تعمیرات هود

راهنمای تعمیر هود ماژیک شف Magic chef|نمایندگی تعمیرات هود ماژیک شف

راهنمای تعمیر هود ماژیک شف Magic chef|نمایندگی تعمیرات هود ماژیک شف، عیب‌یابی هود ماژیک شف

هود ماژیک شف در آشپزخانه نقش مهمی دارد و تا زمانی که خراب نشود، متوجه کارایی آن نمی‌شویم. هود ماژیک شف دود و بوی غذا را از بین می‌برد و آب و هوای آشپزخانه را مطبوع می‌نماید. تمیز کردن فیلتر هود بسیار مهم است و نباید آن را به تعویق بیندازید، چون به تعویق انداختن آن موجب ایجاد مشکلاتی برای هود آشپزخانه شما می‌شود. برخلاف تصور بیشتر مردم، تعمیر هود ماژیک شف کار سختی نیست، ولی بعضی مواقع تعمیر هود ماژیک شف، نیازمند افراد متخصص است، تا بتوانند آن را عیب‌یابی و تعمیر نمایند. هود بخش جدایی ناپذیر از آشپزخانه می‌باشد و بسیاری از افراد به استفاده از این وسیله برقی روی آورده‌اند. قطعاً با این صحنه مواجه شدید، که بوی سیب زمینی سرخ شده تمام خانه شما را گرفته است. بهترین راه برای خروج بوهای نامطبوع، استفاده از هود ماژیک شف است. مانند سایر تجهیزات برقی، هودها هم به مرور زمان دچار مشکلات و خرابی‌هایی می‌شوند، که باید آنها را تعمیر نمایید.

عیب‌یابی و تعمیر هود ماژیک شف

در این قسمت از مطلب، مشکلات رایجی که برای هود ماژیک شف در حین استفاده ممکن است پیش آید، را مورد بررسی قرار می‌دهیم، تا اطلاعات شما در زمینه عیب‌یابی و تعمیر این دستگاه بیشتر شود و بتوانید خودتان مشکل هود ماژیک شف را در منزل برطرف کنید:

چرا هود ماژیک شف یکسره کار می‌کند؟ برای تعمیر هود ماژیک شف چه باید کرد؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند، کار کردن یکسره هود ماژیک شف می‌باشد، که در ادامه به طور کامل به آن می‌پردازیم:

 •  احتمال دارد، دکمه خاموش و روشن هود ماژیک شف شما خراب باشد، که در این صورت هود ماژیک شف شما یکسره کار خواهد کرد. برای رفع ایراد کارکرد یکسره در این شرایط، بهتر است از تعمیرکار مجرب هود ماژیک شف بخواهید برای بررسی دستگاه شما اقدام کند.
 • اگر سیم پیچی داخلی هود ماژیک شف دچار ایراد شده باشد، امکان دارد هود به صورت یکسره کار کند. که در این شرایط حتما باید از فرد متخصص کمک بگیرید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر ظرفشویی ماژیک شف | نمایندگی ظرفشویی Magic chef

دلیل مکش کم هود ماژیک شف چیست؟ چگونه هود ماژیک شف را تعمیر کنیم؟

 •  امکان دارد لوله خروجی هوای هود شما مسدود شده باشد، که در این صورت باید این مسیر را بررسی نمایید.
 •  چنانچه پروانه هود ماژیک شف شما کثیف باشد، باعث بروز این مشکل در دستگاه می‌شود. بنابراین باید پروانه هود ماژیک شف را تمیز کنید، تا مشکل مکش کم هود برطرف شود.
 • اگر مکش کم هود ماژیک شف مربوط به موتور باشد، باید با نمایندگی تماس بگیرید و آن را تعمیر نمایید.

دلیل صدای زیاد هود ماژیک شف چیست؟ چگونه هود ماژیک شف را عیب‌یابی و یا تعمیر کنیم؟

در حین استفاده از هود ماژیک شف، امکان دارد متوجه شوید که صدای هود شما غیر طبیعی و بسیار بالا می‌باشد. در چنین مواردی برای جلوگیری از آسیب بیشتر به هود ماژیک شف، باید علت صدا را بیابید:

 • صدای غیر طبیعی هود ماژیک شف امکان دارد، به دلیل قدرت بالای موتور دستگاه شما باشد، که در این صورت جای نگرانی نمی‌باشد.
 •  چنانچه صدای شنیده شده، از قسمت موتور هود ماژیک شف است، باید در اسرع وقت با نمایندگی تعمیر هود ماژیک شف برای تعمیر آن تماس بگیرید.

هود ماژیک شف

چرا هود ماژیک شف روشن نمی‌شود؟ برای عیب‌یابی و تعمیر چه باید کرد؟

 • ممکن است برق منزل شما قطع باشد. پس در ابتدا برق منزل خود را تست نمایید.
 •   امکان دارد فقط پریز متصل به هود برق نداشته باشد. پریزی را که هود ماژیک شف را به آن متصل نموده‌اید، را با استفاده از فازمتر تست نمایید. همچنین می‌توانید با استفاده از وسایل برقی دیگر پریز را چک کنید.
 •  سوختن فیوز اصلی هود ماژیک شف، یکی دیگر از دلایل روشن نشدن این دستگاه می‌باشد. فیوز هود را چک نموده و آثار سوختگی در ظاهر آن را بررسی نمایید.
 •   برد و مدار دستگاه باید در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض شوند. چون خراب بودن برد و مدار از اصلی ترین دلایل روشن نشدن هود ماژیک شف است.
 •   امکان دارد دکمه روشن و خاموش هود ماژیک شف خراب باشد. آن را ارزیابی نمایید.
 • در آخر موتور هود ماژیک شف را باید بررسی نمایید که نیم سوز یا سوخته نشده باشد.

چرا دکمه‌های صفحه نمایش هود ماژیک شف کار نمی‌کند؟ چگونه این مشکل را برطرف کنیم؟

 •  معیوب بودن برد الکترونیکی اصلی هود ماژیک می تواند علت این ایراد باشد که باید تاچ پد هود ماژیک شف تست شود و در صورت لزوم آن را عوض کنید.
 •  برقرار نبودن اتصال بین دو برد هود ماژیک شف و قطع شدن سیم‌ها از دیگر دلایل بروز این مشکل می‌باشد.
 • فشار دادن دکمه‌های هود ماژیک شف بیشتر از سی ثانیه به صورت مداوم می‌تواند آنها را خراب کند.
 •   ممکن است پنل تاچ پد هود لمسی خراب باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر لباسشویی ماژیک شف | نمایندگی مجاز برند ماژیک شف Magic chef

روش تمیز کردن هود ماژیک شف

طریقه تمیز کردن هود ماژیک شف شامل دو بخش بیرونی و درونی این دستگاه می‌باشد. تمیز کردن بخش داخلی برای بیشتر افراد سخت‌تر است. برای تمیز کردن چربی و از بین بردن بوی نامطبوع هود آشپزخانه ماژیک شف روش‌های مختلفی وجود دارد، که معمولا استفاده از مواد طبیعی مثل جوش شیرین و سرکه متداول‌تر می‌باشد.

هود ماژیک شف

تمیز کردن بخش بیرونی هود ماژیک شف

قبل از تمیز کردن بخش بیرونی هود ماژیک شف حتما توجه کنید، که جنس هود شما چیست و متناسب با آن برای تهیه پاک کننده اقدام کنید. برای مثال برای تمیز کردن هودهای استیل از اسپری مخصوص لوازم خانگی استیل باید استفاده شود. در کل برای تمیز کردن بخش بیرونی هود ماژیک شف شما می‌توانید از ترکیب صابون و آب برای مدل‌های استیل استفاده کنید. در ابتدا پاک کننده را بر روی پارچه مورد نظر اسپری کنید و به آرامی تمام چربی‌ها را پاک نمایید و سپس با کمک یک دستمال قسمت‌های بیرونی هود ماژیک شف را خشک نمایید.

تمیز کردن بخش داخلی هود ماژیک شف

تمیز کردن بخش داخلی هود ماژیک شف نسبت به تمیز کردن بخش خارجی آن زمان بیشتری نیاز خواهد داشت و باید مراحل بیشتری را انجام دهید. برای پاک کردن راحت‌تر چربی از روی هود می‌توانید، در ابتدا داخل ظرفی آب ریخته و بر روی گاز قرار دهید، در واقع با کمک بخار آب لکه‌ها را تمیز کنید. البته باید نکات ایمنی را رعایت کرده و با نهایت دقت تمیز کردن هود ماژیک شف را انجام دهید. در این مرحله باید به داخل هود اسپری نمایید و سپس با کمک اسفنج و یا پارچه، تمامی چربی و لکه‌ها را پاک کنید. برای لکه‌های سخت‌تر می‌توانید از پاک کننده‌های قوی‌تر کمک بگیرید و اجازه دهید مواد تمیز کننده برای چند دقیقه بر روی لکه‌ها باقی بماند و سپس با دستمال پاک کنید.

تمیز کردن مرتب هود ماژیک شف، مانع از ایجاد لکه‌ها و تجمع چربی خواهد شد و در نهایت نظافت آن را آسان‌تر می‌سازد. پس در فواصل زمانی کوتاه این کار را انجام دهید. تمیز کردن فیلتر هود ماژیک شف یکی از مراحل مهم نحوه تمیز کردن و نگهداری از هود آشپزخانه ماژیک شف می‌باشد، که نباید نادیده گرفته شود. اما قبل از تمیز کردن فیلتر، باید به این سوال که چگونه فیلتر هود را باز کنیم، پاسخ داده شود.

حتما بخوانید:   هزینه تعمیرات هود آشپزخانه در تهران چقدر است

چگونه فیلتر هود ماژیک شف را باز کنیم

قبل از پاسخ به سوال چگونه فیلتر هود ماژیک شف را باز کنیم، باید بدانید که معمولاً در دو نوع در بازار موجود می‌باشند و تمیز کردن آنها بسیار ضروری بوده و باعث عملکرد بهتر این دستگاه می‌شود.

فیلترهای آلومینیومی در زیر هود قرار می‌گیرد و برای جدا کردن آنها نیاز به ابزار خاصی ندارید و تنها با نیروی دست خود می‌توانید این کار را انجام دهید.

نوع دیگری از فیلتر که با عنوان فیلترهای ذغالی شناخته می‌شوند و باید آنها را عوض کنید و امکان شستن آنها نیز وجود دارد. این مدل‌ها فیلترینگ بهتری دارند و با باز کردن پیچ و مهره‌های اطراف آن می‌توان فیلتر را جدا نموده و سپس فیلتر نو را جایگزین آن کرد. برخی از هودها زمان تعویض فیلتر را هشدار می‌دهند.

برای تمیز نمودن فیلتر هود ماژیک شما می‌توانید از مواد تمیز کننده و یا جوش شیرین استفاده کنید. برای تمیز کردن فیلتر هود ماژیک شف با استفاده از جوش شیرین، باید فیلترها را در داخل محلول آب گرم و جوش شیرین قرار دهید و در صورت لزوم با یک برس یا مسواک، چربی‌ها را از بین ببرید. اجازه دهید فیلترها پانزده الی سی دقیقه در این محلول قرار داشته باشند. امکان شکستن فیلترها با ماشین ظرفشویی نیز وجود دارد، اما توجه داشته باشید برای فیلترهای خیلی کثیف روش بالا مناسب تر می باشد. پس از پایان شستشو باید اجازه دهید، که فیلتر هود ماژیک شف کاملا خشک شود و سپس در محل خود قرار دهید.

سخن تکمیلی

اگر هود ماژیک کثیف باشد، می‌تواند ضمن اینکه ظاهر آشپزخانه را بد جلوه دهد، به فضای خوبی برای رشد انواع میکروب‌ها تبدیل می‌شود. بنابراین بهتر است که در فاصله زمانی کوتاه این دستگاه را به خوبی تمیز کنید. با این کار هود ماژیک شف نیاز کمتری به تعمیر پیدا می‌کند. با توجه به روش‌های توضیح داده شده در قسمت نحوه تمیز کردن هود ماژیک شف، به خوبی می‌توانید از پس این کار بربیایید. چنانچه هود ماژیک شف شما دچار مشکلاتی شد، آنها را نادیده نگیرید و در اسرع وقت اقدام به عیب‌یابی و تعمیر آن کنید.

00000000000999999

31

 

راهنمای تعمیر هود ماژیک شف Magic chef|نمایندگی تعمیرات هود ماژیک شف

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر هود ماژیک شف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا