تعمیرات کولر گازی

راهنمای رفع خطا و ارورهای کولر گازی کین الکتریک

از نگران کننده ترین مسائل می توان به خطاهای کولر گازی کین الکتریک اشاره کرد که اختلال های موجود در عملکرد کولر گازی را نشان می دهند. در گذشته به دلیل اینکه کولر های گازی صفحه نمایش نداشتن برای پیدا کردن عیب های دستگاه باید از تکنسین های حرفه ای استفاده می شد ولی امروزه کد های خطا به آسانی مشکلات دستگاه را نشان می دهند و افراد می توانند با استفاده از این کد ها تشخیص دهند که کدام قیمت از کولر گازی دچار مشکل شده است. در ادامه این مقاله کد های خطا و نحوه تشخیص مشکلات کولر گازی را به صورت کامل برای شما شرح داده ایم.

روش تشخیص کد خطا کولر گازی کین الکتریک چیست

برای تمامی مدل های کولر گازی تقریبا روش های تشخیص ارور های کولر گازی کین الکتریک یکسان می باشد. در اکثر کولر های گازی به صورت آلارم مشکلات و خطاهای دستگاه نمایش داده می شود. نمایش آلارم ها در کولر های گازی به دو شکل انجام می شود. در مدل اول به صورت چشمک مشکلات دستگاه شناسایی می شود. به این صورت که مدت زمان چشمک و تعداد چشمک مشخص کننده ی هر ارور می باشد.

اما امروزه در اکثر مدل ها به حالت کد انواع خطا ها نمایش داده می شود. این کد ها به صورت حروف و اعداد می باشند که هر کدام از آن ها یک مشکلی را به صورت علنی نمایش می دهند. می توانید به آسانی با استفاده از این کد های خطا تشخیص دهید که کدام بخش از دستگاه دچار مشکل شده است.

ارور یا خطا به چه معنی است

همان طور که در بدن هر انسانی تعدادی سیگنال درد وجود دارد که هر نقطه از درد را به مغز اطلاع می دهد و بدون هیچ اراده ای دست شما به آن قسمت می رود در دستگاه ها نیز همچنین سیستمی وجود دارد.

برنامه نویسانی که دستگاه های برقی و مدرن را برنامه ریزی می کنند برای بعضی از مشکلات متداول دستگاه ها کد های مخصوصی را ایجاد می کنند که در مواقع وجود مشکل در این قطعات دستگاه آلارم می دهد و بر روی پنل کد مخصوص را نمایش می دهد. در واقع کد های خطا یک نوع زبان در بین دستگاه و انسان می باشد که با استفاده از آن می تواند مشکل خود را بیان کند.

در برخی از کولر های گازی پنل نمایشی وجود ندارد و علائم خطا با استفاده از چراغ چشمک زن نمایش داده می شود. این آلارم ها را می توانید به آسانی با خواندن دفترچه کاتالوگ و کمی دقت پیدا کنید به این شکل که تعداد چشمک ها و زمان بین هر چشمک نشان دهنده مشکل دستگاه می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کولر های گازی مولتی اسپیلت چیست؟ | کولر های گازی نسل جدید با نسل های قبل از آن

اما در مدل هایی که پنل نمایش دارند و دیجیتالی می باشند خطا ها به صورت کدا هایی که از حروف و اعداد تشکیل شده اند نمایش داده می شوند. در این مدل ها تشخیص نوع خطا و رفع آن آسان تر می باشد.

خطا های کولر گازی کین الکتریک

انواع کد های ارور در کولر گازی کین الکتریک چیست

باید در کمترین زمان به وسیله ی خودتان یا یک تکنسین حرفه ای کد های ارور را روی کولر گازی تشخیص دهید و رفع نمایید در ادامه برای آشنایی بیشتر شما با کد های ارور جدولی را آورده ایم که در آن کد های خطا را به همراه دلایل اتفاق افتادن آن ها ذکر کرده ایم:

انواع کد های ارور کولر گازی کین الکتریک دلایل  رخ دادن کد های ارور
E1 در این خطا باید سنسور های مربوط به دمای محیط را بررسی نمایید.
E2 در این کد ارور باید سنسور مربوط به پایپ اوپراتور را بررسی نمایید.
E3 در این کد خطا باید سنسور مربوط به پایین کندانسور را چک کنید.
F1 در این کد ارور باید سنسور های مربوط به دمای محیطی را چک نمایید.
F2 در این کد ارور باید سنسور مربوط به پایپ محیطی را چک نمایید.
F3 در این کد خطا باید سنسور مربوط به پایپ کندانسور را بررسی نمایید.
F4 در این مواقع باید موتور فن یونیت داخلی را چک کنید.
E0 کار کرد نرمال دستگاه را در مواقع نمایش این کد چک کنید.
P2 در مواقع نمایش این کد احتمال قطع شدن کمپرسور در اثر گرمای زیاد وجود دارد.
P3 در این گونه موارد احتمال یخ زدن کولر وجود دارد. و باید از یخ زدن کولر جلوگیری کنید.

در مواقعی که در پنل کولر گازی کین الکتریک ارور مشاهده کردید باید چه اقداماتی انجام دهید

در مواقعی که در پنل دستگاه کولر گازی کین الکتریک کد های ارور مشاهده می کنید اصلا نگران نباشید و با حفظ خونسردی خود ابتدا باید رعایت کنید که به هیچ عنوان اقدامات خودسرانه برای تعمیرات دستگاه انجام ندهید. برای اینکه دستگاه از خرابی های بیشتر در امان باشد ابتدا با ریموت کولر را خاموش کرده و بعدا دستگاه را از برق بکشید. می توانید با خاموش کردن دستگاه از فشار روی دستگاه بکاهید و موتور کولر گازی نیز خنک شود.

بعد از اینکه حدود نیم ساعت از زمان گذشت می توانید دوباره دستگاه را به برق بزنید. اگر همچنان کد ارور روی پنل در حال نمایش بود باید برای تعمیرات دستگاه از روش های تخصصی استفاده کنید. یکی از بهترین راه ها برای تعمیرات دستگاه کولر گازی کین الکتریک تماس با مجموعه ایبک امداد است که بهترین تکنسین ها را برای تعمیرات این دستگاه دارد و به راحتی می توانند در کمترین زمان مشکل دستگاه شما را عیب یابی و برطرف کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش پمپ دان کردن یا جمع کردن گاز کولر گازی

کولر های گازی کین الکتریک چند نوع ارور دارند

با توجه به این که مدل های مختلفی از کولر های گازی در بازار موجود است در این قسمت از مقاله لیستی از خطا هایی که ممکن است در کولر گازی خود با آن مواجه شوید را برای شما ذکر کرده ایم. اما اگر قصد دارید اطلاعات دقیق تری در این باره به دست آورید بهتر است دفترچه راهنمای دستگاه را به طور کامل مطالعه کنید.

  • امکان دارد مشکل از موتور و یا فن بیرون یا داخل باشد.
  • همچنین ممکن است مشکل از سنسور های بخش بیرونی کولر باشد.
  • سنسور های بخش داخلی نیز ممکن است دچار مشکل شده باشند.
  • سوییچ مربوط به کنترل دمای کمپرسور کولر گازی
  • خرابی سنسور ولتاژ دستگاه
  • اینورتر به درستی کار نکند.
  • سیستم رفتار غیر عادی داشته باشد.
  • یونیت داخل و خارج قطعی اتصال داشته باشد.
  • حافظه ای روم خراب شده است.
  • ولتاژ مدار تغذیه دچار مشکل شده است.

اما بهتر است برای عیب یابی دقیق دستگاه و همچنین رفع مشکل آن از تکنسین های حرفه ای استفاده کنید به همین دلیل در ادامه روش های انتخاب بهترین تعمیرگاه را برای شما شرح داده ایم.

خطا های کولر گازی کین الکتریک

برای رفع ارور های کولر گازی کین الکتریک کدام مرکز مناسب می باشد

برای اینکه بدون هیچ آسیبی به دستگاه و ایجاد هزینه های بیشتر دستگاه خود را تعمیر نمایید و ارور های دستگاه را برطرف کنید باید یک مرکز تعمیرات معتبر پیدا کنید و کار تعمیرات دستگاه را به آن ها بسپارید. مجموعه ایبک امداد با بهره مندی از تجهیزات به روز و تکنسین های حرفه ای می تواند به راحتی دستگاه شما را عیب یابی و تعمیر نماید.

مجموعه ایبک امداد از تکنسین هایی که در زمینه تعمیرات کولر های گازی تجربه ی بالایی دارند برای این امر استفاده می کند و به همین دلیل می توانید با خیالی آسوده تعمیرات دستگاه خود را به این مجموعه بسپارید. برای تماس با ایبک امداد فقط کافیست با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید.

نتیجه گیری

در محتوای بالا  تلاش کردیم تا در رابطه با کد های ارور که ممکن است در پنل کولر گازی خود با آن مواجه شوید اطلاعات مفیدی برای شما شرح دهیم و همچنین روش های رفع این خطا ها و تعمیرات دستگاه را به طور کامل برایتان توضیح دادیم. می توانید با استفاده از این مقاله به راحتی مشکل کولر گازی کین الکتریک خود را برطرف نمایید.

می توانید برای تعمیرات کولر گازی های کین الکتریک با کارشناسان مجموعه ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشکل دستگاه خود را برطرف کنید.

راهنمای رفع خطا و ارورهای کولر گازی کین

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای رفع خطا و ارورهای کولر گازی کین الکتریک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا