خدمات شستشو

چگونه می توان لکه های لباس سفید را پاک کرد؟

نحوه پاک کردن لکه های لباس سفید | نکات مهم در رابطه با لک های لباس سفید

یکی از دغدغه های افراد استفاده از لباس سفید و مراقبت از آن است که معمولا در این کار شکست می خورند و لباس های سفید لک می شوند و از بین بردن آن ها یک معضل بزرگ خواهد بود. در صورتی که جز آن دسته افرادی هستید که لباس سفید را به علت لک شدن استفاده نمی نمایید دیگر خیال خود را راحت نموده و برای این منظور تا انتها مقاله با ما همراه باشید تا نحوه برطرف کردن لکه های لباس سفید را فرا بگیرید و این مشکل برای همیشه برطرف شود.

در صورتی که تمایل دارید می توانید همواره با تیم پشتیبانی ایبک برای این منظور تماس حاصل نمایید یا در صورتی که خود تجربه استفاده از مواد طبیعی برای لکه بری را دارید در دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

نحوه پاک کردن لکه های لباس سفید

از ریختن چای گرفته تا آب میوه هایی نظیر انار یا لک روغن می تواند یک مشکل بزرگ برای تمامی کسایی باشد که روی لباس های خود به شدت حساس اند و باید این لک ها را برطرف نمایند برای این منظور که لباس ها سفید و براق شوند باید دقت نمایید برای این لباس ها از شوینده های شیمیایی قوی نیازی نیز استفاده نمایید.

با استفاده از مواد شوینده برای از بین بردن لکه های لباس سفید در بسیاری از مواقع به بافت لباس نیز آسیب خواهید زد. در حالی که می توانید از محصولات طبیعی برای این منظور استفاده نمایید که در ادامه بهترین راه حل های پاک کردن لکه های لباس سفید در ادامه ارائه شده است و به شما این امکان را می دهد در مدت کوتاهی این موارد را پاک نمایید.

 •  سرکه سفید
 • آب لیمو
 • جوش شیرین
 • آسپرین
 • ترکیب آب لیمو و جوش شیرین
 • ترکیب آب لیمو، نمک و پودر لباسشویی
 •  لیمو و سرکه
 • چای سبز
 • جادویی نمک
حتما بخوانید:   چگونه کیف و کفش خود را تمیز کنیم | راهکارهایی برای تمیز کردن انواع مختلف کیف و کفش

1645702795 لکه

سرکه سفید برای پاک کردن لکه های لباس سفید

در صورتی که روی لباس لکه های گرد و غبار وجود دارد و نگران پاک کردن آن می باشید می توانید از سرکه سفید استفاده نمایید این مورد به شما کمک می کند تا بدون استفاده از شونده های شیمیایی لکه های لباس سفید را از بین ببرید و لباس شما آسیب نیز نبیند.

برای استفاده از سرکه سفید به جهت پاک کردن لکه ها سرکه را به ماده شوینده خود اضافه نموده و لباس را به مدت یک روز در محلول قرار دهید.در صورتی که از سرکه برای پاک کردن لکه های غبار روی لباس استفاده نمایید نه تنها تمامی لکه ها پاک شده بلکه باعث نرمی لباس نیز خواهد شد.

برای این منظور یک فنجان سرکه سفید را در آب مخلوط کرده و مواد شونده معمولی را با لباس ها و سرکه و آب ادغام نمایید توجه نمایید در این مرحله از شوینده قوی یا سفید کننده استفاده ننمایید زیرا این موارد با سرکه واکنش داده و بخارات آن نه تنها برای شما مضر است بلکه لباس نیز آسیب خواهد دید.

همچنین برچسب ها و تگ های روی لباس را مطالعه نمایید زیرا ممکن است جنس لباس برای استفاده از سرکه مفید نباشد. همچنین دمای آب و نوع ماده شونده مورد نیاز برای این لباس را حتما از قبل مطالعه نموده و موارد را رعایت نمایید تا لباس آسیب کمتری ببیند.

آب لیمو برای رفع لکه لباس سفید

یکی از بهترین لکه بر ها آب لیمو است که می توان از آن برای لکه بری استفاده نمود این موارد کاملا طبیعی و عاری از مواد شیمیایی می باشد. روند استفاده از آب لیمو برای لکه بری لباس های سفید به شرح زیر است.

 • یک قابلمه را پر از آب کنید.
 • چند لیمو را در ان قرار دهید.
 • لیمو ها را کاملا بجوشانید.
 • پس از آن اجاره دهید تا لباس و محلول چند ساعت در آب بمانند.
 •  ¼ فنجان مایع ظرفشویی را با آب گرم به مواد قبلی اضافه نمایید.
 • سپس همانند گذشته لباس خود را بشویید

جوش شیرین برای رفع لکه های لباس سفید

جوش شیرین یکی از پاک کننده های طبیعی است که بسیار محرک بوده و از قدرت لکه بری فوق العاده استفاده می نماید. برای استفاده از قدرت لکه بری جوش شیرین می توانید از روال زیر پیگیری نمایید.

 • یک فنجان جوش شیرین را با 4 لیوان آب مخلوط نمایید.
 • نصف آن را با آب گرم مخلوط کنید.
 • لباس سفید را چند دقیقه در این محلول بخوابانید.
 • سپس لباس هارا چند مرتبه در آب فرو برده و شست و شو نمایید.
حتما بخوانید:   روش صحیح و اصولی پاک کردن لکه جوهر | چگونه لکه جوهر را از روی لباس پاک کنیم؟

آسپرین برای لکه بری لباس

قرص آسپرین با قدرت لکه بری فوق العاده می تواند لکه های مواد غذایی یا چربی را پاک نماید. برای این منظور می توانید 4-6 قرص را در یک تشت به همراه آب مخلوط نمایید. سپس لباس سفید را نیز در این محلول به مدت نیم ساعت قرار داده و پس از آن لباس را با شوینده معمولی خوب بشویید.

1627992519 JEK7jwKAeeObGoXW

ترکیب آب لیمو و جوش شیرین برای لک لباس سفید

از آب لیمو و جوش شیرین در جهت از بین بردن لکه و شست و شوی زیر بغل لباس سفید که معمولا دچار تغییر رنگ می شود استفاده می شود. برای این منظور و پاک کردن این لکه ها، مراتب زیر را پیگیری نمایید:

 • محل مورد نظر را در لباس خیس نمایید
 •  یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را در همان محل بریزید.
 • لیمو را برش دهید و روی همان قسمت قرار دهید.
 • به آرامی آن قسمت را به هماره پودر مالش دهید.
 • منتظر بمانید تا محلول به خورد لباس برود ای زمان معمولا 15 تا 30 دقیقه است
 • لباس را بشویید.

آب لیمو، نمک و پودر لباسشویی برای لکه بری

ابتدا مقداری آب ولرم را برداشته و یک قاشق نکن و 1/4 فنجان مایع ظرفشویی و نصف همان ظرف آب لیمو را به آن اضافه نمایید. لباس را در محلول قرار داده و به آرامی حرکت دهید پس از یک ربع لباس را به مدت 45 دقیقه در آب رها کنید تا از سرسخت ترین لکه های موجود نیز رها شوید.

 لیمو و سرکه برای از بین بردن لکه لباس سفید

این ترکیب یکی از قدرتمند ترین ترکیب های لکه بری می باشد و برای لباس های سفید نیز بسیار موثر است. برای استفاده از آن همین دو مورد یعنی لیمو و سرکه را ترکیب نمایید و سپس لباس های تان را با آن بشویید. این دو هر کدام به تنهایی جز قوی ترین لکه بر های طبیعی موجود هستند لذا مخلوط این دو یک لکه بر بسیار قوی است که می توانید سرسخت ترین لکه ها را با ان از بین ببرید.

 چای سبز برای رفع لکه لباس سفید

چای سبز نیز یکی از لکه بر هاست و قدرت از بین بردن لکه ها را دارد لذا برای استفاده از آن کافیست لباس را با مواد شوینده معمولی بشویید و پس از آن چای سبز را به هماره آب ولرم مخلوط و لباس را در آن قرار دهیدو بعد از 15 دقیقه لباس را جدا نموده و خشک نمایید.

حتما بخوانید:   روش تمیز کردن مبل پارچه ای و شستن مبل در منزل

نمک برای از بین بردن لکه از لباس سفید

در صورتی که لکه های لباس سفید  چندان سفت و سخت نیست می توانید از نمک نیز استفاده نمایید نمک را 5 دقیقه روی لکه قرار دهید و بعد از آن لباس را با مواد شوینده بشویید. توجه نمایید هر لکه را باید با توجه به نوع ان تمیز نمود و نمک برای شست و شوی لکه های سطحی است و توان از بین بردن لکه های قوی را ندارد.

95c722ef 5b78 4937 a8dc b77f581772fa

مایع سفید کننده لباسشویی

در صورتی که از ماشین لباسشویی برای لکه های لباس سفید استفاده می نمایید باید از پودر یا مایع های مناسب استفاده نمایید و توجه نمایید این مواد حتما شامل آنزیم شود و مواظب باشید به لباس های شما آسیب نزند و تار و پود آن را نساید

 آنزیم‌ های لکه‌

آنزیم ها شامل قدرتی هستند که می تواند لکه ها را از بین ببرند و حتی برای شست و شوی لباس از آن استفاده نمایند که البته این مورد از مدت های قدیم استفاده می شود. اختراع این مورد در سال 1913 شکل گرفت توجه نمایید آنزیم ها انواع مختلفی دارد که هر کدام برای لکه بری هر ماده مناسب است و باید با توجه به نوع لکه آنزیم را انتخاب نمایید تا از آسیب به لباس اجتناب شود.

نکات مهم در رابطه با لک های لباس سفید

 • توجه نمایید لباس سفید با سایر لباس ها متفاوت است و بسیار ظریف تر از این مورد می باشد و برای این منظور باید در هنگام لکه بری نهایت دقت را نمایید.
 • در صورتی که لکه زرد روی لباس ایجاد شد در صورتی که سریعا اقدام نمایید این لکه ها معمولا سریعا پاک می شود در غیر اینصورت این لکه معمولا قوی تر شده و به سختی پاک می شود.

اصول مراقبت و نگهداری از لباس ها

برای این منظور می توانید در صورت نیاز با پشتیبانی ایبک تماس گرفته و به صورت 24 ساعته از خدمات تکنسین ها و کارشناسان ما بهره ببرید توجه نمایید این موارد حساس هستند و در صورت اشتباه لباس شما از بین خواهد رفت یا تلاش شما بی ثمر خواهد بود و لکه پاک نخواهد شد.

ضمن اینکه ممکن است تمامی این موارد در تنفس شما اثر نامطلوب گذاشته و مدتها شما را اذیت کند برای این منظور در صورتی که نمی توانید این موارد را انجام دهید می توانید از تیم خبره ایبک برای لکه های لباس سفید استفاده نمایید.

00000000000999999

31

 

چگونه می توان لکه های لباس سفید را پاک کرد؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه پاک کردن لکه های لباس سفید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا