تعمیرات قهوه ساز

عیب یابی قهوه ساز هافنر Hafner | نمایندگی تعمیرات هافنر در تهران

قهوه ساز وسیله ای است که امروزه در خانه ها، کافی شاپ ها، ادارات و بسیاری از مکان های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد؛ به دلیل محبوبیت روزافزون نوشیدنی قهوه در جوامع امروزی دستگاه قهوه ساز نیز به وسیله ای پرکاربرد و ضروری مبدل شده است. در این مقاله سعی داریم که شما را با اجزای تشکیل دهنده قهوه ساز هافنر، چگونگی عملکرد آن، خرابی های رایج و نحوه تشخیص علت این خرابی ها و در برخی موارد نحوه رفع این نقص ها در خانه آشنا کنیم.

قطعات سازنده قهوه ساز هافنر

برای اینکه بتوانیم نقص های فنی که در قهوه ساز هافنر با آن مواجه می شویم را شناسایی کنیم، لازم است با قطعات سازنده این دستگاه آشنا شویم.

 • منبع آب: یکی از اجزای اصلی دستگاه قهوه ساز هافنر منبع آب است، در این دستگاه منبع آب از نوع داخلی می باشد.
 • پمپ آب: از دیگر قطعات مهم قهوه ساز هافنر می توان پمپ آب را نام برد.
 • المنت های گرمایی: کار این قطعه تولید گرما و داغ کردن آب و ساخت قهوه است.
 • ترموستات: وظیفه این قطعه این است که در دمای بالا جریان برق قهوه ساز را قطع کند تا به دستگاه آسیب نرسد.
 • برد قهوه ساز: برد یا صفحه الکترونیکی تمامی کارهای دستگاه قهوه ساز را به ترتیب انجام می دهد.
 • واشرها
 • لوله ها و اتصالات داخلی
 • فیلتر یا سبد قهوه

عیب یابی و تعمیر قهوه ساز هافنر در خانه

در این بخش توضیحاتی را در اختیار شما قرار می دهیم تا با استفاده از آن بتوانید دستگاه قهوه ساز خود را در خانه عیب یابی و تعمیر کنید. چنانچه نقص و خرابی که در دستگاه قهوه ساز شما به وجود آمده نیاز به مهارت و تخصص فنی دارد، بهتر است از تکنسین های مربوطه کمک بگیرید. لازم به ذکر است در صورتی که هنگام کار کردن با دستگاه قهوه ساز خود متوجه نقص و اشکال شدید، هر چه سریعتر اقدام به تعمیر و سرویس آن کنید تا آسیب کمتری به دستگاه وارد شود.

حتما بخوانید:   روش تعمیر قهوه ساز بیم BEEM در تهران

باقی ماندن تفاله در قهوه ساز هافنر

گاهی هنگام استفاده از قهوه ساز هافنر می‌بینیم که تفاله در قهوه ساز یا درون نوشیدنی قهوه باقی مانده است. وقتی با این مشکل مواجه شدیم باید هر چه سریعتر نسبت به رفع آن اقدام کنید زیرا باقی ماندن تفاله درون دستگاه قهوه ساز علاوه بر پایین آوردن کیفیت نوشیدنی باعث رسوب گرفتن و آسیب به دستگاه نیز می شود. رایج ترین علت این اتفاق مربوط به فیلتر قهوه ساز می باشد؛ کار این قطعه سبد مانند این است که مانع ورود تفاله و ذرات به درون دستگاه شود. وقتی این قطعه فرسوده شود و آسیب ببیند درست عمل نخواهد کرد و لازم است که تعویض گردد.

قهوه ساز هافنر

علت تولید سر و صدای بلند در قهوه ساز هافنر

یکی از اشکالاتی که هنگام کار با قهوه ساز هافنر ممکن است با آن مواجه شویم ایجاد سر و صدا و لرزش قهوه ساز است. این مشکل ممکن است به چند دلیل رخ دهد:

 1. جدا شدن و یا درست عمل نکردن پمپ آب. اگر این پمپ دچار مشکل شود دستگاه از خود صدا تولید می کند که در این صورت باید از تکنسین های مربوطه جهت تعمیر پمپ آب استفاده نمود.
 2. ممکن است مشکل از رسوب زدن لوله های داخلی قهوه ساز باشد. املاح موجود در آب به مرور زمان می تواند باعث رسوب گرفتگی دستگاه شود که در این صورت باید نسبت به رسوب زدایی اقدام کنید.
 3. اگر مخزن دستگاه بیش از حد پر باشد می تواند عامل ایجاد سر و صدای بلند شود.
 4. در صورتی که آب کافی در مخزن دستگاه نباشد یا مخزن آب خالی باشد دستگاه صدا تولید می کند که در این زمان باید مخزن چک شده و آب کافی ریخته شود.

علت روشن نشدن قهوه ساز هافنر

ممکن است زمانی که می خواهید از قهوه ساز خود استفاده کنید متوجه شوید دستگاه روشن نمی شود در این صورت:

 1. ابتدا باید از سالم بودن پریزی که از آن استفاده می کنید مطمئن شوید؛ برای این کار از یک فازمتر استفاده کنید تا متوجه شوید که پریز جریان برق دارد یا خیر، همچنین می توان از پریز دیگری برای اتصال دستگاه استفاده کرد. در مرحله بعد باید بررسی کنیم که آیا سیم و دوشاخه سالم هستند یا خیر، در صورت آسیب دیدن باید از فردی که تجربه کافی دارد کمک بگیریم.
 2. از دیگر علت های روشن نشدن قهوه ساز می توان آسیب‌ دیدن برد قهوه ساز و یا آسیب دیدن المنت ها را ذکر کرد؛ المنت ها در دستگاه قهوه ساز، کار گرم کردن قهوه و آب را انجام می‌دهند که در صورت آسیب دیدن باید تعویض گردند.
 3. نیم سوز و خراب شدن موتور قهوه ساز هم می تواند علت روشن نشدن دستگاه باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر قهوه ساز نوا | خدمات تعمیر قوه ساز NOVA

در صورت وقوع هر کدام از این خرابی ها باید از افراد مجرب در زمینه تعمیرات قهوه ساز کمک بگیریم. کارشناسان ایبک امداد همراه شما بوده و با دانش و تجربه خود به شما کمک خواهند کرد.

آب از قهوه ساز هافنر خارج نمی شود علت چیست؟

 1. زمانی که با این مشکل مواجه شدیم قبل از هر چیزی باید بررسی کنیم که آیا آب داخل مخزن هست یا نه.
 2. ممکن است مخزن و پمپ دستگاه دچار گرفتگی شده و تفاله یا رسوب درون دستگاه گیر کرده باشد. رسوبی که به خاطر املاح آب به وجود آمده می‌تواند باعث انسداد شده و نیاز به رسوب زدایی باشد که با این کار مشکل حل خواهد شد.
 3. دلیل دیگری که می تواند مانع از خروج آب شود خراب بودن پمپ آب است. اگر هنگام روشن بودن دستگاه صدای پمپ شنیده نمی شود به این معنی است که پمپ خراب شده و لازم است تعویض گردد.

قهوه ساز هافنر آب را گرم نمی کند

این مشکل ممکن است چندین علت داشته باشد که در این قسمت ذکر می کنیم. برای رفع این اشکالات در دستگاه قهوه ساز لازم است از تعمیر کاران ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

 1. فیوز هایی که داخل قهوه ساز قرار دارند ممکن است دچار آسیب شوند و بسوزند که با تعویض آنها مشکل رفع خواهد شد.
 2. قهوه ساز هافنر درون خود المنت هایی دارد که به وسیله آن آب را گرم و جوش می کند اگر این المنت ها دچار آسیب و یا سوختگی شوند ضروری است که تعویض گردند.
 3.  تجمع رسوب در درون قهوه ‌ساز از دیگر علت های داغ نشدن آب درون قهوه ساز است که در این شرایط دستگاه نیاز به سرویس و رسوب زدایی دارد.
 4.  ترموستات، قطعه ای داخل قهوه ساز است که زمانی که دمای دستگاه بیش از حد بالا رود برای جلوگیری از آسیب به دستگاه برق را قطع می کند، گاهی امکان دارد که این ترموستات خراب شده و بعد از اینکه دمای قهوه ساز پایین آمد دوباره دستگاه را روشن نکند، در نتیجه آب در قهوه ساز داغ نخواهد شد؛ برای رفع این مشکل باید ترموستات تعمیر یا تعویض گردد.

علت رقیق بودن قهوه در قهوه ساز هافنر

اگر قهوه ای که در قهوه ساز درست می کنیم بیش از حد رقیق است و غلظت لازم را ندارد باید به چند نکته توجه کنیم:

 1. مقدار قهوه ای که استفاده می کنیم کم است و باید از قهوه بیشتری استفاده شود.
 2.  برای درست کردن قهوه نباید از آب گرم استفاده کنیم و حتماً از آب سرد استفاده شود.

چرا قهوه در قهوه ساز هافنر حین آماده شدن می جوشد؟

 1.  علت جوشیدن قهوه در قهوه ساز هافنر مربوط به ترموستات می باشد. اگر ترموستات تنظیم نباشد باعث جوشیدن قهوه می شود و با تنظیم آن، دستگاه می تواند آب را به دمای جوش مناسب برساند و از جوشیدن قهوه جلوگیری کند. در صورتی که تنظیم ترموستات انجام شد ولی باز هم مشکل جوشیدن قهوه رفع نشد به این معنی است که ترموستات خراب شده و لازم است تعویض گردد.
 2. عامل دیگری که ممکن است باعث جوشیدن قهوه شود گرفتگی سوپاپ است. بنابراین باید حتماً دقت کنید که اگر سوپاپ دچار آسیب یا نقص شده آن را سرویس یا تعویض نمایید.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیرات آبمیوه گیری هافنر Hofner | راهنمای استفاده از آبمیوه گیری هافنر

قهوه ساز هافنر

قهوه در قهوه ساز هافنر بیش از حد تلخ می شود

 1. دلیل اینکه قهوه ای بیش از حد تلخ می شود ممکن است استفاده از قهوه به مقدار زیاد از حد باشد. لازم است که مقدار کمتری قهوه استفاده کنیم.
 2. عامل دیگری که باعث تلخ شدن قهوه می شود رسوبات و باقیمانده قهوه در دستگاه قهوه ساز است، در این زمان لازم است که دستگاه قهوه ساز خود را تمیز کنید که البته خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید؛ به این صورت که قطعات دستگاه را خارج و جدا کرده و به وسیله مواد پاک کننده طبیعی مثل ترکیب جوش شیرین و سرکه قطعات را تمیز و خشک کنید. چنانچه پس از انجام این کار باز هم مشکل رفع نشد از تعمیرکار مربوطه کمک بگیرید.

قهوه ی آماده شده در قهوه ساز هافنر داغ نمی ماند

زمانی که قهوه به درستی آماده شده اما پس از ریختن سریع سرد می شود و دمای بالایی ندارد، احتمالاً مشکل از المنت ها می باشد. المنت ها وظیفه دارند که قهوه را در قهوه ساز داغ نگه دارند و اگر این کار را به درستی انجام نمی دهند احتمالاً دچار سوختگی شده‌ اند و باید تعویض گردند، که برای این کار باید از تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

مخزن قهوه ساز هافنر نشتی دارد

 1. در صورتی که متوجه شدید مخزن قهوه ساز نشتی دارد ابتدا مخزن را بررسی کنید ممکن است مخزن دچار ترک یا شکستگی باشد و یا ممکن است مخزن را درست جا نزده باشید.
 2. همچنین این احتمال وجود دارد که واشر دچار مشکل شده باشد.

سخن پایانی

قهوه ساز هافنر وسیله ای پرکاربرد است و مسلماً خرابی و آسیب آن چندان برای شما خوشایند نخواهد بود، لذا توصیه ی ما به شما این است که هنگامی که متوجه شدید دستگاه قهوه ساز شما به درستی کار نمی کند، هرچه سریع تر برای عیب یابی و تعمیر آن اقدام نموده و برای این کار از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید؛ کارشناسان ایبک امداد در هر زمان آماده ی کمک رسانی به شما هستند.

98989

31

عیب یابی قهوه ساز هافنر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا قهوه در قهوه ساز هافنر حین آماده شدن می جوشد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا