مجله لوازم خانگی

روش از بین بردن بوی نفت از سماور

بوی نفت در سماور دارای دلایل بسیار زیادی است که در این مقاله به روش از بین بردن بوی نفت از سماور اشاره کرده ایم و توضیحات مفصلی را در این باره برای دوستان عزیز شرح داده ایم.

خلاصه روش از بین بردن بوی نفت از سماور

در این بخش از مقاله خلاصه ای از کل مقاله را برای شما شرح داده ایم اگر زمان کافی برای مطالعه را ندارید می توانید با مطالعه جدول زیر اطلاعات کافی را بدست آورید:

بوی نفت در سماور چه دلایلی دارد.
 • درون سماور چربی یا روغن وجود دارد.
 • مواد غذایی مانند ماهی سرخ شده و کباب را نگهداری کنید.
بوی نفت از سماور را باید چگونه از بین برد.
 • از خلال کربنی استفاده نمایید.
 • از آبلیمو استفاده نمایید.
 • از صابون های ظرفشویی استفاده نمایید.
 • از آب و سرکه استفاده نمایید.
 • از آب گرم استفاده کنید.

بوی نفت در سماور چه دلایلی دارد

اگر درون سماور چربی و روغن وجود داشته باشد سماور بوی نفت می دهد. دلیل این مشکل این است که سماور را به صورت منظم تمیز نمی کنید. اگر برای تمیز کردن سماور از روغن استفاده کنید و یا مواد روغنی مانند کنسرو ها را درون سماور گرم کنید باعث می شود که مواد روغنی درون سماور تجمع پیدا کند و بوی نفت دهد. امکان دارد بوی نفت سماور برای افراد خطرناک باشد عوارضی مانند حالت تهوع، سردرد و گیجی را ایجاد کند. برای اینکه از بوی نفت سماور در امان باشید باید سماور را به طور مرتب تمیز کرده و برای این کار از روغن ها استفاده نکنید همچنین برای جوشاندن انواع کنسرو ها و یا تخم مرغ ها از سماور استفاده نکنید و برای این کار بهتر است ظرف جداگانه ای مخصوص این کار داشته باشید.

روش از بین بردن بوی نفت از سماور

بوی نفت از سماور را باید چگونه از بین برد

می توانید از روش های زیر برای از بین بردن بوی نفت سماور استفاده کنید:

 • با قرار دادن یک خلال کربنی درون سماور می توانید بوی نفت سماور را از بین ببرید. خلال کربنی بوی خوشایندی ایجاد می کند و بوی نفت را به خود جذب می کند.
 • آب و آبلیمو را با هم مخلوط کنید و محلولی که به دست آمده را با یک پارچه تمیز به سطوح درونی سماور کشیده و به خوبی تمیز کنید. بوی نفت را آبلیمو از بین می برد.
 • با استفاده از آب گرم و صابون ظرفشویی سماور را به خوبی تمیز نمایید تا بوی نفت از بین رود.
 • یک پارچه تمیز را به محلول آب و سرکه آغشته کنید و درون سماور را با آن به خوبی تمیز کنید. سرکه نیز در این مورد مانند آبلیمو عمل می کند.
 • با آب گرم سماور را به خوبی شستشو دهید تا بوی نفت از بین برود. بعد از شستشو آب سماور را خالی کنید و بعد دوباره پر از آب نمایید.
 • و به همین ترتیب دوباره آب را خالی نمایید.
 • باید بگوییم که برای تمامی مراحل بالا ابتدا باید آب سماور را خالی کرده و بعد اقدام به تمیز کردن آن نمایید.
حتما بخوانید:   معرفی بهترین برندهای بخارشوی در بازار/انواع مختلف بخارشوی

روش های از بین بردن بوی بد سماور

یکی از مهمترین نوشیدنی ها در خانواده های ایرانی چای می باشد. به دلیل اینکه اکثر افراد تعداد زیادی لیوان چای در روز می نوشند هر کدام به عنوان یک متخصص در زمینه چای می باشند و به طعم چای بسیار اهمیت می دهند. اگر برای تهیه آب جوش و چای از سماور استفاده می کنید ممکن است گاهی اوقات به دلیل مشکلاتی آب جوشیده درون سماور بو یا طعم متفاوتی به خود بگیرد. در این مواقع به دنبال راه حلی می گردید که بتوانید مشکل آن را برطرف کنید.

بوی بد سماور ها امکان دارد به دلیل وجود رسوبات درون آن و یا برخی مواد روغنی باشد. برای از بین بردن این بو ها راهکار های متفاوتی وجود دارد که در ادامه برای شما ذکر کرده ایم.

بوی بد سماور های نو را چگونه از بین ببریم

اگر سماور شما از جنس استیل می باشد، باید برای از بین بردن بوی آن کمی حوصله به خرج دهید. در ساده ترین روش می توانید سماور را پر از آب کرده و بعد از به جوش آمدن آن را خالی کنید. در روش بعدی می توانید مقداری سرکه درون آب سماور ریخته و اجازه دهید بجوشد، بعد از جوشیدن آب آن را خالی کنید.

در روش بعدی می توانید درون آب سماور به اندازه یک لیوان سرکه و دو قاشق جوش شیرین بریزید و اجازه دهید تا آب سماور به جوش آید. بعد از جوشیدن آب سماور را خاموش کرده و منتظر بمانید خنک شود. در انتها باید آب سماور را خالی کنید و با اسکاج نرم و ریکا درون آن را به خوبی بشویید.

حتما بخوانید:   عیب‌یابی و تعمیر خردکن برقی|مشکلات رایج خردکن برقی

آخرین روش برای رفع این بو این است که مقداری شیر را درون سماور ریخته و منتظر باشید بجوشد. بعد از جوشیدن ظرف سماور را تکان دهید تا شیر به همه قسمت های ظرف برسد. در انتها باید شیر را خالی کنید و با استفاده از مقداری ریکا و با یک اسکاج نرم سماور را به خوبی زیر آب سرد شستشو دهید.

اما گاهی اوقات پیش می آید که سماور شما بر اثر رسوبات بوی بدی دهد که در ادامه روش های رفع آن را برای شما شرح داده ایم.

روش از بین بردن بوی نفت از سماور

چگونه رسوبات سماور را تمیز کنیم

می توانید بدون آب سماور را برای چند دقیقه کوتاه روشن کنید تا بدنه داغ شود و بعد از آن تعدادی یخ درون سماور بیاندازید. در اثر شک یخ ها مقداری از رسوب ها شکسته و میریزد. بعد از آن باید ظرف سماور را با ریکا و اسکاج نرم به خوبی شستشو دهید تا تمیز شود.

در روش دیگر می توانید سماور را پر از آب کرده و اجازه دهید بجوشد. بعد از جوشیدن آب به مقدار نصف لیوان سرکه را به سماور اضافه کنید و صبر کنید چند دقیقه بجوشد. در مرحله بعد سماور را خاموش کرده و منتظر باشید خنک شود. بعد از اینکه خنک شد باید آب را خالی کنید و درون سماور را با یک برس پلاستیکی به خوبی تمیز کنید. با این روش می توانید مقداری زیادی از رسوبات را از بین ببرید.

از ساده ترین روش ها این است که تعدادی صدف را به خوبی شسته و درون آب سماور قرار دهید و منتظر جوشیدن آب شوید. صدف بسیاری از رسوبات را به خود جذب می کند و باعث تمیز شدن رسوبات سماور می گردد.

همچنین می توانید برای از بین بردن رسوبات سماور ها از مقداری سیب زمینی رنده شده استفاده نمایید به این صورت که درون ظرف سماور به اندازه چهار قاشق سیب زمینی رنده شده بریزید و اجازه دهید آب درون آن بجوشد. بعد از جوشیدن آب سماور را خالی کنید.

یکی از قوی ترین روش های از بین بردن رسوبات درون سماور استفاده از جوش شیرین می باشد. درون آب سماور سه تا چهار قاشق جوش شیرین ریخته و بعد از جوشیدن آب آن را خالی کنید و بعد با ریکا شستشو دهید. با این روش می توانید هم رسوبات سماور را از بین ببرید و هم بوی خوشی به سماور بدهید.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از زودپز برقی ناسا الکتریک| بررسی قطعات زودپز برقی

بوی کلر را چگونه از سماور از بین ببریم

برای از بین بردن بوی کلر از درون سماور ها می توانید درون آب سماور حدود ۵ قاشق غذا خوری آب لیمو ریخته و اجازه دهید آب بجوشد. بعد از اینکه حدود ۱۰ دقیقه آب جوشید باید سماور را خالی کرده و به خوبی شستشو دهید. مجدا باید درون سماور آب بریزید و این بار بدون اینکه هیچ موادی به آب دستگاه اضافه کنید اجازه دهید آب سماور به مدت ده دقیقه بجوشد و دوباره آب را خالی کنید. با انجام این کار می توانید به آسانی بوی کلر سماور را از بین ببرید.

البته قبل از انجام عملیات از بین بردن بوی کلر سماور باید برخی نکات را رعایت کنید که در ادامه برای شما ذکر کرده ایم:

 • در ابتدا باید در رابطه با اینکه مورد که چرا از کلر درون آب استفاده شده است اطلاعات کافی کسب نمایید. زیرا در سالیان گذشته برای از بین بردن ویروس های آب به آن کلر اضافه می شود. و نبودن آن ممکن است مضراتی به بدن شما وارد کند.
 • البته استفاده بیش از حد آب کلر دارد نیز ممکن است آسیب هایی به بدن شما وارد کند که برخی از آن ها انواع سرطان ها مانند سرطان مثانه، سرطان سینه و سرطان روده می باشد همچنین این ماده سقط جنین را نیز افزایش می دهد.
 • کلر طعم آب را تغییر می دهد و با کلر زدایی می توانید طعم بهتری به آب داده و از خوردن آن لذت ببرید.

نتیجه گیری

در این مقاله اطلاعات زیادی در رابطه با از بین بردن بوی نفت سماور و همچنین روش های از بین بردن رسوبات سماور ها برای شما شرح داده ایم که می توانید با مطالعه آن به راحتی سماور خود را در خانه تمیز کرده و چای با طعم بهتری را داشته باشید و از نوشیدن آن لذت کافی را ببرید.

همچنین در این مقاله سعی کرده ایم روش های از بین بردن بوی کلر آب را نیز توضیح دهیم که بتوانید به راحتی بوی کلر را از سماور حذف کرده و آب با طعم بهتری را داشته باشید.

31

روش از بین بردن بوی نفت از سماور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش از بین بردن بوی نفت از سماور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x