تعمیرات لباسشویی

راهنمای ماشین لباسشویی هات پوینت Hotpoint

راهنمای فارسی ماشین لباسشویی هات پوینت Hotpoint | آموزش استفاده از لباسشویی هات پوینت

برای نصب کردن ماشین لباسشویی هات پوینت نیاز به دفترچه راهنما دارید تا بتوانید مکان مناسبی را برای نصب کردن ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید و بقیه مراحل نصب را طی کنید. در ادامه مقاله مراحل نصب ماشین لباسشویی و محل مناسب برای نصب کردن آن را برایتان بیان خواهیم کرد. همچنین دکمه های ماشین لباسشویی و برنامه‌های آن را برایتان معرفی می کنیم و در آخر هم روش تمیز کردن فیلتر، جاپودری و دیگ دستگاه را برایتان بیان می کنیم.

راهنمای نصب ماشین لباسشویی هات پوینت

شما برای اینکه بتوانید ماشین لباسشویی هات پوینت را نصب کنید باید پیش زمینه ها را آماده کنید یکی از اصلی ترین بخش ها انتخاب مکان مناسب برای ماشین لباسشویی می باشد شما می توانید با انتخاب کردن مکان مناسب برای ماشین لباسشویی از مشکلات بعد از نصب نیز جلوگیری کنید در ادامه مقاله چند ویژگی که محل نصب ماشین لباسشویی هات پوینت باید داشته باشد را برایتان بیان می کنیم:

 • فضای کافی برای گذاشتن دستگاه وجود داشته باشد.
 • دستگاه باید به اتصالات شیر آب ورودی و خروجی نزدیک باشد.
 • ماشین لباسشویی به پریز برق باید نزدیک باشد.
 • مکانی که برای ماشین لباسشویی انتخاب می کنید باید بدون شیب و صاف باشد.

به چه دلیل پیچ های پشت ماشین لباسشویی را باید باز کنیم؟

به طور معمول ۴ الی ۶ پیچ در پشت دستگاه وجود دارد و آن را فقط موقع حمل و نقل می بندند و وظیفه این پیچ ها جلوگیری از آسیب دیدن موتور داخل ماشین لباسشویی و قطعات داخلی می باشد اما هنگامی که می خواهید ماشین لباسشویی را نصب کنید حتماً این پیچ ها را باید باز کنید. اگر این پیچ ها را باز نکنید باعث به وجود آمدن سر و صدا و لرزش می شود و همچنین باعث خراب شدن ماشین لباسشویی خواهد شد . بعد از این که پیچ ها را باز کردید می توانید جای آنها را با درپوش مخصوص بپوشانید. سپس پیچ ها را در جای امنی بگذارید تا برای جابجایی های بعدی دستگاه لباسشویی از آن استفاده کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده و نصب ماشین لباسشویی الکترولوکس ELECTROLUX

نحوه انتخاب مکان مناسب برای نصب ماشین لباسشویی هات پوینت

انتخاب کردن مکان مناسب برای نصب کردن ماشین لباسشویی بسیار مهم می باشد محل قرارگیری ماشین لباسشویی باید چند ویژگی داشته باشد در ادامه مقاله چند نمونه از این ویژگی ها را برایتان بیان می کنیم:

 • بیشترین فاصله ای که برای شلنگ آب ورودی و خروجی باید وجود داشته باشد حداکثر یک متر می باشد.
 • سعی کنید که ماشین لباسشویی خود را در مکان های گرم و سرد و مرطوب قرار ندهید.
 • سعی کنید که ماشین لباسشویی خود را زیر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.
 • حداکثر شیبی که زمین برای نصب ماشین لباسشویی باید داشته باشد یک درجه می باشد
 • به این نکته توجه کنید که فرش یا موکت در زیر دستگاه قرار ندهید.
 • دستگاه باید فاصله ۵ الی ۱۰ سانتی متر از اطراف خود داشته باشد.
 • گردش هوا در اطراف دستگاه  باید وجود داشته باشد.

ماشین لباسشویی هات پوینت

اتصالات شیر ورودی در ماشین لباسشویی هات پوینت

موقعی که می خواهید ماشین لباسشویی را نصب کنید بهتر است که اتصالات آب خروجی و ورودی را تا جایی که می شود به دستگاه نزدیک تر کنید تا از برق گرفتگی و نشتی جلوگیری شود.

مکان متصل شدن شلنگ ورودی آب با رنگ نارنجی و آبی مشخص می شود. رنگ نارنجی را باید به آب گرم وصل کنید و رنگ آبی را به آب سرد متصل کنید. در صورتی فقط یک ورودی آب وجود دارد شلنگ را باید به آب سرد وصل کنید و در صورت نیاز به وسیله لمینت دستگاه، آب گرم خواهد شد. در ادامه مقاله مواردی برای متصل کردن شلنگ آب ورودی و خروجی که باید رعایت کنید را برایتان بیان می کنیم:

 1. مطمئن شوید که شلنگ نشتی نداشته باشد.
 2. بررسی کنید که کانکتور دستگاه سالم باشد.
 3. اگر مشکل در شلنگ دستگاه است حتماً آن را تعویض کنید.
 4. حتما مطمئن شوید که در مسیر آب مانعی وجود نداشته باشد.
 5. اگر فشار آب زیاد بود از فشار شکن باید استفاده کنید.

شما می‌توانید برای متصل کردن شلنگ آب، از خروجی اتصالاتی که زیر سینک وجود دارد نیز استفاده کنید. می توانید به طور مستقیم شلنگ آب را درون کف شور که بر روی زمین وجود دارد قرار دهید.

نحوه اتصال ماشین لباسشویی به پریز و تکمیل نصب ماشین لباسشویی

شما برای اینکه بتوانید ماشین لباسشویی خود را تست کنید و مطمئن شوید که نصب آن تکمیل شده باید آن را به پریز متصل کنید. بعد از تمام شدن کار اتصالات، شما می توانید دستگاه را به پریز وصل کنید. فقط به این نکته توجه کنید که باید قبل از وصل کردن دستگاه به پریز مواردی که در پایین برای بیان می کنیم را بررسی کنید تا اگر که مشکلی وجود داشت کابل را عوض کنید:

 • حتماً به این نکته توجه کنید که کابل ماشین لباسشویی نباید کشیده شود.
 • هنگامی که از دستگاه استفاده نمی کنید سعی کنید که آن را از پریز بکشید.
 • اگر برق زیاد قطع می شود شما بهتر است از یک محافظ استفاده کنید.
 • اگر ماشین لباسشویی از پریز دور بود بهتر است که از یک محافظ برق استفاده نمایید.
 • حتماً چک کنید که کابل دستگاه بدون روکش نباشد و روکش داشته باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش BOSCH

نحوه خارج کردن و تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی هات پوینت

تنها مکانی که در ماشین لباسشویی به صورت مداوم استفاده می شود جا بودی می باشد بهتر است که جاپودری را هر چند وقت یکبار بشوید، شستن آن باعث می شود جرم و رسوب در آن به وجود نیاید. شما برای جلوگیری از تشکیل جرم و رسوب باید اول از همه جا پودری را از محفظه خارج کنید و آن را به طور کامل بشویید و دوباره جاپودری را در جای خود بگذارید اگر که جاپودری را نشویید احتمال دارد مشکلاتی به وجود بیاید که یک سری از این مشکلات را در ادامه مقاله برایتان بیان می کنیم:

 1. احتمال دارد که آب در جا بودی باقی بماند.
 2. احتمال دارد که جرم، باکتری و کپک به وجود بیاید.
 3. احتمال دارد که سوراخ های جاپودری و دوش هایی که در داخل جاپودری وجود دارد دچار گرفتگی شود.
 4. احتمال دارد که آب باز گردد و دلیل آن این است که سوراخ های دوش مسدود شده اند.
 5. یکی دیگر از مشکلات کم شدن کارایی ماشین لباسشویی است.

شما برای اینکه بتوانید جاپودری ماشین لباسشویی را جدا کنید فقط باید ضامن سفید و آبی را به سمت پایین فشار بدهید و بعد از اینکه این کار را انجام دادید جاپودری آزاد می شود و شما می توانید جاپودری را بردارید. هنگامی که جا پودری را برداشتید آن را بشویید و پس از آن محفظه داخلی آن را با مسواک تمیز کنید و بعد از اینکه خشک شد جاپودری را در جای خود قرار دهید. در ادامه مقاله چند علت به وجود آمدن رسوب در جاپودری ماشین لباسشویی را برایتان بیان می کنیم :

 • وجود گرفتگی در سوراخ های دوش جا پودری
 • ریختن بیش از اندازه پودر و مایع در جاپودری
 • کم بودن فشار آب برای شستشوی مواد شوینده
حتما بخوانید:   مرکز رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی ایکس ویژن x-vision

کاربرد قسمت های مختلف جاپودری ماشین لباسشویی هات پوینت

اول از همه برای شستن لباس‌ها باید شوینده را در درون جا پودری بریزید. حتماً به این نکته توجه کنید که برای هر بخش از شستشو مواد شوینده باید بر اساس برنامه به لباس ها اضافه بشود.

به طور کلی جاپودری سه قسمت دارد بخش اول برای اضافه کردن مایع هنگام خیس خوردن می باشد و بخش دوم برای شست و شوی اصلی می باشد و بخش سوم هم برای اضافه کردن نرم کننده است.

آیا قفل کودک در ماشین لباسشویی هات پوینت وجود دارد؟

اکثر ماشین لباسشویی های هوشمند قفل کودک دارند اما نوع فعال کردن و غیر فعال کردن آن ها با همدیگر فرق دارد .قفل کودک در ماشین لباسشویی هات پوینت این گونه فعال می‌شود که شما باید دکمه های spin و per Wash را فعال کنید و با فشار دوباره آنها قفل کودک غیر فعال خواهد شد. در بعضی از مدل های این ماشین لباسشویی دکمه Child lock به طور جداگانه قرار داده شده است و شما می توانید با فشار دادن این دکمه قفل کودک را فعال کنید.

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی هات پوینت

در صورتی که تنظیمات دستگاه شما دستکاری شده یا به هم ریخته است شما می توانید با نگه داشتن و یا فشار دادن دکمه ریست و یا دکمه  Reload دستگاه خود را ریست کنید. در صورتی که دکمه ریست بر روی ماشین لباسشویی شما نبود شما می توانید با انجام کارهایی که در ادامه مقاله برایتان بیان می کنیم ماشین لباسشویی خود را ریست کنید:

 • اول از همه باید ماشین لباسشویی خود را از برق جدا کنید و بعد از مدتی دوباره به برق بزنید با این کار ماشین لباسشویی شما ریست خواهد شد
 • راه بعدی این است که دکمه پاور ماشین لباسشویی خود را برای چند ثانیه نگه دارید و رها کنید.

ماشین لباسشویی هات پوینت

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی هات پوینت را برایتان بیان کردیم و همچنین نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی هات پوینت را برایتان توضیح دادیم، اگر با خواندن این مقاله نتوانستید دستگاه خود را نصب و راه‌اندازی کنید می توانید از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید. اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی هات پوینت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

به چه دلیل پیچ های پشت ماشین لباسشویی را باید باز کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا