خدمات نظافتی

راهکارهای خانگی برای از بین بردن کک در منزل

راهکارهای خانگی برای از بین بردن کک در منزل | علائم نیش کک، تشخیص کک در سگ ها، کنترل کک

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

وجود کک در رختخواب، بدن جانوران خانگی، لایه پشتی و فرش و… آزاردهنده می باشد. دارای ۲۰۰۰ گونه و زیر گونه می‌باشند و در محیط مرطوب و گرم رشد می‌کنند. کک‌ها از خون میزبان تغذیه می کنند. توانایی این موجودات برای پریدن زیاد است. چون دارای سه جفت پا می باشند. همچنین سطح بدن آنها به گونه ای است، که می تواند در مو حرکت سریعی داشته باشند. عمر کک از شانزده روز الی بیست و یک ماه با توجه به محیط متغیر خواهد بود.

علامت‌های نیش کک

از علائم رایج نیش کک می توان به خارش زیاد اشاره کرد. همچنین احتمال دارد، که جای نیش کک سوزش و درد داشته باشد و دچار کهیر شود. خارش بیش از اندازه ای که به دلیل نیش کک به وجود می آید، موجب بیماری می‌شود.

تشخیص کک در سگ

برای اینکه کک را در سگ تشخیص دهید باید به صورت مرتب آن را بررسی نمایید. با فرا رسیدن فصل بهار این بررسی باید بیشتر شود.

  • کک ها دارای پایه قدرتمندی هستند و بدون این که بال داشته باشند، ۲۰۰ برابر بدن خود می توانند جهش کنند.
  • ممکن است از فضله‌ی کک آشغال هایی باقی بماند. این آشغال ها به دلیل خوردن خون در کک‌ها به وجود می آیند و سیاه هستند و در صورت مشاهده آنها می توانید پی ببرید، که سگ شما کک دارد.
  • در مواقعی که سگ کک دارد، دم خود را گاز خواهد گرفت و مرتب زیر شکم و اطراف گوش را خراش خواهد داد.

کک

تشخیص کک در گربه

گربه ها در از بین بردن و حذف کثیفی و کک از روی بدن خود مهارت زیادی دارند. به همین علت ممکن است، که نشانه و علامتی برای کک نداشته باشند، به جز قسمت هایی از پوست شان که دچار خارش و آسیب شده باشد. از علامت‌های مهم که می‌تواند کمک کننده برای تشخیص کک در گربه باشد، این می باشد، که گربه مدام بدن خود را خراش می دهد. ولی برخی از گربه ها بدن خود را خراش نمی دهند، بلکه بیش از اندازه خود را تمیز می کنند، تا حدی که امکان دارد در برخی مواقع قسمتی از بدنشان دچار ریزش مو شود.

حتما بخوانید:   به راحتی برای پاک کردن برچسب از هر چیزی دست به کار شوید

در صورتی که گربه آلرژی داشته باشد، احتمال دارد، که روی پوست آنها قسمت هایی قرمز شده باشد. رنگ کک قهوه ای تیره است و طول آنها یک تا دو میلیمتر می باشد. برای اینکه متوجه شوید کثیفی‌های همان از کک می باشد یا خیر، روی دستمال کاغذی لکه سیاه را بریزید. به علت هضم خون، دستمال کاغذی قرمز خواهد شد. دمای بالا و رطوبت موجب می گردد، که کک تکثیر کرده و بیشتر شود.

کک چرا باید کنترل شود؟

بعضی از گربه ها ممکن است، که با کک زندگی کنند و علامتی نیز نداشته باشند، ولی کنترل کک ها حتماً باید انجام شود. چون گربه هایی که دچار کم خونی هستند، ضعیف می باشند. در صورتی که روی گربه کک وجود داشته باشد، احتمال خارش در افرادی که حساس هستند، وجود خواهد داشت. همچنین می تواند موجب انتقال عوامل عفونت شوند.

درمان کردن نیش کک

در صورتی که کک نیش زده باشد، خارش شدیدی خواهید داشت و در صورت درمان نشدن اوضاع بدتر می‌شود. افرادی که به کک آلرژی دارند، بیشتر اذیت خواهند شد. امروزه اطلاعات زیادی در مورد کک وجود دارد. به همین دلیل داروهایی ساخته شده است، که برای رفع مشکل کمک کننده خواهد بود. در صورتی که راهکارهای زیر را به کار ببرید، در خانه می توانید درمان نمایید. در صورتی که یکی از روش ها را استفاده کردید و موفقیت آمیز نبود، می توانید راهکار دیگری را تست کنید. واکنش های افراد به نیش کک متفاوت خواهد بود. بنابراین هر کدام از درمان ها نیز تاثیر خاصی روی افراد خواهد داشت.

راهکارهای خانگی برای از بین بردن کک

برای اینکه بتوانید کک را از سگ، فرش و گربه از بین ببرید، می توانید از روش های خانگی و موثر استفاده کنید. همانطور که گفته شد، کک ها حتماً باید کنترل شوند. در غیر این صورت مشکلات زیادی را به دنبال خواهند داشت.

از بین بردن کک از سگ با استفاده از محلول صابون و آب

چون آب دارای نیروی کششی سطحی می باشد، کک را به دام می اندازد، تا وقتی کک وجود داشته باشد، باید آب را مدام عوض نمایید. چنانچه ظرف حاوی صابون و آب را بیرون گذاشته‌اید، برای اینکه پشه جمع نشود، باید ظرف را به صورت مرتب خالی نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای کامل نگهداری و مراقبت فرش از رطوبت | شست و شوی فرش دستباف

در کنار همه درمان ها می توانید از نوشیدنی هایی که کک‌ها را کم می کند، نیز استفاده نمایید. برای تهیه نوشیدنی به این ترتیب عمل کنید:

برای ۱۸ کیلوگرم سگ، سرکه سیب را به مقدار یک قاشق چای خوری با آب آشامیدنی به مقدار یک چهارم گالون مخلوط کنید. این محلول کک ها را از بین برده و وضعیت پوست و موی سر را به صورت خارجی و داخلی بهبود خواهد بخشید.

سرکه برای کک گربه

جمله محصولات طبیعی که در خانه کاربرد زیادی دارد، سرکه می باشد. یکی از کاربرد های آن از بین بردن کک می‌باشد. برای اینکه کک را از بدن بچه گربه از بین ببرند، از سرکه و آب استفاده می کنند. آن را درون بطری ریخته و مورد استفاده قرار می دهند.

سرکه و آب را پس از اینکه خوب با یکدیگر مخلوط نمودید، اسپری نمایید. احتمال دارد، که گربه اسپری کردن این محلول را روی بدنش دوست نداشته باشد. ولی این کار را به آرامی و با آرامش انجام دهید. از محلول سرکه و آب روی موکت و دیگر جایی که بچه گربه شما رفت و آمد می کند به صورت منظم باید اسپری نمایید.

کک

تله الکترونیکی و پد چسبناک برای از بین بردن کک

برای از بین بردن کک پد چسبناکی مثل کاغذ مگس گیر وجود دارد، که اکثر خانواده ها از آنها استفاده می کنند. همچنین تله الکترونیکی برای از بین بردن کک وجود دارد و آن را می‌توانید در محل هایی که زیاد به کک آلوده هستند، به برق متصل نمایید. وقتی از تله چسبناک برای از بین بردن کک استفاده می شود، احتمال دارد، که زمان زیادی نیاز باشد، تا به صورت کامل کک ها از بین بروند و این روش غیر بهداشتی می باشد. این موضوع بسیار حائز اهمیت است، که از پد های چسبناک برای مدت زیاد استفاده نمایید، تا اطمینان حاصل نمایید، که تمامی کک ها به دام افتاده و از بین رفته اند. همچنین حیواناتی که در منزل شما وجود دارند را باید مرتب بشویید، تا انگل های موجود در بدن آنها کمتر شود.

اسید بوریک و جاروبرقی برای از بین بردن کک

اسید بوریک نوعی حشره کش طبیعی می‌باشد. اسید بوریک را روی سطوحی که سگ رفت و آمد می کند مثل فرش و کفپوش و مبلمان باید اسپری نمایید. اسید بوریک کک و لارو را با از بین بردن آب بدن آنها و خشک کردن از بین خواهد برد. اسید بوریک بهتر است، که شب تا صبح و یا بیشتر بر روی سطوح بماند، سپس جاروبرقی کشیده و کیسه آشغال جارو را بندازید.

حتما بخوانید:   معرفی چند ماده طبیعی به جای مواد شوینده شیمیایی

نابود کردن کک با بوره

بوره را می توانید با مواردی مانند پودر کاکائو، آرد ذرت و شکر ترکیب کرده و یک حشره کش خانگی داشته باشید. وقتی که حشره کش را آماده کردید، هر مکانی که حشره وجود دارد، باید پراکنده نمایید. به این نکته توجه داشته باشید، که این ماده از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی باید دور باشد. این محصول برای کشتن کک ها توصیه نمی گردد.

استفاده از زیتون برای نابود کردن کک

روغن هایی که به صورت طبیعی درست می شوند، برای نابود کردن کک ها موثر خواهند بود، چون موجب کشته شدن آنها شده و از تکثیرشان جلوگیری خواهند کرد. از روغن های محبوب برای این کار روغن‌ زیتون می باشد. چون در آشپزخانه ها به عنوان ماده‌ای رایج وجود دارد. روی بدن حیوان خانگی خود از روغن زیتون بمالید و این کار را بهتر است، که از صورت حیوان آغاز نمایید و کم کم به کل بدن بمالید. روغن زیتون بهتر است، که برای چهار ساعت روی بدن حیوان بماند و سپس آن را شستشو دهید.

شستشوی مرتب و شانه زدن برای نابود کردن کک

داشتن حیوانات و محیط از بهترین کارهایی است، که می توانید برای از بین بردن کک انجام دهید. بهتر است، که ملافه سگ را به صورت مکرر بشویید. این کار موجب می‌شود، که تخم کک از بین رفته و محلول صابون و آب لارو و کک را به صورت کامل از بین می‌برد.

کک

در صورتی که موی سگ مرتب نباشد، برای رشد کپک و تکثیر آنها محیط عالی به وجود می آید. بنابراین باید با ابزار مناسب مثل شانه های ظریف موهای سگ خود را شانه کرده و هر کدام از کک هایی که در شانه گیر می‌کنند را در محلول صابون و آب غرق نمایید. قسمت هایی که احتمال دارد کک در آنجا پنهان شده باشد را باید بیشتر شانه بزنید. برای نمونه قسمت های زیر بغل و کشاله ها بهترین مکان برای مخفی شدن کک ها می باشد.

همچنین می‌توانید با استفاده از جاروبرقی از رشد و تکثیر لارو و تخم آنها جلوگیری نمایید، در صورتی که این موارد را با جارو برقی کشیدید، حتماً باید کیسه جاروبرقی را یا دور بیندازید یا اینکه آن را خالی کرده و بشویید. در غیر این صورت در جاروبرقی شما رشد پیدا خواهند کرد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهکارهای خانگی برای از بین بردن کک در منزل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهکارهای خانگی برای از بین بردن کک در منزل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x