خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

چگونه می توانیم به طور طبیعی مگس فاضلاب را از بین ببریم؟

مگس فاضلاب، پشه فاضلاب، و پشه ریز توالت و همچنین حشرات دستشویی می‌توانند آفت بزرگی باشند که اگر آنها را کنترل نکنید بسیار دردسرساز خواهند شد کارشناسان ایبک امداد برای از بین بردن مگس توالت راه های طبیعی را به شما معرفی کردند تا بتوانید از شر این پشه های توالت به راحتی خلاص شوید با ما همراه باشید.

مگس فاضلاب چیست؟

شاید این حشرات داخل توالت به شما ضرری نرسانند ولی مطمئناً شما دوست ندارید که این حشرات مزاحم داخل توالت باشند و به دنبال راه مناسبی هستید تا این مگس ریز توالت را از بین ببرید قطعاً شما نمی خواهید که وقتی در سرویس بهداشتی هستید این پشه های ریز روی شما بنشیند و یا در توالت پرواز کند این شرایط می‌تواند بسیار چندش آور باشد. در ادامه می خواهیم شما را با مگس فاضلاب آشنا کنیم.

همانطور که می دانید این مگس های فاضلاب از مواد آلی و فاضلاب تغذیه می کنند و با توجه به پاتوق این حشرات و همچنین غذای آنها، حتماً تعجب می کنید اگر بدانید که این حشره های توالت به هیچ وجه بیماری ها را به انسان منتقل نخواهند کرد.

البته درست است که میگوییم خطر مگس فاضلاب تقریباً  صفر درصد می باشد ولی ماده های این حشرات به صورت همزمان حدوداً ۳۰ تا ۱۰۰ تخم میگذارند و در طول دو روز این کرم ها رشد کرده و آنقدر زیاد خواهند شد که از کنترل خارج می شوند.

مگس های فاضلاب چه شکلی هستند؟

مگس فاضلاب بسیار ریز بوده و حدود یک و نیم میلیمتر طول آنها می باشد رنگ بدن آنها قهوه ای و یا خاکستری روشن است و دارای بال های روشن هم می باشند. معمولاً به آنها پشه سیاه توالت می گویند بال و بدن آنها از مو پوشیده شده و ظاهر کرکی مانندی دارند و این باعث شده است تا به آنها مگس پروانه ای بگویند.

مگس فاضلاب

نشانه های هجوم مگس فاضلاب چیست؟

مگس فاضلاب بطرف مناطق مرطوب و جاهایی که از مواد مغذی آلی غنی می باشند جذب می شود فاضلاب ها، لوله های فاضلابی، مخازن سپتیک و غیره می تواند زمینه مناسبی برای رشد و پرورش این مگس ها باشند.

حتما بخوانید:   تفاوت دستگاه لوله بازکنی با فنر و پمپ تراکم هوا | آشنایی با دستگاه های لوله بازکنی

مهمترین نشانه هجوم این مگس ها وجود آنها در کنار لوله های فاضلاب است یکی دیگر از راه هایی که می تواند شما را مطمئن کند که با هجوم مگس‌های فاضلابی روبرو شده اید این است که راه خروجی لوله فاضلاب را با نوار چسبنده بپوشانید وقتی که این مگس های فاضلابی تلاش می کنند از لوله خارج شوند به نوار می چسبند. اگر شما در هر قسمتی از فاضلاب این مگس ها را مشاهده کردید می توانید مطمئن شوید که با هجوم آنها روبرو هستید.

چگونه می توان مگس فاضلاب را از بین برد؟

البته باید بدانید که لاروهای مگس فاضلاب از جهاتی می توانند مفید باشند زیرا مواد عالی و همچنین فاضلابی را که در چاه وجود دارد خورده و از گرفتگی چاه فاضلاب جلوگیری می کنند زیرا لاروها فک های قوی دارند که می‌توانند لایه‌های عمیقی از فاضلاب را برش بدهند ولی جمعیت این حشرات می تواند به سرعت زیاد شده و از کنترل خارج شود به همین دلیل افراد به دنبال راهی هستند تا بتوانند با این حشرات ریز فاضلاب مبارزه کرده و آنها را نابود کنند.

در ادامه می خواهیم بهترین روش را برای نابود کردن مگس فاضلاب به شما معرفی کنیم تا بتوانید با این آفت مبارزه کرده و آنها را دفع کنید. با ما همراه باشید.

سریع ترین روش برای از بین بردن مگس فاضلاب

برای شناسایی محلی که مگس فاضلاب وارد خانه شده است باید تمام نقاطی را که امکان دارد مگس از آن جا وارد شده باشد به وسیله نوار چسب بی رنگ بپوشانید با این کار از ورود مگس فاضلاب به داخل خانه جلوگیری می کنید مگس هایی که می خواهند وارد منزل شوند روی نوار چسب چسبیده و به دام خواهند افتاد ولی برای مگس های فاضلابی که قبلاً وارد منزل شدند می توانید یک تله بگذارید، برای این کار سرکه سفید، آب و شکر را در یک ظرف با یکدیگر مخلوط کرده و حدود ۱۰ قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید ظرف را برای یک هفته بگذارد نزدیک سینک ظرفشویی و یا در حمام بماند تا مگس های فاضلاب از بین برود.

نابود کردن مگس فاضلاب به وسیله آب جوش

یکی از ساده ترین کارها برای نابود کردن مگس فاضلاب استفاده از آب جوش می باشد وقتی که شما محل ورود مگس فاضلاب به منزل خود را شناسایی کردید باید یک ظرف آب جوش آماده کرده و در طول روز یک یا دوبار درپوش فاضلاب را بردارید و در داخل مجرای فاضلاب آب جوش بریزید و دوباره درپوش توالت را بگذارید با انجام این کار می توانید از شر مگس های فاضلاب خلاص شوید.

حتما بخوانید:   میزان استاندارد شیب لوله کشی فاضلاب شهری چقدر است؟

مقابله با مواد آلی

حشرات به دلیل مواد آلی در توالت تکثیر می شوند لوله های قدیمی می توانند منبع اصلی این مواد باشند اگر شما از شر مواد آلی خلاص شوید می توانید منبع غذایی مگس فاضلاب را به راحتی از بین ببرید برای این منظور به روش زیر عمل کنید:

 • یک برس فلزی را در لوله فشار دهید و تا جایی که می‌توانید مواد را که به دیواره لوله چسبیده است از بین ببرید.
 • سپس آب جوش را داخل لوله بریزید تا کاملاً شسته شود.

استفاده کردن از یک برس سیمی برای تمیز کردن لوله فاضلاب یک روش مؤثر برای نابود کردن مگس فاضلاب می باشد زیرا شما منبع غذایی آنها را از بین برده اید.

از بین بردن مگس فاضلاب با سرکه

همانطور که می دانید سرکه خواص بسیار زیادی دارد و یکی از این خواص از بین بردن مگس فاضلاب است سرکه سیب می تواند برای این منظور به شما کمک زیادی کند تا بدون استفاده از مواد شیمیایی، پشه های ریز داخل سرویس بهداشتی را از بین ببرید برای این منظور می توانید به روش زیر عمل کنید:

 • یک چهارم لیوان را سرکه بریزید.
 • سر لیوان را با پلاستیک بپوشانید.
 • پلاستیک روی لیوان را سوراخ کنید.
 • این تله را نزدیک لوله های فاضلاب بگذارید.

مگس فاضلاب جذب سرکه شده و از سوراخ ها وارد لیوان می شود و به دلیل وجود پلاستیک قادر به خارج شدن نبوده و در داخل سرکه غرق می شوند.

استفاده از جوش شیرین، سرکه و آب

محلول جوش شیرین، آب جوش و سرکه نه تنها برای از بین بردن مگس فاضلاب استفاده می شود بلکه برای برطرف کردن گرفتگی های توالت هم مورد استفاده قرار می گیرد برای این منظور به یک فنجان سرکه و نصف فنجان جوش شیرین نیاز داریم:

 • در مرحله اول جوش شیرین را داخل لوله بریزید.
 • سپس سرکه را به آرامی به آن اضافه کنید
 •  این مخلوط کف کرده و از لوله بیرون می زند.
 • یک ساعت صبر کنید.
 •  سپس یک سطل آب جوش را داخل لوله بریزید تا لوله کاملاً شسته شود.

جوش شیرین و سرکه می توانند ترکیب شیمیایی ایجاد کرده و حباب و کف درست کنند به این صورت تمام تخم مگس و هر گونه لارو را در داخل لوله از بین می برند و باعث می شوند که لوله فاضلاب کاملاً تمیز شود.

حتما بخوانید:   مهمترین و رایج ترین عللی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب می‌شود

استفاده از محلول سفید کننده

اگر شما در منزل سرکه سفید ندارید می توانید از محلول سفید کننده که بسیار قوی تر هم می باشد استفاده کنید. استفاده از این محلول بسیار آسان است:

 • یک قسمت از محلول سفید کننده را با ده قسمت از آب، داخل یک سطل مخلوط کنید.
 • محلول را داخل لوله بریزید.
 • چند ساعت صبر کنید.
 • سپس لوله ها را با آب سرد شستشو دهید.

استفاده از محلول سفید کننده می تواند به راحتی پشه های فاضلابی را که در داخل لوله وجود دارند نابود کند ولی برای تمیز کردن لوله ها، کارایی سرکه و جوش شیرین را ندارد هرچند که استفاده زیاد از این محلول می‌تواند لوله را تمیز کرده و از آلودگی آن جلوگیری کند.

استفاده از ژل تمیز کننده لوله فاضلاب

اگر در سرویس های بهداشتی مگس فاضلابی دارید ممکن است به دلیل لوله های فاضلاب حمام خانه باشد. شامپو، مو، صابون و.. می توانند باعث ایجاد فاضلاب شده و منبع خوبی برای تجمع مگس فاضلاب می باشند برای از بین بردن مگس فاضلاب می‌توانید از ژل تمیز کننده لوله فاضلاب استفاده کنید.

این ژل ها دارای پروبیوتیک های طبیعی بوده و تمیز کننده فاضلاب هستند و لوله های فاضلاب را از تخم پشه های ریز توالت و هرگونه لارو پاکسازی می کند ژل تمیز کننده باید مستقیماً در لوله های فاضلاب ریخته شود این ژل حاوی روغن مرکبات است که می‌تواند میکروب ها را از بین ببرد. البته در لوله های فاضلاب حمام و سینک آشپزخانه هم از آن استفاده می شود.

اسپری آب با مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی و یا صابون دارای براکت می باشند که این ماده دارای خاصیت از بین بردن حشرات است برای این منظور می توانید حدود ۷ قطره مایع ظرفشویی یا صابون را با دو پیمانه آب گرم مخلوط کرده و روی محل وجود حشرات اسپری کنید.

مگس فاضلاب

 سخن پایانی

مگس فاضلاب در مجرای فاضلاب، خاک آلوده به فاضلاب، تانک های آلوده و… زندگی می کند این مگس ها در سرویس های بهداشتی، حمام و توالت بسیار دیده می شوند، وجود این حشرات مزاحم هر چند که ایجاد مسمومیت و بیماری نمی کند ولی می تواند بسیار آزاردهنده باشد در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با روش های نابود کردن مگس فاضلاب به طور کامل آشنا کنیم.

اگر سوالی داشتید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما عزیزان هستند.

00000000000999999

31

 

چگونه می توانیم به طور طبیعی مگس فاضلاب را از بین ببریم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

سریع ترین روش برای از بین بردن مگس فاضلاب

امتیاز کاربر: 4.7 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا