تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا Himalia | خدمات تعمیر نمایندگی یخچال فریزر هیمالیا

راهنمای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا Himalia|خدمات تعمیر نمایندگی یخچال فریزر هیمالیا، عیب‌یابی و تعمیر یخچال فریزر هیمالیا

در برخی مواقع امکان دارد یخچال فریزر هیمالیا عملکرد خوبی نداشته باشد و دچار ایراداتی شود. در صورتی که در مورد یخچال فریزر هیمالیا و عیب‌یابی آن اطلاعات کافی و لازم را داشته باشید، می‌توانید در زمان مناسب اقدامات لازم را انجام دهید. در ادامه مطلب به بررسی مشکلات رایج یخچال هیمالیا و طریقه برطرف کردن آنها می‌پردازیم.

آموزش عیب‌یابی یخچال فریزر هیمالیا

در صورتی که یخچال فریزر هیمالیا شما دچار ایراد شود، باید در کمترین زمان ممکن را عیب‌یابی و تعمیر کنید. در غیر این صورت امکان دارد مواد غذایی که درون یخچال قرار دارد فاسد شود. چنانچه مشکل به وجود آمده جزئی باشد، شما خودتان می‌توانید آن را برطرف کنید. اما در برخی موارد که مشکل به وجود آمده و فنی‌تر و تخصصی‌تر است، باید از تکنسین تعمیر یخچال هیمالیا راهنمایی بخواهید.

یخچال‌ فریزر هیمالیا صدای زیادی دارد

یکی از مشکلات متداول در داخل یخچال فریزر هیمالیا سر و صدای بیش از اندازه آن است. صدای مختلفی که از یخچال هیمالیا شنیده می‌شود، در برخی موارد عادی و طبیعی است و به دلیل کارکرد و عملکرد معمولی یخچال می‌باشد، ولی در برخی موارد به دلیل ایرادات قطعاتی در یخچال، به وجود می‌آید. در بیشتر مواقع قسمتی که موجب سر و صدا در یخچال می‌شود موتور فن اواپراتور دستگاه است. همچنین اجزای مختلف دیگر مثل پروانه‌های یخچال هیمالیا، فن یخچال و موتور فن کندانسور می‌‌توانند منبع صدای یخچال فریزر هیمالیا باشند. برای برطرف کردن این ایراد و عیب‌یابی کردن یخچال فریزر هیمالیا باید قطعه‌های مختلف یخچال، توسط تعمیرکار متخصص به صورت کامل مورد بررسی قرار بگیرد.

یخچال فریزر هیمالیا

یخچال فریزر هیمالیا روشن نمی‌شود

در مواقعی که یخچال فریزر هیمالیا روشن نمی‌شود، اولین کاری که باید برای عیب‌یابی یخچال انجام شود، بررسی کردن دوشاخه، کابل برق یخچال، پریز برق و همچنین جعبه تقسیم و فیوز برق منزل است. در صورتی که همچنان یخچال روشن نمیشد، باید خازن، رله استارت، اورلود یخچال هیمالیا توسط تعمیرکاران متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.

یخچال فریزر هیمالیا خاموش می‌شود

یکی از دلایل ساده که می‌تواند موجب شود یخچال هیمالیا خاموش شود این است، که برق به یخچال نمی‌رسد. در این شرایط صفحه نمایش و لامپ یخچال هیمالیا هم خاموش می‌شوند. در برخی مواقع بر اثر نوسانات برق فیوز منزل می‌پرد. پس بهتر است، که جعبه فیوز را نیز مورد بررسی قرار دهید. امکان دارد مشکلی در ترموستات، کمپرسور یا برد اصلی یخچال به وجود آمده و سبب خاموش شدن آن شود.

یخچال‌ فریزر هیمالیا خنک نمی‌کند

 •  علت خنک نکردن یخچال فریزر هیمالیا ممکن است، به دلیل تنظیم نبودن مناسب دما و یا خراب بودن قطعات آن باشد. دمای مناسب برای قسمت یخچال بین یک تا پنج درجه بوده و برای قسمت فریزر بین منفی هفده تا منفی بیست درجه سانتی گراد می‌باشد‌. از دیگر مواردی که می‌تواند موجب شود یخچال هیمالیا عمل خنک کردن را به خوبی انجام ندهد، عبارتند از:
 •  وجود ایراد در درب یخچال هیمالیا مثل خوب چفت نشدن آن
 •   خراب بودن و یا همچنین فرسوده بودن لاستیک دور در یخچال هیمالیا
 •   گذاشتن مواد غذایی زیاد درون یخچال هیمالیا
 •  قرار داشتن مانعی سر راه فن دستگاه و عدم گردش خوب هوا
 •  خراب بودن کمپرسور
پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت سخت باز شدن درب یخچال چیست ؟

یخچال فریزر هیمالیا چشمک می‌زند

در بیشتر یخچال فریزرهای هیمالیا چراغ‌های ال ای دی تعبیه شده است و در مدل‌های مدرن‌تر و ساید بای ساید صفحه نمایشگر به جای این چراغ ها قرار داده شده است. چنانچه چراغ یخچال و صفحه نمایش چشمک می‌زند، نشاندهنده بروز ایراد و به معنی هشدار در یخچال می‌باشد. بنابراین برای عیب‌یابی یخچال هیمالیا و برطرف کردن آن باید اقدامات لازم را انجام دهید. از جمله دلایل چشمک زدن یخچال فریزر هیمالیا به شرح زیر می‌باشند:

 •  تنظیمات دمای یخچال هیمالیا به درستی انجام نشده است.
 • یخچال فریزر هیمالیا نشت گاز دارد.
 •   محیط بیرون یخچال هیمالیا بیش از اندازه گرم است.
 •   در قطعات یخچال هیمالیا نقص فنی وجود دارد.

برای برطرف کردن این ایراد بهتر است، که یک بار یخچال خود را ریست کنید و دوباره راه اندازی نمایید. چنانچه مشکل همچنان پابرجا بود و برطرف نشد، باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

یخچال فریزر هیمالیا برفک می‌زند

 •  چنانچه یخچال هیمالیای شما برفک می‌زند، باید از سالم بودن لاستیک دور در آن اطمینان حاصل کنید.
 •   یخچال فریزر هیمالیا را در نزدیکی وسایل گرمایشی و همچنین نور مستقیم آفتاب نباید قرار دهید.
 •  امکان دارد که یخچال هیمالیا به دلیل باز و بسته کردن زیاد، برفک بزند.
 • اگر مشکل به علت دلایل ذکر شده نبود، باید برد الکترونیکی و المنت مورد بررسی قرار بگیرند.

یخچال فریزر هیمالیا

مواد غذایی درون یخچال فریزر هیمالیا یخ می‌زند

 •  تنظیم نبودن دمای ترموستات می تواند موجب یخ زدن مواد غذایی درون یخچال هیمالیا شود.
 •   یکی دیگر از دلایلی که موجب بروز این مشکل می‌شود، کثیف بودن کویل‌های پشت کندانسور دستگاه است.
 •   خراب بودن ترموستات نیز می‌تواند موجب یخ زدن مواد غذایی درون یخچال هیمالیا شود.

با تنظیم کردن دمای یخچال هیمالیا و همچنین تمیز نمودن کویل‌های کندانسور آن می‌توانید ایراد به وجود آمده را رفع کنید.

لوله اواپراتور پشت یخچال هیمالیا یخ می‌زند

در صورتی که لوله اواپراتور پشت یخچال یخ بزند، عملکرد یخچال فریزر هیمالیا کاهش پیدا خواهد کرد و برای عیب‌یابی آن باید این موارد را بررسی کنید:

 •  باید بررسی نمایید، که گاز یخچال هیمالیا تمام نشده باشد و یا یخچال نشت گاز نداشته باشد.
 •   سیستم دیفراست یخچال هیمالیا نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد.
 • خراب بودن هیتر دیفراست و ایراد داشتن آن هم می‌تواند موجب بروز این مشکل شود.

بدنه یخچال فریزر هیمالیا برق دارد

برق داشتن بدنه یخچال هیمالیا می‌تواند دلایل مختلفی بر حسب نوع مدل، داشته باشند. برای عیب‌یابی یخچال فریزر نیاز به تجربه و تجهیزات خاصی می‌باشد. با توجه به خطرات الکتریکی پیشنهاد می‌شود، که از تعمیرکار متخصص یخچال هیمالیا برای برطرف کردن این مشکل کمک بگیرید. دلایل برق داشتن بدنه یخچال فریزر هیمالیا می‌تواند این موارد باشد:

 •  وجود مشکل در المنت یخچال هیمالیا
 •   وجود داشتن اتصالی در ترموستات
 • معیوب بودن موتور یخچال هیمالیا و یا یکی از اجزای الکتریکی دستگاه
 •   ایراد داشتن سیم کشی یخچال و رطوبت زیاد

درب یخچال فریزر هیمالیا بسته نمی‌شود

چنانچه مشاهده کردید، که درب یخچال فریزر هیمالیا به خوبی چفت نمی‌شود و بسته نمی‌گردد، باید ببینید که آیا چیزی مانع بسته شدن آن می‌شود. چنانچه وسایل زیادی درون یخچال فریزر هیمالیا قرار دادید، باید مقداری از آنها را خارج کنید و مانع به وجود آمده را برطرف کنید. در برخی مواقع نیز دلیل بسته نشدن در یخچال فریزر هیمالیا مربوط به تراز نبودن درست یخچال می‌باشد. بنابراین باید یخچال فریزر هیمالیا را به خوبی تراز نمایید، تا مشکل به وجود آمده برطرف گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی هیمالیا Himalia | نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی هیمالیا

یخچال‌ فریزر هیمالیا بوی بدی می‌دهد

یخچال فریزر هیمالیا به دلایل مختلفی می‌تواند بوی نامطبوعی دهد. چنانچه مواد غذایی را درون ظرف‌های بدون در درون یخچال گذاشته باشید موجب می‌شود، که یخچال شما بوی بد دهد. همچنین اگر به تمیز کردن یخچال خود اهمیت زیادی ندهید و آن را برای مدت طولانی تمیز نکنید، موجب می‌شود، که یخچال شما بوی بدی دهد. همچنین باید بررسی نمایید، که مواد غذایی که درون یخچال گذاشته‌اید، فاسد نشده باشند. برای از بین بردن بوی بد یخچال فریزر هیمالیا می‌توانید طبق راهکار زیر عمل کنید:

 •  یخچال فریزر هیمالیا را از برق کشیده و آن را خاموش نمایید.
 •   سپس همه کشورها و طبقات آن را به خوبی شسته و تمیز کنید.
 •  برای از بین بردن بوی بد که ممکن است داخل یخچال مانده باشد، می‌توانید از مواد بوگیر مثل جوش شیرین یا سرکه استفاده نمایید.

یخچال فریزر هیمالیا

گاز یخچال فریزر هیمالیا خالی می‌شود

اگر لوله‌های یخچال دچار پوسیدگی شده باشند و کیفیت خوبی نداشته باشند موجب می‌شود، که گاز یخچال هیمالیا خالی شود. برای برطرف کردن این ایراد، باید هر کدام از اجزای یخچال هیمالیا را از لحاظ داشتن نشتی بررسی کنید و چنانچه قسمتی از یخچال سوراخ شده باشد، باید آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

موتور و بدنه یخچال هیمالیا داغ می‌کند

از مهمترین دلایل داغ شدن بدنه و موتور یخچال هیمالیا کم بودن گاز مبرد آن می‌باشد، که موجب خواهد شد، کمپرسور یخچال زیاد کار کند. همچنین تنظیم نبودن درست ترموستات و تنظیم آن بر روی مقادیر بسیار کم می‌تواند دلیل فشار زیاد بر روی کمپرسور یخچال باشد. مشکل در کندانسور یخچال هیمالیا نیز از دیگر علت‌های گرم شدن بسیار زیاد یخچال هیمالیا می‌باشد. کویل‌های کندانسور را باید مرتب و تمیز نمایید تا گرد و خاک و آلودگی و چربی بر روی آنها باقی نماند و بتوانند انتقال گرما را به خوبی انجام دهند.

بخش فریزر سرد است اما بخش یخچال گرم است

یکی از علت‌هایی که موجب می‌شود قسمت یخچال گرم شود، ولی قسمت فریزر سرد بماند جمع شدن یخ و برفک بر روی کویل‌های اپراتور است. اگر هیتر دیفراست برفک‌های روی کویل‌های امپراطور را به هر دلیلی ذوب نکند، جمع شدن آنها موجب می‌شود، که کویل‌های اواپراتور پوشیده شوند و گردش جریان هوا به خوبی صورت نگیرد و با مشکل مواجه گردد. چنانچه موتور فن اواپراتور عملکرد خوبی نداشته باشد، یخچال و یا فریزر به خوبی خنک نخواهند شد. در صورتی که صدای غیر طبیعی از موتور فن شنیده شود، توصیه می‌شود، که آن را عوض کنید. دلایل دیگری نیز می‌توانند سبب بروز این مشکل باشند:

 •  خرابی دمپر کنترل هوا
 • خراب بودن برد کنترل دما
 • خراب بودن ترمیستور
 •  خراب بودن تایمر دیفراست

سخن تکمیلی

عیب‌یابی و تعمیر یخچال فریزر هیمالیا و انجام سرویس آن، به داشتن دانش فنی در این رابطه نیاز خواهد داشت. همچنین در برخی موارد نیاز به ابزار خاصی خواهد بود. بنابراین بهتر است، که برای انجام عیب‌یابی و تعمیر آن که کاری بسیار حساس است، از فردی متخصص کمک بگیرید.

 

راهنمای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا Himalia

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر یخچال فریزر هیمالیا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا