مجله لوازم خانگی

راهنمای عیب‌یابی و تعمیرات بخار‌شوی همیلتون Hamilton

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر بخار‌شوی همیلتون Hamilton|ایرادات رایج بخار‌شوی همیلتون

در این مقاله نحوه عیب یابی و تعمیر بخارشوی همیلتون را آموزش می دهیم. با مطالعه این مطلب می توانید در صورت بروز مشکل و خرابی در دستگاه بخارشوی همیلتون در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به تعمیرکار در محل اقدام به برطرف کردن مشکلات به وجود آمده کنید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر بخارشوی همیلتون

چنانچه اطلاعاتی در مورد نحوه تعمیر و عیب یابی بخارشوی همیلتون داشته باشید به شما کمک خواهد کرد، که در زمانی که با خرابی این دستگاه مواجه می شوید، سررشته‌ای در این زمینه داشته باشید و بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید. در ادامه ایرادات و مشکلات رایج بخارشوی همیلتون را مورد بررسی قرار داده و نحوه برطرف کردن آنها را خواهیم گفت.

بخار‌شوی همیلتون

مکش بخار‌شوی همیلتون کم شده است

در صورتی که مکش بخارشوی همیلتون از بین رفته باشد و یا کم شده باشد، می توانید دستگاه خود را دوباره راه اندازی کنید. در برخی مواقع این راهکار جواب می دهد و سرعت مکش دستگاه شما بالاتر خواهد رفت. اما چنانچه با روشن کردن دوباره دستگاه همچنان مکش بخارشوی همیلتون کم است، برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود این اقدامات را انجام دهید:

 •  دستگاه بخارشوی همیلتون را خاموش کنید. سیم هایی که به پریز متصل هستند را بررسی نمایید، امکان دارد دوشاخه به صورت درست به بخارشوی همیلتون وصل نباشد.
 •  احتمال دارد آبی که درون مخزن بخارشوی همیلتون قرار دارد، به اندازه کافی نباشد. بنابراین باید این مشکل را رفع نمایید.
 •  امکان دارد واشر به درستی نصب نشده باشد و یا جابجا شده باشد. این موضوع موجب کم شدن مکش بخارشوی همیلتون خواهد شد. اگر واشر دچار خرابی شده است، باید آن را عوض کنید.
 •  این احتمال وجود دارد، که وقتی آب بخارشوی همیلتون را پر یا خالی می کنید، درب آن به درستی نصب نشده باشد.

این موارد همگی جز مشکلات کوچک و غیر تخصصی می باشند و شما می توانید به راحتی با داشتن اطلاعات کافی آنها را برطرف کنید.

بخار‌شوی همیلتون

بخار‌شوی همیلتون روشن نمی‌شود

 • اگر بخارشوی همیلتون شما روشن نمی شود در اولین اقدام باید برق ساختمان خود را چک کنید و از وجود جریان برق اطمینان حاصل کنید.
 •  امکان دارد کلید روشن و خاموش دستگاه بخارشوی همیلتون سفت و یا شل شده باشد و به درستی کار نکند. در صورت معیوب بودن این کلید، باید آن را تعمیر و در صورت لزوم تعویض نمایید.
 • تسمه بخارشوی همیلتون وظیفه به حرکت در آوردن قطعه های دستگاه و چرخش آنها را برعهده دارد درصورتی که تسمه خراب باشد، باید آن را عوض کنید.
 •  دوشاخه و پریز را مورد بررسی قرار دهید، که خراب نباشند.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر اسپرسو ساز همیلتون Hamilton | نمایندگی محصولات همیلتون

احتمالاً با بررسی و تنظیم کردن این موارد دستگاه بخارشوی همیلتون شما روشن خواهد شد.

بخار بخار‌شوی همیلتون کم شده است

بخارشوی همیلتون با تولید بخار نظافت را انجام می دهد. در صورتی که دستگاه بخارشوی همیلتون نتواند بخار لازم را تولید کند، در واقع عملکرد و کارایی خوبی نخواهد داشت. در ادامه به دلایل کم شدن بخار بخارشوی همیلتون می‌پردازیم:

 • محفظه بخارشوی همیلتون را باز کرده و چک کنید، که آیا به مقدار کافی در آن آب وجود دارد یا خیر. همچنین وجود داشتن آب زیاد در دستگاه از دلایل بروز این مشکل می باشد.
 •  یکی دیگر از دلایل کم شدن بخار بخارشوی همیلتون و یا قطع شدن بخار، رسوب گذاری در دستگاه می باشد. در صورتی که رسوبات را برطرف کنید، بخار به راحتی از دستگاه شما خارج خواهد شد.
 •  در صورتی که قصد دارید بخارشوی خود را جرم گیری کنید و رسوبات را از بین ببرید، باید دستگاه خود را از برق بکشید و با استفاده از جوش شیرین و سرکه می‌توانید رسوب و جرم های به وجود آمده در بخارشوی همیلتون را از بین ببرید.
 •  در برخی مواقع کثیف بودن فیلتر دستگاه موجب می شود، که میزان بخار دستگاه شما به اندازه لازم نباشد. بنابراین لازم است، که هر از چند گاهی فیلتر بخارشوی همیلتون را با دقت تمیز کنید و اگر نیاز به تعویض دارد، آن را عوض کنید.
 •  یکی دیگر از دلایل تولید نشدن بخار در بخارشوی همیلتون آسیب دیدن المنت دستگاه می باشد. در این صورت بهتر است، از یک تعمیرکار مجرب و با سابقه برای تعمیر و تعویض المنت بخارشوی همیلتون کمک بگیرید.

بخار‌شوی همیلتون

بخار‌شوی همیلتون خوب تمیز نمی‌کند

اگر بخارشوی همیلتون شما مانند سابق سطوح مختلف را به خوبی تمیز نمی کند، دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد، که در ادامه هر کدام از آنها را توضیح می دهیم:

 • مهمترین و اصلی ترین دلیل خوب تمیز نکردن بخارشوی همیلتون خالی بودن آب مخزن و یا دیگ بخار بخارشوی همیلتون می‌باشد. برای اینکه بخارشوی همیلتون کارایی خوبی داشته باشد و بتواند نظافت را به خوبی انجام دهد، باید به میزان کافی آب تمیز درون مخزن داشته باشید. پیش از آن که با بخارشوی همیلتون شروع به کار کنید، از کافی بودن میزان آب در مخزن آن مطمئن شوید.
 • برای اینکه بخارشوی همیلتون بتواند خوب تمیز کند، باید مخزن دستگاه تمیز باشد. بنابراین برای اینکه بخارشوی همیلتون عملکرد خوبی داشته باشد، باید مخزن آن را جدا کرده و گرفتگی ها، رسوبات و آب آلوده داخل آن را برطرف کنید.
 • کثیف بودن نازل ها از دیگر دلایل خوب تمیز نکردن بخارشوی همیلتون می‌باشد. اتصالات و نازل ها را از دستگاه خود جدا کنید و با فشار آب آنها را تمیز کنید. فشار آب موجب خواهد شد، که گرفتگی و انسداد در آنها برطرف شود. اگر رسوبات خشک شده در نازل بخارشوی همیلتون وجود دارد، می توانید از محلول آب داغ، سرکه و جوش شیرین استفاده کنید، تا آنها را به صورت کامل برطرف کنید.
 • دیگ یا مخزن بخارشوی همیلتون را از نظر نشتی باید مورد بررسی قرار دهید. اگر مخزن بخارشوی همیلتون نشتی داشته باشد، باید آن را عوض کنید. درپوش و کلاهک زیر مخزن بخارشوی همیلتون را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید، که نیست و به سفتی بسته شده باشد.
حتما بخوانید:   تعمیر مخلوط کن سامسونگ Samsung | نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران

سیستم اسپری بخار‌شوی همیلتون کار نمی‌کند

در برخی مواقع امکان دارد سیستم اسپری بخارشوی همیلتون کار نکند. عواملی که موجب این مشکل می شوند عبارت هستند از:

 • معیوب بودن تسمه بخارشوی همیلتون موجب خواهد شد، که اسپری دستگاه شما کار نکند. برای برطرف کردن مشکل باید تسمه را تعمیر و یا تعویض کنید. ابتدا تسمه دستگاه خود را بررسی نمایید. در صورتی که شل است، باید تسمه را به خوبی سفت کنید. در این صورت به درستی در محل خود محکم خواهد شد. در صورتی که تسمه پارگی یا ساییدگی دارد، باید تسمه قدیمی را با تسمه جدید و مرغوب عوض کنید.
 • احتمال دارد، دکمه اسپری بخارشوی همیلتون خراب باشد و موجب کار نکردن اسپری بخارشوی همیلتون شده باشد. در این صورت باید دکمه اسپری را عوض کنید. راهکار دیگری برای برطرف کردن این مشکل وجود ندارد.
 • برای برطرف کردن مشکل کار نکردن اسپری بخارشوی همیلتون باید فیلتر دستگاه خود را تمیز کنید. بهتر است، که پس از هر بار استفاده از دستگاه آب درون مخزن آن را تخلیه کنید. اگر در مخزن بخارشوی آب تخلیه نشود، موجب ایجاد رسوب خواهد شد. بهتر است در بخارشوی همیلتون از آب مقطر استفاده کنید.

نکات مهم در نگهداری و استفاده از بخارشوی همیلتون

چنانچه از دستگاه بخارشوی همیلتون استفاده می کنید، باید در حین استفاده و نگهداری از این دستگاه به نکات مهمی توجه داشته باشید، تا عملکرد و کارایی دستگاه شما کاهش پیدا نکند و عمر مفید آن بیشتر شود:

تمیز کردن بخار‌شوی همیلتون

 1. هر حوله یا پارچه ای که در بخارشوی همیلتون مورد استفاده قرار می گیرد را فقط با استفاده از آب داغ بشویید و بهتر است که آنها را در هوای آزاد خشک کنید.
 2. قبل و پس از استفاده از بخارشوی همیلتون دستگاه خود را تمیز کنید. برای این کار می توانید از پارچه مرطوب استفاده کنید.
 3.  مخزن آب بخار‌شوی همیلتون را پس از هر بار استفاده تخلیه نمایید، تا از ایجاد رسوب جلوگیری کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر چرخ گوشت همیلتون Hamilton|خدمات نمایندگی چرخ گوشت همیلتون

رسوب زدایی بخار‌شوی همیلتون

 1. آب معمولی دارای مواد معدنی و املاح زیادی می‌باشد و در مخزن بخارشوی همیلتون موجب ایجاد رسوب می شود. این رسوبات از عملکرد و کارایی خوب دستگاه جلوگیری می کند. برای اینکه کارایی بخارشوی همیلتون خوب باشد، باید این رسوبات را برطرف کنید.
 2.  برای برطرف کردن رسوب بخارشوی باید مخزن بخارشوی همیلتون را با محلول آب و جوش شیرین پر کنید و دستگاه خود را روشن کنید، تا گرم شود. یک یا دو ساعت دستگاه خود را گرم نگه دارید و از بخارشوی همیلتون برای یک دقیقه استفاده کنید، تا مخلوط در بخارشوی همیلتون به خوبی پخش شود. سپس بخارشوی همیلتون را از برق بکشید و فرصت دهید، که دستگاه خنک شود. سپس آبی که درون سیستم ریخته‌اید را تخلیه کنید و مخزن را با دقت شستشو دهید.
 3. از آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب در بخارشوی همیلتون استفاده نکنید. چون مقدار سدیم در آب‌های تصفیه شده بیشتر است. این سدیم در بخارشوی می تواند به دستگاه شما آسیب رسانده و عمر مفید آن را کاهش دهد.

بخار‌شوی همیلتون

سخن تکمیلی

قبل از اینکه اقدامی برای تعمیر و نگهداری بخارشوی همیلتون انجام دهید، باید از خاموش بودن دستگاه و خنک بودن آن اطمینان حاصل کنید،در غیر این صورت آب داغ و بخاری که در درون بخارشوی وجود دارد، ممکن است به پوست شما آسیب برساند و دچار سوختگی شوید. اگر قبل از استفاده از بخارشوی همیلتون دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید، با نحوه کار این دستگاه آشنا شده و کمتر دچار مشکل خواهید شد.

31

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر بخار‌شوی همیلتون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ایرادات و مشکلات رایج بخار‌شوی همیلتون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x