تعمیرات آبمیوه گیری

راهنمای تعمیرات آبمیوه گیری هوور Hoover

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری هوور Hoover|عیب‌یابی و مشکلات رایج آبمیوه گیری هوور، عیب‌یابی آبمیوه گیری هوور

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه دستگاه های آبمیوه گیری در انواع مختلف در بازار موجود می باشند و در اکثر آشپزخانه ها از این دستگاه استفاده می شود. دستگاه آبمیوه گیری هوور از جمله آبمیوه گیری های با کیفیت موجود در بازار می باشد. انتخاب دستگاه آبمیوه گیری بستگی به نیاز شما و میزان بودجه شما خواهد داشت. آبمیوه گیری هوور ممکن است در حین استفاده به دلایل گوناگونی مانند نحوه استفاده نادرست و یا علت های فنی دیگر دچار مشکلاتی شود.

ایرادت و مشکلات رایج آبمیوه گیری هوور

برای این که از خراب شدن دستگاه آبمیوه گیری هوور جلوگیری کنید و بتوانید مشکلات به وجود آمده برای این دستگاه را رفع کنید، باید با خرابی ها و مشکلات متداول آن آشنا باشید. در این مطلب تعدادی از ایرادات و مشکلات رایج آبمیوه گیری هوور را مورد بررسی قرار داده و راهکارهای کاربردی برای برطرف کردن آنها مطرح می کنیم.

آبمیوه گیری هوور روشن نمی‌شود

روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری هوور دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. در بیشتر مواقع کار نکردن موتور آبمیوه گیری به دلایل زیر اتفاق می‌افتد:

 • امکان دارد کلید روشن و خاموش دستگاه آبمیوه گیری هوور دچار ایراد و مشکل شده باشد. در این صورت باید این کلید را تعمیر و در صورت لزوم تعویض نمایید.
 • احتمال دارد سیم رابط قطع باشد. برای رفع مشکل باید اتصال برق را مورد بررسی قرار داده و در صورتی که نیاز بود، سیم های رابط را عوض نمایید.
 • پریز برقی که دستگاه آبمیوه گیری هوور را به آن متصل نموده‌اید، را باید چک کنید که سالم باشد. برای این کار می‌توانید از فازمتر و یا یک وسیله برقی دیگر استفاده کنید. چنانچه وسیله برقی دوم روشن شد نشان دهنده این است که پریز برق سالم است و باید خود دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. اما اگر وسیله برقی دوم هم روشن نشد، مشکل از پریز خواهد بود.

آبمیوه گیری هوور

موتور آبمیوه گیری هوور صدا می‌دهد اما حرکت نمی‌کند

در برخی مواقع ممکن است، که وقتی آبمیوه گیری را روشن می‌کنید، موتور صدا دهد، ولی حرکتی نکند. در این صورت می توان دلایل فنی و غیر فنی مختلفی را برای این مشکل بیان کرد، که عبارتند از:

 •  امکان دارد خمیر میوه در تیغه دستگاه گیر کرده باشد و مانع از حرکت آن شود. برای رفع این مشکل باید اطراف تیغه دستگاه را چک کنید و در صورتی که چیزی در آن گیر کرده بود، رفع نمایید.
 •  احتمال دارد موتور دستگاه آبمیوه گیری دچار ایراد شده باشد. نیم سوز شدن و یا سوختن کامل موتور موجب بروز مشکل در آبمیوه گیری هوور می‌شود.
 •  اگر موتور آبمیوه گیری بیش از اندازه داغ شده باشد دستگاه خاموش میشود تا به موتور آبمیوه گیری هوور فشار وارد نشود و از آسیب های بیشتر پیشگیری شود.
 • خراب بودن سیم های رابط از دیگر دلایل حرکت نکردن آبمیوه گیری هوور می باشد. در این حالت باید سیم ها را عوض کنید.
 •  این امکان نیز وجود دارد که بلبرینگ آبمیوه گیری هوور خراب باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جاروبرقی هوور Hoover | خدمات نمایندگی مجاز جاروبرقی هوور

از آبمیوه گیری هوور بوی نامطبوعی خارج می‌شود

در برخی مواقع وقتی آبمیوه گیری هوور را روشن می کنید، بوی نامطبوعی از آن احساس می کنید. این بو نشان دهنده مشکلات گوناگون در موتور این دستگاه می باشد و دلایل زیر موجب بروز این مشکل می شود:

 •  موتور آبمیوه گیری هوور بیش از اندازه داغ کرده است.
 • به داخل موتور دستگاه آبمیوه گیری هوور آب میوه وارد شده است.
 • موتور دستگاه مرطوب است.

آبمیوه گیری هوور لرزش بیش از اندازه دارد

در بیشتر مواقع دلیل لرزش دستگاه آبمیوه گیری سطحی است، که دستگاه را روی آن قرار دادید. چنانچه این سطح تراز نباشد، موجب لرزش دستگاه خواهد شد. همچنین محکم بسته نشدن گیره های درب آبمیوه گیری و کثیف شدن صافی داخل آبمیوه گیری هوور از دیگر دلایل لرزش غیر طبیعی آبمیوه گیری هوور می باشند.

آبمیوه گیری هوور

آبمیوه گیری هوور صدای غیر طبیعی دارد

آبمیوه گیری به صورت کلی کمی صدا دارد، اما در برخی اوقات صدای غیر طبیعی از آن شنیده می‌شود. صدای غیر عادی آبمیوه گیری هوور وقتی ایجاد خواهد شد، که قسمت های سفت میوه به تیغه دستگاه گیر کند و صافی آبمیوه گیری هویج کثیف باشد. یکی دیگر از دلایل صدای غیر طبیعی آبمیوه گیری هوور سنگین شدن ظرف تفاله میوه می‌باشد، که موجب می‌شود صدای دستگاه بیشتر شود.

آب میوه به صورت کامل توسط آبمیوه گیری هوور گرفته نمی‌شود

گاهی امکان دارد، که متوجه شوید آبمیوه به صورت کامل توسط آبمیوه گیری هوور گرفته نمی شود و وقتی که درب آبمیوه گیری را باز می‌کنید میوه تقریباً سالم است. دلیل اینکه میوه کامل له نمی‌شود،‌ خرابی تیغه آبمیوه گیری می باشد، که در این حالت باید تیغه دستگاه خود را عوض کنید. چنانچه وقتی تیغه را عوض کردید ایراد برطرف نشد، واشر روی شفت موتور قرار دهید، تا با انجام دادن این کار با فاصله بین تیغه و صفحه زیر تیغه کمتر شود.

حتما بخوانید:   تعمیرات تخصصی آبمیوه گیری لتو | ارائه خدمات تعمیر آبمیوه گیری لتو در محل

نشت آب میوه از دستگاه آبمیوه گیری هوور

دلایل زیر موجب نشت آب میوه از دستگاه آبمیوه گیری هوور می‌شوند:

 •  امکان دارد ظرف آبمیوه گیری هوور شکسته باشد.
 •  صافی آبمیوه گیری هوور کثیف شده باشد.
 •  واشر ها معیوب باشند.

موتور آبمیوه گیری هوور داغ می‌کند

اگر متوجه شدید، که موتور دستگاه آبمیوه گیری هوور بیش از اندازه گرم می شود. باید بدانید که علت این مشکل موارد زیر می باشد:

 •  احتمال دارد، که ولتاژ زیاد باشد. برای برطرف کردن این ایراد باید ولتاژ را به درستی تنظیم و کنترل نمایید.
 • احتمال دارد که موتور آبمیوه گیری نیم سوز شده باشد.
 •  برای رفع این مشکل باید موتور دستگاه آبمیوه گیری را مجدداً سیم پیچی کنید و یا آن را عوض کنید.
 • داغ شدن بیش از اندازه موتور آبمیوه گیری هوور امکان دارد، به دلیل خارج شدن محور شفت اصلی از محل خودش رخ داده باشد. برای برطرف کردن این ایراد باید قطعه را عوض کنید.
 •  یکی دیگر از دلایل این است، که موتور آبمیوه گیری بدون بار کار می کند، برای این که از این بابت اطمینان حاصل کنید، درون محفظه آبمیوه را چک کنید که حتماً در آن میوه وجود داشته باشد.
 •   اگر اجسام سخت و بار زیاد داخل محفظه آبمیوه گیری هوور قرار دهید، موجب می شود که تیغه نتواند حرکت کند و به موتور دستگاه فشار زیادی وارد شود. در این حالت موتور آبمیوه گیری بیش از اندازه داغ خواهد کرد.

با روشن شدن آبمیوه گیری فیوز برق می‌پرد

اگر وقتی آبمیوه گیری هوور را روشن می‌کنید فیوز برق می‌پرد، احتمال اتصال کوتاه در یکی از قطعات یا سیم های داخلی آبمیوه گیری ایجاد شده است. این مشکل می‌تواند دلایل دیگری مثل سوختن موتور و خرابی خازن نیز داشته باشد. چنانچه موتور آبمیوه گیری هوور به صورت کامل سوخته باشد، ولتاژ دستگاه کاهش پیدا خواهد کرد. به همین علت وقتی دستگاه را به برق می‌زنید، اتصال کوتاه رخ خواهد داد، در نتیجه فیوز می‌پرد.

نکات مهم برای نگهداری و استفاده از آبمیوه گیری هوور

چنانچه نکات نگهداری و استفاده از آبمیوه گیری هوور را بدانید از خرابی ها و مشکلات آن پیشگیری خواهید کرد و با استفاده درست و اصولی دستگاه شما دیگر دچار مشکل نخواهد شد و نیاز به تعمیر و تعمیرکار نخواهید داشت. در ادامه به چند نکته مهم در مورد استفاده و نگهداری از آبمیوه گیری هوور اشاره می کنیم:

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخچال فریزر هوور Hoover | نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هوور

پیش از آنکه آبمیوه گیری هوور را روشن نمایید، اطمینان حاصل کنید که قطعات را به درستی روی هم قرار داده اید. اگر تمامی قطعات را به صورت ایمن و درست قرار داده باشید، حالت میکروسوئیچ برای آن فعال خواهد شد.

از نکات مهم استفاده از آبمیوه گیری هوور مربوط به میوه هایی است که در این دستگاه استفاده می کنید. قبل از اینکه میوه ها را درون محفظه دستگاه بریزید، آنها را به قسمت های کوچکتر تقسیم نمایید و در صورتی که میوه مورد استفاده هسته داشته باشد، حتماً باید هسته آن را جدا کنید. این کار موجب می‌شود، که آبمیوه شما سریعتر آماده شود و به موتور دستگاه آبمیوه گیری هوور فشار زیادی وارد نشود.

سطحی که آبمیوه گیری هوور را در آن قرار می دهید، باید یکدست و صاف باشد، تا دچار لرزش و صدای غیر طبیعی نشود. چنانچه سطحی که آبمیوه گیری هوور قرار می‌گیرد صاف نباشد، احتمال سقوط دستگاه نیز افزایش می یابد. بنابراین چنانچه وقتی دستگاه را روشن می کنید و متوجه لرزش بیش از حد آن می شوید بهتر است، که دستگاه را خاموش و بررسی کنید.

مخزن تفاله آبمیوه گیری هوور را مرتب چک کنید. چون اگر این مخزن بیش از اندازه پر شود، تعادل دستگاه به هم خواهد خورد. به صورت کلی پیشنهاد می شود، که پس از گرفتن دو لیوان آب میوه تفاله آن را خالی کنید، تا آبمیوه گیری هوور در حالت متعادل قرار بگیرد و از تکان خوردن زیاد و لغزش جلوگیری شود. لرزش آبمیوه گیری هوور همیشه به پر بودن مخزن تفاله ارتباط ندارد و در برخی مواقع به دلایل دیگر آبمیوه گیری هوور دچار لرزش می شود.

معمولاً تیغه، خروجی آب میوه و صافی از جنس استیل می باشد و این جنس موجب می شود، که محصول بسیار با کیفیت باشد. توصیه می شود که پس از هر بار استفاده از آبمیوه گیری هوور، شیر خروجی آب میوه را با استفاده از فرچه مخصوص آن، تمیز کنید و تیغه ها و صافی دستگاه را خوب بشویید. با این کار آبمیوه شما بهداشتی خواهد بود و هم قطعات دستگاه در معرض پوسیدگی قرار نخواهند گرفت. برای تمیز کردن قطعات داخلی آبمیوه گیری هوور بهتر است، که از آب سرد استفاده کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری هوور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری هوور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x