خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

نحوه ساختن لوله بازکن خانگی | فرمول ساخت قوی ترین محلول لوله بازکن خانگی

در این مقاله از سایت ایبک می خواهیم شما را با روش های ساختن لوله بازکنی خانگی آشنا کنیم همانطور که می دانید خانه های نوساز کمتر دچار گرفتگی های لوله فاضلاب می شوند و این نشان می دهد که به مرور چربی و زباله راه فاضلاب را تنگ کرده و باعث مسدود شدن لوله فاضلاب خواهد شد شاید اولین چیزی که در هنگام گرفتگی لوله فاضلاب به ذهن شما می رسد استفاده از محلول های شیمیایی می باشد در این مقاله می‌خواهیم معایب استفاده از محلول های شیمیایی را برایتان بیان کرده و روش ساخت لوله بازکنی خانگی و بی ضرر را هم برایتان توضیح دهیم با ما همراه باشید.

محتوا پنهان

محلول های لوله بازکنی شیمیایی و معایب آنها

برای گرفتگی لوله فاضلاب در مرحله اول افراد به سراغ محلول های شیمیایی لوله بازکنی می روند ولی باید بگوییم که این محلول های شیمیایی، از اسید های خطرناکی درست شده که می‌توانند در کنار باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب، خطراتی را هم به دنبال داشته باشد محلول های لوله بازکنی می‌توانند به مرور به لوله ها آسیب رسانده و اتصالات آن را از بین ببرند و در این صورت شما با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

در ادامه می خواهیم شما را با خطرات استفاده از این اسیدها آشنا کنیم:

 • در هنگام استفاده از اسیدهای لوله بازکنی سم خطرناکی تولید می شود که می تواند به دستگاه تنفسی شما آسیب جدی برساند.
 • محلول های شیمیایی لوله بازکنی ممکن است اتصالات لوله را از بین ببرد.
 • گاهی هنگام ریختن محلول در داخل لوله باعث می شود فاضلاب به بیرون پاشیده و حتی اسید روی بدن و صورت شما بپاشد.
 • خطرات سوختگی در هنگام استفاده از این اسید ها زیاد است.

توصیه می‌کنیم به جای استفاده از محلول های لوله بازکنی ابتدا از روش های لوله بازکنی خانگی جهت برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کنید اگر مشکل برطرف نشد آنگاه می توانید با رعایت نکات ایمنی از محلول های لوله بازکنی استفاده کنید و باز هم اگر گرفتگی لوله فاضلاب باز نشد باید به شرکتهای لوله بازکنی مراجعه کرده تا به وسیله دستگاه های مجهز مشکل گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کنند.

حتما بخوانید:   نحوه لوله کشی فاضلاب ساختمان دو طبقه در تأسیسات

لوله بازکنی خانگی

برای جلوگیری از گرفتگی سینک ظرفشویی چه کار کنیم؟

گرفتگی سینک ظرفشویی می‌تواند به دلیل چربی، روغن، مواد غذایی و همچنین موی بلند به وجود بیاید اگر شما از ریختن این مواد در داخل سینک ظرفشویی جلوگیری کنید کمتر با گرفتگی لوله فاضلاب روبرو خواهید شد برای این منظور توصیه می کنیم موارد زیر را رعایت کنید:

 • از ریختن روغن در داخل سینک ظرفشویی خودداری کنید.
 • برای شستشوی ظروف خیلی چرب، ابتدا روغن داخل آنها را پاک کرده و سپس آنها را بشویید.
 • سیفون زیر سینک ظرفشویی را به طور مرتب تمیز کنید.
 • توصیه می کنیم برای جلوگیری از وارد شدن مواد غذایی و مو داخل لوله فاضلاب، از توری های مخصوص در سینک ظرفشویی استفاده کنید.
 • برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی ابتدا از محلول های خانگی استفاده کنید و در صورت برطرف نشدن مشکل می توانید از محلول های شیمیایی با رعایت نکات ایمنی استفاده کنید.
 • در صورتی که مشکل گرفتگی لوله فاضلاب برطرف نشد باید به شرکتهای لوله بازکنی مراجعه کرده تا به وسیله دستگاه های مخصوص مشکل گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کنند.

مزایای استفاده از لوله بازکنی خانگی

امروزه یکی از دغدغه های مردم در آپارتمان ها گرفتگی لوله فاضلاب می باشد که می تواند مشکلات زیادی را برای اهالی آپارتمان به وجود بیاورد برای برطرف کردن این گرفتگی ها راه های زیادی وجود دارد شاید اولین فکری که به ذهن شما برسد استفاده از محلول های شیمیایی و یا تماس با شرکت های لوله بازکنی باشد ولی مطمئناً این روش ها هزینه بر و پر دردسر می باشد توصیه می کنیم برای باز کردن گرفتگی های لوله فاضلاب ابتدا از روش های خانگی که بی خطر و کم هزینه است استفاده کرده و در صورت برطرف نشدن مشکل با شرکتهای لوله بازکنی تماس بگیرید.

بهترین روش های باز کردن لوله فاضلاب

در ادامه می خواهیم شما را با نحوه برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب به روش های لوله بازکنی خانگی آشنا کنیم:

 • آب جوش
 • استفاده از فنر لوله بازکنی دستی و یا تلمبه
 •  محلول سرکه و نمک
 •  تمیز کردن زانویی زیر سینک ظرفشویی
 •  استفاده از روش خلاء خشک و مرطوب برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب
 • استفاده از آب جوش
 •  استفاده از جاروبرقی خشک و تر برای باز کردن لوله فاضلاب
 •  استفاده از محلول های خانگی با جوش شیرین و یا سرکه
 • استفاده از مواد شوینده

۱- استفاده از آب جوش برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب

استفاده از آب جوش راحت ترین و ساده ترین راه برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب می باشد برای این منظور باید بعد از هر بار شستشوی ظروف، داخل سینک ظرفشویی را با آب جوش بشویید البته دقت داشته باشید آب زیاد جوش نباشد زیرا ممکن است به اتصالات لوله آسیب برساند.

حتما بخوانید:   دلایل سیاهی کاسه توالت چیست | چگونه می توان آن را از بین برد؟

۲- استفاده از فنر لوله بازکنی دستی و یا تلمبه برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب

یکی دیگر از روش های برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده از فنر های لوله بازکنی دستی می باشد شما می توانید به وسیله فنر های دستی کوچک که در ابزار فروشی ها به فروش می رسد اقدام به باز کردن لوله فاضلاب کنید و یا از تلمبه های دستی که یک روش قدیمی برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب است، برای این منظور استفاده کنید.

همچنین می توانید به وسیله آویز لباس یک وسیله ی قلاب مانند درست کرده و با استفاده از آن مواد زائد داخل چاه فاضلاب را خارج کنید. بعد از اینکه به وسیله فنر و یا تلمبه و یا آویز لباس لوله را تمیز کردید ابتدا تاید و یا مایع ظرفشویی را داخل لوله ریخته و آب داغ فراوان را روی آن بریزید تا لوله کاملاً شسته شود.

 ۳- استفاده از محلول سرکه و نمک برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب

روش دیگر لوله بازکنی خانگی استفاده از محلول سرکه و نمک می باشد برای این منظور باید یک قاشق نمک و نصف لیوان سرکه را با هم ترکیب کرده و داخل لوله بریزید دقت داشته باشید وقتی که شما سرکه و نمک را با هم ترکیب می کنید این محلول تولید گاز خواهد کرد و ممکن است بجوشد در این صورت سریع محلول را داخل لوله بریزید. محلول سرکه و نمک بسیار قوی بوده و می‌تواند گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کند. بعد از اینکه این محلول را داخل لوله ریختید از لوله فاضلاب استفاده نکنید و بگذارید یک شب بماند تا کاملاً اثر کند.

۴- تمیز کردن لوله زانویی در زیر سینک ظرفشویی برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب

لوله زانویی که در زیر سینک ظرفشویی قرار گرفته می تواند باعث گرفتگی لوله فاضلاب شود مواد غذایی باید از این مکان عبور کرده تا به فاضلاب برسند زانویی باعث عبور نکردن این مواد خواهد شد. می توانید زیر سینک ظرفشویی را به آرامی باز کنید و گرفتگی را تمیز کرده و لوله زانوی را بشویید تا مشکل برطرف شود و سپس دوباره آن را در جای خود ببندید.

۵- استفاده از روش خلاء خشک و مرطوب برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب

استفاده از روش خلاء خشک و مرطوب دارای مکانیسم ساده ای می باشد ولی شاید انجام آن برای شما کمی سخت باشد برای این منظور باید با استفاده از فشار هوا گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کنید می‌توانید لوله های ورودی فاضلاب را کاملاً بسته و با فشار هوا و یا ایجاد خلاء آشغال هایی را که باعث گرفتگی لوله فاضلاب شده اند حرکت دهید.

۶- استفاده از جاروبرقی خشک و تر برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب

برای این کار شما به یک جاروبرقی خشک و تر نیاز دارید تا بتوانید به وسیله آن گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کنید برای این منظور باید جاروبرقی خود را در روی مکنده مایعات تنظیم کنید برای این که هنگام استفاده از جارو برقی از کثیف کاری جلوگیری کرده باشید توصیه می کنیم اطراف مخزن جاروبرقی را کاملاً بپوشانید لوله را داخل فاضلاب کرده و دوره آن را به کمک کیسه زباله بپوشانید و سپس دستگاه جاروبرقی را روشن کرده تا گرفتگی های لوله فاضلاب، داخل جاروبرقی کشیده شود بیشتر گرفتگی های لوله فاضلاب به این طریق برطرف خواهد شد.

حتما بخوانید:   رفع بوی بد فاضلاب پشت بام | راهکار های ساده رفع بوی فاضلاب

۷- استفاده از جوش شیرین و نمک برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب

برای استفاده از لوله بازکنی خانگی شما به نصف لیوان نمک، نصف لیوان جوش شیرین و مقداری آب نیاز دارید مواد را با هم ترکیب کنید و داخل لوله فاضلاب بریزید کمی صبر کنید تا مواد اثر کند سپس لوله را با آب داغ شستشو دهید.

۸- استفاده از مواد شوینده برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب

برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب به روش لوله بازکنی خانگی می توانید نصف لیوان مایع شوینده را داخل کتری ریخته و آن را بجوشانید سپس محلول آماده شده را داخل فاضلاب ریخته و روی آن مقداری آب داغ بریزید تا لوله را بشوید و گرفتگی را برطرف کرده و راه خروجی باز شود.

از این روش می توانید برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب توالت استفاده کنید.

۹- استفاده از جوش شیرین و سرکه برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب

یک محلول قوی برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده از جوش شیرین و سرکه می باشد.  برای این منظور می‌توانید نصف لیوان جوش شیرین را با نصف لیوان سرکه به مقدار مساوی مخلوط کنید و نصف لیوان هم نمک در آن ریخته و به آن آب اضافه کنید می توانید به وسیله این لوله بازکنی خانگی، گرفتگی های آشپزخانه، توالت و حمام را برطرف کنید بعد از اینکه محلول را داخل چاه فاضلاب ریختید یک ساعت صبر کنید و سپس با آب داغ لوله را بشویید.

اگر گرفتگی در سینک ظرفشویی یا وان حمام بود توصیه می کنیم سینک ظرفشویی و یا وان حمام را از آب داغ پر کنید و یک دفعه سرپوش را بردارید تا آب با فشار وارد لوله شود.

لوله بازکنی خانگی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با روش‌های لوله بازکنی خانگی و برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشنا کردیم همانطور که گفتیم اگر لوله فاضلاب منزل شما دچار گرفتگی شد توصیه می کنیم ابتدا برای باز کردن گرفتگی از روش های خانگی استفاده کنید زیرا محلول های شیمیایی می تواند برای سلامتی شما مضر باشد و ممکن است به اتصالات لوله ها هم آسیب جدی برساند.

اگر از روش های بیان شده در این مقاله استفاده کردید ولی گرفتگی لوله فاضلاب همچنان باقی بود توصیه می کنیم به شرکتهای لوله بازکنی مراجعه کنید تا به وسیله دستگاه های مخصوص گرفتگی لوله فاضلاب برطرف شود.

اگر در زمینه لوله بازکنی خانگی سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک پاسخگوی شما باشند.

98989

31

نحوه ساختن لوله بازکنی خانگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

برای جلوگیری از گرفتگی سینک ظرفشویی چه کار کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا