تعمیرات اجاق گاز

چگونه صفحه شیشه ای اجاق گاز برقی را تمیز کنیم| شیشه اجاق گاز برقی

یکی از محبوب ترین اجاق گازهای موجود در بازار اجاق گاز برقی با صفحه شیشه ای می باشد. تمیز نگه داشتن و نظافت این اجاق گازها اهمیت زیادی دارد. اگر شما نیز در منزل خود اجاق گاز برقی با صفحه شیشه ای دارید ممکن است تمیز کردن آن برای شما چالش بزرگی باشد. شاید راه های زیادی را انجام داده باشید اما به نتیجه مطلوب نرسیده باشید. گاهی ممکن است پس از تمیز کردن شیشه اجاق گاز برقی باعث ایجاد خراشیدگی روی آن شوید. در این مقاله از ایبک امداد مراحل نظافت شیشه اجاق گاز برقی بدون هیچگونه خراشیدگی را به شما کاربران گرامی توضیح می دهیم.

اهمیت نظافت صفحه شیشه ای روی اجاق گاز برقی

تمیز کردن و نظافت صفحه شیشه ای اجاق گاز برقی فقط برای زیبایی ظاهری و جذابیت آن نیست بلکه انجام این کار می تواند اجاق گاز را در مقابل خراشیدگی ایمن کند و همچنین عملکرد اجاق گاز را بهبود ببخشد. برای آنکه بتوانید صفحه شیشه ای روی اجاق گاز خود را بدون هیچ گونه خراشیدگی تمیز کنید نیاز به پاک کننده ها و ابزار لازم دارید. پس از آن مراحلی که در ادامه توضیح داده ایم را اجرا کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. به خاطر داشته باشید قبل از اقدام به تمیز کردن اجاق گاز از خنک بودن آن مطمئن شوید تا آسیبی به پوست شما وارد نشود.

لوازم مورد نیاز جهت تمیز کردن صفحه شیشه ای روی اجاق گاز برقی

برای تمیز کردن و نظافت صفحه شیشه ای روی اجاق گاز برقی به لوازمی نیاز دارید که قبل از اجرای کار باید آنها را تهیه کنید.چگونه صفحه شیشه ای اجاق گاز برقی را تمیز کنیم؟/تمیز کردن شیشه اجاق گاز برقی

 • دستکش
 • جوش شیرین
 • مایع ظرفشویی
 • اسفنج و یا پارچه نرم
 • دستمال حوله ای
 • دستمال براق کننده یا میکروفایبر
 • کاسه پر از آب گرم

مراحل تمیز کردن و نظافت صفحه شیشه ای روی اجاق گاز برقی

در ادامه مقاله به بررسی راهکارهایی جهت تمیز کردن شیشه روی اجاق گاز برقی می پردازیم تا شما کاربران گرامی بتوانید بدون کمترین دردسر این کار را انجام دهید و مطمئن باشید که هیچ گونه خراشیدگی روی صفحه رخ نمی دهد. اگر صفحه شیشه ای روی اجاق گاز برقی شما به تعمیراتی نیاز داشت می توانید از تکنسین های ماهر ایبک امداد در این زمینه راهنمایی و کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   خرابی های رایج در اجاق گاز آردل ARDEL

مرحله اول: روی صفحه شیشه ای اجاق گاز جوش شیرین بریزید. اولین اقدام جهت تمیز کردن شیشه روی اجاق گاز برقی این است که جوش شیرین روی سطح آن بپاشید. اگر سطح روی صفحه کثیف بود ابتدا زباله ها را به کمک دستمال کاغذی جمع کنید. حوله آشپزخانه را در کاسه ای که پر از آب داغ است قرار دهید تا خیس بخورد. قدرت پاک کنندگی جوش شیرین بسیار بالاست و برای از بین بردن چربی ها مناسب است به همین خاطر توصیه ما به شما این است یک لایه کامل از جوش شیرین روی صفحه شیشه ای بپاشید که همه سطح صفحه را پوشش دهد.

مرحله دوم: سطح رویی صفحه شیشه ای را با حوله داغ بپوشانید. نکته مهمی که در نظافت صفحه شیشه ای باید در نظر بگیرید این است که تمیز کردن آن را طوری انجام دهید که هیچ گونه خراشی روی صفحه اتفاق نیفتد به همین خاطر بهتر است از حوله آشپزخانه استفاده کنید و آن را در آب داغ بخیسانید. پس از آن که روی صفحه را جوش شیرین ریختید حوله داغ را روی آن قرار دهید. با انجام این کار تمام چربی هایی که روی صفحه وجود دارد از بین می رود و قدرت پاک کنندگی جوش شیرین چندین برابر خواهد شد. بر اساس شدت آلودگی و کثیفی روی اجاق گاز اجازه دهید صفحه شیشه ای روی اجاق گاز به مدت ۱۵ دقیقه به همان شکل باقی بماند.

مرحله سوم: سطح شیشه روی اجاق گاز برقی را به کمک حوله کاملاً پاک کنید. قرار دادن حوله داغ روی صفحه شیشه ای که از قبل با جوش شیرین آغشته شده خود می تواند باعث شل شدن ذرات چربی و آلودگی روی سطح شود. در این مرحله می توانید صفحه شیشه ای را به کمک حوله داغ کاملا تمیز کنید. برای آنکه بتوانید همه ذرات غذا و چربی ها را کاملاً پاک کنید می‌توانید از الگوی مارپیچی برای تمیز کردن صفحه اجاق گاز برقی استفاده کنید.

مرحله چهارم: صفحه شیشه ای روی اجاق گاز فر زیر را به کمک پارچه ای نرم کاملاً تمیز کنیم پس از آن که زباله ها و چربی ها توسط جوش شیرین از بین رفتند در این مرحله باید به کمک پارچه ای نرم سطح اجاق گاز را کاملاً تمیز کنید تا همه کثیفی ها و ذرات غذا و چربی ها کاملا از بین برود. اگر صفحه شیشه ای روی اجاق گاز برقی شما نیاز به تعمیر داشت می توانید از راهنمایی تکنسین های ماهر ایبک امداد کمک بگیرید.چگونه صفحه شیشه ای اجاق گاز برقی را تمیز کنیم؟/تمیز کردن شیشه اجاق گاز برقی

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از اجاق گاز اسنوا SNOWA | نمایندگی محصولات اسنوا

مرحله پنجم: از دستمال میکروفایبر استفاده کنید و شیشه روی اجاق گاز را برق بیندازید. در این مرحله می توانید از یک دستمال میکروفایبر کمک بگیرید و بعد از از بین رفتن زباله ها و آلودگی های روی اجاق گاز به کمک پارچه ای نرم که بهتر است جنس آن از میکروفایبر باشد شیشه روی اجاق گاز را کاملاً تمیز کنید تا براق بودن و درخشندگی را به آن بازگردانید. با این کار قبل از آن که دوباره کار آشپزی را شروع کنید سطح شیشه اجاق گاز شما کاملاً تمیز شده و می توانید از درخشندگی و براق بودن آن لذت ببرید. برای آنکه اجاق گاز برقی شما عملکرد درستی داشته باشد و پس از هر بار استفاده کردن از اجاق گاز شیشه آن را کاملا تمیز کنید.

روش های دیگر برای تمیز کردن و نظافت شیشه اجاق گاز

برای تمیز کردن صفحه شیشه ای روی اجاق گاز می توانید از روش های دیگری نیز استفاده کنید که در ادامه به آنها می پردازیم.

استفاده از نوشابه و سیب زمینی: برای آنکه بتوانید صفحه شیشه ای اجاق گاز خود را توسط نوشابه و سیب زمینی تمیز کنید باید ابتدا سیب زمینی را به تکه های کوچک تقسیم کنید و آنها را روی لکه های موجود بمالید و پس از آن مقداری سرکه روی لکه ها بریزید پس از ۵ دقیقه با دستمال آن را پاک کنید. در مرحله آخر مقداری نوشابه روی صفحه بریزید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه گاز را پاک کنید.

تمیز کردن سطح شیشه اجاق گاز به کمک صابون و جوش شیرین: برای آنکه بتوانید از این روش برای تمیز کردن صفحه شیشه ای اجاق گاز استفاده کنید ابتدا باید در کاسه ای مخلوطی از آب و صابون تهیه کنید و حوله را داخل آن فرو ببرید. صابون با روغن واکنش می دهد و باعث برطرف کردن راحت چربی ها خواهد شد. آب داغ نیز می‌تواند به این فرآیند سرعت بخشد. مقداری جوش شیرین روی سطح اجاق گاز بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بماند و سپس دستمال را در ترکیب آب و صابون فرو ببرید و روی گاز بکشید. دستمال باید حدوداً ۱۵ دقیقه روی اجاق گاز بماند سپس با حرکات مارپیچی و یا دایره ای همه لکه ها را از روی اجاق گاز پاک کنید.

حتما بخوانید:   اجاق گاز آلتون بهتره یا اخوان؟|راهنمای خرید اجاق گاز

تمیز کردن صفحه شیشه ای روی اجاق گاز به کمک مواد شوینده: برای آنکه بتوانید از روش تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای به کمک مواد شوینده استفاده کنید باید مواد لازم جهت پاکسازی گاز را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. برخی از آنها به صورت اسپری هستند و برخی دیگر به حالت مایع در بازار وجود دارد. پس از آنکه مایع شوینده روی گاز ریختید اجازه دهید چند دقیقه باقی بماند. از کفگیر سیلیکونی هم می توانید برای جدا کردن چربی ها و ذرات چسبیده به اجاق گاز استفاده کنید. به کمک یک دستمال آلودگی های روی اجاق گاز را پاک کنید.

نکات مهم که باید قبل از تمیز کردن اجاق گاز رعایت کنید

اجاق گاز یکی از پرمصرف ترین لوازم موجود در منزل می باشد که روزانه چند بار مورد استفاده قرار می گیرد. تمیز کردن اجاق گاز در عملکرد بهینه آن تاثیر بسزایی دارد. در ادامه نکاتی را که باید قبل از تمیز کردن اجاق گاز رعایت کنید بیان کرده ایم.

 • قبل از اینکه اجاق گاز را تمیز کنید مطمئن شوید که صفحه آن خنک شده است.
 • برای تمیز کردن اجاق گاز از شوینده های خیلی قوی استفاده نکنید زیرا ممکن است این پاک کننده ها قدرت سایندگی داشته باشند و باعث ایجاد خط و خش روی صفحه شیشه ای اجاق گاز شما شوند.
 • به دفترچه راهنمای اجاق گاز مراجعه کنید و دستورالعمل‌ های تمیز کردن آن را مطالعه نمایید.
 • برای تمیز کردن صفحه اجاق گاز از دستمال های ملایم و نرم استفاده کنید.

چگونه صفحه شیشه ای اجاق گاز برقی را تمیز کنیم؟/تمیز کردن شیشه اجاق گاز برقی

 • بهتر است اجازه ندهید که لکه ها و ذرات چربی روی اجاق گاز خیلی باقی بمانند در این صورت مقاوم می شوند و پاک کردن آنها بسیار سخت تر خواهد شد.
 • بهترین دستمال برای درخشندگی و براق کردن صفحه شیشه ای اجاق گاز دستمال میکروفایبر می باشد.
 • هرگز از ابزار تیز برای رفع لکه ها و ذرات چسبیده روی اجاق گاز استفاده نکنید.

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد مراحل تمیز کردن و نظافت سطوح شیشه ای روی اجاق گاز برقی بدون هیچگونه خراشیدگی را به شما کاربران گرامی توضیح دادیم. امیدواریم با مطالعه کردن این مقاله بتوانید صفحه اجاق گاز خود را به آسانی تمیز کنید و از آشپزی لذت ببرید.

31

صفحه شیشه ای اجاق گاز برقی را تمیز کنیم

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه صفحه شیشه ای اجاق گاز برقی را تمیز کنیم| شیشه اجاق گاز برقی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x