تاریخ

ساعت، رنگ و حیوان سال 1402 | لحظه سال تحویل 1402

حیوان سال 1402| رنگ سال 1402| ساعت تحویل سال 1402

با نزدیک شدن به سال 1402 و اتمام سال 1401 بد نیست اطلاعاتی در مورد سال جدید داشته باشید. اعم از اینکه لحظه سال تحویل 1402 دقیقا چه زمانی است؟ رنگ و حیوان سال جدید چه می باشند؟ نمادها و نامگذاری این سال به چه صورت است؟ در این مطلب از ایبک امداد به بررسی سال، رنگ و حیوان سال 1402 پرداختیم و مباحث مربوط به آن را مطرح نمودیم با ما همراه باشید.

ساعت، رنگ و حیوان سال 1402

داشتن اطلاعاتی در خصوص ساعت، رنگ و حیوان سال 1402 از جمله مسائلی است که نه تنها برای ایرانیان بلکه برای مردم سایر کشورها نیز اهمیت بسزایی دارد. چراکه گاه ‌شماری ‌های سالانه بر پایه نماد حیوان و رنگ آن شکل می گیرد. به این صورت که هر حیوان در شروع سال نشان دهنده مشخصات منحصر به فرد آن سال نسبت به سال های دیگر می باشد و بر این اساس روحیات و خلقیات انسان ها و اتفاقاتی که در جهان می افتد، به نوع حیوان و رنگ سال مربوط است.

حیوان سال 1402

سال 1402 همچون دیگر سال ها در تقویم نجومی به یکی از حیوانات دوازده گانه نامگذاری شده است. سال جدید پیش روی ایرانیان با عنوان خرگوش می باشد. آخرین باری که سال خرگوش را پشت سر گذاشتیم، سال 1390 شمسی بوده است. این حیوان نشان از مثبت اندیشی، زیرکی و چابکی، طول عمر بالا و خودخواهی است.

شعار خرگوش این است که من به عقب برنمی گردم. از آنجایی که در طالع بینی های چینی خرگوش نماد امید و ثروت می باشد، انتظار می رود که این سال برای تمام مردم دنیا پر از ثروت و احساس امید باشد. برخی عقیده دارند که سال ۱۴۰۲ انسان ها آرام تر و متفکران تر عمل می کنند.

ساعت، رنگ و حیوان سال 1402 | لحظه تحویل سال 1402

مشخصات متولدین سال خرگوش

 برخی معتقدند کسانی که در سال خرگوش متولد می شوند، افرادی شاد و خوشحال هستند. این افراد دارای ویژگی هایی همچون صبوری و بردباری، اعتماد به نفس بالا و تا حدودی بلندپروازی می باشند.

حتما بخوانید:   لیست زمان سال تحویل تا 50 سال قبل | سال تحویل 1500

افراد متولد سال خرگوش حافظه بسیار خوبی دارند، نجیب و با حیا هستند و عاشق گفتگو با دیگران و معاشرت. به این صورت که می دانند در چه مواقعی باید از احساس خود استفاده کنند و چه زمانی نیاز به استفاده از عقل خود دارند. هنگام حضور در جامعه کاملاً شرافتمندانه عمل می کنند و همراهان بسیار خوبی هستند.

در شغل هایی همچون وکالت، خیاطی، دکوراتور، داروخانه و داروساز، دفاتر اسناد رسمی، نماینده سیاسی، سفیر، هتل دار، قاضی و عتیقه فروش بسیار موفق عمل می کنند.

البته از ویژگی های منفی متولدین سال نیز می‌ توان به ترسو بودنشان و همچنین حساسیت بالا در انجام تصمیم گیری های خاص اشاره کرد. افراد معروفی همچون ملکه ویکتوریا، آرتور میلر، انیشتین، لوترکینگ، استالین و فیلد مارشال سلیم در سال خرگوش متولد شده اند.

رنگ سال 1402

عید نوروز که می رسد، رسم و رسوم جالبی توسط ایرانیان اجرا می شود. نوروز رسم دیرینه ای است که از جمشید شروع شد و آن را نسل به نسل دریافت کردیم. خیلی از مواردی که در ایام نوروز به عنوان آیین نوروزی وجود دارد، ریشه در در فرهنگ ما ندارد. اما برای اکثر مردم جالب است.

یکی از این موارد مشخص کردن رنگ خاصی برای سال جدید است. شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که چه کسی رنگ سال را مشخص می کند؟ و بر چه اساسی رنگ سال تعیین می شود؟ عمدتاً افراد سعی می کنند رنگ سفره هفت سین، رنگ لباس و رنگ موی خود را با رنگ سال ست کنند. بنابراین باید از قبل رنگ سال را بدانند. با ما همراه باشید تا مباحثی را در خصوص رنگ سال 1402 بیان کنیم.

مرجع تعیین کننده رنگ سال کمپانی پنتون می باشد که قبل از آغاز سال میلادی رنگ خاصی را با در نظر گرفتن عوامل و فاکتورهای مشخصی، معرفی می کند. سال میلادی 2023 با رنگ قرمز پرشین معرفی شده است. این رنگ بر گرفته از خاک قرمز خلیج فارس می باشد که در اکثر هنرهای ایرانی کاربرد دارد. قرمز پرشین رنگی است که استفاده کنندگان آن را افرادی شجاع و خنده رو می دانند. این رنگ نماد شجاعت قدرت و سرزندگی است .در فرش های دست بافت قدیمی از رنگ قرمز پرشین به وفور استفاده شده است. بنابراین می توان گفت که نماد هنرهای اصیل ایرانی رنگ قرمز پرشین می باشد.

حتما بخوانید:   ملی شدن صنعت نفت یعنی چی | 29 اسفند و تاریخچه صنعت نفت

ساعت، رنگ و حیوان سال 1402 | لحظه تحویل سال 1402

نحوه ست کردن رنگ سال 1402

 یکی از چالش های مهم در ایام نوروز رنگ لباس و نوع آن است. مشخص شدن رنگ سال در آغاز سال میلادی کمک بزرگی به ایرانیان در خصوص تصمیم گیری بابت نوع تیپ و استایل شان در نوروز سال جدید می کند. از آنجایی که رنگ امسال به عنوان قرمز پرشین انتخاب شده است، باید دیگر رنگ هایی که با آن می توانید ست کنید، را به گونه ای انتخاب کنید که ظاهر آشفته و به هم ریخته پیدا نکنید. چرا که این رنگ بسیار حساس است و پوشیدن تمامی لباس ها با این رنگ اصلاً جالب به نظر نمی رسد. در ادامه چند مورد از رنگ هایی که می توانند با قرمز پرشین ست شود را بیان می کنیم.

رنگ مشکی

ترکیب قرمز و مشکی همواره جذاب بوده است. مشکی رنگی است که در کنار قرمز پرشین می تواند حالت متعادلی را ایجاد کند و از هیجان قرمز کم کند و تیپ و استایل شما را به سمت آرام‌ تری هدایت نماید. رنگ مشکی به طور کلی در کنار قرمز باعث جذابیت بیشتر آن می‌ شود. شال قرمز روی موهای مشکی بهترین نمونه بعد از ایجاد تعادل بین دو رنگ می باشد.

رنگ سفید

از آنجایی که سال ۱۴۰۲ نماد خرگوش است، جالب می‌ شود که بتوانید رنگ قرمز پرشین را با رنگ سفید ست کنید. البته به جهت اینکه در ایام عید دید و بازدید زیاد صورت می گیرد، سفید می تواند در استفاده مکرر کثیف شود. بنابراین با در نظر گرفتن این مسئله اقدام به خرید و ست کردن رنگ سفید و قرمز نمایید.

رنگ طوسی

قانون کلی که در صنعت مد وجود دارد، این است که رنگ های گرم را باید با رنگ های خنثی همچون طوسی، سفید و مشکی همراه کنید. طوسی رنگی خنثی است که می تواند جذابیت فوق ‌العاده ‌ای به تیپ و استایل شما بدهد. البته منظور ما در اینجا رنگ روشن طوسی است. چرا که طوسی های تیره برای لباس های رسمی مناسب می باشند اما برای مهمانی و سفر چندان جذاب به نظر نمی آید.

رنگ سبز

سبز رنگ پر از حس خوب است. از قضا این رنگ با رنگ سال 1402 ترکیب فوق العاده ای ایجاد می کند. البته منظور سبز پررنگ است. تقریباً شبیه تیپی می شود که در شب یلدا از آن استفاده می کنید. رنگ سبز می تواند شما را آراسته و رسمی جلوه دهد.

حتما بخوانید:   روز جهانی عروسک چه روزی است؟

رنگ سرمه ای

یکی دیگر از استایل های جذابی که می توانید در سال 1402 داشته باشید، ترکیب رنگ سال با سرمه ای است. سرمه ای نشان دهنده اعتماد به نفس بالای شماست. البته بسیاری از افراد رنگ سرمه ای را به جهت رنگ فرم مدرسه دوست ندارند. اما بهتر است خاطرات گذشته را کنار بگذارید و مانند یک ایرانی جسور رنگ سرمه ای را با قرمز آتشین ست کنید.

ساعت تحویل سال 1402

نوروز ایرانیان با یک فروردین سال جدید آغاز می شود. بنابراین می توان گفت که اولین روز از شروع سال همراه با نوروز ایرانیان این رسم قدیمی و دیرینه پیشینیان است. در حقیقت می توان گفت که عید نوروز تنها عید ملی ماست که دچار تحریف نشده است.

ساعت و دقیقه ای که وارد سال جدید می شویم، یکی از موارد مهمی است که قبل از شروع سال جدید و در روزهای پایانی سال باید آن را در نظر داشته باشیم. البته این عید صرفا محدود به ایرانیان نیست، بلکه کشورهای دیگری همچون روسیه، تاجیکستان، افغانستان، گرجستان، آلبانی، چین، ترکیه، هند، پاکستان، ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان و بسیاری از کشورهای دیگر نیز آن را جشن می گیرند.

در گاه شماری های سال شمسی لحظه تحویل سال را نخستین روز فروردین می دانند. البته اگر ساعت سال تحویل قبل از ظهر باشد، همان روز به عنوان یک فروردین و در صورتی که از 12 ظهر گذشته باشد، فردای آن روز به عنوان عید نوروز در نظر گرفته می شود.

در سال 1402 لحظه دقیق تحویل سال مطابق با تقویم رسمی کشور ساعت 12 و 54 دقیقه و 28 ثانیه نیمه شب روز سه شنبه خواهد بود و اولین روز نوروز همان روز سه شنبه می باشد.

ساعت، رنگ و حیوان سال 1402 | لحظه تحویل سال 1402

سخن پایانی

در این مطلب به اطلاعاتی در خصوص ساعت، رنگ و حیوان سال 1402 دست یافتیم و تمامی رنگ هایی که می تواند با رنگ سال جدید ست باشند، را برای شما بیان کردیم. همچنین حیوان سال 1402 و مشخصات متولدین این سال را برای افرادی که اعتقاد به ارتباط بین حیوان سال و مشخصات متولدین آن دارند، بیان نمودیم. با داشتن این اطلاعات امیدواریم سال جدید را به خوبی و با درایت آغاز کنیدَ.

31

ساعت، رنگ و حیوان سال 1402

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ساعت، رنگ، حیوان و لحظه سال تحویل 1402

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x