تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیر یخساز یخچال هوور | عیب‌یابی یخساز یخچال Hoover

✅راهنمای تعمیر یخساز یخچال هوور Hoover | عیب‌یابی یخساز یخچال هوور، مشکلات رایج یخساز یخچال هوور ✅

در این مطلب به شایع‌ترین ایرادات و مشکل‌های یخساز یخچال هوور و راهکارهای ساده برای برطرف کردن آنها می‌پردازیم. رفع کردن برخی از ایرادات بدون کمک تعمیرکار، نسبتاً آسان می‌باشد. در بعضی مواقع به سادگی با تنظیم مکانیکی می‌توان مشکل را برطرف کرد و البته نباید فراموش کرد که بعضی مواقع نیاز به تعمیرکار به شدت احساس میشود چراکه کارهای فنی سخت نیاز به مهارت و دانش فنی دارند که در این زمان یک متخصص میتواند نیاز شما را برآورده نماید.

فعال کردن یخساز یخچال هوور

برای راه اندازی و فعال سازی یخساز یخچال هور دکمه و یا اهرمی وجود دارد، که می‌توانید با استفاده از آنها یخساز یخچال را فعال نمایید. اگر مدل یخچال شما از نوع اهرمی است، باید اهرم یخساز را پایین بکشید و اگر مدل یخچال شما از نوع دکمه‌ای است، باید دکمه را روی حالت on قرار دهید.

غیر فعال کردن یخساز یخچال هوور

اگر می‌خواهید بنا به دلایل مختلف یخساز یخچال هوور را غیر فعال و خاموش نمایید، می‌توانید طبق این مراحل پیش بروید:

 • دکمه‌ای که روی آن ice Maker نوشته شده است را سه ثانیه نگه دارید تا یخساز یخچال شما خاموش شود.
 •  یکی دیگر از روش‌ها این است که دکه خاموش و روشن یخساز یخچال هوور را در حالت off بگذارید.

یخساز یخچال هوور کار نمی‌کند

 •  ممکن است یخساز یخچال هوور خاموش باشد. در اکثر یخچال‌هایی که یخساز دارند، برای روشن و خاموش کردن آن دکمه‌ای وجود دارد. با استفاده از این دکمه اطمینان حاصل کنید یخساز یخچال شما روشن است.
 • این احتمال وجود دارد، که قابلیت مکث فعال باشد. در یخسازها بازوی کنترل وجود دارد. این قطعه وظیفه دارد زمانی که محفظه یخ پر شد، در بالاترین سطح خود قرار گرفته و قابلیت مکث را فعال کند. در این حالت یخ سازی دیگر انجام نخواهد شد. امکان دارد بازوی کنترل به صورت اتفاقی در این حالت قرار گرفته و عملکرد یخ سازی را متوقف کرده باشد. برای برطرف کردن ایراد به وجود آمده، کنترل بازوی یخچال هوور را بررسی نمایید.
 •  در صورتی که ورودی آب مسدود یا قطع باشد، آب به یخساز یخچال هوور نمی‌رسد و عملیات یخ سازی انجام نخواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل مسیر ورودی آب را با دقت بررسی نمایید. همچنین اطمینان حاصل کنید، که شیر ورودی آب باز بوده و شلنگ ورودی آب تا خوردگی و ایرادی نداشته باشد.
 • یکی از مشکلات رایج دیگر که موجب بروز این مشکل می‌گردد، مسدود بودن فیلترهای یخساز یخچال هوور است. در این صورت باید فیلتر دستگاه خود را عوض کنید.
 •  امکان دارد خراب بودن فن فریزر موجب شود، که قسمت یخساز یخچال سرمای کافی نداشته باشد. فن یخچال خود را بررسی کنید و در صورت داشتن مشکل و ایراد در این قسمت، حتما این قطعه را عوض کنید. اگر یخچال فریزر را برای راه اندازی کردن روغن کاری نمایید، فقط برای مدت کمی برای شما کار خواهد کرد. بنابراین بهتر است، که این قطعه را عوض کنید. در صورتی که فن برای مدتی کار نکند و شما متوجه آن نشوید، مواد غذایی که درون یخچال خود قرار دادید، خراب و فاسد خواهند شد. بنابراین نباید این ریسک را بکنید.
حتما بخوانید:   یخچال فریزر جنرال الکترونیک برطرف کردن ارورهای آن

یخساز یخچال هوور

دلیل کم آبگیری کردن یخساز یخچال هوور

وقتی یخساز یخچال هوور کم یا زیاد آب گیری می کند برای آنکه عیب آن را بیابید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 •  ممکن است کم بودن سرعت یخ سازی یخچال به دلیل عوض نشدن فیلتر آب ساید بای ساید باشد.
 •  امکان دارد کانال خروجی هوا و انتقال سرما به یخساز با مواد غذایی مسدود شده باشد و باید رفع گردد.
 •  اگر در فریزر را زیاد باز و بسته کنید در سرعت یخ سازی موثر است. همچنین دمای فریزر نیز تاثیر گذار می باشد.
 •  اگر باکس یخ پرشده باشد یخ سازی متوقف می شود و باید شما محفظه مخصوص یخ را خالی کنید.
 •  امکان دارد فشار آب دستگاه کم باشد و قالب های یخ پر نشود در این صورت نیاز به بررسی و تعمیر کردن یخساز یخچال هوور توسط تعمیرکار متخصص خواهد بود.

دلایل خارج نشدن از یخساز یخچال هوور

وقتی که از یخساز یخچال خود استفاده می‌کنید و متوجه می‌شوید، که یخ به خوبی از یخساز خارج نمی‌گردد، برای یافتن ایراد آن این موارد را بررسی نمایید:

 • در بسیاری از مواقع استفاده نکردن برای مدت طولانی از یخساز و پر شدن بیش از اندازه مخزن یخ ممکن است موجب این مشکل شود.
 • اگر بازوهای انتقال دهنده یخ و اجزای داخلی آن خراب شده باشند، می تواند موجب بروز این مشکل بگردد.
 •  اگر یخ های داخل یخساز چسبیده باشند، یخ ها نمی توانند از یخساز خارج شوند.

دلایل چسبیدن یخ ها در یخساز هوور

یکی دیگر از مشکلات یخساز یخچال هوور که ممکن است رخ بدهد، چسبیدن یخ ها به هم می باشد. برای رفع این ایراد و تعمیر یخساز این نکات را بررسی کنید:

 •  اگر شما یخ کم مصرف می کنید، ممکن است مخزن یخ پر شده باشد، که موجب خواهد شد یخ‌ها به هم بچسبند.
 •  اگر از یخساز استفاده نمی‌کنید، بهتر است، که یخساز را خاموش کنید.
 •  چنانچه سرمای یخساز کافی نباشد، یخ‌ها ذوب می شوند و به یکدیگر می‌چسبند. بنابراین یکی از دلایل چسبیدن یخ‌ها سرمای ناکافی یخساز است.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جاروبرقی هوور | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی Hoover

یخساز هوور چرا یخ نمی‌دهد؟

گاهی اوقات یخساز یخچال هوور ممکن است یخ ندهد، با بررسی نکات زیر متوجه خواهید شد که یخساز یخچال ساید هوور شما چرا یخ نمی‌سازد؟

 • آب ورودی یخچال خود را بررسی کنید. چون عدم ورود آب به یخساز یخچال هوور موجب می‌شود، که یخساز یخ ندهد.
 • قسمت‌های فنی یخساز مثل سنسور، قالب یخ ساز، ترمودیسک و موتور تایم را هم بررسی کنید.
 •  اگر در این مورد از دانش کافی برخوردار نمی‌باشید، از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

یخساز یخچال هوور

جایگاه سنسور یخساز هوور کجاست؟

یخچال هایی که سیستم آبسردکن و یخساز دارند، از سنسور مخصوصی برخوردار هستند، که قرار دادن لیوان و اجازه خروج آب و یا یخ را صادر می‌کند. محل قرار گرفتن سنسور یخچال در مدل‌های مختلف متفاوت است، برای آنکه بدانید جایگاه سنسور یخچال کجاست، دفترچه راهنمای یخچال هوور را مطالعه فرمایید و پس از باز کردن کاور سنسور آن را می‌توانید مشاهده و سپس بررسی نمایید.

محل قرارگیری ترمودیسک یخچال هوور

یکی دیگر از قطعه های مهم یخساز یخچال هوور، ترمودیسک است. ترمو دیسک از بالا رفتن دمای المنت پیشگیری می‌کند. در مدل‌های مختلف یخچال، ترمودیسک جایگاه متفاوتی دارد، اما به طور معمول در کنار قطعه‌هایی مثل المنت، ترموستات و برفک زدا قرار دارد. برای مطمئن شدن از محل قرار گرفتن ترمودیسک دفترچه راهنمای یخچال را بخوانید.

محل شیر برقی یخساز یخچال هوور

یکی از مهمترین بخش هایی که اگر در آن مشکلی باشد، موجب ایراد در کارکرد بقیه بخش های دستگاه خواهد شد، شیر برقی یا شیر ورودی آب یخساز یخچال هوور است. این شیر آب یخساز را تامین میکند و آب را به منبع آبسردکن یخچال می رساند. که در قسمت پشتی یخچال قرار دارد. اگر پنل پشتی یخچال را باز کنید به آن دسترسی پیدا خواهید کرد.

قطعه‌های یخساز یخچال هوور را چگونه تهیه کنیم؟

اگر هر یک از قطعه‌های یخساز یخچال هوور ایرادی پیدا کند، یخساز خوب کار نخواهد کرد. در این مواقع مصرف کنندگان دچار نگرانی می‌شوند، که این قطعات را باید از کجا تهیه کنند؟ چون امروزه در بازار قطعه‌های تقلبی بسیار فراوان دیده می شود، این قطعات باکیفیت و اصلی را باید از جای مطمئن تهیه کرد.

نکاتی مهم برای عیب‌یابی یخساز یخچال هوور

 •  چنانچه متوجه شدید که یخ‌هایی که از یخساز یخچال هوور بیرون می‌آیند، کوچک هستند و یا توخالی هستند، به احتمال زیاد این مشکل مربوط به فشار کم آب است. برای اینکه این ایراد را رفع نمایید، شیر آب را بسته و لوله تامین آب را از آن جدا کنید. شیر اصلی را باز کنید و ظرفی زیر آن بگیرید. چنانچه فشار آب ضعیف باشد، نشان دهنده این است، که ایراد از شیر اصلی آب است. اگر فشار آب خوب بود، این احتمال وجود دارد، که ایراد از شیر ورودی آب است و در این صورت باید آن را عوض کنید.
 •  چنانچه یخساز یخچال هور اصلاً یخی درست نمی‌کرد، باید بررسی کنید، که آیا آب و یخ در سینی وجود دارد یا خیر. در صورتی که وجود نداشت، امکان دارد لوله پرکننده مسدود باشد. این مسدودی ممکن است به دلیل یخ‌زدگی درون محفظه لوله رخ داده باشد. برای ذوب کردن یخ لوله از سشوار استفاده کنید.
 •  همچنین احتمال دارد که دمای یخچال فریزر برای یخ سازی بالاتر از حد معمول باشد. چنانچه دمای یخچال شما از پانزده درجه فارنهایت پایین نمی‌آید، احتمالاً یخچال شما ایرادی دارد. اگر در روی درجه ده و کمتر از آن قرار داشته باشد، نشان دهنده خراب بودن یخساز است، که در این صورت باید آن را عوض کنید.
 •  اگر می‌خواهید یخساز یخچال خود را عوض کنید، قبل از این کار، اولین اقدامی که باید انجام دهید این است، که شیر آب اصلی منزل خود را چند بار باز و بسته نمایید، تا همه گرفتگی‌ها و مسدودیت‌ها که ناشی از مواد معدنی هستند، بازگردند. اگر با این کار مشکل برطرف نشد، یخچال خود را از برق کشیده و یخساز را بیرون آورید و اطمینان حاصل کنید، که شیر ورودی آب پشت یخچال به وسیله یخ دچار گرفتگی نشده باشد. چنانچه لوله به علت یخ زدگی مسدود و گرفته شده بود، باید آن را با وسیله‌ای مثل سشوار گرم نمایید. چنانچه با این موارد مشکل یخساز شما برطرف نگردید، باید یخساز را عوض کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی هوور Hoover | نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی هوور

سخن تکمیلی

در این مطلب به آموزش تعمیر و عیب‌یابی یخساز یخچال هوور پرداختیم و ایرادات رایج آن را برای مصرف کنندگان به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت.

در برخی از مواقع با وجود تلاش‌هایی که خواهید کرد، مشکل یخساز یخچال شما رفع نمی‌گردد. همچنین به برخی از قطعه‌ها شاید دسترسی نداشته باشید و یا دانش کافی برای تعمیر و عیب یابی آن را نداشته باشید. بنابراین بهترین راهکار، کمک گرفتن از تکنسین متخصص و ماهر که تخصص این کار را داشته باشند، است.

111111111111111111

31

راهنمای تعمیر یخساز یخچال هوور Hoover

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر یخساز یخچال هوور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا