تعمیرات ظرفشویی

راهنمای عیب‌یابی و تعمیرات ماشین ظرفشویی در کرج

عیب یابی و تعمیرات ماشین ظرفشویی در کرج | مشکلات رایج ماشین ظرفشویی

اکثر مشکلاتی که برای ماشین ظرفشویی به وجود می‌آید، جزئی می باشند و می توانید با انجام دادن چند اقدام آنها را برطرف کنید. بنابراین آگاهی داشتن از مشکلات رایج ماشین ظرفشویی و نحوه برطرف کردن آنها برای افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند، بسیار مفید می باشد. صورتی که آگاهی کافی در مورد این دستگاه ندارید، عیب یابی و تعمیر آن را به افرادی که در این زمینه مهارت دارند بسپارید.

تعمیرات ماشین ظرفشویی

قبل از این که اقدامات لازم برای عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی خود انجام دهید، باید حتما دستگاه خود را از برق بکشید و دستگاه را خاموش کنید. بهترین راهکار برای پی بردن به دلیل مشکلات به وجود آمده مطالعه کردن دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی می باشد.

چنانچه در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی مهارت و دانش کافی ندارید، به هیچ عنوان دستگاه را دستکاری نکنید، تا به قطعه های مختلف آن آسیبی نرسد و از خدمات تعمیر مراکز معتبر استفاده کنید.

ظرفشویی

روشن نشدن ماشین ظرفشویی

در صورتی که روشن نشدن ماشین ظرفشویی ماهیت الکتریکی داشته باشد امکان دارد، که مشکل مربوط به دوشاخه و یا پریز برق دستگاه باشد. بنابراین باید از وجود برق و سالم بودن این دو مورد اطمینان حاصل کنید. برای این کار می‌توانید از فازمتر نیز استفاده کنید.

همچنین باید فیوز و جعبه تقسیم را نیز چک کنید. امکان دارد، که فیوز ساختمان پریده باشد.

ممکن است، که خراب بودن میکروسوئیچ درب یا قفل درب موجب شود، که درب دستگاه به خوبی بسته نشود و در این شرایط دستگاه قادر به روشن شدن نخواهد بود.

چنانچه سیستم قفل و درب ماشین ظرفشویی شما سالم هستند، باید کنترل الکترونیکی یا تایمر دستگاه را چک کنید.

بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی

در برخی مواقع از درون ماشین ظرفشویی بوی نامطبوع احساس می شود، که در این صورت شستشوی ظروف در این دستگاه به خوبی انجام نمی شود و نتیجه کار مطلوب نخواهد بود.

از جمله دلایلی که موجب ایجاد بوی نامطبوع درون ماشین ظرف‌شویی می‌شود، گرفتگی و انسداد فیلتر تخلیه با مواد غذایی و پسماند ها می باشد. این موارد در سوراخ بازوهای آبپاش گیر می‌کنند و علاوه بر این که گرفتگی ایجاد می کنند، پس از گذشت زمان موجب بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی نیز می‌شوند.

حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی تکا TEKA

بنابراین برای رفع مشکل حتماً باید ماشین ظرفشویی خود را به صورت منظم تمیز کنید. این کار موجب می‌شود، تا حد زیادی از ایجاد بوی نامطبوع درون ماشین ظرفشویی جلوگیری شود.

نشت آب ماشین ظرفشویی

در صورتی که ماشین ظرفشویی با مشکل نشتی آب مواجه شود امکانات دارد، که به دستگاه شما آسیب ها و صدمات جدی وارد شود. در این شرایط وقتی که شستشو به پایان می‌رسد یا در حین شستشو بر روی زمین حجمی از آب وجود خواهد داشت.

در صورتی که بست درب و واشر لاستیکی آن سالم نباشد، می تواند دلیل ایجاد نشتی در دستگاه باشد.

همچنین امکان دارد، که شلنگ تخلیه دچار پارگی یا انسداد شده باشد. در این صورت بهتر است، که این شلنگ را عوض کنید.

موارد دیگری مانند بست پمپی که ترک داشته یا شل شده است و پمپی که ایراد و خرابی دارد، نیز می تواند موجب ایجاد نشتی در ماشین ظرفشویی شود.

ظرف‌ها تمیز شسته نمی‌شوند

امکان دارد در برخی مواقع متوجه شوید، که ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی به خوبی شسته نمی شوند و بر روی آنها لکه هایی باقی می ماند. در این مواقع برای رفع این مشکل باید در ابتدا اطمینان حاصل کنید، که ماشین ظرفشویی شما تمیز است.

هر گونه مواد غذایی و چربی در اطراف فیلتر تخلیه و واشر پلاستیکی وجود داشته باشد، باید به صورت کامل تمیز کنید و پس از آن آب پاش و بازوهای اسپری را بررسی نمایید. امکان دارد، که این بازو های آب پاش و اسپری قابلیت چرخش و حرکت نداشته و معیوب شده باشند. همچنین امکان دارد، که در آنها فشار آب کم باشد.

در صورتی که ماده شوینده مناسب نباشد، ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی به خوبی شسته نخواهند شد.

ظرفشویی

تخلیه آب در ماشین ظرفشویی انجام نمی‌شود

چنانچه ماشین ظرفشویی شما تخلیه آب را به صورت صحیح انجام نمی دهد، نشان دهنده این است، که در دستگاه شما مشکل جدی به وجود آمده است، که باید هرچه سریعتر برای عیب یابی دستگاه اقدامات لازم را انجام دهید. در غیر این صورت ماشین ظرفشویی نشت آب نیز خواهد داشت.

مهمترین دلیلی که آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی گردد، انسداد و یا خراب بودن پمپ تخلیه می باشد. امکان دارد، که پمپ ایراد و خرابی داشته باشد، که در این صورت باید آن را عوض کنید. همچنین در برخی مواقع پروانه پمپ مسدود شده و به این ترتیب تخلیه آب در ماشین ظرفشویی انجام نمی شود.

حتما بخوانید:   دلیل خرابی و نحوه تعمیر ماشين ظرفشویی دوو DAEWOO

از دیگر دلایل مهم بروز این مشکل گرفتگی و انسداد در شلنگ فاضلاب یا شلنگ تخلیه آب ماشین ظرفشویی و فیلتر تخلیه آن می‌باشد. بنابراین باید شلنگ تخلیه را چک کنید، در صورتی که گرفتگی و پیچ خوردگی داشته باشد، باید برطرف کنید.

چنانچه تسمه شل باشد و از برد الکترونیک فرمان تخلیه ارسال نشود، تخلیه آب ماشین ظرفشویی به صورت صحیح و کامل انجام نخواهد شد.

چنانچه انسداد شلنگ تخلیه را برطرف نموده و فیلتر دستگاه را تمیز کردید، اما مشکل همچنان پابرجاست، برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود بهتر است، که از تکنسین با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

برای اینکه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی آغاز شود، حتماً باید دستگاه آبگیری کند و به اندازه کافی آب درون دستگاه وجود داشته باشد. از جمله مواردی که موجب می‌شود ماشین ظرفشویی نتواند آبگیری را انجام دهد، خراب بودن قفل درب دستگاه می‌باشد.

در برخی مواقع امکان دارد، که درب ماشین ظرفشویی را ببندید، ولی چون قفل آن خراب است، برد دستور باز بودن آن را ارسال خواهد کرد و در نتیجه آبگیری ماشین ظرفشویی شروع نمی شود.

از دیگر دلایل پر نشدن ماشین ظرفشویی از آب خرابی شیر ورودی آب و یا شلنگ های متصل به دستگاه و یا شیر برقی می باشد.

اگر سوییچ شناور و شناور ایرادی داشته باشند، ماشین ظرفشویی نمی تواند آبگیری را به درستی انجام دهد.

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

در صورتی که المنت گرمایشی یا هیتر ماشین ظرفشویی دچار ایراد و خرابی شود موجب خواهد شد، که گرمای لازم برای خشک شدن ظروف درون ماشین ظرف‌شویی ایجاد نشود و ظرف ها به خوبی خشک نشوند.

دلیل بعدی که موجب می‌شود، ظروف در ماشین ظرفشویی به خوبی خشک نشود، خرابی ترموستات است. ترموستات دمای ماشین ظرفشویی را کنترل می کند و اگر دچار خرابی شود، امکان دارد، که ظروف به خوبی و به صورت کامل خشک نشوند.

چنانچه در کلاهک شوینده و مخزن آبکشی مشکلی وجود داشته باشد، موجب خشک نشدن ظرف ها درون ماشین ظرفشویی خواهد شد.

جلوگیری از خراب شدن ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی جدید با تکنولوژی ها و فناوری های جدید تر و پیشرفته تر تولید و طراحی می گردند، تا ظروف بهتر شسته شوند. چنانچه برخی از نکات در نگهداری ماشین ظرفشویی رعایت شود، ظروف تمیز تر شسته خواهند شد و دستگاه شما طول عمر مفید بیشتری داشته و عملکرد آن بسیار مناسب تر خواهد بود. وقتی که به موارد مهم در نگهداری و استفاده از ماشین ظرفشویی دقت شود، دستگاه شما کمتر دچار خرابی و ایراد خواهد شد.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات ظرفشویی بلومبرگ Bloomberg در تهران

ظرفشویی

نظافت کردن درون ماشین ظرفشویی

برای اینکه بتوانید داخل دستگاه خود را تمیز کنید، باید چرخه شستشو را به صورت کامل انجام دهید. قبل از اینکه چرخه را اجرا کنید، داخل فنجان سرکه سفید ریخته و در کف ماشین ظرفشویی قرار دهید. این کار موجب می‌شود، که بوی نامطبوع از بین برود.

برای تمیز کردن قفسه های ماشین ظرفشویی می توانید آنها را از دستگاه بیرون آورده و با مایع ظرفشویی و آب گرم به راحتی مورد شستشو قرار دهید، تا به صورت کامل تمیز شوند.

برای اینکه بتوانید دیواره های ماشین ظرفشویی را تمیز کنید، باید از مایع ظرفشویی و آب گرم استفاده کنید. برای دسترسی داشتن به قسمت پشت ماشین ظرفشویی از برس تمیز می‌توانید استفاده نمایید.

سوراخ هایی در بازوهای آبپاش ظرفشویی وجود دارد، که در صورت انسداد آنها آب نمی تواند با فشار مناسب خارج شود. برای عملکرد بهتر این بازوها باید باقی مانده مواد غذایی و دیگر مواردی که موجب انسداد آنها شده است را برطرف کنید. در غیر اینصورت ظروف شما به خوبی آبکشی نخواهند شد. برای تمیز کردن سوراخ های بازوهای آبپاش می توانید از خلال دندان نیز استفاده کنید.

در ماشین‌های ظرفشویی از فیلترهایی استفاده می شود. این فیلترها را می توانید از جای خود بیرون آورده و با مایع شوینده و آب شستشو دهید و پس از اینکه کامل تمیز و خشک شد، در محل خود بگذارید.

سخن تکمیلی

در این مطلب مشکلات و ایرادات رایجی که ممکن است برای ماشین های ظرفشویی به وجود آید را مورد بررسی قرار داده و راهکارهای کاربردی برای برطرف کردن آنها ارائه دادیم. چنانچه در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی سررشته ندارید، بهتر است، که عیب یابی و تعمیر دستگاه شما توسط تعمیرکاران انجام شود، تا ماشین ظرفشویی شما آسیب‌های بیشتری نبیند و مشکلات به وجود آمده به روش اصولی برطرف گردد.

برای اینکه ماشین ظرفشویی شما کمتر دچار ایراد و مشکل شود بهتر است، که به نظافت آن اهمیت بیشتری دهید و به صورت دوره ای آن را سرویس کنید.

31

عیب‌یابی و تعمیرات ماشین ظرفشویی در کرج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عیب یابی و تعمیرات ماشین ظرفشویی در کرج

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x