تعمیرات یخچال

روش های کاربردی برای برفک زدایی یخچال فریزر

چگونه برفک های یخچال فریزر خود را از بین ببریم؟

نکات برگزیده مطلب
  • ما در این مقاله روش های کاربردی برفک زدایی یخچال فریزر های قدیمی را به طور کامل شرح می دهیم.
یـ

خچال فریزر وسیله ای است که برای خنک کردن مواد غذایی و نگهداری آن‌ها به صورت سالم و تازه استفاده می شود. یکی از مشکلاتی که ممکن است در هر خانه ای رخ دهد، برفک یخچال فریزر است . از این رو تمام افرادی که با این مسئله مواجه هستند، به دنبال راه حل آن خواهند بود. برای حل این مسئله روش های مختلفی وجود دارد. اکثر یخچال های امروزی دارای سیستم برفک زدایی هستند . اما ما در این مقاله راهکارهایی را برای یخچال فریزر های مدل قدیمی که سیستم برفک زدا ندارند، ارائه نمودیم .
زمانی که درب یخچال را باز می کنید و می‌بینید که درون کابین داخلی یخچال و فریزر شما برفک های زیادی جمع شده است، باید سریعاً نسبت به آب کردن برفک یخچال فریزر خود اقدام نمایید. تجمع بیش از حد برفک درون یخچال و باقی ماندن آن می‌تواند عملکرد یخچال را به خطر بیندازد و آن را با مشکلاتی مواجه کند پس به صورت خلاصه راهکار ‌هایی را ارائه می دهیم که برای رفع مشکل شما کار آمد است :

سوال پاسخ
شیوه های از بین بردن آب برفک یخچال فریزر ۱. باز کردن درب یخچال و فریزر برای زمانی کوتاه
۲. استفاده از باد سشوار با حرارت گرم
۳. قرار دادن ظروف یا کاسه داغ بر روی قفسه ها
۴. قرار دادن پنکه در مقابل قفسه های برفکی و باد خنک پنکه
۵. استفاده از پارچه داغ و خشک و الکلی
۶. استفاده از وسایل خشک و مرطوب

دلیل اهمیت آب کردن برفک یخچال فریزر

هر یخچال فریزر از تعدادی جزء اصلی ساخته شده است؛ مانند کمپرسور ، کندانسور و…که هر بخش وظیفه ای را بر عهده دارد تا در نهایت دستگاه به درستی کار کند. مهم‌ ترین بخش یخچال فریزر موتور آن است که وظیفه گردش گاز در سیستم را به عهده دارد.

از انواع یخچال فریزر می توان به چند نمونه اشاره کرد : یخچال فریزر دو قلو ،یخچال فریزر با فریزر پایین ، یخچال فریزر با فریزر بالا و…
علت اینکه یخچال های قدیمی را باید در مدت زمان معین و به صورت دستی تمیز کرد این است که برفک موجب کاهش بهره وری یخچال می گردد. پس برای این که بهره وری یخچال افزایش یابد ما ناچار به آب کردن برفک یخچال فریزر هستیم. اگر تکه های برفک، بزرگ باشند از نگهداری غذا در یک دمای خاص به صورت صحیح جلوگیری می کند و باعث مشکل می گردد. همچنین تمیز کردن به صورت مرتب و از بین بردن یخ های یخچال باعث از بین رفتن بوی نامطبوع درون یخچال می شود. و همچنین فضای بیشتری برای قرار دادن مواد غذایی فراهم می گردد.

حتما بخوانید:   اهم سنسور یخچال فریزر چیست ؟

برفک یخچال

هر چند وقت باید برفک یخچال فریزر را آب کنیم؟

علتی که سبب تشکیل برفک در یخچال می ‌شود رطوبت است. باید با استفاده از باز و بسته کردن درب یخچال جریان هوا را افزایش دهیم تا هوای گرم و مرطوب به داخل یخچال انتقال یابد.
زمانی که متوجه شدید یخچال شما درست کار نمی کند باید به فکر این باشید که برفک و یخچال های تشکیل شده درون یخچال فریزر مانع کارکرد درست آن شده است و همچنین باید به فکر تمیز کردن یخچال خود باشید. شما در بازه های زمانی باید اقدام به آب کردن برفک یخچال فریزر خود کنید که این زمان آب کردن برفک با توجه به مدل یخچال شما ، میزان مواد غذایی که به صورت فریز شده نگه می دارید و میزان برفک یخچال مشخص می شود. برای حل مشکل برفک باید یخچال را در مکانی قرار دهید که رطوبت کمتری داشته و همچنین لاستیک درب یخچال پوسیده یا خراب نشده باشد تا باعث نفوذ هوای بیرون به درون یخچال نشود. پس اولین باری که یخچال برفک زد چیزی که در مرحله اول باید چک شود لاستیک درب یخچال است که خرابی آن علاوه برا برفک باعث خرابی کمپرسور هم خواهد شد.

طریقه آب کردن برفک یخچال فریزر های قدیمی

آب شدن یخ یخچال فریزر زمان می برد و باید صبر داشته باشید. زمانی که شاهد برفک در یخچال هستید باید درب های آن را باز بگذارید و صبر کنید تا یخ ها خود به خود آب شود. اگرچه این روش زمان بر است ولی روشی بسیار خوب و مطمئن است و برای دستگاه مزایایی دارد ، زمانی که یخ های درون یخچال فریزر آب شد با استفاده از یک حوله و اسفنج باید آب اضافی را جذب کنید تا به این ترتیب کم کم یخ های اضافی از بین برود.

حتما بخوانید:   خرابی علت کار نکردن یخ‌ساز یخچال سامسونگ و ال جی و تعمیر یخساز

استفاده از سشوار روشی برای آب کردن برفک یخچال فریزر

سشوار با حرارت گرم خود می تواند یخ یخچال فریزر را آب کند، با استفاده از سشوار می توان یخ های جمع شده درون یخچال فریزر را آب کرد ولی باید احتیاط کرد و سشوار را نزدیک به تکه های بزرگ یخ نگه داشت زیرا نزدیکی سشوار به قفسه ها به آن ها آسیب می زند. با استفاده از گرمای سشوار یخ ها کم کم آب می شوند و می توان با استفاده از کفگیر پلاستیکی یخ های آب شده را از درون قفسه های یخچال خارج نمود تا یخچال فریزر شما از برفک پاکسازی شود. در نهایت سشوار را خاموش کرده و آب یخچال فریزر را خشک کنید.

برفک و سشوار

استفاده از کاسه یا ظرف داغ‌بر روی قفسه های یخچال فریزر

با قرار دادن ظرف های داغ و آب جوش بر روی قفسه امکان از بین رفتن برفک وجود دارد. استفاده از وسایل یا کاسه های داغ که دارای آب جوش است از روش های قدیمی برای آب کردن برفک یخچال فریزر است. با استفاده از این روش بخار آب گرم کمک می کند تا برفک های یخچال آب شود و از دیواره های آن جدا گردد. البته فراموش نکنید که گرمای این ظروف یا بخار آب داغ ممکن است به قفسه های داخل یخچال آسیب برساند پس بهتر است در زیر ظرف ها یک حوله مناسب قرار دهید و هر ده دقیقه یکبار آب درون کاسه یا ظرف را عوض کنید تا به یخچال شما خسارتی وارد نشود.

کاسه آب و برفک

استفاده از فن برای تمیز کردن برفک یخچال فریزر

روشی دیگر که با کمک آن می توان برفک یخچال فریزر را آب کرد استفاده از فن است. درب های یخچال را باز کرده و فن را در مقابل قفسه های آن قرار دهید. این روش برای آب کردن یخ های داخل یخچال بسیار کاربردی است. چون رفت و آمد هوا و انتقال جریان هوا بین قفسه های فریزر موجب زودتر آب شدن برفک های یخچال فریزر می شود. در این روش زمانی که در اثر استفاده از فن برفک ها آب شدند، می توانید از حوله هایی مناسب برای جذب برفک آب شده استفاده نمایید.

برفک زدایی با استفاده از پارچه های داغ و الکلی

یک پارچه را درون یک ظرف آب جوش قرار دهید و سپس آن را به الکل آغشته نمایید. حال پارچه را روی برفک های فریزر قرار دهید و اجازه دهید تا برفک ها آب شوند . در ابتدای کار از برفک های کوچک موجود بر قفسه ها استفاده نمایید و سپس به سراغ برفک های بزرگ موجود بروید.

حتما بخوانید:   راهنمای تنظیم دمای مناسب برای یخچال فریزر

استفاده از وسایل خشک و مرطوب برای برفک زدایی بهتر

بهتر است کارمان را از قسمت بالای یخچال شروع کنیم و سپس سراغ بخش های دیگر بروید. برای استفاده از این روش به یک خشک کن مخصوص فریزر نیاز داریم چون خطر برق گرفتگی را کمتر کرده و زمان کوتاه تری صرف این کار می شود. همچنین در وقت نیز صرفه جویی می شود. هنگامی که برفک ها و یخ های بخش های بالایی یخچال آب شدند می توان به سراغ سطوح دیگر رفت. زمانی که برفک های یخچال آب شدند، یک قاشق نوشابه گازدار را در یخچال می ریخته و سپس با استفاده از یک اسفنج مرطوب درون یخچال فریزر را تمیز کنید . پس از آن با یک حوله قفسه ها را خشک نموده و پس از گذشت نیم ساعت از اتمام کار ، مواد غذایی را در یخچال فریزر قرار دهید.

برفک زدایی

آب کردن برفک یخچال بدون خاموش کردن دستگاه

بهتر است برای از بین بردن برفک یخچال از روشهایی استفاده کنیم که نیاز به خاموش کردن دستگاه نباشد ، یکی از روش هایی که نیاز به خاموش کردن یخچال ندارد این است که مقداری آب جوش را درون یک ظرف و قابلمه بریزید و آن را درون فریزر قرار دهید تا مدت زمان کمی باقی بماند. استفاده از این روش سبب کاهش دمای فریزر شده و باعث می شود که روند آب شدن برفک ها سرعت بگیرد.

سخن پایانی

با توجه به این که تمیز کردن یخچال هایی که از قابلیت برفک زدایی برخوردار نیستند برای خانم های عزیز دغدغه زیادی ایجاد نموده است، ما در مقاله حاضر کلیه روش های برفک زدایی یخچال فریزر قدیمی را برای شما بیان نمودیم . شما کاربران عزیز در بازه های زمانی مختلف بنا بر مدل و میزان برفک موجود در یخچال فریزر خود می توانید از راهکار های موثر ذکر شده در این مقاله استفاده نمایید و به سهولت از شر برفک های فریزر خود خلاص شوید. چنانچه یخچال فریزر شما از نوع قدیمی بوده و قادر به از بین بردن برفک آن نخواهید بود می توانید از خدمات تعمیراتی متخصصین مجرب و کاربلد ایبک امداد استفاده نمایید. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

 

روش های کاربردی برای برفک زدایی یخچال فریزر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزشی برای روش های کاربردی برای برفک زدایی یخچال فریزر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا