آشپزی

طرز تهیه ذرت مکزیکی خوشمزه و خانگی با طعمی عالی و بی نظیر

مواد اولیه موردنیاز برای تهیه ذرت مکزیکی | راز خوشمزه شدن ذرت مکزیکی خانگی

یکی از پرطرفدارترین میان وعده جذاب که اکثر افراد علاقه شدیدی به آن دارند، ذرت مکزیکی می باشد. معمولا افراد این میان وعده خوشمزه را از بیرون تهیه کرده و مصرف می کنند. با این وجود ممکن است در بعضی مواقع دسترسی به آن امکان پذیر نباشد و همچنین ممکن است هزینه زیادی را در پی داشته باشد. طرز تهیه خوشمزه ترین ذرت مکزیکی بسیار ساده است. شما با داشتن مواد اولیه، خیلی راحت در کمترین زمان می توانید این خوراکی خوشمزه را درست کنید. این خوراکی خوشمزه و گرم بیشتر در فصل زمستان و پاییز به دلیل سردی هوا قابل مصرف است و طعمی فوق العاده دارد. برای تهیه این خوراکی جذاب کافی است مواد اولیه را در دسترس داشته باشید و همچنین چند نکته طلایی را برای خوشمزه تر شدن آن رعایت کنید.

طرز تهیه خوشمزه ترین ذرت مکزیکی

بعد از اینکه تمامی مواد اولیه برای تهیه ذرت مکزیکی را آماده کردید، حالا باید به درست کردن ذرت مکزیکی بپردازید. این میان وعده خوشمزه در کوتاه ترین زمان آماده شده و قابل سرو است. برای تهیه این خوراکی جذاب طبق مراحل زیر پیش روید و در درست کردن آن حوصله به خرج دهید.

مرحله اول

در ابتدا قارچ ها را به خوبی بشویید و سپس به اندازه دلخواه آن ها را خورد کنید. البته بیش از اندازه قارچ ها را خورد نکنید. زیرا در هنگام تفت دادن ممکن است قارچ ها کوچک شوند. برای تهیه‌ ذرت مکزیکی از ذرت پخته شده استفاده کنید که در این صورت دانه های ذرت را به مدت 45 دقیقه الی یک ساعت اجازه دهید به خوبی بپزد. البته اگر از کنسرو ذرت استفاده می کنید، دیگر نیازی به پختن نیست.

مرحله دوم

در حالی که ذرت ها در حال پخته شدن هستند کافی است قابلمه حاوی آب را بر روی شعله گاز قرار دهید و بعد از اینکه به جوش آمد، قارچ ها را به همراه آبلیمو تازه درون آبجوش قرار دهید.

بعد از پخته شدن قارچ ها آن ها را آبکش کنید و به خوبی به همراه آب سرد بشویید. در این مرحله باید اجازه دهید قارچ ها به خوبی بپزند. زیرا در صورت خام بودن مزه ذرت مکزیکی را تغییر می دهد و خوشمزه نمی شود.

حتما بخوانید:   بعد از کله پاچه چی بخوریم |طبع کله پاچه

مرحله سوم

حالا نوبت ذرت هاست که باید درون یک ماهیتابه کره را اضافه کنید و اجازه دهید بر روی شعله، کره به طور کامل آب شود. بعد از ذوب شدن کره، ذرت ها را اضافه کنید و به خوبی تفت دهید تا طعم کره به دانه ذرات جذب شود که این روند سبب خوشمزه تر شدن ذرت مکزیکی می شود.

اگر علاقه ای به کره ندارید و یا اینکه قصد دارید ذرت مکزیکی رژیمی تهیه کنید، کافی است مقدار کره را کم کنید و از مقداری روغن مایع نیز استفاده کنید. استفاده از کره کاملا اختیاری می باشد و بر اساس سلیقه افراد می تواند کاهش و یا افزایش پیدا کند. البته مقدار کره را به اندازه ای مصرف کنید تا ذرت مکزیکی تهیه شده زیادی چرب نشود.

مرحله چهارم

بعد از تفت دادن ذرت با کره، حالا قارچ های اسلایس شده را به آن اضافه کنید تا به خوبی کره به خورد قارچ ها برود. در این قسمت ممکن است قارچ ها مقداری آب بیاندازند اما اجازه دهید به طور کامل آب قارچ ها کشیده شود. کشیده شدن آب قارچ از آب انداختن ذرت مکزیکی جلوگیری می کند و در طعم و مزه ذرت مکزیکی نقشی موثر دارد.

مرحله پنجم

حالا نوبت ادویه ها می باشد که در این مرحله نمک، فلفل، پودر آویشن و ادویه های دیگر را به صورت دلخواه می توانید به ترکیب ذرت و قارچ اضافه نمایید. بعد از تفت دادن ذرت و قارچ به همراه ادویه ها باید مقداری سس را به ترکیب اضافه کنید. یادتان باشد در تمامی مراحل درست کردن ذرت مکزیکی مواد را به خوبی هم بزنید تا تمامی مواد به خورد هم روند و به تمامی قسمت های ذرت پخش شوند.

مرحله ششم

بعد از اضافه کردن سس مایونز حالا باید مقدار معینی پنیر پیتزا را به همراه کالباس که اختیاری می باشد، به مواد اضافه کنید و به آرامی در یک جهت آن را هم بزنید. ترکیب را تا جایی هم بزنید تا حرارت سبب آب شدن پنیر شود. البته در این مرحله به شکل مکرر مواد را هم بزنید تا پنیر سریعتر آب شده و به مواد قارچ و ذرت به خوبی جذب گردد. اضافه کردن کالباس کاملا اختیاری می باشد که در صورت علاقه نداشتن می توانید این مواد اولیه را حذف کنید.

حتما بخوانید:   روش پخت پیتزا مخلوط خانگی با طعمی بی نظیر و فست فودی

طرز تهیه خوشمزه ترین ذرت مکزیکی

مواد اولیه موردنیاز برای تهیه ذرت مکزیکی

برای تهیه ذرت مکزیکی در خانه مواد اولیه این میان وعده را آماده کنید و بر اساس تعداد نفرات خود به درست کردن آن بپردازید. این مواد اولیه که در این قسمت ذکر می شود، برای درست کردن ذرت مکزیکی برای چهار نفر است که شما براساس تعداد نفرات خود می توانید این مواد اولیه را کم و یا زیاد گردانید. موادی که شما برای درست کردن ذرت مکزیکی به آن نیاز دارید، شامل موارد زیر است:

 • ذرت: ۵۰۰ گرم
 • قارچ: ۲۰۰ گرم
 • سس مایونز: به اندازه ۳ قاشق غذاخوری
 • پنیر پیتزا: حدود ۲ قاشق غذاخوری
 • کالباس خرد شده: حدود ۱۰۰ گرم
 • کره: به اندازه ۲ قاشق غذاخوری
 • آبلیمو: به اندازه یک قاشق غذاخوری
 • پودر آویشن، نمک و فلفل: به میزان دلخواه

خیلی راحت می توانید با تهیه این مواد اولیه به تهیه یک ذرت مکزیکی بسیار خوشمزه بپردازید. البته اگر قصد دارید یک ذرت مکزیکی رژیمی را تهیه کنید، کافیست سس، کالباس و کره را حذف و یا کم کنید تا برنامه رژیمی شما حفظ گردد. همچنین می توانید از آبلیمو تازه استفاده کنید که طعم و مزه بسیار فوق العاده ای دارد.

رعایت نکات طلایی برای تهیه ذرت مکزیکی

به صورت کامل برایتان مواد موردنیاز و همچنین مراحل تهیه این میان وعده خوشمزه را گفته ایم. برای خوشمزه تر شدن طعم ذرت مکزیکی کافی است به چند نکته مهم دقت کنید و با رعایت این نکات یک ذرت مکزیکی لذیذ که حتی از ذرت مکزیکی های بیرون خوشمزه تر است، را تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

اگر دوست دارید می توانید به ذرت مکزیکی در حال آماده، مقداری جعفری خورد شده اضافه کنید و از طعم و مزه دلنشین آن لذت ببرید. جعفری به دلیل طعم و عطر فوق العاده ای که دارد، می تواند در لذیذتر شدن ذرت مکزیکی نقشی مهم ایفا کند.

هرچند کره برای خوشمزه شدن ذرت مکزیکی الزامی می باشد. اما باید دقت کنید که وجود کره درون ذرت مکزیکی مقدار کالری این میان وعده را افزایش می دهد. پس با این وجود اگر برنامه رژیمی دارید، می توانید این خوراکی جذاب را به همراه روغن های گیاهی همچون روغن زیتون و روغن کنجد تهیه کنید که هم طعم خوبی دارد و هم از کالری پایینی برخوردار است.

یادتان باشد به اندازه قارچ ها بسیار دقت کنید، زیرا اگر بیش از اندازه کوچک خورد کنید ممکن است در هنگام پخته شدن بسیار ریز شود و در هنگام سرو ذرت مکزیکی طعمی از قارچ ها احساس نشود.

حتما بخوانید:   سیزده بدر غذا چی درست کنم؟/6‌ غذای سیزده بدر با طرز تهیه اصلی

رعایت نکات مهم راجع به پخت ذرت

 • اگر دانه های ذرت درون یخچال فریزر می باشد، بهتر است چند ساعت قبل از تهیه ذرت مکزیکی ذرت را به همراه پنیر پیتزا از یخچال فریزر خارج کنید تا یخ آن ها به آرامی آب شود.
 • یک نکته مهم که باید در هنگام پختن ذرت به آن دقت کنید، این است که مقداری نمک را به درون آب در حال جوشیدن اضافه کنید و سپس ذرت ها را به مدت 1 ساعت اجازه دهید تا به خوبی بپزد.
 • در پختن ذرت حوصله به خرج دهید و اجازه دهید به طور کامل ذرت ها پخته شود تا در هنگام خوردن احساس خامی و سفتی به شما دست ندهد.
 • در صورت دسترسی داشتن به بلال می توانید دانه های آن را جدا کنید و برای درست کردن ذرت مکزیکی از آن ها استفاده نمایید.
 • برای تزئین ذرت مکزیکی در صورت تمایل از مقداری چیپس نیز استفاده کنید که در خوشمزه تر شدن ذرت مکزیکی نقش خوبی دارد.
 • همچنین در کنار سس مایونز می توانید از مقداری سس خردل استفاده کنید تا طعم ذرت مکزیکی شما خوشمزه تر به نظر برسد و رنگ و لعاب خوبی داشته باشد.
 • به صورت کلی اگر نکات موردنظر را رعایت کنید، می توانید لذیذ ترین ذرت مکزیکی را تهیه کرده و از سالم بودن آن آسوده خاطر باشید.

طرز تهیه خوشمزه ترین ذرت مکزیکی

نتیجه گیری

طرز تهیه خوشمزه ترین ذرت مکزیکی بسیار آسان است. شما با تهیه مواد اولیه می توانند به درست کردن آن اقدام نمایید. ذرت مکزیکی یکی از خوشمزه ترین میان وعده برای تمامی سنین می باشد. البته اگر افراد علاقه به مصرف این میان وعده خوشمزه دارند، اما به دلیل مواد موجود در آن نمی توانند آن را مصرف کنند، کافی است مواد اولیه ذرت مکزیکی را کاهش دهید تا برای همه افراد قابل مصرف باشد.

با رعایت نکات طلایی می توان طعمی فوق العاده از ذرت مکزیکی را در خانه تهیه کرد و در کنار عزیزان خود از خوردن آن لذت برد. تهیه این خوراکی جذاب در خانه از هزینه کمتری نسبت به بیرون برخوردار است. زیرا شما با خرید مواد اولیه این خوراکی تا چندین بار می توانید مقدار موردنیاز خود را برای تهیه این خوراکی آماده کنید.

31

طرز تهیه خوشمزه ترین ذرت مکزیکی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

طرز تهیه خوشمزه ترین ذرت مکزیکی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x