تعمیرات لباسشویی

راهنمای برنامه‌های ماشین لباسشویی زیمنس Siemens

در ماشین لباسشویی زیمنس برنامه‌های شستشوی متنوعی تعبیه شده است. این برنامه‌ها در حفظ کیفیت لباس‌های مدرن امروزی با جنس‌های مختلف تاثیرگذار خواهند بود. اگر با این برنامه‌ها آشنایی داشته باشید، ماشین لباسشویی زیمنس شما بهترین عملکرد را خواهد داشت و شستشوی لباس‌ها به بهترین صورت انجام خواهد شد و لباس‌های شما آسیب نخواهند دید.

در این مقاله معنی کلمه‌های ماشین لباسشویی زیمنس را تحت عنوان‌های زیر مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 •  معرفی علامت‌های روی ماشین لباسشویی زیمنس
 •  معرفی کلمه‌های روی ماشین لباسشویی زیمنس
 •  معرفی انواع برنامه‌های شستشوی لباسشویی زیمنس

اگر مصرف کنندگان به خوبی به علامت‌های روی ماشین لباسشویی تسلط داشته باشند، سبب استفاده اصولی و بهینه از ماشین لباسشویی خواهد شد.

محتوا پنهان

معرفی علامت‌های روی دستگاه لباسشویی زیمنس

با توجه به نوع مدل ماشین لباسشویی زیمنس علامت‌های روی این دستگاه متفاوت خواهد بود. راهنمای زیر برای استفاده‌ی راحت‌تر و لذت‌ بخش‌تر کاربران از ماشین لباسشویی زیمنس مفید خواهد بود.

معنای کلمات روی ماشین لباسشویی زیمنس

مصرف کنندگان در این قسمت به معنی دکمه‌های پرکاربرد لباسشویی زیمنس دسترسی خواهند داشت.

ماشین لباسشویی زیمنس

ولوم انتخاب برنامه شستشوی ماشین لباسشویی زیمنس

اگر ولوم را بچرخانید، برنامه‌ی شستشوی مورد نظرتان را می‌توانید انتخاب کنید. این دستگیره را در جهت عقربه‌های ساعت چرخانده و عملیات مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

علامت spin / سرعت چرخش

سرعت چرخش موتور لباسشویی زیمنس را با این دکمه می‌توانید انتخاب کنید.

علامت Temp / دما

با استفاده از این دکمه دمای ماشین لباسشویی زیمنس را می‌توانید تنظیم کنید.

علامتstart/pause شروع / توقف

با استفاده از این دکمه برنامه ماشین لباسشویی زیمنس را استارت می‌زنید و لباسشویی شروع به شستن لباس‌ها خواهد کرد و همچنین این دکمه برنامه شستشو را متوقف می‌کند و شستشو را به پایان می‌رساند.

حتما بخوانید:   لوازم خانگی زیمنس ساخت کدام کشور است؟

علامت on/Off روشن/خاموش

با استفاده از این دکمه ماشین لباسشویی زیمنس خود را می‌توانید روشن و یا خاموش کنید.

علامت Loading Door light چراغ بارگیری

نشان‌ دهنده‌ی مقدار بارگیری ماشین لباسشویی می‌باشد.

علامت Child lock قفل کودک

اگر کودکان با دکمه‌های روی ماشین لباسشویی زیمنس بازی کنند، تنظیمات دستگاه به هم می‌خورد. برای جلوگیری از این موضوع دکمه‌های روی لباسشویی خود را با استفاده از این دکمه قفل کنید.

Display صفحه نمایش

زمان باقی‌مانده از شستشو و دکمه‌های فعال و ارورهای ماشین لباسشویی زیمنس، در نمایشگر آن نمایش داده می‌شود.

دکمه Delay تاخیر در شروع شستشو

در ماشین لباسشویی زیمنس این دکمه برای ایجاد تاخیر در شروع شستشو کاربرد دارد.

معرفی برنامه‌های مختلف شستشوی ماشین لباسشویی زیمنس

تمام لباس‌ها را با یک روش نمی‌توانید بشویید و هر پارچه باید متناسب با ویژگی‌های خود شسته شود. در لباسشویی‌ زیمنس برنامه‌های زیادی برای شستشو وجود دارد، که ممکن است از آنها تاکنون استفاده نکرده باشید. اما با داشتن دانش کافی در مورد دکمه‌ها و برنامه‌های شستشوی لباسشویی زیمنس، می‌توانید بهترین نتیجه را از شستشوی لباس‌های خود در لباسشویی زیمنس بگیرید.

در این بخش، برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی زیمنس، که مهم‌ترین و اصلی‌ترین برنامه‌های مربوط به این لباسشویی می‌باشد و کاربرد زیادی دارند را بررسی می‌کنیم.

ماشین لباسشویی زیمنس

برنامه‌ی شستشو Cottons شستشوی لباس‌هایی با جنس نخ و پنبه

این برنامه شستشوی ماشین لباسشویی زیمنس، برای شستن لباس‌های جنس پنبه ای و نخی، لباس‌های زیر، لباس‌های رنگی سبک مثل لباس خواب، مناسب می‌باشد.

برنامه شستشوی synthetic پارچه‌های مصنوعی

برای شستن لباس‌هایی با جنس الیاف مصنوعی مثل بعضی از پیراهن‌ها و بلوزها، می‌توان از این برنامه‌ی شستشو استفاده کرد. ویژگی‌های برخی از لباس‌های ورزشی با این برنامه سازگار بوده و برای شستن آنها می‌توانید از این برنامه استفاده کنید.

برنامه woolness لباس‌هایی که جنس آنها پشم نباشد و در آنها پشم به کار نرفته باشد

این برنامه در ماشین لباسشویی زیمنس برای شستن لباس‌هایی که از جنس پشم نباشند کاربرد دارد. دمای این برنامه برای شستن لباس‌های پشمی مناسب نبوده و ممکن است به آنها آسیب رسانده و لباستان خراب شود.

Cotton Eco برای شستشوی اقتصادی

این برنامه شستشوی ماشین لباسشویی زیمنس برای لباس‌های نخی و لباس‌هایی که کثیفی زیادی ندارند، مناسب است. چون با صرفه انرژی بالا از آن استفاده می‌گردد. در این برنامه میزان مصرف آب و انرژی به میزان زیادی کاهش می‌یابد. این برنامه زمان بیشتری برای شستشو نیاز دارد.

برنامه Delicate برای لباس‌های ظریف

لباس‌های ظریف و حساس را می‌توانید با این برنامه شستشوی لباسشویی زیمنس بشویید. لباس‌های زیر زنانه و مردانه از آن دسته لباس‌هایی هستند که می‌توانید با استفاده از این برنامه بشویید.

برنامه Hand wash برای لباس‌های حساس

این برنامه مخصوص شستن لباس‌های حساس است که شستشوی معمولی آنها با ماشین لباسشویی زیمنس ممکن است به آنها آسیب برساند.

حتما بخوانید:   بررسی کیفیت ماشین لباسشویی سام SAM | امکانات ماشین لباسشویی سام

برنامه Quick 30 برای شستشوی سریع

برای شستن سریع لباس‌های روزانه این برنامه لباسشویی زیمنس به کار می‌رود. ولی برای شستن لباس‌های خیلی کثیف این برنامه مناسب نمی‌باشد. این برنامه‌ی شستشو کوتاه ترین برنامه شستشو در ماشین لباسشویی زیمنس است. برنامه شستشوی سریع طرفدار زیادی دارد، چون گاهی زمان لازم را برای شستن طولانی مدت ندارید.

برنامه Mix شستشوی ترکیبی لباس‌ها

برنامه Mix در ماشین لباسشویی زیمنس برای شستشوی ترکیبی لباس‌ها با جنس و رنگ‌های گوناگون به کار می‌رود. همچنین برای شستن لباس‌هایی که چند رنگی هستند نیز کاربرد دارد.

برنامه Drum Clean شستشوی دیگ لباسشویی

این برنامه برای شستشوی دیگ لباسشویی زیمنس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنامه Dark wash شستشوی لباس‌های تیره

برای شستن لباس‌های تیره در لباسشویی زیمنس از این برنامه استفاده کنید.

برنامه Rapid 15 شستشوی سریع پانزده دقیقه‌ای

برای شستشوی لباس‌هایی که خیلی کثیف نیستند کاربرد دارد و مدت این برنامه پانزده دقیقه است.

نکاتی برای نگهداری بهتر ماشین لباسشویی زیمنس

ماشین‌های لباسشویی زیمنس پس از استفاده‌های مکرر و زیاد ممکن است، دچار خرابی و فرسودگی شود، اما اگر نکات اصولی زیر رعایت گردد تا حد زیادی می‌‌توان از این خرابی‌ها جلوگیری کرد. چند نکته که برای نگهداری ماشین لباسشویی زیمنس لازم است که بدانید عبارتند از:

 •  قبل از استفاده از ماشین لباسشویی زیمنس لباس‌هایی که یک نوع هستند را جدا کنید و سپس متناسب با نوع آنها از برنامه شستشوی مناسب استفاده نمایید.
 • به صورت دوره‌ای محفظه مخصوص پودر لباسشویی و فیلتر لباسشویی زیمنس را تمیز نمایید، چون تمیز نشدن محفظه و فیلتر در مدت طولانی می‌تواند موجب خرابی شود.
 •  ماشین لباسشویی زیمنس خود را در سطحی صاف که شیب و یا پستی و بلندی ندارد، قرار دهید. در این صورت ماشین لباسشویی زیمنس بهترین عملکرد خود را خواهد داشت.
 •  به صورت مداوم و پیوسته از لباسشویی زیمنس استفاده نکنید و به ماشین لباسشویی خود استراحت دهید. برای شستن لباس‌ها برنامه زمانی مشخصی داشته باشید.
 •  باید در استفاده از ماشین لباسشویی زیمنس به ظرفیت آن و مقدار لباسی که می‌تواند مورد شستشو قرار دهد توجه داشته باشید.
 • اگر لرزش شدید و غیرعادی، نشت آب از دستگاه، صداهای غیرطبیعی و… را در دستگاه مشاهده کردید، ماشین لباسشویی زیمنس خود را فوراً خاموش کنید. احتمالاً دستگاه شما دچار ایراد شده است، بهتر است از افراد متخصص و کارشناس در این زمینه کمک بگیرید.
 •  از مواد شوینده مناسب برای دستگاه خود استفاده کنید. بعضی از مواد شوینده‌‌ ممکن است به ماشین شما آسیب وارد کنند، بنابراین مقدار و نوع مواد شوینده که استفاده می‌کنید، در عملکرد دستگاه شما تاثیر بسزایی دارد.
 •  لباس‌های شسته شده و مرطوب را هرچه سریعتر از ماشین لباسشویی زیمنس خارج کنید. این یکی از اساسی‌ترین و آسانترین مراحل نگهداری ماشین لباسشویی زیمنس است. چنانچه لباس‌های مرطوب برای مدت زیادی در ماشین لباسشویی زیمنس بمانند، باعث ایجاد بوهای نامطبوع خواهند شد. همچنین قارچ و کپک نیز ممکن است به وجود آیند. پس از استفاده از ماشین لباسشویی زیمنس در آن را باز بگذارید تا با خشک شدن ماشین لباسشویی، از رشد کپک جلوگیری شود.
 • یکی از نکات ساده دیگر این است که درب ماشین را بررسی کنید. واشرها را پس از هر بار استفاده ازماشین لباسشویی زیمنس تمیز و خشک کنید. برای شستشوی آن می‌توانید از ترکیب مساوی آب و سرکه استفاده کنید.
 •  ماشین لباسشویی خود را هر چند وقت یکبار خوب تمیز کنید. ماشین لباسشویی را با استفاده از مقدار مناسبی از مواد شوینده و داغ ترین دما بدون هیچ گونه لباسی اجرا کنید. این کار باعث تمیز شدن ماشین لباسشویی می‌شود.
 •  شلنگ‌ها را چک کنید. اگر دچار ایرادی باشد می‌تواند در مدت کمی آب زیادی را به خانه وارد کند. برای جلوگیری از آن، باید چند بار در سال شلنگ‌های ماشین لباسشویی خود را بررسی نمایید و اگر پوسیدگی و یا شکافی داشت، ماشین لباسشویی را از برق جدا کرده و آنها را تعویض کنید.
 •  بدنه ماشین لباسشویی زیمنس را نیز باید تمیز کنید. از صابونی ملایم، برای شستن سطح بیرونی و همچنین کنترل و دکمه‌های صفحه دستگاه می‌توان استفاده کرد.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی زیمنس Siemens

تنظیم دمای آب ماشین لباسشویی زیمنس:

گاهی اوقات لازم است که دمای آب لباسشویی زیمنس به صورت دستی تنظیم شود. از دلایل مختلف تنظیم دمای آب لباسشویی زیمنس می‌توان به کاهش میزان انرژی، عدم آسیب دیدن پارچه‌های لباس‌ها و لکه‌بری اشاره کرد. از دکمه‌ی TEMP برای تغییر دمای آب بین ۲۰ درجه تا ۹۰درجه می‌توان استفاده کرد. در لباسشویی‌های گوناگون امکان دارد نام این دکمه فرق داشته باشد. برای آنکه از فشار زیاد آب جلوگیری کنید می‌توانید سطح آب لباسشویی را تنظیم کنید. با این کار هم آب اضافه مصرف نمی‌شود و هم از فشار اضافه به دستگاه برای شستشوی لباس‌های کم‌تر پیشگیری می‌کنید.برای آنکه بدانید هر لباسی را با چه دمای آبی شستشو دهید، برچسب داخل لباس را ببینید، در آن دمای مناسب شستشو آورده شده است.

سخن تکمیلی

اگر به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی زیمنس برنامه‌های متناسب با نوع لباس خود را انتخاب کرده و نکات نگهداری ماشین لباسشویی را رعایت کنید، عمر مفید دستگاه خود را می‌توانید افزایش دهید. همچنین کیفیت لباس‌ها حفظ خواهد شد. استفاده از برنامه اشتباه ممکن است به لباس‌ها و ماشین لباسشویی شما آسیب برساند. اگر ماشین لباسشویی زیمنس شما دچار ایراد و خرابی شد از نمایندگی‌های مجاز این برند کمک بگیرید تا خیالتان راحت باشد.

معرفی برنامه‌های ماشین لباسشویی زیمنس Siemens

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای برنامه‌های و دکمه‌هایی لباسشویی زیمنس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا