مجله

تاریخچه برند لوازم خانگی شرکت وستینگهاوس Westinghouse

تاریخچه شرکت وستینگهاوس

ما در این نوشته از سایت ایبک نگاهی خواهیم داشت به تاریخچه شرکت وستینگهاوس، بنابراین از شما می خواهیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برند ویستینگهاوس از برند های پیشرو در حوزه ی صنعت برق می باشد. این برند پس از یک قرن فعالیت در نهایت تجزیه شد و امروزه برند های دیگر بر آن مدیریت می کنند. شرکت وستینگهاوس علاوه بر فعالیت در حوزه صنعت برق در رسانه نیز فعالیت می کرد و مشهور بود. از مهم ترین رخداد های وستینگهاوس خرید تلویزیون  CBSبود که موجب مشهور شدن شرکت وستینگهاوس در حوزه رسانه شد.

برند وستینگهاوس در حال حاضر تحت مالکیت شرکتی به نام Westinghouse Licensing Corporation اداره می شود که این شرکت زیر مجموعه ای از شرکت viacomCBS است.

شرکت آمریکایی وسینگهاوس زیرمجموعه‌ی نیروگاه‌های هسته‌ای بود و در سال 1999 زیر نظر شرکت جدیدی به نام Westinghouse Electric Company جدا شد. در آن زمان BNFL، این شرکت را خریداری نمود و بعد از مدتی آن را به توشیبا فروخت اما در 29 مارس سال 2017 توشیبا ورشکستگی خود را اعلام کرد و چیزی حدود 9 میلیارد ضرر کرده بودند و در سال 2018 باقی مانده شرکت وستینگهاوس به شرکت Brookefield Business Partners فروخته شد. امروزه شرکت وستینگهاوس زیر نظر خوزه امتریو گوتیرز، مشغول به فعالیت است و طبق آخرین آمار بدست آمده، تعداد کارکنان آن تقریبا 10 هزار نفر می باشد.

جورج وستینگهاوس صاحب شرکت وستینگهاوس

لوازم خانگی وستینگهاوس، زیر نظر وایت وستینگهاوس فعالیت می کند و در بین اکثر افراد محبوبیت و مشهوریت زیادی دارد. جورج در سال ۱۸۸۶ شرکت وستینگهاوس را در شهر پیتسبورگ تأسیس کرد. او کارآفرین و مخترع مشهور آمریکایی بود که در زمینه صنعت ریلی فعالیت می کرد و در سن 22 سالگی بدون هیچگونه تحصیلاتی توانست یک ترمز بادی برای قطار بادی را طرحی کند و ثروت و شهرت زیادی را کسب نماید.

جورج وستینگهاوس متولد 6 اکتبر سال 1846بود. وی ملیتی آمریکایی داشت و در شهر سنترال بریدج، نیویورک، در یک خانواده پرجمعیت 12 نفره متولد شد، جورج فرزند هشتم خانواده بود او علاقه ای به مدرسه نداشت و دروس مدرسه برایش کسل کننده بود به همین دلیل در سن 13 سالگی تصمیم به ترک تحصیل گرفت و در مغازه تراشکاری پدرش مشغول به کار شد. 2 سال بعد یعنی هنگامی که جورج 15 ساله شده بود، جنگ داخلی آمریکا آغاز شد.

حتما بخوانید:   بازیابی اطلاعات باج افزار و حذف ویروس باج گیر

جورج در سن 17 سالگی برای خدمت و دفاع از وطنش به نیروی دریایی ملحق شد. پس از اتمام جنگ، جورج تصمیم گرفت در دانشگاه تحصیل کند اما باز هم مانند قبل بعد از گذشت 2 ماه از دانشگاه انصراف داد و مجددا وارد تراشکاری پدرش شد. جورج در سن 15 سالگی موتور بخار روتاری را اختراع کردن و در سن 19 سالگی آن را به ثبت رساند.

جورج وستینگهاوس موسس شرکت وستینگهاوس

در آن زمان صنعت برق از ظرفیت بالایی برخوردار بود به همین دلیل جورج وستینگهاس تصمیم گرفت با تاسیس یک شرکت فعالیت خود را در این حوزه آغاز کند. در اویل افتتاحیه شرکت جورج وستینگهاوس تمام تمرکز خود را بر روی طراحی و توسعه ی سیستم انتقال برق اقتصادی از جریان متناوب (AC)، گذاشت. در آن زمان ادیسون در شرکتش، در حوزه صنعت برق با جریان برق مستقیم (DC) فعالیت می کرد.

ادیسون، جورج وستینگهاوس را رقیب خود می دانست و از این رو  تصمیم گرفت برای دور کردن مردم و سرمایه گذار ها از شرکت وستینگهاوس، کمپیین های تبلیغاتی عظیمی را به راه اندازد، او در این کمپین سعی داشت به مردم بفهماند که جریان برق متناوب موجب مرگ آن ها می شود و بسیار خطرناک است. اما تلاش های ادیسون در جهت شکست دادن وستینگهاوس  بی نتیجه ماند و موفق نشد. نیکولا تسلا از افرادی بود که در موفق نشدن ادیسون بر وستینگهاوس موثر بود.

او پنت اولین موتور برقی با جریان متناوب را به‌نام خودش ثبت کرد. وستینگاهوس در سال 1891 موفق به راه اندازی اولین سیستم توزیع برق متناوب در آمریکا و در تلورید کلورادو شد. وستینگهاوس در سال های اولیه قرن بیستم توانست اولین ژنراتور با محرک توربین بخار را با قدرت 1،500 وات، راه اندازی کند و این یکی از موفقیت ها مهم او به شمار می رفت، همچنین وستینگهاوس در سال 1905 سال توانست اولین لوکوموتیو متحرک به ‌کمک برق AC را برای خطوط راه‌آهن نیویورک و نیوهاون و هارتفورد ارائه کند.

وستینگهاوس و تسلا

نیکولا تسلا در سال 1884 به آمریکا مهاجرت کرد و در شرکت ادیسون مشغول به کار شد. پس از گذشت مدتی نیکولا تسلا با ادیسون به مشکل برخورد و از شرکتش بیرون آمد و شرکتی به نام تسلا الکتریک راه اندازی کرد. هدف نیکولا تسلا تولید روشنایی قوس الکتریکی بود و در سال 1885 زمانی که ایده او نهایی شده بود و به دنبال یک سرمایه گذار بود تا آن را اجرا کند.

حتما بخوانید:   چگونه تشخیص بدهیم که یخچال بوش اصل است؟

اما ایده نیکو تسلا نتوانست مخاطبان زیادی را به خود جذب کند به همین دلیل او مجبور شد مجددا برای کسب درآمد نزد دیگران مشغول به کار شود. در سال 1888 وستینگهاوس به دنبال راهی برای توزیع بهینه‌ی برق بود که با نیکولا تسلا آشنا شد و ایده های او را مشاهده کرد و در نهایت جورج وستینگهاوس طراحی های نیکولا تسلا را به قیمت 60 دلار یعنی رقمی برابر با ۵/۱ میلیون دلار امروزی خریداری کرد و علاوه بر آن بخشی از شرکت وستینگهاوس الکتریک نیز به نیکولا تسلا تعلق گرفت.

تسلا و وستینگهاوس بعد از خرید و فروش همکاری خود را تا زمانی که طرح توزیع برق را بهینه‌سازی کنند، ادامه دادند. در نهایت نیکولا تسلا و جورج وستینگهاوس با برق متناوب در رقابت با ادیسون قرار گرفتند. اما طرفداران ادیسون با تلاش خود مانع از شهرت برق متناوب شدند.

نمایی زیبا از شرکت وستینگهاوس

پروژه های گوناگون شرکت وستینگهاوس

جورج وستینگهاوس علاوه بر فعالیت و کسب موفقیت در زمینه های صنایع نیوماتیک و برق، در معدن‌ کاری نیز فعالیت می کرد. جورج معدن های زیاد را در کوه های پاتاگونیا خریداری کرد و در سال 1889 در شهری که در حال حاضر متروکه است، شرکتی تاسیس کرد.

سیستم تعلیق هوای فشرده برای خودروها

در ابتدای قرن بیستم، صنعت اتومبیل از پیشرفته ترین فناوری در جهان به حساب می آمد و از آنجا که جورج وستینگهاوس نمی توانست از روند پیشرفتی در جهان عقب بماند، در این زمینه نیز شروع به کار کرد. سیستم تعلیق هوایی خودروها از اولین اختراعات و دستاوردهای بشریت بودند و جورج تصمیم گرفت با مراجعه به آن ها طرح هایی را ارائه کند.

لوازم خانگی شرکت وستینگهاوس

در سال 1917 شرکت وستینگهاوس به شرکت اجاق گاز الکتریکی دست یافت و به صنعت لوازم خانگی راه یافت. شرکت وستینگ هاوس با نام تجاری وستینگهاوس از مشهور ترین برند های لوازم خانگی در آمریکا است. این شرکت، سال 1975 تاسیس شد و در سال 1986 توسط گروه الکترولوکس خریداری شد.

شرکت الکترولوکس، سوئدی و چند ملیتی است و فعالیت آن در حوزه ی ساخت و توزیع لوازم برقی خانگی و تجهیزات الکترونیکی حرفه‌ای، می باشد. شرکت وستینگ هاوس وظیفه خود را تامین آرامش و امنیت و رفاه، مشتریان می داند بنابراین پس از تولید محصولات آن ها را چندین بار آزمایش می کرد تا از سلامت آن مطمئن شود و سپس به بازار عرضه می کرد.

حتما بخوانید:   آنچه درمورد پوست خشک باید بدانید

این کشور با بیش از یک قرن سابقه و تجربه موفق شده است، محصولاتی جدید، قابل اعتماد، و با بهترین خدمات و کیفیت به بازر های جهان عرضه کند. همچنین این شرکت در ایران و سایر کشور های جهان نمایندگی فروش و گارانتی 12 ماهه دارد.

محصولات لوازم خانگی شرکت وستینگهاوس

یخچال، فریزر، مایکروویو، اجاق گاز، ماشین ظرفشویی، کولر گازی، لباسشویی، تلویزیون، مخلوط کن، پنکه برقی رومیزی، بخارشو، بخاری برقی، یخچال فریزر و غیره از محصولاتی هستند که توسط شرکت وستینگهاوس تولید و به بازار عرضه می شوند.

محصولات برند وستینگهاوس در چه کشور هایی تولید می شوند؟

خوب است که بدانید امروزه بیشتر یخچال های برند وسینگهاوس در چین تولید و به بازار عرضه می شوند.

شرکت وستینگهاوس و تاریخچه آن

بحران اقتصادی شرکت وستینگهاوس

شرکت وستینگهاوس پس از سال ها پیشرفت، در دهه های ابتدایی بیستم با بحران مالی ناشی از رکورد اقتصادی مواجه شد. آنها 14 میلیارد بدهی داشتند و قادر به پرداخت آن نبودند. در نتیجه گروه سرمایه گذاران شرکت، تصمیم گرفتند برای بهبود این بحران هیئت‌ مدیره‌ی جدیدی را انتخاب کنند و در نهایت جورج را در سال 1910 اخراج کردند و شخص دیگری را برای هیئت مدیره استخدام کردند.

جورج وستینگهاوس در 12 مارس سال 1914 یعنی 4 سال بعد از اخراج شدنش، در سن 67  سالگی و در شهر نیویورک درگذشت. جسد این دانشمند و مخترع آمریکایی را ابتدا در گورستان وودلان نیویورک به خاک سپردند اما در سال 1915 جسد وی را به گورستان ملی آرلینگتون، منتقل کردند زیرا این گورستان، مخصوص بازمانده های جنگ داخلی بود که جورج هم جزوشان بود.

همسر جورج وستینگهاوس دانشمند و مخترع آمریکایی نیز سه ماه بعد، چشم از جهان گشود. در سال 1918 خانه اولیه جورج تخریب شد و زمین آن به شهر پیتسبورگ تعلق گرفت و همچنین پارکی در این منطقه تاسیس شد. کارمندان شرکت وستینگهاوس با سرمایه خود در پارک شنلی پیستبورگ، یادبودی از وستینگهاوس را نصب کردند.

نام جورج وستینگهاوس در سال 1989، در تالار ملی مخترعان به ثبت رسید. امروزه نیز محصولات گوناگونی از برند وستینگهاوس در بازار ارائه می شود، مانند تلویزیون‌های ال ایی دی، ژنراتورهای مقاوم خانگی و صنعتی، سیستم‌های تأمین برق خورشیدی، وایت ‌بورد و غیره. که از فعالیت مجدد این برند خبر می دهد اما معروفیت آن مانند دهه های قبل نیست.

تاریخچه شرکت وستینگهاوس،شرکت لوازم خانگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

تاریخچه شرکت Westinghouse

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا