تعمیرات جاروبرقی

راهنمای استفاده از جارو برقی توشیبا TOSHIBA

یکی از مطرح ترین و قدیمی ترین برند های جاروبرقی در جهان و ایران توشیبا می باشد توشیبا با تولید کردن جاروبرقی های مدرن در شرکت خود توانسته مقدار زیادی رضایت مشتریان را جلب کند. در این مقاله از ایبک امداد به نحوه صحیح استفاده کردن از جارو برقی توشیبا خواهیم پرداخت پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دفترچه راهنمای جاروبرقی توشیبا

کارت گارانتی، ضمانت نامه و لوازم جانبی دیگر در جاروبرقی وجود دارد و شما می توانید از آنها استفاده کنید. دفترچه راهنمای جاروبرقی به زبان انگلیسی است و نمی‌توان آن را به راحتی خواند به همین دلیل در این مقاله به راهنمای فارسی جاروبرقی توشیبا می پردازیم.

معرفی قطعات و اجزای جاروبرقی توشیبا

برای اینکه شما بتوانید با روش استفاده کردن از جاروبرقی توشیبا به طور صحیح آشنا بشوید نیاز است که بخش معرفی قطعات و اجزای جاروبرقی را با دقت کامل مطالعه کنید. در ادامه مقاله به بررسی قطعات جاروبرقی توشیبا می پردازیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی موتور جاروبرقی توشیبا

یکی از اصلی ترین بخش هایی که در جاروبرقی وجود دارد موتور جاروبرقی می باشد، به همین دلیل در این قسمت از راهنمایی جاروبرقی توشیبا به بررسی این قطعه خواهیم پرداخت:

 • یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعه ای که در ساختمان دستگاه به کار رفته است موتور جاروبرقی می باشد.
 • وظیفه موتور جاروبرقی به وجود آمدن مکش در جاروبرقی است با به وجود آوردن این مکش در کیسه دستگاه و مخزن باعث می شود که ذرات گرد و غبار به داخل کیسه کشیده شود.
 • یکی از رایج ترین مشکلاتی که معمولاً در جاروبرقی توشیبا اتفاق می‌افتد، تمام شدن زغال های موتور می باشد که حل کردن این مشکل در منزل بسیار ساده است تنها کاری که شما باید انجام بدهید این است که باید زغال جاروبرقی را تعویض کنید.
 • اکثر خرابی که در موتور جاروبرقی به وجود می آید فقط به دست افراد حرفه ای و متخصص قابل حل می باشد.
 • اقدام برای تعمیر کردن جارو برقی در خانه می تواند باعث به وجود آمدن خطرات بسیار زیادی شود.
 • یکی از اساسی ترین کارهایی که باید برای جلوگیری از خراب شدن یا آسیب دیدن موتور انجام دهیم این است که به طور مداوم بیش از ۱۵ دقیقه از جاروبرقی خود استفاده نکنیم.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از لباسشویی توشیبا TOSHIBA

بررسی مدارهای الکترونیکی جاروبرقی توشیبا

یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعاتی که به موتور جاروبرقی متصل است مدار الکتریکی می باشد، وظیفه مدار الکتریکی به وجود آوردن اتصال میان قطعات مختلف جارو برقی است همچنین اگر که در مدار الکترونیکی مشکلی به وجود بیاید می تواند باعث اختلال در خاموش و روشن شدن جاروبرقی بشود.

جارو برقی توشیبا

معرفی و بررسی بدنه جاروبرقی توشیبا

شما برای اینکه بتوانید به طور صحیح از جاروبرقی توشیبا خود استفاده کنید علاوه بر آشنایی با قطعات جاروبرقی توشیبا باید با بدنه دستگاه هم آشنایی کامل داشته باشید، به همین دلیل در ادامه مقاله به معرفی بدنه جاروبرقی توشیبا خواهیم پرداخت:

 • بدنه جاروبرقی از پلاستیک سخت و مقاومی ساخته شده است این پلاستیک در برابر شکستگی و خرابی ها مقاومت بسیار بالایی دارد.
 • این محصول طراحی و رنگ بندی مناسبی دارد که نظرات مصرف کنندگان را هم جلب می کند.
 • در این محصول از عایق های صوتی درون بدنه استفاده شده است که باعث می شود این محصول صدای زیادی نداشته باشد.

بررسی سیم جمع کن جاروبرقی توشیبا

یکی از قسمت هایی که در تمامی جاروبرقی ها وجود دارد سیم جمع کن می باشد آشنا شدن با این قطعه یکی از مسائل مهم است در ادامه مقاله به بررسی سیم جمع کن جاروبرقی توشیبا می پردازیم:

 • سیم جمع کن جاروبرقی به وسیله یک قرقره، نیروی برقی و فشار دادن دکمه بر روی بدنه سیم دستگاه را در داخل محفظه جمع می کند تا در طولانی مدت سیم جاروبرقی آسیب کمتری ببیند.
 • یکی از رایج ترین مشکلاتی که در سیم جمع کن به وجود می آید جمع نشدن سیم در جارو برقی می باشد سیم را دو یا سه متر بکشید و پس از آن رها کنید با انجام این کار امکان دارد که بتوانید این مشکل را حل کنید اگر چنین اتفاقی نیفتاد و مشکل شما با انجام این کار حل نشد تعمیر آن را باید به یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص بسپارید.

معرفی فیلتر جاروبرقی توشیبا

فیلتر جاروبرقی یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که در جارو برقی توشیبا وجود دارد، به همین دلیل به وجود آمدن هر گونه اشکال در این قسمت ممکن است که کارکرد جاروبرقی را با مشکل جدی مواجه کند. در ادامه مقاله چند نکته برای جلوگیری از این مشکل برایتان بیان می کنیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید :

 • فیلتر جاروبرقی دو نوع دارد یکی دائمی و دیگری یکبار مصرف می باشد این فیلترها بین انتهای لوله و موتور جاروبرقی قرار گرفته اند و باعث می شود که ذرات درشت به داخل مخزن و موتور وارد نشود.
 • فیلتر جاروبرقی مثل کیسه جاروبرقی و پاکت نیاز به رسیدگی دارد نباید بگذارید که کثیف یا پر بشود باید آن را هر چند وقت یکبار تمیز کنید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات جاروبرقی آاگ AEG | عیب یابی و تعمیر جاروبرقی آاگ

بررسی پاکت جاروبرقی توشیبا

یکی از اصلی ترین و اساسی ترین قطعاتی که در جاروبرقی توشیبا وجود دارد کیسه جاروبرقی می باشد، که باید به طور مداوم به پاکت جاروبرقی رسیدگی شود، به همین دلیل در این قسمت به بررسی پاکت جاروبرقی خواهیم پرداخت:

 • پاکت جاروبرقی دو نوع دارد دائمی و یکبار مصرف، شما می توانید به انتخاب خود یکی از این دو را انتخاب کنید.
 • حتماً توجه کنید که پاکت یکبار مصرف باید از جنس هپا باشد چون پاکت های کاغذی باعث آسیب رسیدن به موتور می شود .
 • همچنین مطمئن شوید که پاکت جاروبرقی خالی باشد.

بررسی برس جاروبرقی توشیبا

برای تمیز کردن سطوح مختلف یا جاهایی که در دسترس نیستند شما به سری یا برس نیاز دارید که کار را برای شما راحت می کند، چند عدد سری در بسته بندی جاروبرقی های توشیبا برای تمیز کردن سطوحی مثل مبل، سرامیک و فرش قرار گرفته است.

نحوه استفاده صحیح و نگهداری از جاروبرقی توشیبا

یکی از ضروری ترین لوازمی که برای نظافت در خانه وجود دارد، جارو برقی می باشد، برای حفظ و نگهداری جاروبرقی باید نکاتی را رعایت کنیم که چند مورد از این نکات را برایتان در ادامه مقاله بیان می کنیم:

 • اگر موقع کار کردن با جارو برقی به جاهایی رسیدید که آن قسمت مرطوب بود سعی کنید که از جارو برقی برای تمیز کردن آن قسمت استفاده نکنید.
 • اگر کار شما با جاروبرقی طولانی بود قانون ۱۵ دقیقه را رعایت کنید و بیش از ۱۵ دقیقه جاروبرقی خود را روشن نگه ندارید.
 • در صورتی که از کیسه های دائمی در جاروبرقی خود استفاده می کنید سعی کنید که پس از ۲ یا ۳ بار پر و خالی شدن کیسه آن را بشورید و پس از شستن آن را خشک کنید و دوباره درون جاروبرقی قرار دهید.
 • هنگام جارو کردن به آرامی و با احتیاط جاروبرقی را جابجا کنید، امکان دارد با کشش دستگاه، سیم هایی که داخل جاروبرقی وجود دارد آسیب زیادی بزند.
 • جسم های برنده و تیز را با دستگاه تمیز نکنید چون امکان دارد که کیسه و لوله خرطومی آسیب ببیند.
حتما بخوانید:   تعمیر جاروبرقی فوما | خدمات تعمیر جاروبرقی در محل

نحوه تمیز کردن جاروبرقی توشیبا در خانه

در کل دلایل مختلفی می تواند باعث کم شدن کارایی جاروبرقی شود. برای حل کردن این مشکلات باید جاروبرقی خود را تمیز کنید سعی کنید که همیشه به تمیز کردن جاروبرقی خود اهمیت دهید چون تمیز کردن جاروبرقی در عمر و ماندگاری دستگاه تأثیر مستقیم دارد

 • در مرحله اول برای تمیز کردن جارو برقی باید درب آن را باز کنید.
 • در مرحله بعدی اتصالات و لوله را از دستگاه جدا کنید و پس از آن با یک ماده شوینده به آرامی آن را شستشو را انجام دهید.
 • در مرحله بعدی فیلتر و کیسه جاروبرقی را باز کنید فیلتر جاروبرقی را بشویید و بگذارید خشک شود.
 • اگر داخل جاروبرقی بوی بدی می دهد شما باید چند روز آن را باز بگذارید تا بوی بد جارو برقی از بین برود.
 • در مرحله آخر تمامی وسایل جانبی جاروبرقی مثل لوله، شلنگ و اتصالات آن را در جای خود بگذارید.

روش تعویض کردن فیلتر جاروبرقی توشیبا

همانطور که در قبل برایتان گفتیم فیلتر هم مثل پاکت جاروبرقی نیاز به نگهداری و تعویض دارد، چون اگر فیلتر جاروبرقی آلوده باشد باعث آسیب دیدن جارو برقی می شود، در ادامه مقاله به نحوه تعویض کردن فیلتر جاروبرقی توشیبا خواهیم پرداخت پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • محفظه ای را که روی جاروبرقی وجود دارد باز کنید و فیلتر جاروبرقی را بررسی کنید اگر فیلتر جاروبرقی نیاز به تعویض داشت آن را خارج کنید.
 • در صورتی که از فیلتر یک بار مصرف استفاده می کنید می توانید با عوض کردن فیلتر محفظه را ببندید.
 • اما اگر از فیلتر دائمی استفاده می کنید باید با دقت کامل آن را بشویید و در جای خود قرار دهید .
 • حتماً به این نکته توجه داشته باشید که فیلترهای یکبار مصرف بهداشتی تر و سالم تر می باشند.

جارو برقی توشیبا

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد به راهنمای فارسی جاروبرقی توشیبا پرداختیم ، همچنین روش های نگهداری از جارو برقی توشیبا را برایتان بیان کردیم. اگر شما در این مورد سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگو باشند.

راهنما و تعمیرات جارو برقی توشیبا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای کامل نحوه استفاده صحیح و نگهداری از جاروبرقی توشیبا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا