تعمیرات ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی هیتاچی Hitachi | نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی هیتاچی

هیتاچی یک برند بسیار مطرح ژاپنی می باشد که سال های زیادی مهمان خانه های ایرانیان شده است. این برند ژاپنی در صنعت تولید لوازم خانگی همیشه پیشتاز است و محصولاتی با دوام و با کیفیت تولید کرده است. ماشین ظرفشویی هیتاچی یکی از تولیدات مشترک این شرکت با شرکت توشیبا می باشد. از ویژگی های ماشین ظرفشویی هیتاچی می‌توان به سه سبد شستشو اشاره کرد و همچنین خرد کنی درون فیلتر ماشین ظرفشویی وجود دارد و به دلیل داشتن این ویژگی نیازی نیست که ظروف را قبل از قرار دادن درون ماشین ظرفشویی تمیز کنید. همچنین مصرف آب و برق در این ماشین ظرفشویی کم بوده و برنامه های شستشو تنوع زیادی دارند. با ما همراه باشید تا برخی از مشکلات احتمالی ماشین ظرفشویی هیتاچی را بررسی کنیم و راهکارهایی برای برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه دهیم.

مشکلات احتمالی ماشین ظرفشویی هیتاچی

سهل انگاری و بی توجهی به نکات مهم نگهداری از ماشین ظرفشویی هیتاچی می تواند باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای آن شود. اما می توان با راهکارهای بسیار ساده این مشکلات را برطرف کرد. پس لازم است آشنایی نسبی راجع به ماشین ظرفشویی داشته باشید تا بتوانید در صورت نیاز به تشخیص مشکل و رفع آن بپردازید. در ادامه برخی از مشکلات احتمالی ماشین ظرفشویی هیتاچی را توضیح داده ایم و راه حل های برطرف کردن آن را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

چرا ماشین ظرفشویی هیتاچی ظروف را به خوبی نمی شوید؟

یکی از مشکلات مربوط به ماشین ظرفشویی هیتاچی عدم شستشوی تمیز ظروف توسط دستگاه می باشد. اگر این مشکل برای ماشین ظرفشویی پیش آید در واقع عملکردی ندارد. علت بروز این مشکل را می توان در موارد زیر دانست.

 • چسبیدن و خشک شدن ذرات غذا یا چربی به واشر درب
 • نقطه خراب شدن آبپاش های داخلی
 • ایجاد خرابی یا انسداد در فیلتر یا صافی

موارد بالا می‌تواند مانع از انجام عملکرد درست ماشین ظرفشویی هیتاچی باشد.تعمیر ماشین ظرفشویی هیتاچی Hitachi | نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی هیتاچی برای برطرف کردن این مشکل ابتدا می توانید بخش های داخلی بدنه ماشین ظرفشویی را تمیز کنید همچنین یک یا دوبار چرخه شستشو را در ماشین ظرفشویی بدون قرار دادن ظرف انجام دهید.

حتما بخوانید:   راهنمای ماشین ظرفشویی کن CAN/ دفترچه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی کن

علت ایجاد سروصدا در ماشین ظرفشویی هنگام کار کردن چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی هیتاچی پیش آید ایجاد سروصدا در حین کار می باشد. دلیل این مشکل را می توان در موارد زیر دانست.

 • خراب شدن پمپ ماشین ظرفشویی
 • چیدمان اشتباه ظروف درون ماشین ظرفشویی هیتاچی
 • خراب شدن بازوی اسپری آب و همچنین آبپاش ها

برای برطرف کردن این مشکل لازم است در ابتدا پمپ ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار گیرد و همچنین اگر بازوی اسپری آب و آبپاش دچار مشکل شده بود باید تعویض شود. دقت کنید به هنگام چیدمان ظروف باید طوری آنها را بچینید تا به آبپاش ها برخورد نکند و مانع از چرخش آن نشود. به منظور رفع مشکل می توانید از تعمیرکاران ماشین ظرفشویی برای تعویض کردن آبپاش کمک بگیرید.

علت خشک نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی هیتاچی پس از پایان فرایند شستشو چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی هیتاچی پیش آید خشک نشدن ظروف می باشد. این مشکل را می‌توان به علت انسداد در مسیر پمپ تخلیه توسط چربی ها و مواد غذایی ریز دانست. برای برطرف کردن این مشکل می توانید از راهکار زیر استفاده کنید. در ابتدا دریچه مخزن تخلیه را بررسی کنید و اگر با غذا یا چربی مسدود شده بود باید آن را تمیز کنید و انسداد را برطرف کنید اما اگر آسیب دیده بود باید آن را تعویض کنید.

علت نشتی آب از ماشین ظرفشویی هیتاچی چیست؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی هیتاچی پیش آید نشتی آب از بخش های مختلف آن می باشد که می تواند آسیب های جدی به قطعات و ساختار ماشین ظرفشویی وارد کند. پاره شدن یا آسیب دیدن شلنگ تخلیه، خراب شدن واشر های دور درب و همچنین خراب شدن پمپ تخلیه می تواند از دلایل بروز این مشکل باشد. برای برطرف کردن آن لازم است ابتدا پمپ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید و اگر واشر خراب شده بود و یا دچار پارگی و ترک خوردگی شده بود حتماً آن را تعویض کنید. واشر دور درب ماشین ظرفشویی را نیز مورد بررسی قرار دهید و اگر آسیب دیده بود آن را تعویض کنید. شیر ورودی آب باید بررسی شود و از اتصال صحیح آن مطمئن شوید و اگر دچار بریدگی یا شکافی بود باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی هیتاچی چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی هیتاچی پیش آید آبگیری نکردن و یا پر نشدن دستگاه جهت شروع شستشوی ظروف است. یکی از عواملی که می تواند باعث بروز این مشکل شود خراب شدن شیر ورودی می باشد. انسداد قطعاتی مثل شناور آب به وسیله باقی مانده غذا و یا ذرات چربی نیز می‌تواند مانع از آب گیری دستگاه شود. همچنین خراب شدن تایمر و یا سوئیچ شناور نیز از دلایل بروز این مشکل است. تعمیر ماشین ظرفشویی هیتاچی Hitachi | نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی هیتاچیبرای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید شیر ورودی را مورد بررسی قرار دهید و اگر دچار انسداد شده بود آن را برطرف کنید. اگر مشکل برطرف نشد بهتر است مسیر شناور آب را چک کنید و مطمئن شوید که مسدود نمی باشد در آخرین مرحله می توانید به بررسی تایمر و همچنین سوئیچ شناور بپردازد.

حتما بخوانید:   ایرادات رایج ماشین ظرفشویی | روشن نشدن ماشین ظرفشویی

دلیل روشن نشدن ماشین ظرفشویی هیتاچی چیست؟

یکی از متداول ترین مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی هیتاچی پیش آید کار نکردن دستگاه و یا روشن نشدن آن می باشد. از عوامل بروز این مشکل می توان به خراب شدن مدارها و یا فیوز ظرفشویی، خراب شدن سیم های برق و یا دوشاخه و همچنین بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی اشاره کرد. جهت رفع این مشکل بهتر است ابتدا فیوز و مدارها را مورد بررسی قرار دهید بعد از آن می توانید سیم برق و دوشاخه را بررسی کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. مطمئن شوید که درب ماشین ظرفشویی کاملا بسته شده است.

علت ایجاد بوی نامطبوع از ماشین ظرفشویی هیتاچی چیست؟

گاهی اوقات ممکن است به هنگام کار کردن با ماشین ظرفشویی هیتاچی متوجه بوی نامطبوع از دستگاه شوید. باقی ماندن چربی ها و ذرات ریز غذا در اسپری آبپاش و همچنین صفحه صافی می‌تواند باعث بروز این مشکل شود. برای برطرف کردن آن لازم است محفظه درونی ماشین ظرفشویی را با خوشبو کننده و مواد شوینده کاملاً تمیز کنید و هرگونه چربی را از سطح دستگاه برطرف کنید.

علت زیاد شدن مدت زمان فرآیند شستشو در ماشین ظرفشویی هیتاچی چیست؟

تکمیل نشدن فرایند شستشو و یا طولانی شدن آن از دیگر مشکلاتی است که می‌تواند برای ماشین ظرفشویی هیتاچی پیش آید. از عوامل بروز این مشکل می توان به خراب شدن برخی قطعات آن اشاره کرد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

 • خراب شدن المنت و یا قطعه گرما ساز
 • خراب شدن موتور تایمر
 • آسیب رسیدن به ترموستات

جهت برطرف کردن این مشکل بهتر است از تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی هیتاچی کمک بگیرید.

نکات مهم جهت نگهداری و مراقبت از ماشین ظرفشویی هیتاچی

 • فضای مناسب برای نصب ماشین ظرفشویی انتخاب کنید که به لوله آب، فاضلاب و همچنین پریز برق نزدیک باشد.
 • جهت نصب باید از نمایندگی کمک بگیرید زیرا عدم نصب توسط نمایندگی ماشین ظرفشویی را از گارانتی خارج می کند.
 • فاصله بین ماشین ظرفشویی با دیگر لوازم و دیوار را رعایت کنید.
 • سطحی که ماشین ظرفشویی هیتاچی روی آن قرار می گیرد باید کاملاً صاف باشد تا دستگاه تراز شود و هیچ گونه لرزش و صدایی تولید نکند.
 • یکی از مهمترین عوامل افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی تمیز کردن منظم و دوره ای آن می باشد.
 • واشر دور درب ماشین ظرفشویی یکی از مهمترین قطعات آن می باشد که اگر تمیز نشود محلی برای رشد قارچ ها و باکتری ها خواهد بود.
 • برنامه مناسب برای شستشوی ظروف را انتخاب کنید تا هم در مصرف آب و برق صرفه جویی شود و هم به دستگاه آسیب وارد نشود.
 • بازوی آبپاش نیز از مهمترین قطعات ماشین ظرفشویی می باشد و اگر دچار انسداد شود کار خود را به درستی انجام نمی دهد. پس بهتر است هر چند وقت یک بار آن را از دستگاه جدا کرده و تمامی منافذ و آن را به کمک یک خلال دندان تمیز کنید و انسداد را برطرف کنید.
 • بهتر است قبل از قرار دادن ظروف درون ماشین ظرفشویی ذرات غذا را از روی ظروف پاک کنید تا باعث انسداد قطعات نشود.
 • نحوه صحیح چیدمان در ماشین ظرفشویی هیتاچی بسیار مهم می باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای کدهای خطای ماشین ظرفشویی آریستون Ariston

تعمیر ماشین ظرفشویی هیتاچی Hitachi | نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی هیتاچی

 • سعی کنید از مواد شوینده با کیفیت و مرغوب استفاده کنید تا هم آسیبی به دستگاه وارد نشود و هم ظروف به خوبی شسته و تمیز شوند.
 • جهت متصل کردن ماشین ظرفشویی هیتاچی به پریز برق حتماً از محافظ استفاده کنید تا نوسانات برق آسیبی به دستگاه وارد نکند.
 • هرگز بیشتر از ظرفیت ماشین ظرفشویی درون آن ظرف قرار ندهید.
 • برای آشنایی بهتر با ماشین ظرفشویی و همچنین قطعات آن می توانید دفترچه راهنمای آن را به صورت کامل مطالعه کنید.

نتیجه گیری

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم پر مصرف و بسیار کاربردی در هر خانه ای به حساب می‌آید. بروز مشکل و خرابی در آن باید هر چه سریعتر برطرف شود. نکات مهم جهت نگهداری اصولی از ماشین ظرفشویی هیتاچی در این مقاله بیان شده است. شما با رعایت این نکات می توانید به بهتر شدن عملکرد دستگاه کمک کنید. امیدواریم که مطالب بیان شده درباره ماشین ظرفشویی هیتاچی به شما کاربران عزیز کمک کند تا در صورت بروز مشکل به آسانی بتوانید آن را برطرف کنید.

98989

31

تعمیر ماشین ظرفشویی هیتاچی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت نشتی آب از ماشین ظرفشویی هیتاچی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا