قهوه مناسب را انتخاب نمایید. برای مثال قهوه ای که در آمریکای جنوبی و مرکزی کشت و برداشت می شود، با قهوه ای که در آفریقا برداشت می گردد، بسیار متفاوت است و طعم آنها با یکدیگر فرق دارد. شما می‌توانید از خود فروشنده نیز در مورد دانه سبز قهوه سوالات خود را بپرسید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای خرید دانه سبز قهوه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی کیفیت دانه سبز قهوه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x