تعمیرات لباسشویی

راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی فیلکو | راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی فیلکو

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، ماشین لباسشویی ها نیز به روز و مدرن شده و دارای برنامه های شستشوی مختلف جهت رفاه حال کاربران می باشند. برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی فیلکو بسیار متنوع بوده و جهت حفظ کیفیت لباس در دستگاه طراحی شده است. در این مقاله از این ایبک امداد به بررسی راهنمای برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی فیلکو می‌پردازیم. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید و یا قصد خرید این محصول را دارید پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

نحوه استفاده درست و اصولی از برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی فیلکو

با توجه به کیفیت پارچه و جنس آن و همچنین میزان کثیف بودن لباس ها بهتر است که برنامه‌ای برای شستشوی لباس ها تنظیم شود در ادامه مطلب قصد داریم شما را با برنامه های ماشین لباسشویی فیلکو آشنا کنیم. برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی های مدرن دارای سیستم انتخاب هوشمند هستند و جهت شستشوی لباس فقط کافی است که شما یک برنامه را انتخاب کنید و ماشین لباسشویی به صورت اتوماتیک دما، زمان و سرعت شستشو را تنظیم خواهد کرد. برای انجام این کار فقط کافیست مراحل زیر را انجام دهید.

 • شیر آب ماشین لباسشویی را باز کنید.
 • دکمه پاور را بفشارید.
 • لباسها باید طورب در ماشین لباسشویی قرار داده شوند که مچاله نشده باشند.
 • به اندازه در ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس قرار دهید.
 • درب دستگاه را ببندید.
 • پودر لباسشویی و مایع لباسشویی را در محفظه مخصوص خود بریزید.

آشنایی با معانی کلمات در برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی فیلکو

هر کدام از کلید ها و اصطلاحاتی که روی ماشین لباسشویی فیلکو قرار دارد دارای معنی خاصی نیز می باشد و هر کدام کاربرد بخصوصی دارد. برای آنکه بتوانید به درستی از این دکمه ها و برنامه ها استفاده کنید باید با معانی آنها آشنا باشید. راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی فیلکو | راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی فیلکودر ادامه به بررسی کارکرد هر کدام از کلیدهای روی ماشین لباسشویی فیلکو می پردازیم.

Pre Wash: جهت خیس کردن لباس از این برنامه استفاده می شود.

Temp: کاربرد این دکمه نشانگر دمای آب در ماشین لباسشویی می باشد.

Delay: جهت تاخیر در شستشو برای زمانی که قصد دارید شستن لباس ها را به زمان دیگری موکول کنید از این برنامه استفاده می کنید.

Speed: این برنامه مخصوص سنسور سرعت می باشد و سرعت چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی را تعیین می کند.

Start/Pause: این دکمه جهت توقف برنامه شستشو در ماشین لباسشویی تعبیه شده است. On/Off: جهت روشن و خاموش کردن دستگاه از این دکمه استفاده می شود.

معرفی و بررسی برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی فیلکو

همان طور که گفته شد ماشین لباسشویی فیلکو دارای تنوع زیادی در برنامه های شستشو می باشد و بر اساس جنس لباس و میزان کثیفی آن می توان به تنظیم برنامه جهت شستشو اقدام کرد. همچنین جهت حفظ کیفیت پارچه و صرفه جویی در مصرف انرژی برنامه هایی طراحی شده است.

Pre Wash: جهت شستشوی مقدماتی لباس و همچنین خیس کردن آنها از این برنامه استفاده می شود.

Extra Rinse: جهت شستشوی اضافی لباس ها و لباس هایی که به شستشوی بیشتری نیاز دارند از این برنامه استفاده می‌شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات و نمایندگی ماشین لباسشویی کندی در تهران

Eco drive: جهت شستشوی اقتصادی لباس ها این برنامه مورد استفاده قرار می گیرد.

Iron drive: جهت شستشوی پارچه های کتان و نخی این برنامه مورد استفاده قرار می گیرد.

Quick ۳۰: جهت شستشوی لباس ها در ۳۰ دقیقه از این برنامه استفاده می شود.

Sensitive/Hand wash: جهت شستشوی لباس های حساس و ظریف به کار برده می شود.

Daily ۶۰min: جهت شستشوی لباس های روزانه با مدت زمان ۶۰ دقیقه از این برنامه استفاده می شود.

۱۵min: جهت شستشوی لباس ها با سرعت بالا و در ۱۵ دقیقه مورد استفاده قرار می گیرد.

Cotton: از این برنامه جهت شستن پارچه های کتان و نخی استفاده می شود. همچنین می توانید لباس های زیر زنانه و مردانه را به کمک این برنامه شستشو دهید.

Eco cotton: جهت شستن لباس های نخی با صرفه جویی در مصرف انرژی این برنامه مورد استفاده قرار می گیرد.

Mix: از این برنامه جهت شستن ترکیبی لباسها استفاده می‌شود. یعنی می توان لباس هایی با جنس و رنگ متفاوت را همزمان با هم شست.

Synthetic: این برنامه جهت شستن لباس هایی که جنسشان الیاف مصنوعی می باشد استفاده می شود.

Delicate: این برنامه جهت شستن لباس هایی که پارچه آنها حساس و ظریف می باشد استفاده می شود.راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی فیلکو | راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی فیلکو

Wool: جهت شستن لباس های پشمی از این برنامه استفاده می شود به کمک این برنامه لباس های پشمی دفرمه نخواهند شد.

Rinse/Spin: از این برنامه جهت آبکشی و زهکشی لباس ها استفاده می شود.

Speed wash: جهت شستن سریع لباس ها از این برنامه استفاده می شود همچنین وقتی زمان کافی جهت شستن لباس ها را ندارید بهتر است که این برنامه را مورد استفاده قرار دهید.

Speed Only: این برنامه فقط جهت زهکشی لباس مورد استفاده قرار می گیرد.

Sport: جهت شستن لباس ها و کفش های ورزشی این برنامه مورد استفاده قرار می گیرد.

Baby care: جهت شستن لباس های کودکان از این برنامه استفاده می شود.

نکات بسیار مهم در شستن لباسها در ماشین لباسشویی فیلکو

همانطور که می دانید استفاده درست و اصولی از ماشین لباسشویی و یا هر لوازم الکترونیکی دیگری می تواند به بهتر شدن عملکرد و کارایی دستگاه کمک کند و همچنین باعث افزایش طول عمر مفید ماشین لباسشویی شود. در مورد ماشین لباسشویی می توان گفت که استفاده از مایع لباسشویی و یا پودر شستشو و انتخاب درست آن یکی از مواردی هست که می‌تواند به سلامت دستگاه ماشین لباسشویی شما و همچنین لباس ها کمک کند. در ادامه مطالبی را در مورد جداسازی لباس ها در ماشین لباسشویی فیلکو مورد بررسی قرار می دهیم.

جداسازی لباس ها بر حسب رنگ

بهتر است لباس هایی را که از نظر رنگ بسیار با هم متفاوت هستند به یک باره در ماشین لباسشویی نریزید از این رو پیشنهاد می شود که لباس های رنگی را از لباس های سفید جدا کنید.

 • رنگ های تیره مانند سرمه ای مشکی خاکستری قرمز تیره، آبی تیره و …را می‌توانید باهم در ماشین لباسشویی بریزید.

 

 • رنگ های روشن مانند صورتی، آبی روشن، سبز روشن، سفید و … را نیز می توانید با هم شستشو دهید.
 • لباس هایی با جنس کتان و یا جین که ممکن است رنگ پس بدهند را از دیگر لباسها جدا کرده و شستشو دهید.

جدا سازی لباس ها بر اساس برچسب

اولین کاری که جهت شستشوی لباس باید انجام دهید بررسی برچسب لباس می باشد. اطلاعات بسیار خوبی روی برچسب لباس چاپ شده که به شما جهت انتخاب دما برای شستن لباس کمک می کند. بعضی از لباس ها را می توان به کمک سفید کننده شستشو داد ولی برخی دیگر از لباس ها ممکن است به هنگام شستشو رنگ پس بدهند. بنابراین بهتر است که آنها را با دست بشویید و از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. مانند پارچه های ابریشمی و ظریف. راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی فیلکو | راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی فیلکوبرچسبی که در قسمت یقه لباس قرار گرفته می‌تواند این اطلاعات را به صورت کامل به شما بدهد. چنانچه روی برچسب لباس نوشته dry clean only را مشاهده کردید به این معنی می باشد که این لباس نباید در ماشین لباسشویی شسته شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ماشین ظرفشویی فیلکو|برنامه‌های ماشین ظرفشویی فیلکو

جداسازی لباس ها بر حسب وزن آنها

یکی از نکات مهمی که باید جهت شستن لباسها در نظر بگیرید جداسازی لباس ها بر اساس وزن آنها از هم می باشد. چنانچه لباس های ظریف و سبک را همراه با لباس های سنگین به یک باره در ماشین لباسشویی بریزید ممکن است در هنگام شستشو آسیب ببینند و پاره شوند. بنابراین توصیه ما به شما این است که این لباس ها را از هم جدا کنید و به صورت جداگانه شستشو دهید.

 • لباس هایی مانند لباس زیر، زیرپوش شلوارک و پارچه های ظریف مثل پارچه ابریشمی را به صورت جداگانه شستشو دهید.
 • لباس هایی مثل شلوار های ضخیم کتان و ژاکت را جداگانه شستشو دهید.
 • می توانید لباس هایی که خیلی ظریف هستند را درون یک کیسه توری گذاشته و داخل ماشین لباسشویی قرار دهید با این کار از آسیب رسیدن و پاره شدن لباس جلوگیری خواهید کرد.

جداسازی لباس ها بر اساس لکه های روی آن

بارها و بارها شنیده اید که اگر لباسی دچار لکه شد بهتر است که آن را با دست شستشو داده و لکه را از بین ببرید زیرا ماشین لباسشویی با آب گرمی که جهت شستشو استفاده می کند می تواند باعث مقاوم شدن لکه شده و پاک نخواهد شد. بنابراین بهتر است لکه را با آب سرد و صابون شستشو دهید و جهت شستن آن از ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد با پیشرفت علم و تکنولوژی ماشین لباسشویی ها نیز به روز و مدرن شده و دارای برنامه های مختلف و متنوع شده اند. این برنامه ها می تواند به کاربران این امکان را دهد تا بر اساس جنس پارچه و همچنین میزان آلودگی و کثیف بودن آنه برنامه مورد نظر را انتخاب کنند. همچنین امکان صرفه جویی در مصرف برق و آب را نیز دارند. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای برنامه های مختلف شستشو در ماشین لباسشویی فیلکو پرداختیم و همچنین کلیدها و دکمه های مختلف آن را معرفی کردیم و کاربرد هر کدام از آنها را به شما عزیزان آموزش دادیم. ایبک امداد با سالها تجربه و بهره گیری از کارشناسان باتجربه و متخصص در زمینه نصب و راه اندازی و همچنین تعمیر و سرویس انواع لوازم خانگی آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز می باشد. چنانچه سوالاتی درباره ماشین لباسشویی فیلکو، نحوه نصب و راه اندازی، تعمیر، سرویس و … داشتید می توانید جهت دریافت مشاوره با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که مطالب بالا برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد. چنانچه سوالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها آن را مطرح کنید. متخصصین ایبک امداد در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

 

راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی فیلکو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات بسیار مهم در شستن لباسها در ماشین لباسشویی فیلکو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا