تعمیرات پکیج و آب گرمکن

نحوه راه اندازی مجدد پکیج ایران رادیاتور و بوتان؟

پکیج به عنوان وسیله گرمایشی در بیشتر منازل مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین گرم کننده ای چند کاره می باشد زیرا پکیج علاوه بر تولید کردن آب گرم، گرمایش ساختمان را نیز تامین می کند اما بروز مشکلاتی در روند کارایی پکیج می ‌تواند باعث اختلال در سیستم آن شود. ساده ترین روش جهت برطرف کردن مشکلات مربوط به پکیج ریست کردن آن است. چنانچه شما نیز از کاربران پکیج ایران رادیاتور یا بوتان می باشید توصیه ما به شما این است که تا پایان این مطلب را مطالعه کنید. ایبک امداد در این مقاله نحوه ریست کردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان را برای شما عزیزان توضیح داده است.

چرا باید پکیج را ریست کنیم؟

ریست کردن به معنای راه اندازی مجدد می باشد. چنانچه مشکلی در پکیج به وجود آمده باشد و در روند کاری آن اختلالی رخ داده باشد یکی از راه هایی که می توان مشکل سیستم را برطرف کرد ریست کردن آن می باشد. با ریست کردن می توان ایرادات جزئی را در پکیج از بین برد. عوامل دیگری می توانند باعث شوند که به ریست کردن پکیج بپردازید که در ادامه به آنها اشاره شده است.

  • بروز اختلال در راه اندازی: یکی از مهمترین علل ریست کردن پکیج این است که دستگاه پس از نصب کردن و یا تعمیر کردن به صورت اتوماتیک راه اندازی نمی شود. در چنین شرایطی با ریست کردن پکیج مشکل برطرف خواهد شد.
  • جرقه زدن پکیج: چنانچه جرقه زدن در پکیج ضعیف باشد پکیج علیرغم آنکه مشعل جرقه می زند روشن نخواهد شد. در چنین شرایطی چراغ قرمز پکیج روشن می شود و وجود یک اشکال در کارکرد پکیج را هشدار می دهد. در بیشتر مواقع ری استارت کردن پکیج می‌تواند باعث برطرف کردن مشکل شود. اگر مشکل برطرف نشد لازم است با بررسی دقیق تر و تخصصی تر سیستم عیب یابی شود. زیرا موارد دیگری از جمله خراب شدن سیم ارت، ضعیف شدن اتصالات جریان برق، خراب شدن ترانس جرقه زن و یا خراب شدن الکترود می تواند باعث بروز این مشکل شده باشد.
حتما بخوانید:   نحوه سرویس دستگاه پکیج از صفر تا صد | مراحل سرویس پکیج

چگونه پکیج ایران رادیاتور و بوتان را ریست کنیم؟/ نحوه راه اندازی مجدد پکیج ایران رادیاتور و بوتان

  • اختلال در تنظیمات پکیج: برای اینکه پکیج روشن شود و بتواند آب گرم لازم را تامین کند ابتدا باید پیش نیازهای آن مثل میزان فشار آب و گاز و همچنین مقدار ولتاژ برق سیستم به درستی تنظیم شود. اگر تنظیمات پکیج به صورت درست انجام نشود پکیج روشن نخواهد شد. در چنین حالتی بیشتر می توانید با تنظیم کردن مجدد فشار گاز، فشار بار و بررسی کردن جریان برق مشکل سیستم را برطرف کنید و پس از آن با ریست کردن پکیج روشن خواهد شد.

چه زمانی باید به ریست کردن پکیج اقدام کنید؟

همانطور که گفتیم ریست کردن پکیج می‌تواند اقدامی ساده جهت راه اندازی مجدد و برگرداندن عملکرد سیستم به شرایط طبیعی خود باشد. در بیشتر مواقع وقتی کد خطایی روی پکیج مشاهده کردید می توانید با فشردن دکمه ریست که روی پکیج قرار دارد کد خطا را برطرف کنید و مشکل سیستم را از بین ببرید. علاوه بر آن پس از آنکه پکیج را تعمیر کردید لازم است که یک بار آن را ریست کنید تا عملکرد سیستم به شرایط عادی خود بازگردد. به عنوان مثال پس از آنکه پکیج با افت فشار مواجه شد باید آن را از طریق روش شیر پرکن پکیج تنظیم کنید و پس از آن دکمه ریست را بفشارید تا پکیج مجدداً شروع به کار کند. به بیان دیگر می توان گفت ریست کردن راهی آسان جهت تعمیر و برطرف کردن مشکل پکیج می باشد و همینطور برای کاربران کم هزینه است. بهتر است هر زمان که با مشکلی در پکیج مواجه شدید قبل از هر اقدامی آن را ریست کنید و به احتمال زیاد پس از ریست کردن مشکل پکیج برطرف خواهد شد و دیگر نیازی به تعمیر و سرویس کار نخواهد داشت. پس در واقع می توان گفت هر زمان که پکیج با اختلالی مواجه شد ریست کردن می تواند در بیشتر مواقع مشکل را برطرف کند.

روش ریست کردن پکیج بوتان چگونه است؟

همه پکیج ها نیاز به راه اندازی مجدد و یا ریست کردن دارند. پکیج بوتان نیز مانند دیگر پکیج ها گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی مواجه شود و برای آنکه بتوانید آن را به روند طبیعی خود برگردانید لازم است که گاهی اوقات پکیج را ریست کنید. به عنوان مثال کد خطای E1 زمانی روی صفحه نمایش پکیج ورونا نشان داده می شود با راه اندازی مجدد سیستم و یا ریست کردن آن برطرف خواهد شد.چگونه پکیج ایران رادیاتور و بوتان را ریست کنیم؟/ نحوه راه اندازی مجدد پکیج ایران رادیاتور و بوتان ریست کردن در برخی از پکیج ها فقط با جدا کردن دوشاخه از برق انجام خواهد شد اما در مورد پکیج دیجیتال بوتان این موضوع  صدق نمی کند به همین خاطر در ادامه مطلب روش ریست کردن و یا راه اندازی مجدد پکیج بوتان را به شما کاربران آموزش می دهیم.

حتما بخوانید:   طریقه سیم کشی مشعل گازی در تأسیسات مکانیکی

ریست کردن مدل های مختلف پکیج بوتان

پکیج بوتان دکمه ریست ندارد. در واقع پکیج بوتان برخلاف پکیج ایران رادیاتور که دارای دکمه مشخصی جهت راه اندازی مجدد سیستم می باشد دکمه ای روی پنل آن برای انجام این کار تعبیه نشده است اما نگران این موضوع نباشید زیرا روشی را در ادامه آموزش می دهیم که با انجام دادن آن می توانید پکیج بوتان را ریست کنید.

• نحوه انجام ریست کردن در پکیج بوتان مدل پارما و ورونا و پرلا

پکیج بوتان دارای مدل های مختلفی در بازار می باشد که از جدیدترین مدلهای آن می توان به ورونا، پارما و پرلا اشاره کرد. برای آنکه بتوانید پکیج بوتان را ریست کنید لازم است ابتدا کلیدی که مربوط به کم و زیاد کردن دما می باشد را روی حالت خاموش یا Off قرار دهید و پس از آن دوباره آن را روی حالت زمستانه و تابستانه بگذارید با این اقدام سیستم راه اندازی مجدد و یا ریست خواهد شد.

• نحوه ریست کردن پکیج بوتان مدل های اپتیما و کالدا ونزیا

مدل های کالدا ونزیا و اپتیما از مدل های محبوب پکیج بوتان می باشند که روش ریست کردن این مدل ها با توضیحاتی که قبلاً دادیم کمی متفاوت است. برای آنکه بتوانید پکیج بوتان مدل اپتیما و کالدا ونزیا را ریست کنید ابتدا باید ولوم تغییر فصل را بر روی حالت استندبای بگذارید و پس از آن مجددا روی حالت تابستان یا زمستان قرار دهید. ولوم تغییر فصل روی پکیج بوتان به شکل عکس دایره ای روی پنل مشخص گردیده است.

چگونه پکیج ایران رادیاتور را ریست کنیم؟

روش ریست کردن در پکیج ایران رادیاتور به علت داشتن دکمه مشخص جهت ریست کردن یا راه اندازی مجدد بسیار ساده می باشد. دکمه ریست در پکیج ایران رادیاتور با کلمه Reset مشخص شده است. دکمه Reset کنار چراغ ریست در قسمت سمت چپ پکیج قرار دارد. البته لازم به ذکر است مورد بالا در مورد مدل های آنالوگ از جمله مدل M24FF می باشد اما در مورد مدل های دیجیتال پکیج ایران رادیاتور مثل مدل L24FF کلید Reset با ولوم تغییرات حالت زمستان و تابستان در پکیج و با علامت R نشان داده شده است.چگونه پکیج ایران رادیاتور و بوتان را ریست کنیم؟/ نحوه راه اندازی مجدد پکیج ایران رادیاتور و بوتان بنابراین لازم است جهت ریست کردن پکیج دیجیتالی ایران رادیاتور دکمه Reset را به مدت چند ثانیه فشرده و یا ولوم تغییر فصل و یا تغییر حالت زمستان و تابستان پکیج را روی نشانه R و یا Reset قرار دهید و سپس دوباره آن را روی حالت تابستان یا زمستان بچرخانید پس از گذشت چند ثانیه پکیج ریست خواهد شد.

حتما بخوانید:   دلایل روشن شدن پکیج بدون باز کردن شیر آب و نحوه رفع

نکات مهم در رابطه با ریست کردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان

برای آن که اقدام به راه اندازی مجدد یا ریست کردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان و دیگر پکیج ها با برندهای مختلف کنید لازم است نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید. رعایت کردن این نکات می تواند در عملکرد بهتر پکیج کمک کننده باشد.

  • قبل از آن که اقدام به راه‌اندازی مجدد پکیج کنید لازم است مشکل دستگاه را پیدا کرده و به تشخیص عیب سیستم بپردازید. برای مثال مشکلاتی از جمله افت فشار بار، چکه کردن آب و یا جوش آوردن پکیج با ریست کردن قابل رفع نمی باشد.
  • نباید توقع داشته باشید تمام مشکلات و ایرادات پکیج با ریست کردن برطرف شود.
  • دقت کنید در پکیج های دیجیتالی در مدت زمان ۲ ساعت بیشتر از ۵ بار نباید اقدام به ریست کردن دستگاه کنید.
  • چنانچه مشکل پکیج با راه اندازی مجدد برطرف نشود لازم است از یک تکنسین ماهر در زمینه تعمیر و سرویس پکیج کمک بخواهید.
  • در بعضی مواقع ریست کردن مشکل پکیج را برطرف نمی کند. در این شرایط به طور حتم یکی از قطعات پکیج خراب شده و نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد.
  • ایبک امداد با بهره گرفتن از حرفه ای ترین و مجرب ترین تکنسین ها آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور و بوتان می باشد.

سخن پایانی

امروزه در بیشتر خانه ها پکیج به عنوان یک وسیله گرمایشی و تامین آب گرم کاربرد دارد. بیشتر مواقع برطرف کردن مشکلات پکیج با ریست کردن انجام می‌شود. در این مقاله از ایبک امداد به آموزش نحوه ریست کردن پکیج های ایران رادیاتور و بوتان پرداختیم و نکات مهمی که قبل از ریست کردن باید مورد توجه قرار دهید را بیان کردیم. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و با مطالعه آن بتوانید مشکلات پکیج را برطرف کنید. از اینکه تا پایان با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

111111111111111111

31

نحوه راه اندازی مجدد پکیج ایران رادیاتور و بوتان؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه راه اندازی مجدد پکیج ایران رادیاتور و بوتان؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا