مجله لوازم خانگی

نحوه بستن تیغه چرخ گوشت های گوناگون| راههای بستن تیغ چرخ گوشت

نحوه بستن تیغه چرخ گوشت های گوناگون|عملکرد خوب چرخ گوشت، نصب صحیح تیغه چرخ گوشت

امروزه چرخ گوشت ها کاربردهای زیادی در هر منزل دارند. قبل از اینکه دستگاه خود را روشن کنید باید قطعات مختلف چرخ گوشت را به صورت صحیح در محل خود قرار دهید. پیشنهاد می‌شود، که در نحوه بستن تیغه چرخ گوشت دقت کافی را داشته باشید، تا کارایی دستگاه شما کاهش پیدا نکند. در برخی موارد امکان دارد که تیغه چرخ گوشت آسیب ببیند، در این صورت باید بدانید که تیغه چرخ گوشت را چگونه باید ببندید. در این مقاله نحوه بستن تیغه چرخ گوشت های گوناگون را توضیح می دهیم.

دلیل شکستن تیغه چرخ گوشت

برای اینکه تیغه چرخ گوشت شما کمتر دچار شکستگی شود بهتر است، که با دلایل مختلفی که موجب شکستن تیغه چرخ گوشت می شود آشنا شوید:

  • چنانچه تیغه چرخ گوشت به صورت مرتب پس از هر بار استفاده تمیز نشود و در نگهداری آن سهل‌انگاری شود، تیغه چرخ گوشت زنگ می‌زند و به مرور زمان ضعیف خواهد شد. در این صورت احتمال شکستگی آن بیشتر خواهد بود.
  • چنانچه چرخ گوشت بیشتر از اندازه بارگیری شود و یا در چرخ گوشت استخوان وجود داشته باشد، تیغه دستگاه شما می‌شکند.
  • تیغه چرخ گوشت باید کیفیت مناسبی داشته باشد. در صورتی که تیغه چرخ گوشت شما از فولاد بی کیفیت ساخته شده باشد، احتمال شکستگی آن بیشتر خواهد بود.
  • تیغه چرخ گوشت نیز مانند دیگر قطعات مکانیکی عمر مشخص و محدودی دارد و با گذشت زمان خراب می‌شود.

تیغه چرخ گوشت

نحوه بستن تیغه چرخ گوشت برند بوش

در صورتی که در هنگام کار با چرخ گوشت بوش تکه های گوشت در آن گیر کرد، باید قطعات این دستگاه را باز کنید و مشکل پیش آمده را برطرف کنید. ابتدا باید محفظه کاتر را به بدنه چرخ گوشت خود نصب نمایید. در انجام دادن این کار باید دقت زیادی داشته باشید، تا محفظه کاتر به صورت درست در محل خود قرار بگیرد. حلزونی را از قسمتی که قطعه پلاستیکی دارد و قسمت انتهایی آن درون محفظه کاتر باید قرار دهید. سپس نوبت به تیغه می رسد. قسمت برنده و تیز تیغه چرخ گوشت را به سمت بیرون قرار دهید. چنانچه تیغه چرخ گوشت به درستی نصب نشود مراحل کار دستگاه شما با مشکل روبه رو می شود. سپس در جلوی تیغه، شبکه را قرار دهید و سر پیچ را محکم ببندید. سرپیچ را باید بچرخانید، تا قطعات با یکدیگر محکم و فیکس شوند.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیرات جاروشارژی فوما | نمایندگی تعمیرات فوما در تهران

بستن تیغه چرخ گوشت برند تفال

در مواقعی که تیغه چرخ گوشت شما آسیب دیده باشد، باید آن را عوض کنید و در این صورت باید با نحوه بستن تیغه چرخ گوشت این برند آشنا باشید. بستن تیغه چرخ گوشت برند تفال است. باید محفظه کاتر را روی بدنه دستگاه خود محکم نمایید و محافظه کار را خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. در این صورت صدای کلیک را خواهید شنید. قطعه حلزونی را در بین شیار ها و در محل خود به درستی قرار دهید. تیغه برش را در قسمت ابتدایی حلزونی بگذارید. چنانچه تیغه به صورت درست قرار نگیرد و یا تیغه قرار داده نشود، دستگاه شما به درستی کار نخواهد کرد. پس از انتخاب شبکه آن را باید روی حلزونی بگذارید. سرپیچ آخرین قطعه‌ای است، که باید در این قسمت قرار دهید. آن را باید طوری بگذارید، که شیارها بر روی هم قرار نگیرند.

بستن تیغه چرخ گوشت برند ویداس

در برخی مواقع لازم است، که چرخ گوشت ویداس را تیز کنید، تا دستگاه شما عملکرد بهتری داشته باشد. در این صورت نحوه بستن تیغه چرخ گوشت ویداس دارای اهمیت خواهد بود. اولین اقدامی که باید انجام دهید، بستن محفظه کاتر دستگاه است. وقتی کاتر چرخ گوشت را جاگذاری می کنید، باید دقت لازم را داشته باشید، تا گوشت در شیارها نماند. قرارگیری و جاگذاری حلزونی چرخ گوشت باید از قسمت پلاستیکی آن انجام شود. تیغه چرخ گوشت، قطعه اصلی این دستگاه است. اگر تیغه چرخ گوشت را به صورت درست قرار ندهید و یا به صورت برعکس قرار دهید، چرخ گوشت شما گوشت ها را چرخ نمی کند. بنابراین باید دقت داشته باشید، که قسمت برنده تیغه دستگاه خود را به سمت بیرون قرار دهید. شبکه مورد نظر که برای چرخ کردن گوشت های شما مناسب است را باید استفاده کنید. سپس سر پیچ دستگاه خود را بسته و از چرخ گوشت خود استفاده نمایید.

نحوه بستن تیغه چرخ گوشت پارس خزر

در صورتی که چربی یا گوشت در بین تیغه چرخ گوشت و درون محفظه دستگاه باقی بماند، باید آنها را بیرون آورید و قطعات چرخ گوشت خود را با دقت شستشو دهید و پس از شستن و خشک شدن قطعات چرخ گوشت، باید بتوانید آنها را در محل خودشان قرار دهید. در این شرایط نحوه بستن تیغه چرخ گوشت پارس خزر اهمیت خواهد داشت. برای انجام دادن این کار باید محفظه کاتر را به صورت عمودی نگه دارید و قطعه حلزونی را درون محفظه کاتر بگذارید. تیغه چرخ گوشت خود را بر روی حلزونی قرار دهید. شبکه ای که قرار است از آن استفاده کنید و متناسب با ریز یا درشت خواستن گوشت خود انتخاب نمودید را در محور حلزونی پس از تیغه‌ی دستگاه خود قرار دهید. به این نکته توجه داشته باشید، که شبکه در شیار ابتدایی محفظه کاتر قرار داشته باشد‌. آخرین کاری که باید انجام دهید این است، که سر پیچ را در قسمت انتهایی محفظه قرار دهید و چند بار آن را چرخانده و سفت نمایید.

حتما بخوانید:   دلایل کم شدن مکش بخارشو و نحوه برطرف کردن آنها

تیغه چرخ گوشت

بستن تیغه چرخ گوشت پاناسونیک

در صورتی که گوشت هایی در تیغه چرخ گوشت شما گیر کند، باید چرخ گوشت خود را باز کنید و قطعات مختلف آن را با دقت تمیز کرده و بشویید. برای اینکه بتوانید تیغه چرخ گوشت پاناسونیک را به درستی نصب نمایید، به این ترتیب باید عمل کنید. محفظه کاتر دستگاه خود را بر روی بدنه چرخ گوشت بگذارید. حلزونی را باید طوری جاگذاری کنید، که در قسمت شیار ها به درستی قرار بگیرد. برای بستن تیغه چرخ گوشت پاناسونیک باید دقت داشته باشید، که قسمت تیز و برنده آن به سمت شما باشد. وقتی نوبت به شبکه می رسد، باید در جاگذاری آن توجه داشته باشید، که دو سمت شبکه در قسمت خالی دهانه محفظه قرار داشته باشد. آخرین اقدامی که باید انجام دهید، بستن سرپیچ چرخ گوشت می باشد. سر پیچ ها بر روی شیار ها باید کاملاً منطبق باشند، تا به صورت کامل محکم و سفت شود. چنانچه شیار ها بر یکدیگر منطبق نشوند و سرپیچ به درستی بسته نشود، حلزونی نخواهد چرخید.

بستن تیغه چرخ گوشت کنوود

در مواقعی که گوشت در قسمت تیغه دستگاه گیر کند، باید تیغه چرخ گوشت خود را مورد بررسی قرار دهید. نحوه بستن تیغه چرخ گوشت کنوود به این ترتیب است، که محفظه کاتر را به حالت ایستاده نگه دارید و حلزونی را در محفظه کاتر دستگاه بگذارید. تیغه چرخ گوشت را طوری قرار دهید، که قسمت تیز آن به سمت شما باشد، شبکه چرخ گوشت را انتخاب کنید و قرار دهید. سپس سرپیچ چرخ گوشت را بچرخانید، تا قطعات مختلف دستگاه با یکدیگر محکم و فیکس شوند.

بستن تیغه چرخ گوشت سانی

در زمانی که شما دستگاه چرخ گوشت سانی خریداری می کنید، باید با نحوه بستن تیغه چرخ گوشت سانی آشنا باشید. برای اینکار ابتدا محفظه کاتر را به صورت صاف و مستقیم نگه دارید و قطعه حلزونی را از قسمتی که پلاستیک دارد، درون محفظه قرار دهید. سپس باید تیغه دستگاه خود را طوری قرار دهید، که قسمت تیز آن به سمت بیرون باشد. این تیغه از قطعات مهم در هر چرخ گوشت محسوب می گردد. تیغه بر روی حلزونی قرار می گیرد. سپس باید سر پیچ چرخ گوشت را ببندید و محفظه را بر روی بدنه دستگاه خود به درستی قرار دهید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر و عیب یابی مخلوط کن ویکنز | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن ویکنز

بستن تیغه چرخ گوشت مولینکس

در دستگاه چرخ گوشت مولینکس نباید گوشت های منجمد را چرخ کنید. چنانچه در دستگاه چرخ گوشت مولینکس گوشت منجمد گیر کند، باید قطعات مختلف آن را باز کنید و آنها را با دقت تمیز نمایید. برای بستن تیغه چرخ گوشت مولینکس باید کاتر را بر روی بدنه چرخ گوشت خود قرار دهید و حلزونی را به سادگی در محل خودش بگذارید. مهمترین و سومین قطعه در این دستگاه تیغه چرخ گوشت می باشد. چون بدون این قطعه چرخ گوشت نمی تواند کار کند. در مرحله بعدی با توجه به نوع غذا باید شبکه مناسب را انتخاب کرده و قرار دهید، حالا نوبت به سر پیچ می‌رسد، که باید به صورت محکم در محل خود بچرخانید تا قطعات مختلف دستگاه شما با یکدیگر فیکس شوند. در آخرین مرحله سینی محفظه کاتر را قرار دهید و از دستگاه خود به راحتی استفاده نمایید.

تیغه چرخ گوشت

بستن تیغه چرخ گوشت صنعتی

چرخ گوشت های صنعتی در مراکز بزرگ پروتئینی و گوشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی قطعات مختلف چرخ گوشت شسته می شود، باید مجدداً در محل خود نصب شود. برای نصب تیغه چرخ گوشت صنعتی باید به صورت اصولی پیش بروید. محفظه را بر روی چرخ گوشت خود طوری بگذارید، که برآمدگی ها بر یکدیگر منطبق شوند‌. در غیر این صورت چرخ گوشت شما کار نمی‌کند. پس از این کار حلزونی را از قسمتی که پهن است درون محفظه قرار دهید. اگر حلزونی به صورت درست در محل خود قرار نگیرد، نمی توانید قطعات دیگر را اضافه نمایید. سپس باید تیغه چرخ گوشت را قرار دهید. قسمت پشت روی دستگاه خود را با دست لمس نمایید، قسمتی که برنده تر و تیز تر است را به سمت خودتان بگذارید. سپس شبکه دستگاه خود را بر روی حلزونی بگذارید و در نهایت می‌‌توانید سرپیچ دستگاه خود را ببندید و از دستگاه استفاده نمایید.

31

نحوه بستن تیغه چرخ گوشت های گوناگون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای بستن تیغه چرخ گوشت های گوناگون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x