تعمیرات یخچالتعمیرات

روش تعمیر یخساز یخچال حایر

چگونه می توانیم یخساز یخچال حایر را تعمیر کنیم

روش تعمیر یخساز حایر چگونه است؟ اگر شما هم در منزل خود از یخچال حایر استفاده می کنید احتمال دارد این پرسش برایتان پیش آمده باشد که اگر یخساز یخچال حایر خراب شد چه کارهایی باید انجام دهیم؟ چگونه آن را عیب یابی کنیم؟ و چگونه این عیب ها را برطرف کنیم؟ ما می‌خواهیم در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلاتی را که مربوط به یخ ساز حایر می باشد توضیح دهیم تا خودتان بتوانید در منزل آنها را بررسی و رفع کنید البته باید به این نکته اشاره کنیم که بعضی از این خرابی ها به راحتی حل نمی شوند و شما باید حتماً به تکنسین متخصص مراجعه کنید در ادامه این مقاله از بخش تعمیرات یخچال در ایبک امداد شما را با متداول ترین مشکلات یخساز حایر و روش تعمیر یخساز حایر آشنا می کنیم لطفاً با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال حایر را راه اندازی کنیم؟

اگر شما به تازگی اقدام به خرید یخچال حایر کرده‌اید بعد از روشن کردن یخچال، باید یخساز آن را فعال کنید برای فعال سازی یخساز یخچال های ساید بای ساید حایر به روش زیر عمل کنید:

 • در بیشتر یخچال های حایر کلید فعالسازی یخساز به صورت on می باشد گزینه ی on را انتخاب کنید یخساز روشن خواهد شد.
 • گاهی اوقات امکان دارد که یخساز یخچال حایر شما اهرمی باشد و شما باید برای فعال کردن یخساز، اهرم را به طرف پایین بکشید
 •  اگر نتوانستید یخساز را فعال کنید بهتر است که به راه دفترچه راهنمای یخچال فریزر ساید بای ساید حایر مراجعه کرده و روش فعال سازی آن را پیدا کنید و طبق راهنمایی دفترچه راهنما، یخساز را فعال کنید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال ساید حایر را خاموش کنیم؟

برای خاموش کردن یخساز یخچال حایر در مدل های مختلف، روش های مختلفی دارد که متداول ترین این روش ها را برای شما بیان می کنیم. در بیشتر مدل های یخچال فریزر حایر شما می توانید از دکمه های قفل یخساز و ice maker off استفاده کرده و یخساز را غیرفعال کنید اگر از این دکمه استفاده کنید یخساز دیگر کار نخواهد کرد تا زمانی که دوباره مجدداً آن را روشن کنید.

حتما بخوانید:   دلیل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

اگر شما برای مدت طولانی نمی خواهید از یخساز استفاده کنید بهتر است که یخساز یخچال حایر خود را خاموش کنید تا علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق و آب، به یخساز شما هم آسیبی وارد نشود.

چگونه می توانیم یخساز یخچال حایر را ریست کنیم؟

اگر شما متوجه شدید که در عملکرد یخساز شما ایجاد اختلال شده و یخساز به طور طبیعی کار نمی کند نگران نباشید زیرا با ریست کردن یخساز می توانید این مشکل را برطرف کنید در ادامه برای شما روش ریست کردن یخساز یخچال حایر توضیح می دهیم برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 • برای ریست کردن یخساز می توانید از دکمه ای که روی محفظه یخچال قرار داده شده است استفاده کنید
 •  بعد از آن، دکمه ریست را فشار دهید
 •  این دکمه در قسمت زیر یخساز می باشد
 •  به این صورت  عملکرد یخساز دوباره تنظیم می شود.

چگونه می توانیم یخساز یخچال حایر را تعمیر کنیم؟

با اینکه یخساز حایر بسیار قدرتمند می باشد ولی باز هم این احتمال وجود دارد که یخساز حایر گاهی دچار خرابی شود ما در این مقاله می‌خواهیم رایج‌ترین ایرادات یخساز یخچال حایر را برای شما توضیح دهیم و همچنین  روش برطرف کردن این مشکلات را هم برایتان بگوییم تا خودتان بتوانید در منزل آن را تعمیر کنید البته همانطور که گفتیم بعضی از مشکلات در یخساز یخچال حایر باید توسط متخصصین مجرب تعمیر شود در صورت وجود مشکلات فنی حتما به تعمیرکار مجاز یخچال حایر مراجعه کنید.

چرا یخساز حایر آبگیری نمی کند؟

برای اینکه شما از دلیل مشکل آبگیری نکردن یخساز حایر اطلاع پیدا کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • در مرحله اول ببینید آیا آب به داخل یخساز یخچال انتقال پیدا می کند یا خیر؟  احتمال دارد که در مسیر انتقال آب مانعی وجود داشته باشد
 • دمای فریزر را بررسی کنید باید دمای فریزر کمتر از منفی ۱۲ باشد زیاد بودن دمای فریزر باعث آبگیری نکردن یخساز خواهد شد
 •  اگر مدت زیادی است که فیلتر آب یخچال را عوض نکردید آن را تعویض کنید احتمال دارد  فیلتر آب مسدود شده باشد.

چرا یخ ها در یخساز به یکدیگر می چسبند؟

یکی از مشکلاتی که در بیشتر یخسازها اتفاق می‌افتد چسبیده شدن یخ ها به همدیگر است و یا اینکه احتمال دارد که هیچ یخی از یخساز شما خارج نشود و یا اینکه تکه های یخ به یکدیگر چسبیده و بزرگ شوند و این باعث آسیب رسیدن به یخساز بشود دو دلیل می تواند برای بروز این مشکل وجود داشته باشد:

 •  اول اینکه احتمال دارد شما برای مدت طولانی از یخساز خود استفاده نکنید این باعث می شود که یخ ها به همدیگر بچسبند
 • در صورت استفاده نکردن از یخساز باید آن را خاموش و یا غیرفعال کنید
 •  اگر سرما و دمای فریزر کم باشد احتمال دارد که فن خراب شده باشد و این باعث چسبیدن یخ ها به یکدیگر می‌شود.
حتما بخوانید:   آموزش استفاده از یخچال حایرHaier

یخساز یخچال حایر

چرا یخساز یخچال حایر شما یخ نمی دهد؟

اگر متوجه شدید که یخساز یخچال حایر شما یخ نمی دهد باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • در مرحله اول لوله آب را بررسی کنید احتمال دارد که لوله دچار گرفتگی و یا مسدود شده باشد در این صورت باید آن را تخلیه و یا تعویض کنید
 •  در مرحله بعد شیر ورودی را بررسی کنید زیرا احتمال دارد شیر برقی خراب شده باشد در صورت نیاز آن را تعویض کنید
 •  ممکن است لوله ای که آب را به یخساز منتقل می کند یخ زده باشد باید یخ زدگی آن را برطرف کنید
 •  مرحله آخر که باید بررسی کنید فیلتر آب است اگر متوجه شدید که فیلتر آب باید تعویض شود حتما آن را تعویض کنید تا به این وسیله مسیر انتقال آب را به یخساز باز کرده باشید

چرا از یخساز یخچال حایر یخ خارج نمی شود؟

احتمال دارد که یخساز حایر شما درست کار کند ولی از آن یخ خارج نشود. برای اینکه مشکل را پیدا کنید باید به نکات زیر توجه کنید:

 •  احتمال دارد که هر یک از اجزای موتور یا بازوهای انتقال یخساز و مدول دچار خرابی شده باشند و مشکلی در آنها به وجود آمده باشد
 •  خرابی در قسمت سلنوید هم می تواند باعث خارج نشدن یخ از یخساز شود
 •  چسبیدن یخ ها به یکدیگر باعث می شود که یخ از یخساز خارج نشود اگر در یخساز یخچال حایر یخ ها به یکدیگر بچسبند باعث خارج نشدن یخ از یخساز خواهد شد
 •  آخرین مورد این است که مخزن بیش از اندازه پر شده باشد اگر شما از یخساز خود برای مدت طولانی استفاده نکنید باعث بروز این مشکل خواهد شد و یخ نمی تواند از آن خارج شود

 

در یخساز سنسور در کجا قرار گرفته است؟

اگر عمل کردن یخساز به مشکل برخورد کرد شما یکی از مواردی را که باید بررسی کنید سنسور می باشد در مرحله اول باید محل قرارگیری آن را بدانید تا بتوانید آن را بررسی کنید سنسور قطعه ی مهمی در یخچال حایر می باشد که در هر یک از مدلهای یخچال حایر در قسمت خاصی قرار گرفته است ولی به طور معمول در کنار قطعات دیگر یخساز می باشد که شما می توانید بعد از برداشتن پوشش یخساز آن را ببینید.

حتما بخوانید:   روش تعمیر یخساز یخچال کنوود

یخساز یخچال حایر

ترمودیسک یخچال در کجا قرار گرفته و چه وظیفه ای دارد؟

ترمودیسک وظیفه دارد که نگذارد دمای المنت بیش از حد بالا برود این قطعه تحمل دمای زیاد را دارا می باشد و به طور معمول بین ترموستات و المنت برفک زدا قرار دارد.

شیر برقی در یخساز یخچال حایر در کجا قرار گرفته است؟

شیر ورودی یا همان شیر برقی قطعه ای است که بدون وجود آن یخسازی در یخچال صورت نمی گیرد شیر برقی به انتهای لوله آب در یخچال وصل می شود و به این ترتیب آبی را که یخساز نیاز دارد به آن منتقل می کند وقتی که یخساز به شیر برقی، برق رسانی می کند باعث می شود که سیم روی لوله فعال شده و قالب های یخ پر از آب شوند. دسترسی به این قطعه بسیار آسان است شیر برقی در قسمت پشت پنل یخچال وصل شده است.

متوقف شدن و یا شکستن دریچه ورودی

محل شیر ورودی آب در مدل های مختلف یخچال متفاوت است اما به طور معمول در قسمت پشت یخچال قرار گرفته است قبل از اینکه شما شیر ورودی را چک کنید یخچال را از برق بکشید و فلکه آب را هم ببندید وقتی که شیر ورودی را پیدا کردید آن را به طور کامل بررسی کنید و ببینید که آیا فیلتر یا دیواره، دارای رسوبات شده یا خیر؟ سپس خط تغذیه شیر را هم چک کنید ببین آیا انسداد و یا برآمدگی در مسیر آن وجود دارد یا نه؟ در صورت وجود انسداد آن را برطرف کنید

منجمد شدن یخساز

اگر متوجه شدید که یخساز شما دچار انجماد و یخ زدگی شده در مرحله اول باید تنظیمات ترموستات را چک کنید ببینید آیا درجه ترموستات با درجه ای که در دفترچه راهنما نوشته شده یکسان است یا خیر؟ اگر دمای ترموستات را روی درجه کمتر تنظیم کرده باشید قبل از اینکه آب به قالب برسد یخ خواهد زد

 

نتیجه گیری از تعمیر کردن یخساز یخچال ساید بای ساید حایر

در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلاتی را که احتمال دارد برای یخساز یخچال حایر  شما پیش بیاید، بیان کردیم و راه هایی را هم برای رفع این مشکلات توضیح دادیم. اگر با این توضیحات نتوانستید مشکل یخساز خود را برطرف کنید بهتر است که به نمایندگی تعمیرات یخچال حایر مراجعه کنید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

 

روش تعمیر یخساز یخچال حایر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ایآموزشی برای آشنایی با روش تعمیر یخساز یخچال حایر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا