تعمیرات تلویزیون

نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون شیائومی | راهنمای تعمیرات بک لایت تلویزیون شیائومی

اصلی ترین بخش تلویزیون های LED و LCD بک لایت دستگاه می باشد. خرابی بک لایت موجب بروز مشکلات زیادی در تصاویر صفحه نمایشگر می شود. تعمیر این قطعه بسیار تخصصی و حساس است. در این مقاله از ایبک امداد، برای آگاهی شما کاربران به بررسی نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون شیائومی در راهنمای تعمیرات می پردازیم. اگر شما هم از مصرف کنندگان تلویزیون شیائومی هستید با ما همراه باشید.

تعمیر بک لایت تلویزیون شیائومی در نمایندگی

چنانچه تلویزیون شما دچار اختلال در تصویر شده است، باید این مشکل بررسی و عیب یابی شود. تعمیر لوازم خانگی های برقی بخصوص تلویزیون کار بسیار حساسی است و حتماً باید توسط فردی با دانش فنی و کارشناس انجام شود. تعمیرگاه های بسیار زیادی هستند که کار تعمیرات تلویزیون را انجام می دهند ولی این کار بسیار ریسکی است چون شما از میزان دانش آنها آگاهی ندارید. ممکن است کار آنها بواسطه فقط تجربه در تعمیر تلویزیون شکل گرفته باشد. یا از تلویزیون شیائومی اطلاعات کافی نداشته باشند. پس عاقلانه ترین راه استفاده از خدمات نمایندگی های شیائومی است. بهتر است تعمیر بک لایت تلویزیون شیائومی خود را به نمایندگی های مجاز تعمیر تلویزیون شیائومی بسپارید.

ویژگی های خدمات نمایندگی شیائومی

اطلاع داشتن از خدمات نمایندگی شیائومی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید تلویزیون شیائومی خود را در جای امن و معتبری تعمیر کنید که همگی دارای تخصص و دانش فنی هستند. مراکز نمایندگی هزینه های زیادی بابت تعمیر از شما نمی گیرند. در نمایندگی شیائومی قطعات تعویض شده اصل و فابریک می باشند. همچنین تمام قطعات تعویض شده دارای گارانتی هستند.

تلویزیون شیائومی

نحوه تعویض بک لایت تلویزیون شیائومی

نحوه تعویض بک لایت به نوع خرابی و میزان آن بستگی دارد. تلویزیون های LCD دارای لامپ های فلورسنت و تلویزیون های LED دارای لامپ های ال ای دی می باشند. لامپ ها نور لازم جهت نمایش تصاویر روی صفحه نمایشگر را فراهم می کنند. گاهی اوقات ممکن است فقط بخشی از این لامپ ها دچار خرابی یا سوختگی شده باشند و باعث بروز ایرادات در تصاویر تلویزیون شیائومی شده باشند. متخصص نمایندگی ابتدا لامپ ها را بررسی کرده و تعداد لامپ های خراب شده را مشخص می کند. با تعویض کردن لامپ های سوخته و جایگزین کردن لامپ های جدید، احتمال دارد بعد از مدتی لامپ های قبلی نیز دچار خرابی شوند به همین دلیل در بیشتر مواقع در صورتیکه تعداد لامپ های سوخته زیاد باشند تعمیرکار نمایندگی تمام نوار بک لایت تلویزیون را تعویض می کند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر چرخ گوشت شیائومی | مشکلات رایج در چرخ گوشت شیائومی

بک لایت تلویزیون شیائومی چیست؟

برای درک بهتر شما کاربران در مورد بک لایت یک مثال می‌زنیم. پنل یا صفحه تلویزیون نوری ندارد و دقیقاً همانند عکس های رادیولوژی است در صورتیکه نور نباشد، طبیعتاً چیزی هم دیده نمی شود.

 • نور پس زمینه یا بک لایت از لامپ های فلورسنت یا ال ای دی بوجود می آید. این لامپ ها جهت تأمین نور در تلویزیون استفاده می شوند.
 • بک لایت تلویزیون های ال ای دی دارای لامپ ال ای دی می باشد و تلویزیون های ال سی دی دارای لامپ های فلورسنت هستند.
 • لازم است بگوییم چندین سال است که تلویزیون های ال سی دی تولید نشده است.
 • نمایش تصویر در تلویزیون برعهده بک لایت است که وظیفه آن تأمین کننده نور می باشد.
 • بک‌لایت به مجموعه لامپ هایی گفته می‌شود که در تلویزیون موجود است و به شکل های متفاوت لبه ای و شاخه ای در تلویزیون ها می باشند.
 • بک لایت در تمامی تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی وجود دارد و از قطعات اصلی تلویزیون ها به شمار می آید.
 • خراب شدن این قطعه در نور تصویر و کیفیت تلویزیون تاثیر بسزایی دارد.
 • بک لایت های تلویزیون دارای یک عمر مفیدی می باشند، که البته بستگی به مدل های تلویزیون شیائومی شما دارد.
 • معمولاً عمر آنها بین ۶ تا ۱۰ سال می باشد.

عواملی در کاهش یا افزایش طول عمر این قطعه تأثیر دارند. که ما قصد داریم در این مقاله به بررسی این عوامل بپردازیم:

علائم خرابی بک لایت تلویزیون شیائومی

بروز یک سری مشکلات در تصویر تلویزیون نشانه خراب شدن بک لایت می باشد. حتماً باید مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد. در ادامه این مقاله به نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون شیائومی می پردازیم:

 1. صدا وجود دارد ولی تصویر نیست.
 2. ایجاد لکه های تیره وجود هاله بر روی تصویر
 3. نقاط نورانی در تصویر ایجاد شده است.
 4. نصف تصویر سیاه شده است.
 5. تصویر به حالت چشمک زن قطع و وصل می شود.
 6. قطع شدن تصویر و نمایش لوگو شیائومی

هر کدام از علائم بالا در تلویزیون های شیائومی نشان دهنده خراب شدن بک لایت تلویزیون شما می باشد. در ادامه به این نشانه ها می پردازیم:

حتما بخوانید:   آموزش تعمیرات جاروبرقی شیائومی

تلویزیون شیائومی تصویر نداشته ولی صدا دارد

یکی از مشکلات متداول در بک لایت، سیاه شدن تصویر تلویزیون شیائومی می باشد.

 • هنگام روشن کردن تلویزیون متوجه می شوید صدا پخش می شود ولی تصویر وجود ندارد.
 • در این حالت ممکن است فکر کنید، تلویزیون سوخته است. ولی با داشتن صدا متوجه خواهید شد که تلویزیون روشن است و مشکل مربوط به نمایش تصویر است با بررسی نشانه های خرابی بک لایت متوجه این امر خواهید شد مشکل در قسمت بک لایت تلویزیون است.
 • نیاز است این قطعه بررسی و تعمیر شود.
 • برای تعمیر این قطعه توصیه می شود از افراد کارشناس و متخصص کمک بگیرید.
 • پنل تلویزیون شیائومی بسیار حساس است و هنگام برداشتن پنل و یا تعویض کردن بک لایت ممکن است پنل دچار شکستگی شود.
 • این کار باید حتماً توسط فردی انجام شود که تجربه و دانش فنی این کار را داشته باشد.
 • در بعضی از مدل های تلویزیون شیائومی سوختن تعداد کمی از لامپ ها باعث سیاه شدن تصویر می شود، تا از سوختن تمام لامپ ها جلوگیری کند.
 • در این حالت بهتر است نوار بک لایت را تعویض کنید، چون احتمال دارد دیگر لامپ ها هم دچار سوختگی شوند.

تشکیل نقاط نورانی در تلویزیون شیائومی

ممکن است هنگام روشن کردن تلویزیون متوجه شوید چند نقطه نورانی در تصویر وجود دارد.

 1. در برخی از تصاویر در صفحه نمایش، این نقاط به شدت قابل دید است.
 2. گاهی ممکن است به دلیل تغییر نور و رنگ تلویزیون این نقاط کمتر دیده شود.
 3. باید بگوییم این مشکل یکی دیگر از نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون شیائومی می باشد. لامپ های بک لایت نور را مستقیم نمایش می دهند.
 4. با پخش نشدن یکنواخت نور در تمام صفحه متوجه می شوید که مشکلی در بک لایت بوجود آمده است.

این مشکل باید توسط تعمیرکار متخصص و ماهر نمایندگی بررسی و برطرف شود.

ایجاد لکه یا هاله های تیره در تصویر تلویزیون شیائومی

ممکن است گاهی برای شما پیش بیاید که هنگام تماشای تلویزیون متوجه شوید لکه یا هاله های تیره رنگ روی تصویر وجود دارد به همین دلیل تصویر تیره و تار دیده شود.

 1. این هاله ها نقطه مشخصی نداشته و در هر قسمتی از تصویر تلویزیون ممکن است بوجود بیاید.
 2. احتمال دارد این مشکل از خرابی پیکسل ها، بک لایت یا پنل تلویزیون بوجود آمده باشد.
 3. زمانی که تعداد کم یا یکی از لامپ ها دچار فرسودگی و یا سوختگی شده باشد، این مشکل بصورت هاله یا لکه های سیاه رنگ بر روی تصویر تلویزیون شیائومی به نمایش در می آید.
 4. در چنین مواقعی احتمالاً ولتاژ های لامپ سوخته و بین لامپ های سالم فشار وارد کند.
 5. گاهی کاربران بدون توجه به این مشکل همچنان از تلویزیون شیائومی خود استفاده می کنند، که باعث می شود فشار زیاد تری به لامپ های دیگر دستگاه وارد شده و آنها هم کیفیت خود را از دست بدهند.
 6. بهترین راهکار در صورت بروز هر گونه مشکل و اختلال در دستگاه  تعمیر و برطرف کردن مشکلات می باشد. چون باعث می شود قطعات دیگر آسیب کمتر دیده و هزینه تعمیر تلویزیون شما کمتر شود.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر ریموت کنترل تلویزیون شیائومی

چشمک زدن تصاویر در تلویزیون شیائومی

خرابی بک لایت تلویزیون مستقیماً بر روی کیفیت و نور تصویر تاثیر می گذارد.

 • قطع و وصل شدن، چشمک زدن، پرش تصویر و پرپر زدن تصاویر از جمله مشکلاتی می باشد که در اثر خرابی بک لایت، در تصاویر نمایان می شود.
 • در بعضی از مدل های تلویزیون شیائومی که بک لایت شاخه ای دارند، این مشکلات بیشتر دیده می شود. چون با خرابی در یک شاخه از لامپ ها در تلویزیون تصاویر به حالت چشمک زن قطع و وصل مشاهده خواهد شد.
 • این خرابی در تلویزیون های سری  LB شیائومی بیشتر می باشد و به علت تمام شدن عمر یک سری از لامپ های ال ای دی یا هماهنگ نشدن ولتاژ برد بک لایت و برد پاور بوجود می آید.
 • چنانچه فقط یک شاخه از این لامپ ها دچار سوختگی شده باشند و دیگر لامپ ها سالم باشند، باید همان شاخه را تعویض کرد ولی اگر اکثر لامپ ها دچار خرابی شده و کیفیت خود را از دست داده باشند، باید تمامی لامپ ها تعویض شوند.
 • اگر بخواهید هزینه ها را کم کرده و فقط لامپ سوخته را تعویض کنید، باید بگوییم در زمان کوتاهی لامپ های دیگر نیز دچار خرابی می شوند. چون عمر آنها به پایان رسیده است.

تعویض یا تعمیر لامپ های ال ای دی فقط با بررسی کامل آنها امکان پذیر می باشد. بررسی لامپ ها فقط باید توسط تعمیرکار متخصص نمایندگی انجام شود.

تلویزیون شیائومی

نتیجه گیری

تلویزیون ها یکی از لوازم پرکاربرد و بسیار ضروری در منازل افراد می باشند که دارای عمر مفید مشخصی هستند. بهتر است در صورت بروز هر گونه مشکل در دستگاه اقدام به تعمیر آن کنید. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی مشکلات و نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون شیائومی در راهنمای تعمیرات پرداختیم. چنانچه سؤالی در این زمینه داشتید با بخش پشتیبانی ایبک امداد مطرح کنید تا مجموعه ایبک امداد پاسخگوی سوالات شما باشند.

111111111111111111

31

نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون شیائومی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بک لایت تلویزیون شیائومی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا