مجله

از کجا متوجه شویم یخچال چند فوت است؟

راهنمای کامل و جامع برای محاسبه کردن حجم داخلی یخچال

همانطور که می دانید یخچال یکی از مهمترین اجزای یک آشپزخانه است، اما حتما زمانی که درباره یخچال صحبت می شود و یا زمانی که مقاله یخچال چی بخریم را می خواندید به این موضوع رسیده اید که فوت یخچال چیست و اینکه می گویند این یخچال چند فوت است چیست، در این مقاله از تیم ایبک امداد به سراغ فوت یخچال خواهیم رفت و ابتدا شما را با معنی فوت آشنا خواهیم کرد و سپس به سراغ اینکه چگونه می توان محاسبه فوت یخچال را انجام داد خواهیم رفت.

اگر دقت کرده باشید مواقعی در حال صحبت در مورد خرید یخچال ممکن است جمله اینکه یخچال آنقدر فوت است را به گوشتان خورده باشد اما حالا اینکه این فوت چه کاربردی دارد و چرا مستقیماً به خانواده‌های پرجمعیت پیشنهاد می‌شود که یخچال‌هایی با فوت بیشتر تهیه کنند به چه علت است را در ادامه به صورت کامل و تخصصی برای شما بررسی خواهیم کرد.

 یخچال چند فوت است

فوت یخچال چیست ؟

خوب ابتدا به سراغ موضوع خواهیم رفت که فوت یخچال چیست؟ در جواب به این سوال باید به شما بگویم منظور از فوت یخچال همان گنجایش درون این یخچال است، که در مواقع آن را بر اساس لیتر حساب میکنیم.
همانطور که در مقاله یخچال چی بخریم برایتان توضیح دادیم یخچال ها ظرفیت ها و گنجایش ها و اندازه های مختلفی دارند و شما هنگام خرید یک یخچال باید بر اساس نیاز خانواده تان و جمعیت خانواده اقدام به خرید یخچال مناسب کنید که این اندازه را بر اساس فوت باید بشناسید که در ادامه نحوه محاسبه این فوت و معیارهای آن را برایتان شرح خواهیم داد.

در هنگام خرید یخچال باید به موضوع اینکه حجم یخچال مناسب با خانواده و اندازه مواد غذایی مصرفی شما است بسیار دقت کنید، قیمت یخچال از لوازم الکترونیکی دیگر بالاتر بوده و عوض کردن و تهیه مجدد آن اصلاً مقرون به صرفه نخواهد بود پس باید به هنگام خرید آن دقت زیادی کنیم.
اما در جواب اینکه هر فوت دقیقا چقدر است باید بگویم هر فوت برابر با ۲۸.۳۱۶۸ لیتر است ، پس متوجه شدید که هر ۲۸ لیتر برابر با یک فوت است و شما برای محاسبه فوت یخچال باید حجم درونی آن بر اساس لیتر را به دست آورید و سپس آن را بر اساس فوت محاسبه کنید.

حتما بخوانید:   ۱۳ اوت روز جهانی چپ دست ها ۲۲مرداد ۱۴۰۲

انتخاب یخچال با فوت مناسب

خوب تا به اینجا با اینکه هر فوت دقیقا چقدر است به صورت کامل آشنا شدید ، حال به سراغ این موضوع خواهیم رفت که برای هر خانواده با تعداد اعضای مختلف یخچالی با چه اندازه فوت مناسب است؟
برای محاسبه این مورد ابتدا خود شما باید میزان مواد غذایی که درون یخچال نگهداری می‌کنید را بررسی کنید، اما به طور معمول برای یک خانواده کم جمعیت که به قول خودمان همان زوج های جوان یخچال ۱۸ تا ۲۲ فوت کفایت می کند و یا اگر یک خانواده پر جمعیت بسته انتخاب یخچال را داشته باشند بدون شک باید یخچالی از ۲۲ فوت به بالا انتخاب کنند ، که ممکن است تا ۴۰ فوت هم این اندازه پیش برود، اما برای افرادی که به صورت تنها زندگی می کنند برای مثال دانشجوها به افرادی که در شهرهای دیگر برای کار رفته اند معمولاً یک یخچال با حجم ۵ فوت نیز کفایت می کند.

 یخچال چند فوت است

محاسبه فوت یخچال چگونه است؟

تا به این قسمت با فوت و موارد مرتبط با آن به صورت کامل آشنا شده اید، اما موردی که باقی می ماند این است که در هنگام خرید چگونه می توانیم فوت یخچال را به دست آوریم که بتوانیم یخچال مناسب را انتخاب کنیم؟ در جواب این سوال باید بگوییم که به دست آوردن فوت یخچال کار سختی نیست و تنها کافیست شما روش محاسبه آن را بدانید تا در هنگام خرید بتواند این کار را انجام دهد که در ادامه این مورد را به صورت کامل برایتان شرح خواهند داد.

  • برای اینکه در یخچال را باز کنید و از لبه تا انتهای عمق داخل آن را اندازه بگیرید، حالا عددی که به دست آوردید بدون شک بر اساس سانتی متر است و ما قصد تبدیل آن را به فوت داریم، برای تبدیل آن به فوت کافیست عدد به دست آمده را تقسیم بر ۳۰ نمایید.
  • حال از درون یخچال پهنا و و ارتفاع آن را اندازه بگیرید و آن را به فوت تبدیل کنید.
  • حال اندازه های به دست آمده را در هم ضرب نمایید تا به این حالت فوت یخچال را محاسبه کرده باشید.
  • اگر یخچال فریزر داشت یا دوقلو بود و یا ساید بود همین کار را در قسمت فریزر هم انجام دهید.
حتما بخوانید:   تاریخچه برند لوازم خانگی شرکت بوش BOSH

نکته : نکته‌ای که باید بیان در این قسمت توجه کنید این است که تمام اندازه گیری ها را قسمت درونی یخچال انجام دهید و نباید اندازه ها را از بیرون یخچال بگیرید.

ابعاد یخچال های مختلف (ساید بای ساید و دوقلو)

اما اگر در هنگام خرید گزینه شما یخچال های ساید بای ساید است باید بدانید که این نوع از یخچال ها ارتفاع تقریبا 180 سانتی، عرضی برابر با 90سانتی متر و معمولا عمق آن ها 75 الی 85 سانتی متر می باشد.

اما به سراغ دوقلوها می رویم، یخچال های دوقلو بعد از ساید بای ساید محبوبیت زیادی دارند، این یخچال ها ارتفاعی برابر با 180 تا 190 دارند و عرض آن ها قریب به 130سانتی متر می باشد، عمق این محصولات نیز به 60 سانتی میتر می رسد.

اما نکته های مختلفی باید دستگیرتان شده باشد، در سایز این دو نوع یخچال اگر دقت کرده باشید ارتفاع تقریبا برابر هستند چرا که در منازل ایرانی معمولا یک ارتفاع مشخصی تعریف شده، اما مورد اصلی عمق این محصولات است که در یخچال های ساید بای ساید عمق بیشتری تعریف شده و عرض کمتر ولی دوقلوها عرض بیشتر دارند با عمق کمتر، این مورد را همیشه در هنگام خرید باید در نظر بگیرید که فضای آشپزخانه شما چقدر است و چه میزان عمقی را می توانید با دکوراسیون آشپزخانه خود ست کنید.

موارد مهم در هنگام خرید یخچال

همانطور که صحبت شد مدل های مختلفی از یخچال در سراسر کشور ارائه می شود و در میان خانواده ها عرضه میگردد، اما اینکه آیا مدل ها برای شما مناسب هستند یا خیر از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به چند نکته که به صورت خلاصه به آن اشاره خواهیم کرد توجه کاملی داشته باشید.

  1. قیمت یخچال: اولین فاکتور برای انتخاب یخچال بدون شک قیمت آن است، یخچال از آنجایی که وسیله ای با ارزش در منزل شما به حساب می آید پس برای پرداخت این هزینه سنگین باید مدیریت درستی انجام داد، بهترین کار این است که فوت مورد نیازتان را حساب کنید تا یک یخچال مناسب برای خودتان با هزینه مناسب خریداری کرده باشید.
  2. ظرفیت یخچال: دومین فاکتور گنجایش یخچال و سایز ان است، یک یخچال مناسب بادی گنجایش خوبی داشته باشد تا تمام نیازهای شما را برطرف کند، شما با استفاده از روش بالا و بدست آوردن فوت یخچال می توانید مناسب با گنجایش مورد نیازتان یخچال خریداری کنید.
  3. مصرف انرژی یخچال: از آنجایی که قرار است یخچال شما همیشه روشن باشد، باید به این نکته دقت کنید که مصرف برق آن چقدر است، اگر یخچال شما پر مصرف باشد می تواند در طول چند سال قیمت یک یخچال را برایتان رقم بزند، پس سومین فاکتور را می توانیم گزینه با ارزش مصرف انرژی نامید.
حتما بخوانید:   یخچال فریزر ها سالیانه چقدر مصرف برق دارند؟

 یخچال چند فوت است

سخن آخر

در این مقاله از مجله ایبک امداد به سراغ آشنایی با فوت یخچال رفتیم، چرا که آشنایی با فوت یخچال و اندازه و توان درونی یک یخچال می تواند اهمیت زیادی در هنگام خرید داشته باشد، از سمتی شما متوجه شدید که هر یک فوت برابر است با ۲۸.۳۱۶۸ لیتر، همچنین به شما آموختیم که با اندازه گیری اندازه درون یخچال و یا در صورتی که فریزر هم دارد یخچال و فریزر بصورت دقیق و تقسیم کردن اندازه ای که بر اساس سانتی متر بود به عدد 30 می توانیم فوت یخچال را محاسبه کنیم.

همچنین برای شما شرح دادیم که اگر یک دانشجو هستید و یا تنها به صورت موقت جایی زندگی میکنید یک یخچال از 5 تا 18 فوت می تواند نیاز شما را برآورده کند، اما اگر یک زوج جوان هستید حتما به سراغ 18 به بالاتر بروید و در نهایت اگر یک خانواده معمولی و یا پرمصرف از لحاظ مواد غذایی هستید حتما یخچال های 22 تا 40 فوت را در نظر داشته باشید که در آینده با مشکل فضا مواجه نشوید.

همچنین موردی که باید آن را به یاد داشته باشید این است که اگر تازه ازدواج کرده اید قرار نیست که همیشه روی تعداد دو نفر باقی بمانید و ممکن است در آینده نزدیک به تعداد اعضای خانواده شما افزوده شود و برای این مورد باید از قبل پیش بینی کرده باشید، اگر در زمینه انتخاب یخچال و اندازه گیری سایز یخچال تجربه خاصی دارید می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا دیگران هم از تجربیات ارزنده شما بهره‌مند شوند.

چطور بفهمیم یخچال چند فوت است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای بررسی و آموزش به دست آوردن فوت یخچال فریزر

امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا