خدماتخدمات فاضلاب و لوله بازکنی

نحوه باز کردن توالت فرنگی بدون لوله کش

اگر توالت فرنگی شما دچار گرفتگی شده است برای برطرف کردن آن قبل از اینکه به لوله بازکن مراجعه کنید بهتر است روش های خانگی را امتحان کنید در این مقاله از ایبک امداد شما را با نحوه باز کردن توالت فرنگی بدون مراجعه به لوله کش آشنا می کنیم .

دلایل گرفتگی چاه توالت فرنگی چیست؟

اگر شما با گرفتگی چاه توالت روبرو شوید این مشکل باعث کثیف شدن محیط منزل می شود  گرفتگی ها معمولاً قابل تشخیص است و تشخیص آن کار سختی نیست وقتی متوجه می شوید که چاه دستشویی شما بالا می آید موارد زیر می تواند باعث این گرفتگی باشد:

 • گرفتگی توالت فرنگی و توالت ایرانی به وسیله اشیاء
 • گرفتگی توالت فرنگی و توالت ایرانی با مدفوع
 •  گرفتگی توالت ایرانی و توالت فرنگی با دستمال کاغذی
 •  گرفتگی توالت فرنگی به وسیله رسوبات
 • گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی به وسیله مو
 •  گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی به وسیله پارچه
 •  گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی به وسیله نوار بهداشتی

مواردی که برای شما نام بردیم متداول ترین دلایل گرفتگی توالت فرنگی است ولی به غیر از این موارد دلایل دیگری هم برای گرفتگی لوله توالت فرنگی وجود دارد که عبارتند از:

 • خلال دندان
 •  نخ دندان
 •  رسوبات و جرم
 •  موی زیاد
 •  سیمان
 •  چربی
 •  دوغاب
 • قیر
 •  گچ
 •  چسب
 •  و…..

گرفتگی توالت فرنگی و توالت ایرانی به وسیله دستمال کاغذی

یکی از بیشترین دلایل گرفتگی چاه توالت می تواند دستمال کاغذی باشد بعضی از افراد عادت دارند بعد از استفاده از دستمال کاغذی آن را داخل توالت بیاندازند و این باعث گرفتگی چاه توالت خواهد شد گاهی ممکن است این گرفتگی شدید شده و مشکلات زیادی برای شما به وجود بیاید وقتی از دستمال کاغذی استفاده می کنید آن را داخل توالت رها نکنید دستمال کاغذی باعث گرفتگی لوله می شود در اینصورت برای برطرف کردن مشکل باید حتماً از فنر زدن استفاده کنید.

نحوه باز کردن توالت فرنگی

اگر توالت فرنگی شما دچار گرفتگی شد قبل از اینکه با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید ابتدا روش های خانگی را برای باز کردن چاه فاضلاب توالت امتحان کنید و بعد از آن می توانید در صورت حل نشدن مشکل، به شرکت های لوله بازکنی مراجعه کنید.

حتما بخوانید:   رفع بوی بد ماشین لباسشویی چگونه است؟

روش های مفید برای رفع گرفتگی توالت فرنگی عبارت می باشد از:

 1.  محلول چاه بازکن
 2.  مواد شوینده
 3.  استفاده از تلمبه دستی
 4. استفاده از فنر دستی
 5. استفاده از آویز لباس
 6.  چسب نواری
 7.  استفاده از آب داغ
 8.  استفاده از پمپ هوا
 9.  و….

نحوه باز کردن توالت فرنگی

استفاده از محلول چاه بازکن

در ادامه نحوه باز کردن توالت فرنگی، می خواهیم برای شما روش استفاده از محلول های اسیدی را توضیح دهیم.

برای باز کردن چاه توالت فرنگی می توانید از محلول سرکه و جوش شیرین کمک بگیرید ترکیب جوش شیرین و سرکه محلول فوق العاده قوی می باشد و علاوه بر اینکه چاه فاضلاب را باز می کند باعث تمیز کردن سطوح می شود وقتی شما محلول سرکه و جوش شیرین را داخل کاسه توالت بریزید بیشتر مواقع گرفتگی برطرف شده و چاه باز می شود برای درست کردن این محلول کافی است که نصف لیوان سرکه را با نصف لیوان آب گرم مخلوط کنید و بعد از اینکه آن را داخل فاضلاب ریختید جوش شیرین را هم داخل چاه بریزید این محلول مثل آتشفشان باعث جوشش چاه خواهد شد و شما مشاهده می کنید که این محلول شیمیایی کاسه توالت و لوله ها را کاملاً تمیز کرده و گرفتگی را برطرف می کند برای اینکه از تمیز شدن لوله ها اطمینان پیدا کنید نیم ساعت صبر کرده و بعد از آن فاضلاب را بررسی کنید و ببینید آیا مشکل برطرف شده یا خیر؟

از محلول های لوله بازکنی صنعتی هم می‌توانید کمک بگیرید این محلول ها اسید قوی بوده و باز را در خود حل خواهند کرد این روش در گرفتگی لوله فاضلاب به وسیله مدفوع بسیار خوب عمل خواهد کرد. دقت داشته باشید بیشتر لوله بازکن های صنعتی بسیار خطرناک بوده و گاهی ممکن است استنشاق آنها باعث مرگ بشود در هنگام استفاده از آنها باید موارد ایمنی را کاملا رعایت کنید.

مواد شوینده

اگر شما محلول هایی را که برایتان گفتیم در منزل نداشتید می توانید از مایع ظرفشویی کمک بگیرید برای این کار کافی است که نصف لیوان مایع ظرفشویی را داخل فاضلاب توالت فرنگی بریزید چند دقیقه صبر کنید سپس آب جوش را داخل توالت ریخته و سپس امتحان کنید ببینید آیا چاه باز شده یا خیر؟

استفاده از تلمبه دستی

استفاده از تلمبه دستی یک روش قدیمی است که می توانید برای گرفتگی توالت فرنگی آن را امتحان کنید تلمبه های پلاستیکی در بیشتر منازل پیدا می شود و روش خوبی برای باز کردن لوله چاه می باشند تلمبه های معمولی برای توالت فرنگی مورد استفاده قرار نمی گیرد برای این کار شما باید تلمبه دستی مخصوص بخرید اگر تلمبه شما سری نرمی داشته باشد بهتر است و حتی برای اینکه سری های تلمبه نرم تر شود می توانید آن را زیر آب گرم نگه دارید این کار می تواند ورود و خروج آب فاضلاب را کنترل کند.

حتما بخوانید:   آشنایی با انواع فنر لوله بازکنی | ویژگی های فنر لوله بازکنی

قبل از اینکه کار خود را شروع کنید ابتدا شیر تغذیه سیفون دستشویی توالت را ببندید و تلمبه را از سمت سری تلمبه به داخل لوله تخلیه فاضلاب وارد کنید و پی در پی فشار دهید تا لوله باز شود اگر در هنگام کار با تلمبه دستی متوجه شدید که آب تمیز دیده می شود به معنی باز شدن لوله می باشد.

استفاده از فنر دستی

یکی دیگر از روش ها برای باز کردن لوله فاضلاب توالت فرنگی استفاده از فنر دستی می باشد این روش بیشتر مواقع جواب داده و گرفتگی لوله را برطرف می کند فنر دستی یک دستگیره دارد و یک شیء فلزی هم در سر آن قرار گرفته است شما می‌توانید فنر دستی را از ابزار فروشی ها بخرید.

برای استفاده از فنر دستی باید فنر را آرام وارد لوله توالت فرنگی بکنید و آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و این کار را آنقدر ادامه بدهید تا به محل گرفتگی برخورد کند اگر به گرفتگی رسیدید در همان جهت چند بار آن را بچرخانید تا گرفتگی برطرف شود برای اینکه فنر را در آورید باید آن را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید برای اینکه این کار را راحت تر انجام بدهید بهتر است که دسته فنر خود را به دریل وصل کنید و آن را بچرخانید دقت کنید که سرعت زیاد دریل ممکن است باعث کثیف شدن اطراف و یا حتی ضربه دیدن توالت فرنگی شود.

استفاده از آویز لباس

برای باز کردن چاه فاضلاب توالت فرنگی می توانید از آویز لباس استفاده کنید این روش بسیار راحت بوده و گاهی اوقات می تواند گرفتگی را برطرف کند برای این منظور یک آویز لباس را برداشته و آن را کاملاً صاف کنید بعد از صاف کردن آویز، سر آن را به شکل قلاب درآورید دقت داشته باشید سر قلاب زیاد تیز  نباشد زیرا باعث آسیب رسیدن به لوله می شود بهتر است که سر آویز را با پارچه ببندید تا در هنگام کار سر آن کنده و جدا نشود می توانید برای سر آویز از قلابی استفاده کنید که روکش پلاستیکی هم داشته باشد در این صورت دیگر لازم نیست پارچه را به سر آن ببندید .

حتما بخوانید:   اجزای چاه فاضلاب و استانداردهای لازم در حفر چاه

قبل از اینکه کار خود را شروع کنید حتماً از دستکش استفاده کنید قلاب را داخل توالت فرنگی کرده و کاملاً بچرخانید تا انسداد از بین برود.

استفاده از چسب نواری

یکی دیگر از روش هایی که می توان با آن گرفتگی توالت فرنگی را برطرف کرد استفاده از چسب نواری می باشد برای این منظور قسمت دهانه توالت فرنگی را به طور افقی و کامل با چسب نواری بپوشانید بعد از آن از وسط چسب با کف دست فشاری به روی چسب بدهید طوری که چسب کنده نشود چند بار آن را فشار دهید تا دوباره چسب به حالت اول خود برگردد بعد از ۱۵ دقیقه چسب را بکنید و تست کنید چسب می تواند مثل یک تلمبه کوچک و پلاستیکی عمل کند به این وسیله می توانید با استفاده از فشار هوا گرفتگی لوله توالت فرنگی را برطرف کنید.

استفاده از آب جوش

استفاده کردن از آب جوش برای باز شدن فاضلاب توالت فرنگی راهی آسان و بدون هزینه می باشد اگر جسم سختی داخل چاه توالت فرنگی نشده باشد با استفاده از آب جوش می توانید رسوبات را برطرف و لوله را باز کنید.

نحوه باز کردن توالت فرنگی

استفاده از پمپ هوا

اگر موارد بالا کارساز نبود و گرفتگی فاضلاب توالت فرنگی شما برطرف نشد باید از پمپ هوا برای برطرف کردن گرفتگی لوله استفاده کنید برای این کار نیاز به یک دستگاه دارید. دستگاه می تواند هوایی را که در داخل ذخیره می کند با فشار به داخل لوله ها بفرستد و موانع و رسوبات را از بین ببرد البته استفاده کردن از دستگاه هوا بسیار آسان است ولی حتماً باید نکات ایمنی را کاملاً رعایت کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد برای شما نحوه باز کردن توالت فرنگی را به روش های خانگی به طور کامل توضیح دادیم اگر گرفتگی چاه فاضلاب توالت فرنگی سخت نباشد با روش های بیان شده به راحتی می توانید آن را برطرف کنید ولی اگر گرفتگی با این روش ها برطرف نشد حتماً باید با شرکتهای لوله بازکنی تماس بگیرید و با استفاده از فنر برقی اقدام به باز کردن چاه فاضلاب کنید.

بهترین روش برای باز کردن گرفتگی های سخت لوله فاضلاب توالت فرنگی، استفاده از فنر برقی می باشد البته استفاده از فنر برقی آخرین راه حل است.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

111111111111111111

31

نحوه باز کردن توالت فرنگی بدون لوله کش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل گرفتگی چاه توالت فرنگی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا