تعمیرات تلویزیون

آموزش اتصال ساندبار به تلویزیون | تنظیمات تلویزیون برای ساندبار

آموزش اتصال ساندبار به تلویزیون|تنظیمات تلویزیون برای ساندبار

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

اتصال ساندبار به تلویزیون موجب می شود، که به همراه تماشای تلویزیون صدای باکیفیت ایجاد شود. ممکن است برخی از افراد اطلاعاتی راجع به ساندبار نداشته باشند. ساندبار تجهیزات و ابزار های صوتی می باشند، که در جلوی تلویزیون قرار می‌گیرند و در کیفیت و حجم صدای تلویزیون تاثیر شگرفی دارند. ساندبار را می‌توان به دیوار نیز متصل کرد و در نزدیکی تلویزیون به دیوار وصل کرد. در این مطلب قصد داریم، که راهکارهای گوناگون متصل کردن ساندبار به تلویزیون را مورد بررسی قرار دهیم و آنها را به صورت کامل آموزش دهیم.

بهترین روش اتصال ساندبار به تلویزیون

برای متصل کردن ساندبار به تلویزیون راه های گوناگونی وجود دارد. اما بهترین روش اتصال ساندبار به تلویزیون، اتصال HDMI ARC می‌باشد. در این روش پخش کننده به صورت مستقیم از طریق HDMI ARC به ساندبار متصل می گردد. در این حالت تلویزیون شما باید فناوری HDMI ARC را پشتیبانی کند. بای اینکه بدانید آیا تلویزیون شما این فناوری را پشتیبانی می‌کند یا خیر، باید قسمت های ورودی و خروجی و پشت تلویزیون را مورد بررسی قرار دهید.

این فناوری می‌تواند حرکت دو طرفه صدا در کابل را داشته باشد یعنی صدا به صورت رفت و برگشت در طول کابل انتقال پیدا میکند به این نکته توجه داشته باشید کهHDMI ARC در تلویزیون های مختلف با برندهای گوناگون ممکن است که اسم متفاوتی داشته باشد به طور مثال در تلویزیون الجی اسم simplink و در تلویزیون سامسونگ به نام Anynet شناخته می‌شوند.

اتصال ساندبار به تلویزیون

تنظیمات تلویزیون برای اتصال به ساندبار

برای اینکه بتوانید ساندبار را به تلویزیون خود متصل کنید، باید تنظیمات زیر را به درستی انجام دهید:

 • صدای تلویزیون خود را تنظیم نمایید. در اولین قدم باید خروجی صدای تلویزیون را به سیستم صوتی خارجی تغییر دهید، در غیر این صورت صدا را از بلندگوی تلویزیون خواهید شنید. بنابراین در تنظیمات تلویزیون برای اتصال ساندبار با دقت صدای خروجی تلویزیون خود را باید تنظیم کنید.
 • در مرحله بعد برای اتصال ساندبار به تلویزیون باید اتصالات HDMI را مورد بررسی قرار دهید، که به درستی وصل باشند. همانطور که گفته شد، در تلویزیون ها با برندهای مختلف اتصالات HDMI ARC نام های متفاوتی دارد.
 • در اتصال ساندبار به تلویزیون باید گزینه ARC را اجرا نمایید. وقتی کهARC را فعال می کنید، شما قادر خواهید بود ساندبار را از راه دور به صورت ریموت کنترل کنید و صدای ساندبار را تنظیم کنید.
 •  صدای ساب ووفر را باید به اندازه دلخواه خود تنظیم نمایید. صدای ساب‌ووفر به صورت خودکار در بالاترین سطح ممکن قرار دارد. بنابراین شما باید صدای ساب‌ووفر را به اندازه‌ای که می خواهید تنظیم نمایید.
 •  در مرحله بعدی تنظیمات ساندبار را مورد بررسی قرار دهید و به صورت دلخواه آن را تغییر دهید. به عنوان نمونه در اکثر ساندبار ها گزینه صدای دیالوگ فعال می باشد. گزینه هایی مثل DTS و … را نیز می‌توانید به دلخواه به اجرا درآورید.
 •  جلوه ها و کیفیت صوتی را باید تنظیم نمایید، برای اینکه بتوانید صدا را به طور سه بعدی و با جلوه های ویژه تنظیم کنید گزینه هایی مثلbypass و stereo و standard را بهتر است که فعال نمایید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات بک لایت تلویزیون سام | عیب یابی تلویزیون سام

نحوه اتصال ساندبار با بلوتوث

یکی از راه‌های اتصال ساندبار به تلویزیون، اتصال از طریق بلوتوث می‌باشد. در این روش کیفیت صدا به اندازه کیفیت آن در اتصال با کابل HDHDM نخواهد بود. ولی مزیت این روش این است، که برای این نوع اتصال شما نیازی به کابل و سیم نخواهید داشت. برای اینکه بتوانید بلندگوی خارجی را به روش بلوتوث به تلویزیون خود متصل کنید باید مراحل زیر را انجام دهید:

 •  در مرحله اول دکمه هوم تلویزیون را انتخاب کنید و پس از آن که Smart Hub نمایان شد گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.
 • در این قسمت وارد تنظیمات صدا شویم و قسمت Sound Output را فعال کنید.
 • حالا باید گزینه Bluetooth Speaker را برگزینید.
 • از بین گزینه ها دستگاه ساندبار خود را جستجو نمایید و گزینه Pair and Connect را انتخاب کنید.

تشخیص و عیب‌یابی بلوتوثی

چنانچه همه مراحل بالا را انجام دادید، اما ساندبار به تلویزیون به درستی متصل نشد، باید این اقدامات را انجام دهید:

 •  ساندبار از برق بکشید و دوباره آن را وصل کنید.
 •  از فهرست بلندگوها همه بلندگو های خارجی را حذف نموده و ساندبار را دوباره جستجو نمایید و به آن وصل شوید.

اگر پس از اینکه ساندبار را به تلویزیون متصل کردید، صدا به طور همزمان از بلندگوی تلویزیون و ساندبار شنیده شد، باید برای برطرف کردن این مشکل مراحل زیر را دنبال نمایید:

 •  دکمه Home تلویزیون را برگزینید و پس از اینکه Smart Hub نمایان شد باید به قسمت تنظیمات بروید.
 •  در منو General قسمت Accessibility باید انتخاب شود.
 • سپس قسمت Multi output Audio را غیرفعال کنید.
حتما بخوانید:   چگونه طول عمر تلویزیون خود را افزایش دهیم؟ | راهکارهایی جهت افزایش طول عمر تلویزیون

اتصال ساندبار بلوتوثی به تلویزیون فاقد بلوتوث

تلویزیون هایی که قدیمی هستند اتصال بلوتوث را پشتیبانی نمی‌کنند. شما با استفاده از روش های گوناگون می توانید ساندبار را به تلویزیون هایی که فاقد بلوتوث متصل کنید. روشی که انتخاب می‌کنید بستگی به این خواهد داشت که تلویزیون شما پورت AuX دارد یا خیر. افراد می توانند آداپتور های مخصوص آپشن بلوتوث را به تلویزیون اضافه کنند. چنانچه با قطعی صدا روبرو شدید، باید مشکلات تلویزیون خود را مورد بررسی قرار دهید.

اتصال ساندبار به تلویزیون

تلویزیون دارای پورت AUX

وقتی که می خواهید ساندبار را از طریق بلوتوث به تلویزیون متصل کنید، پشت تلویزیون را بررسی نمایید، که خروجی AUX را در دارد یا خیر. برای اینکه بتوانید ساندبار را از طریق بلوتوث به تلویزیون وصل کنید، باید یک آداپتور بلوتوثی تهیه کنید و با استفاده از کابل به تلویزیون وصل نمایید. پس از روشن نمودن دستگاه آداپتور را در حالت انتقال قرار دهید، تا به این ترتیب صدا از ساندبار به شما منتقل شود.

تلویزیون فاقد پورت AUX

متصل کردن ساندبار به تلویزیون هایی که فاقد خروجی AUX هستند نیز کار بسیار سخت نیست. اگر خروجی AUX در تلویزیون وجود ندارد، حتماً پورت دیگری به نام RCA در تلویزیون وجود خواهد داشت. این پورت ها شبیه هم هستند و روش کار آنها یکسان می‌باشد. افراد می توانند با تهیه یک آداپتور بلوتوثی ساندبار را به تلویزیون اتصال دهند. آداپتور را به وسیله کابل AUX به پورت RCA وصل نمایید و گزینه TX را در آداپتور فعال کنید. پس از اینکه فعال کردید، انتقال صدا از تلویزیون به ساندبار به سادگی انجام می‌شود.

اتصال ساندبار فاقد بلوتوث به تلویزیون

زمانی که می‌خواهید ساندبار تهیه کنید به این نکته توجه داشته باشید که ساندبار از بلوتوث پشتیبانی کند. اما چنانچه ساندبار شما از بلوتوث پشتیبانی نمی کند، باید یک رسیور بلوتوثی تهیه کنید، تا بتوانید ساندبار را به تلویزیون متصل کنید. رسیور را به قسمت جک خروجی ساندبار وصل کنید و ساندبار خود را در حالت دریافت بگذارید. با انجام دادن این کار گزینه بلوتوث به ساندبار شما افزوده می شود و صدا به راحتی به ساندبار انتقال می یابد.

اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق وای فای

چنانچه مایل نیستید، ساندبار را به وسیله کابل و سیم به تلویزیون خود متصل کنید، می توانید ساندبار خود را از طریق وای فای به تلویزیون متصل نمایید. قبل از اینکه این کار را انجام دهید، باید مطمئن شوید که تلویزیون شما از وای فای پشتیبانی می کند. برای اینکه بتوانید ساندبار خود را از طریق وای فای به تلویزیون متصل کنید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا دکمه Sourceرا فشار دهید.
 •  موبایل و تلویزیون خود را به صورت مشترک به وای فای متصل نمایید.
 • در اپلیکیشن نماد + را انتخاب کنید.
 •  گزینه Device را برگزینید.
 •  در این قسمت ساندبار خود را انتخاب نمایید.
 •  در آخر روی گزینه start بزنید و به این ترتیب موبایل ساندبار را پیدا می‌کند.
حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات تخصصی تلویزیون هایسنس Hisense

مکان قرارگیری ساندبار و نکات مهمی که باید رعایت شود

 •  بهترین مکانی که می‌توانیم ساندبار را در آن قرار دهید، مقابل تلویزیون می باشد. اگر ساندبار را در این مکان قرار دهید، کیفیت صدا بسیار بهتر خواهد بود. چنانچه فضای شما به اندازه کافی است، ساندبار و تلویزیون را در یک سطح بگذارید.
 •  ساندبار را طوری قرار دهید، که فضای راست و چپ آن با هم برابر باشد، در این صورت کیفیت صدا بهتر خواهد بود.
 • ارتفاع ساندبار نیز مهم است که باید در هنگام نصب، به آن توجه داشته باشید. ساندبار را طوری قرار دهید، که صدای بهتر و با کیفیت تری بشنوید.
 •  ساندبار باید در فاصله مناسب از شما قرار بگیرد. هم چنین صدایی که از ساندبار پخش می شود به قابلیت های آن نیز بستگی دارد. برای اینکه فاصله مناسب ساندبار را بدانید بهتر است، که دفترچه راهنمای دستگاه خود را به صورت کامل مطالعه کنید تا کیفیت صدای ساندبار در تمام نقاط منزل شما خوب باشد.
 •  اگر ساندبار شما ساب ووفر دارد، ساب ووفر را با استفاده از کابل به آن متصل نمایید. چنانچه صابون بی سیم است می‌توان آن را در فاصله ۱۰ متری ساندبار قرار داد. باید دقت کنید، که ساب ووفر در نزدیکی دیوار محصور باشد، چون موجب می‌شود که صدای بم در این وسیله تولید شود و کیفیت صدا پایین باشد.
 •  اگر قصد دارید، که ساندبار را به دیوار متصل کنی،د نیاز به براکت و پایه خواهید داشت، تا اتصال سیم آن را انجام دهید. اتصال ساندبار به دیوار برای خیلی از افراد جذاب است.
 •  چنانچه در اتصال ساندبار به تلویزیون خود با مشکلاتی روبرو شدید و نتوانستند این کار را به درستی انجام دهید می توانید با کارشناس تعمیر تلویزیون مشورت کرده و از او کمک بگیرید.
پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

آموزش اتصال ساندبار به تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای اتصال ساندبار به تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x