خدمات ساختمان

نحوه نصب روشویی | انواع مدل های روشویی

در سرویس های بهداشتی نصب روشویی اهمیت زیادی دارد. روشویی سرویس های بهداشتی، انواع مختلفی دارند و بعضی از مدل های آن هم بسیار گرانقیمت هستند و آنها را می توان جزو تجهیزات لوکس خانه محسوب کرد به همین دلیل برای نصب آن، حتماً باید به یک نصاب حرفه ای که با مدل ها و طراحی های گوناگون روشویی آشنایی داشته باشد، مراجعه کنید.

در چه زمانی به نصاب روشویی نیاز داریم؟

گاهی اوقات ممکن است شما تصمیم به بازسازی و یا نوسازی ساختمان بگیرید و بعد از طراحی های آشپزخانه و پذیرایی، حتماً نوبت به بازسازی و طراحی سرویس بهداشتی می رسد. بعضی از چیزها را مثل جا صابونی، جا دستمالی، جا حوله ای و.. می توانید خودتان به راحتی نصب کنید. ولی نصب روشویی و تجهیزات آن، مثل شیر آلات، به یک متخصص و نصاب ماهر نیاز دارد. به طور کلی بهتر است که نصب انواع روشویی سرویس های بهداشتی را به وسیله متخصصین انجام بدهید. آنها کار را بطور اصولی و با ظرافت بیشتر انجام می دهند، مخصوصاً اگر روشویی شما از انواع گران قیمت بوده و هزینه زیادی برای خرید آن پرداخته اید.

انواع مدل های روشویی

تقریباً می‌توانیم بگوییم که روشویی های قدیمی، همان روشویی های چینی پایه دار بود که شاید هنوز هم در بعضی از خانه ها وجود داشته باشد. البته در گذشته افراد زیاد به دیزاین سرویس بهداشتی خود اهمیت نمی دادند ولی امروزه دکوراسیون و طراحی سرویس های بهداشتی مثل نقاط دیگر خانه حائز اهمیت است، به همین دلیل روشویی های سرویس بهداشتی زیادی در انواع مختلف تولید شده است.

روشویی هایی که جدیداً تولید شده نسبت به روشویی های قدیمی، کاربرد بسیار بیشتری دارند و هم از جهت دیزاین و طراحی هم متنوع تر هستند. از انواع روشویی ها می توان به روشویی سنگی، روشویی کابینتی، روشویی کمد دار، روشویی سلطنتی، روشویی بدون پایه، روشویی دیواری، روشویی نیم پایه، انواع کابینت های روشویی pvc، انواع روشویی های پایه دار و انواع روشویی های سرامیکی اشاره کرد. که تمام این ها با طراحی مدرن و کلاسیک ساخته شده است.

حتما بخوانید:   کاربرد بتن آماده چیست | ترکیبات بتن آماده چیست

نصب روشویی

روشویی پایه دار

حتماً شما هم در گذشته این روشویی را در داخل منزلتان دیده اید. این روشویی ها طراحی ساده ای داشته با لوله هایی که رو کار است، به وسیله یک پایه بلند پوشانده می شود. قسمت اصلی این روشویی معمولاً چینی بوده ولی امروزه روشویی های پایه دار بسیار تغییر کرده و دارای طرح ها و جنس های متفاوتی هستند.

اگر برایتان امکان ندارد که اتصالات و لوله ها را در داخل دیوار بگذارید، بهتر است از روشویی پایه دار استفاده کنید. زیرا پایه ها به راحتی اتصالات و لوله ها را می پوشاند. روشویی های پایه دار در سایزهای مختلفی وجود دارند و اگر شما برای نصب روشویی فضای کمی داشته باشید، می توانید یک روشویی پایه دار کوچک برای سرویس بهداشتی پیدا کنید.

روشویی های پایه دار کابینتی

چند سالی است که استفاده از کابینت برای روشویی ها توانسته جنبه بهتری به سرویس‌های بهداشتی بدهد. در این روشویی ها کابینت مثل پایه برای روشویی عمل کرده و تمام اتصالات و لوله ها هم در داخل کابینت پوشانده شده است. روشویی های کابینتی را می توانید با وسایل تزیینی روشویی ست کنید.

روشویی دیواری

همانطور که از نام آن پیداست این نوع روشویی ها پایه نداشته و به طور مستقیم بر روی دیوار نصب می شود. بعضی از روشویی ها اتصالات و لوله های توکار دارند تا به دلیل زیبایی، لوله ها مشخص نشود. اگر شما در سرویس بهداشتی فضای کمی دارید، روشویی های دیواری می تواند گزینه مناسبی باشد. با استفاده از این روش، فضای سرویس بهداشتی بازتر خواهد شد و شما هم از شستشوی پایه های روشویی خلاص می شوید. یکی دیگر از مزایای این روشویی ها تنظیم ارتفاع آن است. اگر شخصی کوتاه قد باشد به راحتی می توان روشویی را پایین‌تر نصب کرد. این روشویی برای افراد معلول هم بسیار مناسب است زیرا فضای زیر روشویی خالی بوده و و راحت تر می توان از آن استفاده کرد، به همین دلیل است که در بیمارستان ها از روشویی های دیواری استفاده می کنند.

روشویی دیواری چینی

همانطور که از اسم این مدل روشویی پیداست، این روشویی دیواری از جنس چینی می باشد. فرق این روشویی با روشویی دیواری این است که مدل چینی از طرح های بسیار متنوعی برخوردار است و شما می توانید از طراحی های آن برای زیبایی دکوراسیون سرویس بهداشتی استفاده کنید.

روشویی دیواری چینی معمولاً در مکان های عمومی مانند بیمارستان ها استفاده می شود. مزیت این روشویی این است که در جاهایی که لوله های توکار وجود ندارد و نمی‌توان از روشویی پایه دار استفاده کرد، استفاده از روشویی دیواری چینی گزینه خوبی می باشد.

حتما بخوانید:   اتاق خواب مستر چیست؟ | کاربردها، مزایا و روش طراحی اتاق خواب مستر

در این مدل روشویی می توانید باکس و یا قفسه جداگانه را هم برای قرار گیری وسایل خود در نظر بگیرید. زیرا این روشویی مثل کابینتی، جایی برای نگهداری وسایل شما ندارد.

برای نصب روشویی، پیش نیاز فضا چیست؟

به طور کلی قبل از اینکه تصمیم به خرید روشویی بگیرید، ابتدا باید فضای سرویس بهداشتی خود را به طور دقیق بررسی کنید، یعنی باید اندازه ها و ابعاد دقیق سرویس های بهداشتی و محل قرارگیری محدودیت های فضایی و پنجره را کاملاً بدانید و با توجه به اطلاعات به دست آمده، روشویی مناسب را برای فضای مورد نظر خریداری کنید. مثلاً ممکن است فضای سرویس بهداشتی خانه تان کوچک باشد، پس بهتر است از روشویی های کوچک هم برای سرویس بهداشتی استفاده کنید زیرا در غیر این صورت نه تنها روشویی بزرگ، زیبایی به فضای شما نمی بخشد بلکه مزاحم و جاگیر هم هست.

چگونه می توانیم برای نصب روشویی یک نصاب خوب پیدا کنیم؟

نصب روشویی حتماً باید به وسیله نصاب و متخصص با تجربه انجام شود. امروزه بیشترین خدمات به شکل اینترنتی و آنلاین انجام می گردد. دقت داشته باشید که حتماً از افراد متخصص و کاربلد که مورد اطمینان هم می باشند، برای این کار استفاده کنید.

قبل از نصب روشویی باید از نصاب روشویی چه اطلاعاتی را کسب کنیم؟

قبل از اینکه اقدام به نصب روشویی کنید، باید ابتدا از نصاب در مورد دستمزد هزینه نصب، سوال کنید و با او به توافق برسید. زیرا روشویی ها دارای انواع مختلفی هستند و روش نصب آنها هم با هم فرق می کنند. پس مطمئناً قیمت های متفاوتی هم برای نصب آنها باید بپردازید. پس بهتر است قبل از شروع کار، قیمت را سوال کرده و بدانید که چه مقدار باید پرداخت کنید. علاوه بر آن توصیه می‌کنیم از نصاب بخواهید که برای شما توضیح دهد آیا کار او دارای ضمانت است یا خیر؟ یا چگونه کار خود را تضمین خواهد کرد؟ و چه خدماتی را جهت پشتیبانی و ضمانت کار خود به شما ارائه می دهد؟

نصب روشویی چقدر هزینه دارد؟

عوامل زیادی در روی هزینه های نصب روشویی تأثیر گذار است. همانطور که ابتدا هم گفتیم، روشویی ها مدل های متفاوتی داشته و هر کدام از آنها به نوعی نصب می شوند. علاوه بر این، نوع شیرآلات هم می‌تواند در هزینه نصب تأثیر گذار باشد و یا هزینه نصب تجهیزاتی مانند جا صابونی جا مایع، آینه، جادستمالی و… همه این موارد در روی هزینه نصب روشویی اثر دارد.

حتما بخوانید:   دلایل بازسازی بنا چیست | نکات مهم برای بازسازی بنا

نصب روشویی

طراحی ها و تکنولوژی های جدید آنقدر گسترده است که تمام زندگی افراد را تحت تأثیر قرار داده است؛ البته این تأثیرات تماماً در جهت آسایش و رفاه همه ماست. یکی از محصولاتی که امروزه به شکل های مختلفی در خانه و یا حتی مکان های تجاری از آن استفاده می شود، روشویی است. برای انتخاب روشویی و همچنین نصب آن باید به نکات مهمی توجه کنید که اهمیت زیادی دارد.

برای خرید روشویی مناسب چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

قبل از خرید روشویی ابتدا باید فضای نصب روشویی را بررسی کنید. باید ببیند که روشویی را برای حمام می خواهید یا برای دستشویی اصلی؟ و یا اینکه چه اشخاصی می خواهند از این روشویی استفاده کنند؟ و همچنین ابعاد فضا چه مقدار است؟

برای این منظور به موارد زیر توجه کنید:

  •  اگر سرویس بهداشتی شما آنقدر ابعاد و فضا ندارد تا روشویی استاندارد در آنجا نصب کنید، می توانید به اندازه دلخواه خود یک روشویی سفارش بدهید.
  • توصیه می‌کنیم از روشویی هایی استفاده کنید که دارای سنگ های ضد باکتری می باشد.
  • برای خریدن آینه روشویی بسیار دقت کنید، مخصوصاً اگر آینه و روشویی شما یک پکیج باشد. زیرا شما به سختی می توانید یک آینه پیدا کنید که بتواند با روشویی شما کاملاً ست باشد.
  • باید دقت داشته باشید که سنگی که برای روشویی انتخاب می کنید، مقاوم بوده و فاقد درز باشد.
  • سنگی که در روشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید با عناصر دیگر سرویس بهداشتی، هماهنگ باشد. مثلاً نباید برای روشویی کلاسیک از سنگ های مدرن استفاده کنید.
  • اگر روشویی شما تمام رنگ است، نباید آن را با مواد سفید کننده شستشو دهید، زیرا ممکن است رنگ آن کمرنگ شود. استفاده زیاد از آب داغ هم باعث کم شدن کیفیت روشویی خواهد شد.
  • در صورتی که به سبک‌های کلاسیک علاقه مندید توصیه می کنیم ریسک نکرده و روشویی را از جنس سنگ طبیعی انتخاب کنید.

نصب روشویی

سخن پایانی

یکی از اجزای دکوراسیون داخلی منزل، سرویس بهداشتی است که ما در طول روز با آن زیاد سر و کار داریم. سرویس های بهداشتی از وسایل زیادی تشکیل شده اند که یکی از مهم ترین و گران ترین آنها روشویی است. در صورتیکه قصد خرید روشویی برای سرویس بهداشتی را دارید، توصیه می کنیم ابتدا این مقاله را مطالعه کنید تا بتوانید گزینه مناسبی را برای خرید انتخاب کنید.

31

نحوه نصب روشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انواع مدل های روشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x