تعمیرات کولر گازی

چگونه طول عمر کولر گازی خود را افزایش دهیم؟ | نکات اصولی جهت مراقبت از کولر گازی

هوای طاقت‌فرسا و گرم تابستان افراد را ترغیب می‌کنند تا به فکر وسیله ای سرمایشی که بسیار کارآمد و خوب باشد و نیازهای آنها را برطرف کند باشند. یکی از وسایلی که می تواند در طول فصل تابستان هوای مطبوع و خوب را به شما هدیه دهد کولر گازی است. ایبک امداد در این مقاله به بررسی راهکارهایی جهت افزایش طول عمر کولر گازی می پردازد. اگر می خواهید سالیان طولانی از کولر گازی خود استفاده کنید بدون آنکه نیاز به تعمیر و سرویس داشته باشد بهتر است تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.

راهکارهایی جهت افزایش طول عمر مفید کولر گازی

کولر گازی را می توان به عنوان بهترین وسیله سرمایشی جهت خلاصی از گرمای بیش از حد فصل تابستان نام برد اما به علت قیمت بالای کولر گازی افراد تمایل دارند که وسیله ای که خریداری می‌کنند سالهای طولانی برای آنها کار کند و نیاز آنها را رفع سازد. مهمترین اقدام کاربران این است که بتوانند راهی پیدا کنند تا طول عمر کولر گازی خود را افزایش دهند. اینکه کولر گازی سالیان طولانی عملکرد خوبی داشته باشد به موارد بسیاری بستگی دارد. شما کاربران عزیز با رعایت نکاتی ساده می توانید به بهبود عملکرد کولر گازی خود و افزایش طول عمر آن کمک کنید. در سال‌های اخیر با پیشرفت فناوری و تکنولوژی انقلاب عظیمی در عملکرد کولر گازی رخ داده است و هجوم آپشن ها و فناوری‌های مدرن در کولر گازی باعث شده که کارایی آنها بالاتر رفته و طول عمر آنها نیز افزایش یابد. مهمترین نکته در مورد افزایش کارایی کولر گازی استفاده درست از آن می باشد. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند طول عمر مفید کولر گازی تقریباً ۱۵ سال می باشد پس به شما پیشنهاد می‌کنند که اگر پس از ۱۵ سال دستگاه شما نیاز به سرویس و تعمیر پیدا کرد از خیر تعمیر آن بگذرید و دستگاهی نو را جایگزین آن کنید اما اگر به تازگی کولر گازی خود را خریداری کرده‌اید بهتر است با رعایت نکاتی ساده به طول عمر آن اضافه کنید و کمتر دستگاه خود را دچار آسیب و خرابی کنید. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

حتما بخوانید:   راهنمای دکمه های کنترل کولر گازی+ آموزش نحوه کار با هر کدام از آنها

کولر گازی خود را به صورت اصولی نصب کنید

مهم ‌ترین نکته‌ای که باید برای نصب کولر گازی در نظر بگیرید این است که آن را در مکان مناسب و بدون هیچ نقصی نصب کنید. اگر در نصب کولر گازی دقت کافی انجام نشود عمر مفید آن به راحتی کاهش پیدا خواهد کرد و شما مجبور خواهید شد که به تعمیر و یا حتی تعویض آن بپردازید.چگونه طول عمر کولر گازی خود را افزایش دهیم؟ | نکات اصولی جهت مراقبت از کولر گازی به عنوان مثال ممکن است نصاب کولر گازی را درست نصب نکند و از تراز کردن آن چشم پوشی کند و به همین خاطر باعث شود که بلبرینگ های دستگاه آسیب جدی ببینند و کارکرد کولر گازی مختل شود و شما را از داشتن هوای مطبوع محروم کند. پس بهتر است در این مورد بسیار دقت کنید و کولرگازی را به صورت اصولی و درست نصب کنید.

کولر گازی متناسب با محیط انتخاب کنید

وقتی قصد دارید یک کولرگازی خریداری کنید باید در خرید خود متراژ محیطی که می خواهید کولرگازی را در آنجا نصب کنید در نظر بگیرید. انتخاب یک کولر گازی متناسب با مکان آن می تواند مصرف انرژی را تا حدود زیادی پایین بیاورد و در هزینه‌های شما صرفه جویی کند و در نهایت عمر کولر گازی شما را نیز افزایش دهد. چنانچه میان قدرت کمپرسور و همچنین متراژ محیط تناسب برقرار نباشد فشار زیادی به کمپرسور وارد شده و طول عمر کولر کم خواهد شد و در فاصله کوتاهی نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد. به این نکته توجه کنید چنانچه منطقه شما از مناطق گرمسیری می باشد باید کولری با کمپرسور قدرتمند خریداری کنید تا فشاری که به آن وارد می شود زیاد نباشد و بتواند مدت زمان بیشتری کار کند اما در مناطق سردسیر کمپرسور با قدرت زیاد مورد نیاز نمی باشد. برای آنکه بتوانید کولر گازی خوب خریداری کنید می توانید از متخصصین ایبک امداد کمک بگیرید و با آنها مشورت کنید تا انتخابی اصولی و درست داشته باشید. متخصصین ایبک امداد به این موضوعات  تسلط کامل دارند و می توانند بهترین انتخاب را برای شما انجام دهند.

محبوب ترین فناوری دنیا، کولر گازی اینورتر

یکی از محبوبترین کولرهای گازی که امروز مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته کولر گازی اینورتر می باشد. تکنولوژی می‌تواند تا حدود زیادی باعث کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های برق شود و همچنین می تواند طول عمر مفید کولر گازی را افزایش دهد. تکنولوژی اینورتر با بهره گیری از جدیدترین فناوری روز به شما کاربران عزیز تجربه کارآمد و بهتر کولرگازی را هدیه خواهد داد.

حتما بخوانید:   آموزش نحوه نصب و راه اندازی کولر گازی اجنرال

سرویس منظم و دوره ای کولر گازی را فراموش نکنید

یکی از مهم ترین مواردی که باید در جهت افزایش طول عمر کولر گازی آن را مورد توجه قرار دهید سرویس منظم و دوره ای کولر گازی می باشد. برای آن که از کارکرد درست قطعات کولر گازی مطمئن شوید بهتر است آن را به صورت سالیانه و منظم بررسی کنید. بسیاری از افراد در سرویس دوره‌ای دستگاه خود سهل انگاری می‌کنند و در نتیجه اگر کولر گازی با آسیب کوچکی مواجه شده باشد در صورت عدم توجه و رسیدگی به آن ممکن است باعث بروز مشکلات جدی تر در کولر گازی شده و هزینه های آن را چندین برابر بیشتر کند. به همین خاطر بهتر است سرویس دوره ای را فراموش نکنید و در صورت مشاهده مشکل هر چه سریعتر نسبت به رفع آن اقدام کنید. سرویس دوره ای کولر گازی بهترین راهکار جهت داشتن دستگاهی با طول عمر زیاد می باشد.

مکان مناسب جهت نصب کولر گازی

یکی از مواردی که رعایت آن می تواند باعث عملکرد بهتر دستگاه شود این است که مکانی که کولر گازی را در آن نصب می کنید باید دور از تابش نور خورشید باشد همچنین یونیت خارجی کولر گازی باید در محیطی قرار گیرد که از اطراف فاصله داشته باشد تا تهویه به خوبی صورت گیرد در این صورت است که کولر گازی انرژی کمتری مصرف خواهد کرد و کیفیت و کارکرد آن بالاتر خواهد رفت. چگونه طول عمر کولر گازی خود را افزایش دهیم؟ | نکات اصولی جهت مراقبت از کولر گازیتابش نور مستقیم خورشید باعث بروز آسیب‌های جدی به کندانسور کولر گازی و در نتیجه کاهش طول عمر دستگاه خواهد شد. با نصب کولر گازی در محیطی مناسب علاوه بر این که هوای مطبوعی از آن دریافت خواهید کرد کیفیت کارکرد دستگاه نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

رابطه بین دمای هوا و عمر مفید کولر گازی

دمای هوا می تواند تاثیر مستقیمی در عمر مفید کولر گازی داشته باشد. هر چه قدر دمایی که اطراف کولر گازی وجود دارد گرم تر باشد فشار زیادی به کولر جهت خنک کردن هوا وارد می‌شود و در نتیجه باعث می شود که عمر کولر گازی کاهش پیدا کند به همین خاطر لازم است به دمای خانه خود دقت کنید و مراقب باشید که دما بیش از حد بالا نرود تا به کولر فشار وارد نشود. گاهی ممکن است بعضی از وسایل گرمازا مانند اجاق گاز، اتو، لوستر و توستر باعث افزایش دمای خانه شوند و در نتیجه کولر جهت خنک کردن انرژی زیادی مصرف می‌کند و می تواند باعث آسیب رسیدن به قطعات داخلی کولر گازی شود و در نتیجه عمر دستگاه کاهش پیدا می کند.

کولر گازی را بر روی دمای مناسب تنظیم کنید

بهترین دما برای کولر گازی در بازه بین ۲۴ تا ۲۶ درجه می باشد. در این دما دستگاه می تواند عملکرد مطلوبی داشته باشد و محیط را خنک کند. در بازه دمایی ۲۴ تا ۲۶ درجه فشار زیادی به کمپرسور وارد نمی شود و مصرف برق نیز کاهش می یابد. چنانچه کولر گازی در بازه کمتری تنظیم شود افراد احساس لرز و سرما می کنند و برای آن که بتوانند دمای محیط را تحمل کنند مجبور می شوند که کولر را خاموش کنند و همین روشن و خاموش کردن مکرر می تواند باعث آسیب رسیدن به کمپرسور و همچنین کاهش عملکرد دستگاه شود.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر کولر گازی بایترون

در ساعات اوج مصرف کولر گازی را روشن نکنید

اوج مصرف برق در ساعات ۱۹ تا ۲۲ می باشد. بهتر است در این ساعت ها از کولر گازی خود استفاده نکنید زیرا علاوه بر اینکه هزینه برق شما در این ساعت بیشتر خواهد شد به کولر گازی نیز فشار بسیار زیادی وارد می شود زیرا ولتاژ برق در ساعات اوج مصرف در کمترین حد قرار دارد و کولرگازی برای آنکه بتواند محیط را به دمای مطلوب تعیین شده برساند انرژی بسیار زیادی مصرف می کند و همین مصرف انرژی زیاد می تواند باعث داغ شدن کولر و آسیب رسیدن به قطعات داخلی آن شود.

کارکرد کولر گازی خود را مورد بررسی قرار دهید

چنانچه از کولر گازی خود چندین سال است که استفاده می کنید و از مدلهای قدیمی می باشد بهتر است کندانسور و کمپرسور و همچنین دیگر قطعات کولر گازی را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.چگونه طول عمر کولر گازی خود را افزایش دهیم؟ | نکات اصولی جهت مراقبت از کولر گازی خراب شدن هر کدام از قطعات کولر گازی می تواند راندمان کاری دستگاه را کاهش داده و منجر به افزایش مصرف انرژی شود. پیشنهاد ایبک امداد به شما این است که چنانچه احساس کردید کارکرد کولر گازی شما ضعیف شده است حتما از یک تکنسین ماهر برای بررسی دستگاه خود کمک بخواهید.

سخن پایانی

کولر گازی یکی از پرکاربردترین لوازم موجود در خانه در فصل تابستان می باشد و عملکرد درست آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مقاله از ایبک امداد نکات مهم جهت استفاده اصولی از کولر گازی را بیان کردیم که با رعایت آنها می توانید طول عمر مفید دستگاه خود را افزایش دهید. جهت دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت کنید. امیدواریم که مطالب بالا برای شما مفید واقع شده باشد.

111111111111111111

31

چگونه طول عمر کولر گازی خود را افزایش دهیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات اصولی جهت مراقبت از کولر گازی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا