تعمیرات ظرفشویی

راهنمای کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنمور Kenmore

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب در ماشین ظرفشویی کنمور دارا بودن قابلیت تشخیص اتوماتیک خطاهای موجود در دستگاه می باشد. وقتی که ماشین ظرفشویی کنمور با مشکلات و ایراداتی مواجه شود محل خرابی را به وسیله نمایش کدهایی به کاربران اعلام می کند در ادامه مطلب به بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنمور می پردازیم و دلایل بروز این کدها را روی صفحه نمایشگر بیان می کنیم و همچنین اقداماتی که لازم است جهت رفع آنها انجام شود را توضیح می دهیم. تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنمور و روش های رفع آن

در ادامه مطلب به بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنمور می پردازیم و اقداماتی که لازم است جهت برطرف کردن آنها انجام دهیم توضیح می دهیم. شناخت و آگاهی کافی از کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنمور به شما کاربران عزیز کمک می کند تا در شرایط بحرانی بتوانید بهترین واکنش را داشته باشید حتی می توان گفت در بسیاری مواقع نیاز به تماس با مرکز خدمات و سرویس ماشین ظرفشویی نیز ندارید و با چند نکته ساده می توانید مشکل را برطرف کنید.

کد ارور F1E1 در ماشین ظرفشویی کنمور

این کد زمانی در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی کنمور نشان داده می‌شود که رله بر روی برد الکترونیکی گیر کرده باشد. جهت برطرف کردن آن لازم است به مدت ۵ دقیقه ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید و سپس مجددا آن را به برق وصل کنید. چنانچه کد ارور برطرف نشد برای بررسی برد کنترلی لازم است به یک تکنسین ماهر مراجعه کنید و از او کمک بگیرید.

کد ارور F1E2 در ماشین ظرفشویی کنمور

علت اصلی ظاهر شدن کد ارور F1E2 در ماشین ظرفشویی کنمور خراب شدن و آسیب دیدن حافظه بر روی برد کنترل می باشد. جهت برطرف کردن این مشکل می توانید ماشین ظرفشویی را به مدت ۵ دقیقه از برق بکشید و سپس آن را به برق وصل کرده و روشن کنید. با انجام دادن این تکنیک کد ارور F1E2 رفع خواهد شد.

کد ارور F2E1 در ماشین ظرفشویی کنمور

اگر کلیدی روی پنل کنترل ماشین ظرفشویی گیر کرده باشد کد ارور F2E1 روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی نمایش داده می شود. گاهی اوقات ممکن است کلیدی را روی ماشین ظرفشویی فشار دهیم و کلید به موقعیت اولیه خود بر نگردد. در آن زمان نیز این کد ارور روی صفحه نمایش داده خواهد شد.راهنمای کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنمور Kenmore برای برطرف کردن این مشکل باید کلید های پنل ماشین ظرفشویی را کنترل کنید که همه آنها آزاد باشند و گیر نکرده باشند. اگر کلید سالم بود لازم است برد کنترلی ماشین ظرفشویی را مورد بررسی قرار دهید و اگر نیاز بود آنها را تعویض کنید.

حتما بخوانید:   مشکلات متداول در ماشین ظرفشویی کنمور Kenmore | نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کنمور

کد ارور F2E2 در ماشین ظرفشویی کنمور

چنانچه ارتباط بین برد کنترل الکترونیکی و کنترلر رابط کاربری برقرار نباشد کد ارور F2E2 در ماشین ظرفشویی نمایش داده می شود. یکی از راه های رفع این کد ارور این است که دستگاه را خاموش کرده از برق جدا کنید و پس از چند دقیقه دوباره آن را به برق وصل کنید. چنانچه کد ارور برطرف نشد می توانید با مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی کنمور تماس گرفته و از تکنسین های ماهر کمک بگیرید.

کد ارور F3E1 در ماشین ظرفشویی کنمور

چنانچه مشکلی در سیم ها و یا اتصالات و همچنین قطعات سنسور ترمیستور به وجود آید کد ارور F3E1 در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی کنمور نمایش داده می شود. جهت رفع این کد ارور لازم است دو شاخه دستگاه را از برق جدا کرده و سیم های ترمیستور را مورد بررسی قرار دهید و آنها را از نظر سالم بودن چک کنید. چنانچه در بررسی متوجه شدید که سیم ها خراب نیست احتمالاً لازم است ترمیستور را به صورت کامل تعویض کنید.

کد ارور F3E2 در ماشین ظرفشویی کنمور

وقتی با کد ارور F3E2 در ماشین ظرفشویی کنمور روبه رو می شویم باید بدانیم که مدار سنسور ترمیستور دچار اتصال کوتاه شده است. جهت رفع این کد ارور و مشکل به وجود آمده ابتدا باید ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید و سیم های ترمیستور را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه سیمی پاره شده بود و یا سوخته بود آن را تعویض کنید و اگر همچنان این کد ارور ادامه داشت لازم است با مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی کنمور تماس بگیرید.

کد ارور F3E3 در ماشین ظرفشویی کنمور

چنانچه کد ارور F3E3 در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی کنمور ظاهر شود باید بدانید که خطایی در OWI رخ داده است. در این حالت فرایند کالیبره کردن ترمیستور انجام نشده و یا اینکه شیر برقی دچار خرابی شده است و این می تواند باعث بازگشت فاضلاب به داخل ماشین ظرفشویی و محفظه شستشوی آن شود. جهت برطرف کردن این مشکل و کد ارور F3E3 لازم از ترمیستور بررسی شود و همچنین اتصال شلنگ تخلیه در ماشین ظرفشویی کنمور باید از محل تخلیه زباله جدا شود.

کد ارور F4E1 در ماشین ظرفشویی کنمور

این کد زمانی در ماشین ظرفشویی کنمور نمایش داده می‌شود که بین موتور پمپ شستشو و برد کنترل الکترونیکی هیچ ارتباطی برقرار نشود. جهت برطرف کردن این کد ارور و همچنین مشکل به وجود آمده لازم است از یک تکنسین ماهر و آموزش دیده کمک بگیرید. برای آنکه آسیب بیشتری به دستگاه وارد نشود می توانید ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید تا هیچ برقی به دستگاه وارد نشود و پس از آن با تعمیرکار تماس بگیرید و از او بخواهید در محل حاضر شده و به تعمیر ماشین ظرفشویی شما بپردازد.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بیم در تهران

کد ارور F4E2 در ماشین ظرفشویی کنمور

چنانچه بین موتور پمپ شستشو و برد کنترل الکترونیکی ارتباطی برقرار نشود می‌تواند باعث نمایش دادن کد ارور F4E2 در ماشین ظرفشویی شود. اگر قصد دارید این کد ارور را برطرف کنید و مشکل را حل کنید باید همه اتصالات بین موتور پمپ شستشو و برد کنترل را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید در مرحله بعدی لازم است پمپ شستشو را کاملاً چک کنید و اگر عملکرد خوبی نداشت و خراب شده بود آن را تعویض کنید چنانچه با انجام کارهای بالا باز هم کد ارور ادامه داشت باید برد کنترل الکترونیکی را کاملاً بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

کد ارور F5E1 در ماشین ظرفشویی کنمور

اگر درب ماشین ظرفشویی کنمور خراب شده باشد یا بسته نشود کد خطای F5E1 روی صفحه نمایش داده می شود برای برطرف کردن این مشکل و رفع کد ارور لازم است به مدت ۴ ثانیه کلید start را فشرده و نگه دارید و سپس درب دستگاه را ببندید.

راهنمای کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنمور Kenmore

اگر مشکل برطرف نشد لازم است که قفل درب ماشین ظرفشویی را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

کد ارور F5E2 در ماشین ظرفشویی کنمور

عاملی که می‌تواند باعث نمایش کد ارور F5E2 در ماشین ظرفشویی کنمور شود باز نشدن درب ماشین ظرفشویی می باشد. اگر قصد دارید این کد ارور را برطرف کنید لازم است میکروسوئیچ های درب ماشین ظرفشویی را بررسی کنید و اگر نیاز بود آنها را تعویض کنید. با انجام این کار کد ارور برطرف می‌شود اما چنانچه کد برطرف نشد می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کنید.

کد ارور F6E1 در ماشین ظرفشویی کنمور

اگر ماشین ظرفشویی در تامین آب دستگاه به مشکل برخورد کرده باشد به عنوان مثال انسدادی در فیلتر و یا شلنگ ورودی رخ داده باشد و یا شیر برقی خراب شده باشد این کد ارور در صفحه نمایش داده می شود. اولین کاری که باید برای برطرف کردن این مشکل انجام دهید این است که جریان آب خانه را چک کنید و از وصل بودن آن مطمئن شوید. چنانچه رسوبات و یا جسم خارجی در مسیر ورودی آب قرار گرفته باشد و باعث انسداد شده باشد می تواند باعث بروز این مشکل شود پس بهتر است انسداد را برطرف کنید همچنین پیچ خوردن و تاب خوردن شلنگ نیز می تواند باعث نمایش کد ارور F6E1 شود.

کد ارور F6E2 در ماشین ظرفشویی کنمور

چنانچه شیر برقی از کار افتاده باشد می‌تواند باعث نمایش کد ارور F6E2 شود. هنگامی که خراب شدن شیر برقی و یا اتصالات مرتبط با آن در عملکرد تامین آب دستگاه اختلال ایجاد کند کد ارور F6E2 روی صفحه نمایش داده می شود. برای برطرف کردن این مشکل لازم است جریان آب و برق ورودی به ماشین ظرفشویی را قطع کنید. سپس شیر برقی و سیم کشی مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهید و اگر ایرادی در محل اتصالات وجود نداشت لازم است که شیر برقی را به طور کل تعویض کنید و اگر باز هم مشکل ادامه داشت لازم است برد کنترلی ماشین ظرفشویی را تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض کنید.

حتما بخوانید:   تعمیرات ماشین های ظرفشویی برند نانیوا naniwa

بررسی برخی دیگر از کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنمور

در ادامه برخی دیگر از کدهایی که ممکن است به هنگام بروز خطا در ماشین ظرفشویی ایجاد شود را بیان می‌کنیم و علت هر کدام از آنها را توضیح می دهیم.

کد ارور F6E3: این کد زمانی نمایش داده می شود که در پمپ آب دستگاه کف یا هوا وجود داشته باشد.

کد ارور F6E4: چنانچه میکروسوئیچ فلوتر یا شناور باز شده باشد این کد ارور در صفحه نمایش داده می شود.

کد ارور F6E6: اگر آب ورودی به ماشین ظرفشویی خیلی سرد باشد این کد ارور نمایش داده می شود.

کد ارور F6E7: چنانچه اتصال فلومتر خراب شده باشد و یا قطع شده باشد این کد ارور نمایش داده می شود.

کد ارور F6E8: چنانچه سختی گیر آب در ماشین ظرفشویی با مشکلی مواجه شده باشد این کد ارور نمایش داده می شود.

کد ارور F7E1: این کد زمانی روی صفحه نمایش نشان داده می شود که المنت دستگاه کار نکند.

کد ارور F7E2: زمانی که المنت در ماشین ظرفشویی متوقف نشود و یکسره کار کند این کد روی صفحه نمایش داده می شود.راهنمای کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنمور Kenmore

کد ارور F8E1: اگر ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نکند این کد ارور بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

کد ارور F8E2: چنانچه پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دچار مشکل الکترونیکی شده باشد این کد ارور بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

کد ارور F9E1: اگر برد کنترلی ماشین ظرفشویی نتواند موقعیت دیسک دیورتر را تشخیص دهد این کد ارور بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

کد ارور F9E2: چنانچه موتور دیورتر گیر کرده باشد این کد ارور بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

کد ارور FAE1: اگر دیسپنسر ماده شوینده خراب شده باشد این کد ارور نمایش داده می شود.

کد ارور FAE2: چنانچه موتور هواکش دچار مشکلات الکترونیکی شده باشد این کد ارور روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

کد ارور FAE3: اگر فن خشک کن در ماشین ظرفشویی کنمور دچار اشکال شده باشد این کد ارور روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

کلام آخر

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنمور و علل بروز هر کدام پرداختیم و اقداماتی که برای برطرف کردن آنها لازم است توسط کاربر و یا تعمیرکار انجام شود بیان کردیم. امیدواریم با مطالعه این مطالب بتوانید چنانچه با مشکلی در ماشین ظرفشویی کنمور مواجه شدید تا حد امکان آن را برطرف کنید.

111111111111111111

31

راهنمای کدهای ارور در ماشین ظرفشویی کنمور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه رفع کد ارور F3E3 در ماشین ظرفشویی کنمور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا