تعمیرات مایکروفر

نحوه پخت کیک در ماکروفر | تنظیم دمای ماکروفر برای پخت کیک

نحوه پخت کیک در ماکروفر | تنظیم دمای ماکروفر برای پخت کیک، دلیل سفت شدن کیک در ماکروفر

از جمله کاربردهای ماکروفر این است، که شما می توانید در منزل با استفاده از آن کیک درست کنید. پخت کیک در ماکروفر بسیار لذت بخش و ساده می‌باشد. برای اینکه بتوانید در انواع ماکروفر صرف نظر از برند آنها کیک بپزید، باید طبق این مراحل پیش بروید:

 1. ماکروفر را پیش از آنکه کیک را درون دستگاه قرار دهید، باید کمی گرم کنید.
 2. سه پایه فلزی بلند برای اینکه کیک شما نسوزد، مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. در ماکروفر باید دکمه کانوکشن را انتخاب نمایید.
 4. روی ماکروفر ها ولومی تعبیه شده است، که شما با استفاده از آن می توانید دمای دستگاه خود را تنظیم نمایید.
 5. حالا می توانید دکمه استارت را بزنید.

تنظیمات دمای ماکروفر برای کیک

به این نکته باید توجه داشته باشید، که برای پخت کیک در ماکروفر دو مرحله وجود دارد. در ابتدا باید ماکروفر خود را گرم کنید، که به این مرحله، مرحله پیش گرمایش می گویند. دومین مرحله مرحله ای است، که مواد کیک را درون ماکروفر قرار می دهید و این مرحله پخت کیک است.

قبل از اینکه کیک خود را درون دستگاه قرار دهید، باید ماکروفر شما برای اینکه کیک را به خوبی بپزد با دمای صد و هشتاد درجه به خوبی گرم شود. پس از اینکه دمای مایکروفر شما به صد و هشتاد رسید، می توانید کیک را در دستگاه گذاشته و برای پخت کیک در ماکروفر را بر روی صد و هفتاد و پنج درجه تنظیم نمایید و پخت کیک را آغاز نمایید. در این صورت مواد کیکی که درون دستگاه قرار داده اید به صورت کامل پخته شده و با استفاده از قابلیت کانوکشن کیک اسفنجی و تازه خواهد ماند.

پخت کیک

زمان پخت کیک در ماکروفر

یکی دیگر از موارد بسیار مهم که در پخت کیک در ماکروفر بسیار حائز اهمیت است، این است، که باید اطلاع داشته باشید پخت کیک در ماکروفر چقدر زمان می‌خواهد. چنانچه قدرت ماکروفر شما صد در صد است، می‌توانید زمان دستگاه را میان هشت الی نه دقیقه تنظیم نمایید. در صورتی که از توان معمولی استفاده می‌نمایید، در ماکروفر پخت کیک بین چهارده الی نوزده دقیقه زمان لازم خواهد داشت. وقتی که در ماکروفر شما کیک پخت، می توانید در آن خلال دندانی فرو کنید و از کامل پخته شدن آن اطمینان حاصل نمایید. چنانچه مواد کیک به خلال دندان نچسبیده باشد، نشان دهنده پختن کامل کیک است.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مایکروفر فوما Fuma/ نمایندگی تعمیر مایکروفر فوما

ظروف مناسب برای پختن کیک در ماکروفر

برای اینکه کیت شما درون ماکروفر به صورت مناسب و ایمن پخته شود، حتماً باید به نوع ظرفی که برای استفاده در ماکروفر انتخاب می کنید دقت ویژه داشته باشید.

این نکته بسیار حائز اهمیت است، که نباید از ظروف استیل و فلزی درون این دستگاه استفاده نمایید.

برای اینکه شیرینی و کیک در ماکروفر خود درست کنید، پیشنهاد می شود، قالب های سیلیکونی را انتخاب نمایید.

چنانچه برای پختن کیک در ماکروفر از کانوکشن استفاده می نمایید، برای اینکه بتوانید شیرینی را بر روی آن قرار دهید، استفاده از سه پایه های فلزی توصیه می شود.

پخت کیک

پختن کیک در ماکروفر و فر چه تفاوتی دارد؟

افرادی که می‌خواهند کیک را در ماکروفر تهیه کنند مایل هستند بدانند، که پخت کیک در ماکروفر و فر چه تفاوتی با یکدیگر دارد. این تفاوت به خاطر ساختار ویژه این دو دستگاه می‌باشد. به صورت کلی فرهای گازی و برقی با استفاده از بخاری ها و المنت های حرارتی که برای پخت کیک مورد نیاز است را تولید کرده و با استفاده از آن به صورت یکنواخت این حرارت را به بخش های مختلف مواد کیک پخش می‌کنند. فن در آن کمک خواهد کرد، که حرارت به همه قسمت های مواد کیک برسد.

برای پختن کیک در سولاردام، ماکروفر و مایکروویو عنصر تشعشعی قرار داده شده است، که امواج الکترومغناطیسی کوتاه را می تواند منعکس نماید. این اشعه ها موجب خواهند شد، که مولکول‌های آبی که در مواد وجود دارد، ارتعاش یافته و گرمایی که مواد کیک برای پخته شدن نیاز خواهند داشت تأمین می گردد.

استفاده از کانوکشن در ماکروفر برای پخت کیک

در سولاردام ها و ماکروفر های جدید و مدرن قابلیت کانوکشن وجود دارد، که موجب می‌شود در ماکروفر پخت کیک ساده تر و راحت تر انجام شود. ویژگی هایی که کانوکشن ماکروفر دارد، موجب خواهد شد، که کیک شما درون این دستگاه به صورت خام و خشک نباشد. استفاده کردن از این قابلیت در ماکروفر ها برای پختن کیک دارای سه مرحله می باشد. اولین مرحله پیش گرمایش ماکروفر، دومین مرحله پختن کیک و سومین مرحله خنک کردن کیک است.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر مایکروفر هیتاچی | نمایندگی تعمیرات مایکروفر Hitachi

پیش گرمایش ماکروفر در کانوکشن

هوای داغ و خشک کانوکشن موجب می شود که کیک سریع تر و بهتر پخته شود برای این مرحله از استفاده از کانوکشن باید:

 • دکمه stop/echo را بزنید.
 • گزینه conversation را برگزینید.
 • اگر گزینه select را انتخاب نمایید، ماکروفر شما وارد مرحله پیش گرمایش خواهد شد.
 • پس از آن باید دمای دستگاه خود را به صورت صحیح تنظیم نمایید.
 • بهتر است، که دما را بر روی ۱۸۰ درجه قرار دهید.
 • پس از آن باید دکمه شروع و استارت را بزنید.

مرحله پخت کیک در کانوکشن ماکروفر

 • اطمینان حاصل کنید، که وقتی ماکروفر شما گرم می‌شود مواد کیکتان آماده است. چون ماکروفر شما می‌تواند این حرارت را برای مدت ده دقیقه نگه دارد.
 • وقتی که مواد کیک را درون مایکروفر قرار می دهید، باید این مراحل را دوباره طی نمایید.
 • ماکروفر را در حالت کانوکشن گذاشته و دمای دستگاه خود را بر روی صد و هشتاد درجه تنظیم نمایید.
 • باید بدانید، که وقتی از کانوکشن ماکروفر استفاده می‌کنید، زمان پخت کیک تا حدود بیست و پنج درصد کمتر خواهد بود.
 • برای نمونه چنانچه در حالت عادی پختن کیک شما در فر سی دقیقه طول می‌کشد، وقتی از حالت کانوکشن استفاده نمایید، پخت کیک در هفت و نیم دقیقه تمام خواهد شد. بنابراین باید زمان را بر این اساس تنظیم نمایید.

خنک کردن کیک و دستگاه

وقتی کیک شما درون ماکروفر به صورت کامل پخته شده و آماده شد، باید اجازه دهید، که به صورت کامل سرد و خنک گردد. دکمه استارت را فشار داده و دستگاه خود را به حالت خاموش درنیاورید.

ماکروفر حتی در زمانی که خنک و سرد می‌گردد، از خود صدایی تولید خواهد کرد. وقتی که این صدا قطع شود، شما می توانید پی ببرید، که دستگاه ماکروفر شما خنک شده است.

مزایای کانوکشن در پخت کیک

در ماکروفر ها با برند ها و مدل های گوناگون قابلیت کانوکشن وجود دارد، که مزایایی را در اختیار کاربران این دستگاه قرار می‌دهد. از مهم‌ترین مزایای کانوکشن در ماکروفر ها عبارت هستند از:

گرما را با دمای ثابت به طور یکنواخت پخش می کنند.

شیرینی و کیک درون ماکروفر به طور یکدست پخت خواهند شد.

این ویژگی ها به افراد کاربر کمک خواهد کرد، که مواد کیک آنها درون ماکروفر خام یا سوخته نباشد. همین جریان حرارت یکنواخت و حرکت چرخشی آن موجب می گردد، که همه بخش‌های مختلف شیرینی و کیک در یک زمان بپزند.

حتما بخوانید:   بررسی و رفع انواع ارور مایکروویو دوو DAEWOO

پخت کیک

پخت کیک در ماکروفر بدون کانوکشن

باید بدانید، که پخت کیک در ماکروفر بدون کانوکشن نیز امکان پذیر است. در حالی که برخی از افراد گمان می‌کنند، که این کار شدنی نیست. برای اینکه در ماکروفر بتوانید کیک اسفنجی را بدون کانوکشن تهیه کنید، شما باید از حرارت معمولی دستگاه استفاده نمایید. برای انجام دادن این کار مثل دیگر حالت های پخت، دمای ماکروفر خود را تنظیم نمایید.

باید بدانید، که به هیچ عنوان از ظروف فلزی و استیل برای پخت کیک در ماکروفر استفاده نکنید.

آماده شدن کیک در ماکروفر در حالت عادی بین پنج الی هفت دقیقه زمان نیاز خواهد داشت. بهتر است مواد کیک خود را هر چند دقیقه چک نمایید، تا اطمینان حاصل کنید، که مغز آن خام نیست و یا روی آن سوخته نشده باشد.

در این شرایط مواد کیک شما کمی خشک خواهد بود. برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود، که کیک را با استفاده از چنگال سوراخ کرده و کمی شیر و شربت بر روی آن بریزید، تا نرم تر شود.

سفت شدن کیک در ماکروفر

در برخی مواقع امکان دارد احساس کنید، که بافت کیکی که در ماکروفر آماده کردید، سفت است. سفت شدن کیک در ماکروفر دلایل گوناگونی می‌تواند داشته باشد، مانند:

 • دمای تنظیم شده برای پخت کیک مناسب نبوده و در درجات بالاتر تنظیم شده است.
 • اگر زمان پخت کیک بسیار طولانی باشد بافت کیک سفت خواهد شد.
 • اگر به رطوبت کیک توجه کافی داشته باشید، بافت کیک نرم‌تر خواهد بود.
 • برای پختن کیک در ماکروفر حتماً مرحله پیش گرمایش را انجام دهید و تا گرم شدن ماکروفر مواد کیک را آماده نمایید، تا گرمای دستگاه از بین نرود.

سخن تکمیلی

برای اینکه بتوانید به راحتی و به صورت صحیح و اصولی درون ماکروفر خود کیک بپزید و از نتیجه کار راضی باشید، باید به تنظیمات درست دمای ماکروفر، انتخاب زمان مناسب و… توجه کافی داشته باشید.

برای پخت کیک در ماکروفر از ظروف نامناسب استفاده نکنید و پیشنهاد می شود، که ظرف های سیلیکونی را برای این کار انتخاب نمایید. پیش از آن که مواد کیک خود را آماده کرده و در ماکروفر قرار دهید، باید را گرم نمایید. در صورتی که به نکات گفته شده توجه کافی نشود، کیکی که در ماکروفر پخته می شود، سفت و خشک خواهد بود و همچنین امکان سوختن آن نیز بسیار زیاد است.

31

نحوه پخت کیک در ماکروفر | تنظیم دمای ماکروفر برای پخت کیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش پخت کیک در ماکروفر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x