خدمات نظافتی

راهنمای برطرف کردن جای سوختگی سیگار از روی پارچه مبل

مبلمان یکی از گرانترین لوازم موجود در خانه می باشد و هر گونه آسیبی به آن می تواند برای صاحب خانه بسیار ناراحت‌ کننده باشد. یکی از اتفاقاتی که ممکن است بیفتد این است که آتش سیگار و یا خاک سیگار و یا زغال قلیان بر روی مبلمان بریزید و آن را دچار سوختگی کند. در این شرایط ممکن است از خودتان بپرسید آیا می توان محل سوختگی سیگار را از روی پارچه مبل برطرف کرد؟ چگونه می توان در سریع ترین زمان به این مشکل رسیدگی نمود؟ اگر جای سوختگی خیلی زیاد باشد باید رک بگوییم که نمی توان آن را به آسانی برطرف کرد و لازم است از خدمات بازسازی تعمیرات مبل کمک بگیرید اما اگر جای سوختگی سیگار کم بود می توانید تا حد امکان آن را بپوشانید و مثل روز اول کنید.

بهترین راهکار جهت برطرف کردن لکه سوختگی سیگار از روی پارچه مبل چیست؟

روش های مختلفی جهت برطرف کردن لکه سوختگی سیگار از روی پارچه مبل وجود دارد که هر کدام از آنها نیز مزایا و معایب خاص خود را دارند. در ادامه مطلب بعضی از کاربردی ترین و بهترین روش ها برای انجام این کار را عنوان می کنیم. توجه داشته باشید این روش ها تا زمانی مورد استفاده می‌توانند قرار بگیرند که جای سوختگی خیلی عمیق و بزرگ نباشد و سریع بتوان به آن رسیدگی کرد ولی اگر سوختگی خیلی زیاد بود بهترین راه حل این است که پارچه مبل تعویض شود. اگر خودتان در خیاطی تبحر دارید می توانید در سوختگی های عمیق پارچه از تکنیک وصله دوزی نیز استفاده کنید. برای انجام این کار باید سوختگی های اطراف محل را با استفاده از قیچی ببرید تا جایی که پارچه سالم و بدون سوختگی باقی بماند پس از آن می توانید قسمتی از پارچه را از پشت مبل و یا زیر مبل جدا کنید و در قسمت مورد نظر وصله دوزی انجام دهید. البته باید بگوییم که این کار نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد و هر کسی از پس آن بر نمی آید. در ادامه راهکارهایی جهت از بین بردن سوختگی سیگار روی پارچه مبل بیان می کنیم تا بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

حتما بخوانید:   راهکارهای مفید برای برق انداختن سینک ظرفشویی

برطرف کردن لکه سوختگی سیگار به کمک الکل و پنبه

اولین راهکاری که می توانید جهت از بین بردن لکه سوختگی سیگار از روی پارچه مبل به کار ببرید استفاده کردن از پنبه و الکل می باشد. این روش در سوختگی های جزئی و کوچک کاربرد دارد و به راحتی می‌توان این سوختگی ها را پاک کرد.راهنمای برطرف کردن جای سوختگی سیگار از روی پارچه مبل در این روش باید کمی پنبه را به الکل آغشته کنید و بر روی محل سوختگی بکشید تا لکه سیگار از بین برود. اگر پس از انجام این کار باز هم لکه باقی ماند پنبه را با کمی آب خیس کنید و روی محل سوختگی بمالید تا اینکه کاملاً برطرف شود. چنانچه باز هم جواب نگرفتید می توانید روش های دیگر را استفاده کنید.

برطرف کردن محل سوختگی سیگار به کمک آب اکسیژنه

یکی دیگر از موارد کاربردی و بسیار خوب، استفاده از آب اکسیژنه می باشد. از اکسیژن می توان جهت برطرف کردن لکه سوختگی سیگار از روی پارچه مبل استفاده کرد. در این روش لازم است که پنبه با آب اکسیژنه آغشته شود و بر روی محل سوختگی قرار داده شود تا لکه ها کاملا از بین برود. معمولاً این روش بسیار موفقیت‌ آمیز می باشد و به خوبی می تواند محل سوختگی را پاک کند و هیچ لکه ای باقی نخواهد گذاشت.

برطرف کردن لکه سوختگی سیگار به کمک مایع لباسشویی

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار برای برطرف کردن جای سوختگی سیگار از روی پارچه مبل استفاده از مایع لباسشویی می باشد. مایع لباسشویی می تواند علاوه بر رفع جای سوختگی پارچه مبل را نیز بسیار تمیز کند. برای انجام این روش مقدار مناسبی از مایع لباسشویی را روی دستمالی بریزید و محل سوختگی را با آن کاملاً تمیز کنید تا لکه ها از بین برود. پس از آن به کمک یک دستمال مرطوب محل مورد نظر را کاملاً تمیز کنید و اجازه دهید که پارچه مبل خشک شود. چنانچه پس از خشک شدن مشاهده کردید که لکه کوچکی باقیمانده این بار می توانید از آب اکسیژنه استفاده کنید و لکه ها را کاملاً محو نمایید.

برطرف کردن لکه سوختگی سیگار به کمک محلول گلیسیرین و آب

یکی از ترکیبات موثر جهت رفع جای سوختگی از روی پارچه مبل استفاده از محلول گلیسیرین و آب می باشد. با استفاده از این روش می‌ توان بر اساس ابعاد سوختگی مقدار برابری از گلیسیرین و آب را با هم ترکیب نمایید و پس از آن ترکیب را بر روی محل مورد نظر مالیده تا کاملاً جای سوختگی از بین برود. پس از انجام این کار حدوداً باید یک تا دو ساعت اجازه دهید تا تاثیر محلول مشخص شود و پس از آن به کمک یک دستمال مرطوب جای سوختگی را پاک کرده و اجازه دهید که مبل خشک شود. روش استفاده از گلیسیرین بسیار کاربردی می‌باشد و می‌تواند در رفع لکه های شدید و لکه های سوختگی بسیار موثر عمل کند.

حتما بخوانید:   ترفندهای طلایی برای تمیز کردن سرشعله های اجاق گاز

برطرف کردن لکه سوختگی سیگار به کمک جوش شیرین و آب

یکی از پاک کننده های بسیار قوی جوش شیرین می باشد که می تواند هر لکه ای را به آسانی از بین ببرد. جهت رفع جای سوختگی از روی پارچه مبل می‌توانید ترکیبی از جوش شیرین و آب درست کنید و لکه را با آن از بین ببرید. برای انجام این روش مقدار مناسبی از جوش شیرین و آب را با هم ترکیب نمایید تا حالت خمیری پیدا کند. راهنمای برطرف کردن جای سوختگی سیگار از روی پارچه مبلپس از آن خمیر را بر روی محل مورد نظر گذاشته و صبر کنید تا جای سوختگی کاملا از بین برود و خشک شود. پس از آن خمیر را جدا کنید و از یک پارچه مرطوب استفاده کرده و سطح مورد نظر را کاملاً تمیز کنید تا لکه سوختگی به طور کامل برطرف شود.

برطرف کردن لکه از روی مبل پارچه ای به کمک شوینده های خشک

جهت پاک کردن و از بین بردن لکه ها از روی مبل پارچه ای کافی است مقداری از این مواد شوینده را بر روی پارچه بریزید و قسمتی از مبل که دچار لکه شده است را به آرامی تمیز کنید. پس از آنکه پاک شد از یک پارچه خیس استفاده کرده و محل لکه را چندین بار تمیز نمایید تا هیچ اثری از محلول بر روی مبل باقی نماند. اگر مقدار شوینده زیاد باشد می تواند به پارچه مبل آسیب برساند زیرا شوینده خشک یک حلال قوی است. هنگام استفاده کردن از مواد شوینده درب و پنجره را باز کنید تا بو و گاز شدید آن موجب آزار شما نشود.

برطرف کردن لکه آب از روی پارچه مبل

به دلایل مختلفی امکان دارد لکه آب بر روی مبل ایجاد شود. آب دارای املاح زیادی می باشد و به همین خاطر می تواند باعث ایجاد لکه بر روی مبل شود. برای از بین بردن این لکه می توانید پارچه ای را با آبی که دارای املاح کمی است آغشته کنید و بر روی مبل بکشید. چنانچه این روش جهت پاک کردن لکه موثر نبود بهتر است از محلول نمک و الکل که قدرت لکه بری زیادی دارد استفاده کنید. پس از رفع لکه ها از یک دستمال نمدار استفاده کنید و پس از آن روی آن دستمال خشک بکشید.

حتما بخوانید:   تمیز کردن آشپزخانه در خانه تکانی عید در مراحل ساده و سریع

برطرف کردن لکه بر روی مبل چرمی

یکی از مدل های بسیار محبوب مبلمان مبل چرمی می باشد. جهت محو کردن لکه ها روی مبل چرمی می توانید از یک حوله تمیز استفاده کنید. الکل یکی از مواد بسیار موثر جهت از محو کردن لکه ها می باشد. معمولاً لکه ها از مبل چرم به راحتی پاک می شود مگر آن که لکه های جوهر باشد.راهنمای برطرف کردن جای سوختگی سیگار از روی پارچه مبل برای تمیز کردن لکه های جوهر از روی مبل به یک واحد سرکه، یک واحد آب و مقدار کمی روغن زیتون نیاز دارید. آنها را با هم مخلوط کرده و دستمال را به آن آغشته کنید و بر روی لکه ها بکشید و آن را به آرامی پاک کنید سپس محل لکه را خشک نمایید.

رفع لکه های رنگ از روی مبل پارچه ای

یکی از بهترین راهکارها برای پاک کردن لکه های رنگ از روی مبل، استفاده از شوینده‌ های ملایم مثل شامپو فرش می باشد. ابتدا شوینده ملایم را داخل آب ریخته و حل کنید و از کف حاصل استفاده کرده و با یک مسواک آن را بر روی مبل بکشید. چنانچه لکه مبل کوچک و تازه باشد در این شرایط بهترین نتیجه را خواهید گرفت و لکه کاملا پاک می شود.

کلام پایانی

در این مقاله از ایبک امداد در مورد روش های رفع کردن محل سوختگی سیگار از روی پارچه مبل صحبت کردیم و چند راهکار برای رفع آن ارائه دادیم. چنانچه سوختگی مبلمان شدید بود و خودتان نتوانستید آن را رفع کنید بهتر است انجام این کار را به یک فرد متخصص در تعمیرات مبل بسپارید تا بتواند با ابزار مناسب و مهارت کافی مبل شما را به حالت اول برگرداند. مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید نوع لکه و نوع جنس پارچه مبل می باشد. جهت دریافت خدمات در این زمینه می توانید با کارشناسان ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی آنان استفاده نمایید.

31

راهنمای برطرف کردن جای سوختگی سیگار

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای برطرف کردن جای سوختگی سیگار از روی پارچه مبل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x