مجله

تاریخچه برند لوازم خانگی شرکت فیلیپس Philips

تاریخچه کامل شرکت فیلیپس ، فیلیپس ساخت کدام کشور است؟

در این نوشته از سایت ایبک ما به بررسی تاریخچه شرکت فیلیپس پرداخته ایم. شرکت فیلیپس Philips در طی یک دوره 130 ساله با نوآوری و کارآفرینی به بهبود زندگی مردم کمک کرد. شرکت فیلیپس در سال 1891 میلادی توسط جرارد فیلیپس و پدرش فردریک تاسیس شد.

در سال 1895 میلادی فیلیپس ها، آنتون، برادر کوچکتر جرارد را تا 16سال به خدمت گرفتند. با وجود اینکه آنتون مدرک مهندسی دریافت کرده بود، به عنوان نماینده ی فروش شروع به کار کرد. با این حال، به زودی او شروع به ارائه بسیاری از ایده های تجاری مهم کرد.

با آمدن آنتون، تجارت خانوادگی به سرعت شروع به گسترش کرد. در نتیجه فیلیپس در آیندهوون در سال 1907 تأسیس شد.

پس از آنکه جرارد و آنتون فیلیپس با تأسیس شرکت فیلیپس Philips، کسب و کار خانوادگی خود را تغییر دادند. پایه و اساس شرکت چند ملیتی الکترونیکی بعدی را گذاشتند.

در دهه 1900 میلادی زمان تغییرات اجتماعی و اقتصادی چشمگیر بود. فیلیپس توانست با  داشتن بیش از 2000 کارمند به بزرگترین کارفرمای خصوصی در هلند تبدیل شود.

جرارد و برادرش آنتون در تامین مسکن، مراقبت های بهداشتی و ورزش سرمایه گذاری کردند و فرهنگ مسئولیت اجتماعی را رواج دادند و تا امروز ادامه دارد.

با درک ارزش تحقیقات علمی برای نوآوری محصول، اولین آزمایشگاه تحقیقاتی فیلیپس به رهبری دکتر ژیل هولست، معروف بهPhilips Nat Lab  در سال 1914 افتتاح شد.

این آزمایشگاه به دنبال بالاترین استانداردهای تحقیقاتی بود و پروژه های رویایی را آغاز کرد. از جمله بررسی فناوری ‌های روشنایی نوظهور برای کشف منابع جدید نور، در حالی که پیشرفت‌های آن در لوله ‌های اشعه ایکس در نهایت منشأ مشارکت فیلیپس در فناوری سلامت را نشان داد.

رادیو فیلیپس Philips

در 11 مارس 1927 میلادی فیلیپس با ایستگاه رادیویی موج کوتاه PCJJ (بعدها PCJ) روی آنتن رفت. PCJJ به زبان های انگلیسی، اسپانیایی و آلمانی برای بقیه جهان پخش می شود. “چاپل” یک رادیو با بلندگوی داخلی است که در اوایل دهه 1930 طراحی شد.

موتور استرلینگ فیلیپس Philips

فیلیپس نقش مهمی در احیای موتور استرلینگ داشت. زمانی که در اوایل دهه 1930، مدیریت تصمیم گرفت که ارائه یک ژنراتور قابل حملِ کم مصرف به گسترش فروش رادیوهایش در نقاطی از جهان و همچنین تامین برق کمک می کند.

حتما بخوانید:   تاریخچه برند لوازم خانگی شرکت برانت فرانسه BRANDT

مهندسان آزمایشگاه تحقیقاتی شرکت، مقایسه ای سیستماتیک از منابع مختلف انرژی انجام دادند و با استناد به عملکرد بی صدا (هم از نظر شنیداری و هم از نظر تداخل رادیویی) و توانایی کارکردن بر روی انواع مختلف موتور استرلینگ که تقریباً فراموش شده است، دریافتند موتور استرلینگ فیلیپس Philips مناسب ترین موتور است.

ریش تراش برقی فیلیپس Philips

در طول دهه 1930 میلادی فیلیپس ریش تراش برقی دوار پیشگام خود به نام Philishave را معرفی کرد. Philips Philishave با ارگونومی و ظاهر جذاب خود، عصر مصرف گرایی در بازار انبوه را نوید داد.

این یک موفقیت شرکت فیلیپس Philips زمینه را برای محصولات جذاب و مشتری محور ایجاد کرد. فیلیپس در سال 1939 به طور متوسط ​​700 عدد فیلیشو در ساعت بفروشد.

پس از جنگ جهانی دوم شرکت فیلیپس Philips در بازه ی تاریخی 1945 تا 2001 میلادی Philips Research فناوری هایی را برای کمک به بهبود اوضاعِ پس از جنگ ارائه کرد.

این موارد شامل استفاده از نور ماوراء بنفش برای از بین بردن باکتری ها، چراغ های فلورسنت لوله ای، مواد مغناطیسی،  سرامیک های جدید، سمعک، گرامافون و همچنین کوچک سازی و نوسازی فناوری های رادیویی و ریش تراش آن بود. با این حال، مهم ترین آن بازار انبوهِ تلویزیون بود. در سال 1949، این شرکت شروع به فروش تلویزیون کرد. در نهایت در سال 1950 فیلیپس رکوردز را تأسیس کرد.

لوازم خانگی شرکت فیلیپس

نوار کاست شرکت فیلیپس Philips

فیلیپس نوار کاست صوتی فشرده را در سال 1963 معرفی کرد و بسیار موفق بود. کاست‌های فشرده در ابتدا برای تایپ ‌نگاران اداری و روزنامه ‌نگاران حرفه‌ای استفاده می‌شد. با بهبود کیفیت صدای آنها، کاست ها نیز برای ضبط صدا مورد استفاده قرار گرفتند و به دومین رسانه جمعی در کنار صفحه های وینیل برای فروش موسیقی ضبط شده تبدیل می شوند.

شرکت فیلیپس Philips اولین ضبط کننده رادیویی قابل حمل و کاست ترکیبی را معرفی کرد که به عنوان “ضبط رادیو ضبط” به بازار عرضه شد و اکنون بیشتر به عنوان جعبه بوم شناخته می شود.

بعدها، کاست در دستگاه‌های منشی تلفنی استفاده شد، از جمله شکل خاصی از نوار کاست که در آن نوار روی یک حلقه بی‌انتها پیچیده می‌شد.

کاست C به عنوان اولین وسیله ذخیره سازی انبوه برای رایانه های شخصی اولیه در دهه های 1970 و 1980 مورد استفاده قرار گرفت.

فیلیپس با استفاده از Mini-Cassette اندازه نوار کاست را برای نیازهای حرفه ای کاهش داد. این شرکت نیز با توجه به جهانی شدن  دستخوش تغییرات بیشتری شد.

حتما بخوانید:   ۱۳ اوت روز جهانی چپ دست ها ۲۲مرداد ۱۴۰۲

ضبط کننده ویدئو کاست خانگی شرکت فیلیپس Philips

در سال 1972 شرکت فیلیپس Philips اولین ضبط کننده ویدئو کاست خانگی را در انگلستان به نام N1500 راه اندازی کرد. کاست های ویدئویی نسبتا حجیم می توانند 30 دقیقه یا 45 دقیقه ضبط کنند.

بعدها نوار های یک ساعته نیز ارائه شد. از آنجایی که رقابت از سوی Betamax سونی و گروه تولیدکنندگان VHS صورت گرفت. فیلیپس سیستم N1700 را معرفی کرد که امکان ضبط دوبل را فراهم می کرد. برای اولین بار، یک فیلم 2 ساعته می تواند روی یک نوار ویدئویی قرار بگیرد.

در سال 1977، این شرکت از یک فیلم تبلیغاتی ویژه برای این سیستم در بریتانیا رونمایی کرد که کمدین دنیس نوردن در آن حضور داشت. این مفهوم به سرعت توسط سازندگان ژاپنی کپی شد، نوارهای آنها به طور قابل توجهی ارزان تر بود.

فیلیپس آخرین تلاش خود را برای استاندارد جدیدی برای ضبط کننده‌های ویدئویی با سیستم Video 2000 انجام داد. با نوارهایی که می‌توان از هر دو طرف استفاده کرد و در مجموع 8 ساعت زمان ضبط داشت.

از آنجایی که فیلیپس فقط سیستم های خود را بر اساس استاندارد PAL و در اروپا فروخت و سازندگان ژاپنی در سطح جهانی فروختند، مزایای مقیاس ژاپنی ها غیرقابل حل شد و فیلیپس سیستم V2000 را کنار کشید و به ائتلاف VHS پیوست.

شرکت فیلیپس Philips به MCA پیوست تا اولین استاندارد تجاری و پخش کننده LaserDisc را راه اندازی کند. در سال 1982، فیلیپس با سونی همکاری کرد تا دیسک فشرده را عرضه کند. این فرمت به DVD و بعداً Blu-ray تبدیل شد.

تاریخچه شرکت فیلیپس و محصولات آن

در سال 1991، نام شرکت فیلیپس از Philips به  Philips Electronicsتغییر یافت. در همان زمان، Philips آمریکای شمالی به طور رسمی منحل شد و یک بخش جدید شرکتی در ایالات متحده با نام Philips Electronics  تشکیل شد.

در سال 1997میلادی مدیران شرکت فیلیپس تصمیم گرفتند دفتر مرکزی را از آیندهوون به آمستردام منتقل کنند. همراه با تغییر نام شرکت به  Philips Electronics این انتقال در سال 2001 تکمیل شد.

در ابتدا، شرکت در برج رامبراند مستقر شد، اما در سال 2002 آنها دوباره به برج برایتنر نقل مکان کرد. در دسامبر 2005 شرکت فیلیپس قصد خود را برای فروش یا انحلال بخش نیمه هادی خود اعلام کرد.

در 1 سپتامبر 2006 میلادی نام شرکت جدید در برلین اعلام شد. در 2 آگوست 2006،  شرکت Philips فیلیپس قراردادی را برای فروش 80.1 درصد از سهام NXP Semiconductors به ​​کنسرسیومی از سرمایه گذاران سهام خصوصی تکمیل کرد.

حتما بخوانید:   انواع برندهای مخلوط کن، بهترین مارک مخلوط کن در ایران

در 21 اوت 2006 میلادی Bain Capital و Apax Partners اعلام کردند که تعهدات قطعی برای پیوستن به کنسرسیوم خریدار را امضا کرده اند. فرآیندی که در 1 اکتبر 2006 تکمیل شد. در سال 2006 فیلیپس، شرکت Lifeline Systems را خریداری کرد که دفتر مرکزی آن در Framingham ماساچوست قرار داشت.

در 21 دسامبر 2007 فیلیپس و رسپیرونیکس، شرکت قراردادی قطعی را اعلام کردند. بر اساس آن فیلیپس تمام سهام باقیمانده رسپیرونیکس را به مبلغ 66 دلار آمریکا به ازای هر سهم یا قیمت کل خرید تقریباً 6/3 میلیارد یورو (1/5 میلیارد دلار) به صورت نقدی خریداری کرد.

در 21 فوریه 2008 فیلیپس خرید VISICU بالتیمور، مریلند را از طریق ادغام شرکت تابعه ی کاملاً غیر مستقیمِ خود، در VISICU تکمیل کرد.

در نتیجه ی آن ادغام، VISICU به یک شرکت تابعه غیرمستقیم کاملاً متعلق به فیلیپس تبدیل شد. VISICU خالق مفهوم eICU استفاده از تله مدیسین از یک مرکز متمرکز برای نظارت و مراقبت از بیماران ICU بود.

آزمایشگاه فیزیک فیلیپس در اوایل قرن بیست و یکم کاهش یافت. زیرا این شرکت تلاش خود را برای نوآوری در لوازم الکترونیکی مصرفی از طریق تحقیقات اساسی متوقف کرد.

در ژانویه 2011 فیلیپس با خرید دارایی های Preethi، با یک شرکت پیشرو در زمینه لوازم آشپزخانه مستقر در هند موافقت کرد.

در مارس 2012 فیلیپس قصد خود را برای فروش یا انقطاع عملیات تولید تلویزیون خود به فناوری TPV اعلام کرد.

در نهایت در سال 2013، فیلیپس کلمه Electronics را از نام خود حذف کرد که اکنون Royal Philips N.V است.

تاریخچه شرکت فیلیپس و محصولات خانگی این شرکت

نتیجه گیری 

شرکت فیلیپس چیزی فراتر از یک نام است. شرکت فیلیپس یک برندِ با هدف مشخص است. در 13 نوامبر 2013 فیلیپس از خط برند جدید خود با نام “نوآوری و شما” و طرح جدیدی از علامت سپر خود رونمایی کرد.

موقعیت نام تجاری جدید توسط شرکت فیلیپس، برای نشان دادن تکامل شرکت و تأکید بر اینکه نوآوری تنها زمانی معنادار است که مبتنی بر درک نیازها و خواسته های مردم باشد.

فیلیپس با الهام از هدف خود برای بهبود سلامت و رفاه مردم، قصد دارد زندگی 2.5 میلیارد نفر را در سال تا سال 2030 بهبود بخشد.

تاریخچه برند لوازم خانگی شرکت فیلیپس Philips

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله کامل شناخت تاریخچه برند لوازم خانگی شرکت فیلیپس Philips

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا