تعمیرات کولر آبی

آموزش ساخت و نحوه نصب سایبان کولر آبی | خرید سایبان مناسب

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

با شروع گرما، مردم اقدام به راه اندازی کولر های آبی کرده و برای مقابله با گرما آماده می شوند. نصب سایبان برای کولر آبی نه تنها باعث بالا بردن کیفیت هوای خنک می شود، بلکه در مصرف آب هم صرفه جویی می شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله از ایبک امداد مطالبی در مورد لزوم نصب سایبان کولر آبی برایتان بیان کنیم و بهترین سایبان کولر آبی را هم به شما معرفی کنیم و در ادامه می خواهیم روش نصب سایبان کولر آبی را به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.

چرا باید برای کولر آبی از سایه بان استفاده کنیم؟

کولرهای آبی در بیشتر خانه ها در زمان اوج گرما توان خنک کردن زیادی ندارند و دلیل آن هم این است که کولر آبی را در زیر گرمای آفتاب قرار می دهند و کولر به دلیل قرارگیری در گرمای شدید آفتاب، نمی‌تواند کارایی درستی داشته باشند به همین دلیل نصب سایبان اهمیت زیادی دارد . وقتی در تابستان آفتاب بر اتاقک کولر می تابد باعث خواهد شد که حرارت بدنه کولر بالا رفته و آب داخل کولر داغ شود. داغ شدن آب هم می تواند باعث تبخیر شدن سریع آن و مصرف زیاد آب شود و علاوه بر آن باعث می شود آب داغ نتواند باد خنک تولید کند.

مشکل دیگری که قرار گیری کولر آبی در زیر نور آفتاب دارد این است که در روی کیفیت کولر و همچنین بدنه آن اثر می گذارد و باعث فرسودگی کولر خواهد شد. در صورتی که باد کولر شرایط مطلوبی ندارد باید شما دائم به پشت بام رفته و به صورت دستی روی پوشال ها آب بریزید و یا این که مجبور می‌شوید کولر را در روی دور تند قرار دهید تا کمی باد خنک تولید شود. بنابراین مصرف برق هم زیاد خواهد شد.

با استفاده از سایه بان کولر آبی می توانید به راحتی از این مشکل جلوگیری کنید و همچنین با اینکار به افزایش طول عمر کولر خود هم کمک بسزایی خواهید کرد. دقت داشته باشید وقتی می گوییم از سایبان برای کولر آبی استفاده کنید منظور ما فقط در فصل تابستان نیست بلکه باید سایه بان طوری نصب شود که در فصل های دیگر هم از کولر در مقابل برف و باران و همچنین گرد و خاک محافظت کند. فضولات حیوانات می توانند باعث از بین رفتن رنگ بدنه کولر شوند زیرا فضولات پرندگان اسیدی بوده و باعث از بین رفتن رنگ کولر و همچنین ترک خوردگی آن می شوند.

حتما بخوانید:   رفع مشکلات کولر آبی؛ سر و صدا، خنک نکردن و نشتی آب

بطور کلی می‌توان گفت نصب سایه بان در کولر آبی به دلایل زیر است:

 • نصب سایه بان می تواند از داغ شدن آب و همچنین بدنه کولر در زیر نور آفتاب جلوگیری کند.
 • از تبخیر آب کولر جلوگیری کرده و باعث کاهش مصرف آب می شود‌.
 • نصب سایه بان باعث بهتر شدن کیفیت باد خنک در کولر خواهد شد.
 • مصرف برق کولر را کم می کند.
 • سایه بان از بدنه کولر در مقابل فضولات پرندگان، گرد و خاک، باران، برف و… محافظت می کند.
 • از ترک خوردن و همچنین از بین رفتن رنگ بدنه کولر آبی در مقابل نور آفتاب و فضولات پرندگان جلوگیری می کند.

سایبان کولر آبی

خرید سایبان مناسب برای کولر آبی

بعضی از افراد برای ایجاد سایه بان کولر آبی کوتاهی می کنند. و به این موضوع توجه نمی کنند که کولر هم جزو وسایل الکترونیکی و برقی خانه است که نیاز به رسیدگی و محافظت در شرایط مختلف را دارد. انتخاب سایه بان مناسب برای کولر آبی اهمیت زیادی دارد. گاهی اشخاص فکر می کنند در صورتی که وسایلی را در روی کولر قرار دهند برای کولر سایه بان خوبی تهیه کرده اند ولی نمی دانند که این وسایل فقط می تواند یک بار اضافه بر دوش کولر باشد و این کار شاید به کولر آسیب هم برساند.

یک سایه بان خوب برای کولر آبی باید دارای خصوصیات زیر باشد:

 • سایبان باید بتواند از تابش مستقیم نور آفتاب به کولر جلوگیری کند.
 • سایبان باید طوری باشد که روزنه های تأمین هوای کولر را به هیچ وجه مسدود نکند.
 • سایه بان مناسب باید دارای استحکام کافی بوده و در برابر باد و باران مقاومت داشته باشد.
 • سایبان باید در مقابل نور خورشید مقاومت داشته باشد.
 • سایبان کولر آبی باید قابل حمل و سبک بوده و همچنین زیبایی کولر را از بین نبرد.

 جنس سایه بان کولر آبی

شاید شما هم بپرسید که برای سایه بان کولر از چه جنسی باید استفاده کنیم؟ آیا کارتن پلاست برای سایه بان خوب است یا نه؟ آیا استفاده از برزنت برای سایبان کولر آبی  مناسب است یا خیر؟ برای جواب این سوالات باید بگوییم برای نصب سایه بان مناسب کولر آبی گزینه‌های زیادی وجود دارد که بعضی از آنها کارتن پلاست و بعضی هم از مقوا های بزرگ و یا پلیت های آهنی و همچنین سیمانی، برزنتی و غیره می باشد.

حتما بخوانید:   تعمیر کولر آبی و نگهداری آن | مشکلات رایج در کولر آبی

هر کدام از مواردی را که نام بردیم دارای معایب و مزایای مخصوص به خود است مثلاً برای قرار دادن پلیت به عنوان سایه بان که گزینه خوبی هم می باشد حتماً شما باید یک چارچوب بزرگ فلزی را بسازید که شاید برای شما هزینه‌بر باشد. درست کردن سایه بان کولر آبی از برزنت به هیچ وجه توصیه نمی‌شود زیرا برزنت مقاومت زیادی در مقابل آفتاب، باران و باد نداشته و فرسوده می شود و شما باید به طور مرتب آن را تعویض کنید ولی ساختن سایه بان کولر آبی با کارتن پلاست که دارای مقاومت خوبی است، می تواند گزینه مناسبی برای سایه بان کولر آبی باشد.

روش نصب سایه بان کولر آبی

طبق صحبت های گفته شده نتیجه می گیریم که نصب سایه بان کولر آبی با توجه به نوع سایه بان، با یکدیگر فرق می کند. جهت نصب سایبان کولر آبی باید ابتدا شرایط لازم را در نظر بگیرید یعنی بررسی کنید و ببینید از کدام قسمت آفتاب بیشتر بر روی کولر می تابد؟ آیا کولر از قسمتی هم دارای سایه است یا نه؟ دهانه نصب کولر به کانال، از کدام طرف می باشد؟ طول و عرض سایه بان باید چقدر باشد؟

بعد از اینکه این موارد را کاملاً بررسی کردید می توانید سایه بان مناسبی را انتخاب کرده و همچنین متناسب با شرایط قرار گیری کولر آن را نصب کنید. برای اینکه شرایط جوی هوا مانند باد و باران ضرباتی به سایه بان وارد نکرده و باعث سقوط آن نشود، باید حتماً به استحکام سایه‌ بان اهمیت بدهید.

سایه بان هایی برای کولر آبی در بازار وجود دارد که بعضی از این سایبان ها از جنس کارتن پلاست با پایه های پلیمری مقاوم است و این سایبان ها را مخصوص کولر آبی طراحی کردند روش نصب این سایه بان ها، با توجه به شرایط قرارگیری کولر شما باید انتخاب شود و باید سایبان را طوری در روی کولر نصب کنید که در اثر تکان خوردن و یا حتی جابجایی کولر، سایه بان کارآیی خود را داشته باشد.

حتما بخوانید:   نکته‌هایی که در نصب کولر آبی آبسال باید بدانید

برای نصب سایه بان کارتن پلاست باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. برای نصب سایبان کولر آبی در مرحله اول باید طول و عرض کولر را اندازه بگیرید.
 2. مرحله دوم باید به یکی از نمایندگی های سایه بان کولر آبی و یا فروشندگان لوازم کولر مراجعه کرده و سایه بان مناسب را برای کولر خود بخرید.
 3. سمت کولر خود را انتخاب کنید. (معمولاً سمت کولر را از شرق به غرب در نظر می گیرند)
 4. سایبان کارتن پلاست دارای پایه پلیمری می باشد که باید حتماً بعد از باز کردن پیچ کناری کولر، آن را در روی سوراخ پایین قرار داده و با پیچ محکم کنید.
 5. قسمت بالاتر از آن، شیاری وجود دارد که در روی کولر به راحتی می نشیند. باید شیار را با کولر مماس قرار دهید.
 6. جاهای علامت گذاری کرده را به وسیله دلر سوراخ کنید ولی اگر سوراخ پایینی کوچک بود آن را گشاد کنید.
 7. در این مرحله پایه ها را با واشر در روی سوراخ پایینی سفت کنید و شیارها را در جای خود قرار داده و به وسیله پیچ و مهره کاملاً محکم کنید.
 8. این کار را باید در چهار طرف کولر انجام دهید.
 9. حالا سایبان کولر را بر روی پایه ها قرار داده و با پیچ های مخصوص آن را نصب کنید.

به این نکته توجه کنید که برای خریدن سایه بان کولر آبی، انواع مختلف سایبان در داخل بازار موجود است شما باید حتماً به برند و کیفیت سایه‌ بان توجه کنید زیرا از جنس تقلبی هم در بازار زیاد می باشد.

سایبان کولر آبی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با سایه بان کولر آبی به اندازه لازم آشنا کردیم اگر تا به امروز به فکر سایبان برای کولر آبی خود نبودید، توصیه می کنیم حالا که متوجه لزوم سایه بان برای کولر آبی شدید، حتماً جهت خرید سایه بان مناسب و نصب آن سریعاً اقدام کنید تا قبل از آسیب رسیدن به کولر حتماً سایه بان آن را نصب کرده باشید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

آموزش ساخت و نحوه نصب سایبان کولر آبی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا باید برای کولر آبی از سایه بان استفاده کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x