تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیر یخچال فریزر هوور Hoover | نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هوور

راهنمای تعمیر یخچال فریزر هوور Hoover|نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر هوور، نمایندگی مجاز هوور

لوازم خانگی برقی مانند یخچال فریزر هوور امکان دارد در حین استفاده با مشکلات و ایراداتی مواجه شود. در این شرایط در صورتی که در مورد عیب یابی و تعمیر این دستگاه اطلاعات لازم را داشته باشید، می‌توانید عیب‌یابی و تعمیر یخچال خود را در منزل انجام دهید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر یخچال فریزر هوور

در زمان‌های دور افراد برای نگهداری مواد غذایی و خوراکی خود، آنها را در جای خنک نگهداری می‌کردند. اما با پیشرفت تکنولوژی یخچال تولید شد. امروزه در هر خانه‌ای از این وسیله استفاده می‌شود. یخچال فریزر هوور بسیار با کیفیت است، اما وسایلی که توسط انسان‌ها ساخته می‌شوند، عمری نبوده و روزی دچار ایراد خواهد شد. بنابراین بهتر است، که در مورد ایرادات رایج این دستگاه اطلاعات کافی را داشته باشید.

یخچال فریزر هوور روشن نمی‌شود

 •  اولین ایراد این است، که امکان دارد پریزی که یخچال فریزر هوور را به آن وصل نمودید، برق نداشته باشد و یا سیم رابط و دوشاخه دچار ایراد باشد. برای برطرف کردن مشکل دوشاخه و سیم رابط و پریز را باید آزمایش کنید و در صورت داشتن ایراد باید آنها را عوض کنید.
 •  چنانچه مدار الکتریکی یخچال هوور را مورد بررسی قرار دهید متوجه می‌شوید، که اگر کلید ترموستات دچار ایراد شده باشد و فاز ورودی را به موتور نرساند، کمپرسور حرکت نخواهد کرد. ورودی و خروجی ترموستات را از آن جدا نموده و اهم متر را به آن متصل کنید، تا صدای قطع و وصل بشنوید. چنانچه عقربه به سمت سفر منحرف گشت و با قطع کردن کلید عقربه به سمت بینهایت بازگشت، ایراد از ترموستات نخواهد بود. در غیر این صورت ترموستات را از بدنه یخچال جدا کرده و قاب آن را باز نمایید و ایراد به وجود آمده در داخل آن را برطرف کنید. در صورتی که ترموستات قابل تعمیر نبود، باید آن را تعویض نمایید.
 • امکان دارد اورلود خراب باشد، اگر اورلود دچار ایراد شده باشد، کمپرسور موتور یخچال روشن نمی‌شود. در صورتی که نیاز به تعویض بود، دقت داشته باشید، که با نوع مشابه خود عوض کنید.
حتما بخوانید:   روش تنظیم کردن نمایشگر دیجیتالی ساید بای ساید

یخچال هوور

یخچال فریزر هوور اتومات نمی‌کند

 •  کنتاکت‌های ترموستات به یکدیگر متصل شده‌اند. در برخی اوقات مشاهده می‌شود، که سطح پلاتین کلید ترموستات دچار فرسودگی شده و به صورت دائم به یکدیگر جوش می‌خورند. برای فهمیدن این ایراد زمانی که یخچال روشن می‌باشد. اتومات را خلاف جهت عقربه‌های ساعت و به سمت صفر بچرخانید. چنانچه یخچال خاموش شود، اتومات یا ترموستات سالم می‌باشد. اما چنانچه تغییری در ترموستات مشاهده نشد حتماً پلاتین‌ها به هم متصل شده‌اند. ترموستات یخچال را به آرامی از بدنه دستگاه جدا نموده و قاب آن را باز کنید. حالا کنتاک کلید را از هم جدا نموده و سمباده کشی کنید و ترموستات را به محل خودش بازگردانید. در برخی از ترموستات‌ها دسترسی داشتن به کلید دشوار و یا در بعضی از موارد غیر ممکن خواهد بود. دراین شرایط چاره‌ای جز عوض کردن ترموستات نخواهد بود.
 •  دلیل دیگری که یخچال هوور اتومات نمی‌کند، این است که مقدار برفک در اواپراتور زیاد است. وقتی که در اواپراتور مقدار زیادی برفک جمع شود، عملیات سرما سازی مختل شده و در نتیجه عمل اتومات بسیار کند انجام خواهد شد و یا به صورت کامل قطع خواهد شد. چنانچه یخچال شما دارای سیستم دیفراست است آن را باید به کار اندازید و در غیر اینصورت یخچال هوور را از برق بکشید و درب دستگاه را برای چند ساعت باز بگذارید، تا برفک‌ها به صورت کامل از دیواره‌های اواپراتور ذوب شوند و پس از خشک کردن یخچال، آن را به برق متصل نمایید.
 •  ممکن است سیم‌بندی یخچال هوور اشتباه باشد.

پیش از آنکه یخچال هوور شروع به کار کند، صدایی شنیده می‌شود

 • احتمال دارد که برق ضعیف باشد. اگر یخچال در مدت روز خوب کار می‌کند، اما در ساعت‌های اولیه شب خوب کار نمی کند و موتور قادر به حرکت نیست، مشکل از برق خواهد بود. اگر برق ضعیف بود یا باید یخچال خود را در این ساعت از برق بکشید، که چندان جالب نیست و یا اینکه ترانس‌های تقویت ولتاژ برای منازل خود استفاده کنید. در این صورت مشکل ضعیف بودن برق برطرف می‌شود.
 •   ممکن است اورلود خراب شده باشد. اگر ایراد به وجود آمده به علت خراب بودن اورلود باشد، در تمام شبانه روز یخچال خوب کار نخواهد کرد. با استفاده از آمپرمتر می‌توانید از سلامت اورلود اطمینان حاصل کنید.
 •   دلیل دیگری که موجب می‌شود یخچال به خوبی کار نکند و صدای مخصوصی بدهد، نیم سوز شدن موتور این دستگاه است. در این صورت باید سیم پیچی را مجددا انجام دهید.
 • اگر مسیر گردش گاز در یخچال هوور مسدود شده باشد، عملکرد موتور یخچال مختل خواهد شد و در نتیجه به موتور الکتریکی کمپرسور فشار زیادی وارد خواهد شد. در این صورت باید توسط جوشکاری نقطه مذکور را از سایر لوله‌ها جدا کرده و یک لوله دیگر را به همان طول در نقاط موردنظر جوشکاری نمایید. چون در این حالت گاز یخچال خالی می‌شود، باید پس از اینکه مسیر حرکت گاز را ترمیم نمودید، یخچال هوور را شارژ گاز انجام دهید.
 • چنانچه رله استارت دچار خرابی شده باشد، عملکرد یخچال هوور مختل خواهد شد. برای تست کردن رله استارت می‌توانید موتور دستگاه را به صورت مستقیم به برق وصل کنید. اگر موتور کار کرد و اورلود عکس‌العملی نشان نداد، رله استارت را با نمونه مشابه خود عوض کنید.
 •  در صورتی که یخچال هوور به صورت کاملا تراز قرار نگرفته باشد، موجب می‌شود که یخچال در حین کار کردن صدای زیادی به وجود آورد. برای برطرف کردن مشکل یخچال هوور خود را به صورت کامل تراز کنید. می‌توانید برای تراز از یک لیوان آب استفاده نمایید .اگر لیوان بر روی یخچال راحت قرار گرفت و صاف بود، یخچال شما تراز خواهد بود. تراز کردن یخچال هوور از پایه‌های چوبی نازک می‌توانید استفاده کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر ماکروفر هوور Hoover | نمایندگی تعمیرات ماکروفر هوور

یخچال هوور صدای زیاد و غیر عادی می‌دهد

 •  احتمال دارد فن موتور یخچال هوور ایرادی پیدا کرده باشد. در یخچال‌ها برای خنک کردن کندانسور از فن استفاده می‌گردد. در اثر برخورد کردن فن یخچال با سیم‌هایی که از کلاف اصلی جدا شده و یا خراب بودن یاتاقان و یا شل شدن اتصالاتی که به فن مربوط است، صدای فن بیشتر و شدیدتر خواهد شد. این موارد را برای عیب یابی باید مورد بررسی قرار دهید.
 • امکان دارد اتصالات کمپرسور به شاسی شل شده باشد، در برخی مواقع که می‌توانید با دست خود کمپرسور را در مکان خودش حرکت دهید. باید اتصالات موتور به شاسی را مورد بررسی قرار داده و در صورت لزوم مهره‌ها و پیچ‌های مربوط به آن را محکم نمایید.
 • اگر در موتور یخچال هوور مشکلی به وجود آمده باشد، موجب ایجاد صدای زیاد در این دستگاه می‌شود. در برخی موارد موتور یخچال قابل تعمیر نبوده و باید آن را عوض کنید.

بدنه یخچال فریزر هوور برق دارد

 •  احتمال دارد، که ترموستات خراب شده باشد. با استفاده از اهم متر می‌توانید آن را تست نمایید و در صورت لزوم آن را تعمیر و یا تعویض کنید.
 •  پس از اینکه قطعات الکتریکی یخچال هوور مانند، لامپ، المنت، دیفراست و … مورد بررسی قرار دادید، سیم بندی یخچال خود را نیز عوض کنید، تا اتصال بدنه آن به صورت کامل رفع شود و از بین برود.

مواد داخل یخچال فریزر هوور منجمد شده‌اند و سرمای یخچال زیاد است

 •  ممکن است ترموستات یخچال هوور به خوبی تنظیم نباشد، ترموستات را باید طوری تنظیم کنید، که محل اتومات آن مناسب با عدد تنظیم شده توسط ولوم باشد برای تنظیم کردن ترموستات یخچال هوور توصیه می‌شود از تکنسین متخصص کمک بگیرید، چون انجام دادن این کار به مهارت زیادی نیاز دارد.
 •  چنانچه تزریق گاز بیش از اندازه انجام شده باشد، موجب بروز این مشکل می‌شود. برای برطرف کردن این ایراد باید مقداری از گاز یخچال هوور را آزاد کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخساز یخچال هوور | عیب‌یابی یخساز یخچال Hoover

یخچال هوور

نکات مهم برای نگهداری از یخچال فریزر هوور

 •  کویل‌های یخچال هوور قابل دیدن نیستند، اما تمیز نگه داشتن آنها موجب می‌شود که یخچال بهتر و راحت تر کار کند. کویل‌ها در پایین یخچال هوور و یا در پشت آن قرار دارد. کویل‌ها را باید حداقل سالی یک و یا دوبار به خوبی تمیز کنید و در صورتی که حیوان خانگی در منزل دارید، این کار را باید بیشتر انجام دهید.
 •  برای اینکه یخچال هوور عملکرد بسیار خوبی داشته باشد، دمای یخچال را حفظ کنید و دما را در بخش‌های فریزر و یخچال چک کنید، تا مواد غذایی شما دچار خرابی نشوند.
 • واشر درب یخچال هوور را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که واشر خراب باشد، یخچال مجبور می‌شود بیشتر و سخت تر کار کند، تا دمای دستگاه را حفظ کند. در صورتی که واشر دچار ساییدگی شده بود یا ترک خوردگی داشت، برای جلوگیری و پیشگیری کردن از ایرادات یخچال، باید واشر را عوض کنید. همچنین باید به صورت مرتب با صابون و آب گرم تمیز نمایید.
 • فیلتر یخچال هوور را در صورت نیاز عوض کنید.
 •  وقتی که وسایل مورد نیاز را از داخل یخچال برداشتید، اطمینان حاصل کنید که درب یخچال هوور را به‌ خوبی بسته اید و سعی کنید همه چیزهایی که لازم دارید، به صورت یکباره بردارید، تا دمای یخچال هوور حفظ شود.

یخچال هوور

 •  مواد غذایی را در ظروف دربسته بریزید و سپس درون یخچال قرار دهید. گذاشتن روکش و یا پوشش مناسب برای مواد غذایی، موجب کاهش رطوبت در یخچال هوور می‌شود.
 •  غذاها را به صورت گرم درون یخچال قرار ندهید. چون این کار موجب می‌شود، که بخار غذا درون یخچال پخش شده و دمای یخچال زیاد شود و در این صورت یخچال خود سخت تر و بیشتر کار خواهد کرد. بنابراین اجازه دهید، که مواد کمی خنک‌تر شوند و سپس درون یخچال قرار دهید.

00000000000999999

31

 

راهنمای تعمیر یخچال فریزر هوور Hoover

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر یخچال فریزر هوور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا