لوازم خانگیتعمیرات مایکروفر

نحوه خدمات تعمیرات توستر براون BRAUN Toaster | نحوه نگهداری از توستر براون

توستر یکی از لوازم مورد استفاده در آشپزخانه می باشد. که طرفداران مخصوص به خود دارد. بسیاری از مردم دوست ندارند در صف نانوایی بایستند و با استفاده از این دستگاه،  همیشه نان گرم در سفره خود دارند. ممکن است گاهی این دستگاه دچار مشکل شود. در این مقاله از ایبک امداد با شما نحوه تعمیر توستر براون را بررسی می کنیم.

دلیل روشن نشدن توستر براون چیست؟

روشن نشدن توستر یکی از مشکلات رایج این محصول پرکاربرد می باشد. جهت رفع این مشکل به بررسی روشن نشدن و نحوه تعمیر توستر براون می پردازیم:

 • خرابی دکمه های روشن و خاموش توستر می تواند باعث روشن نشدن دستگاه شود برای تعمیر دستگاه باید از تعمیرکار کمک بگیرید.
 • ممکن است روشن نشدن توستر به علت خرابی در المنت توستر براون ایجاد شده باشد. برای رفع این خرابی باید از تعمیرکار کمک بگیرید.
 • امکان دارد این مشکل بدلیل خرابی در پریز برقی که دستگاه را به آن وصل کرده اید بوجود آمده باشد. باید پریز برق و دو شاخه توستر براون را بررسی کنید. بهتر است دستگاه را به پریز دیگری وصل کنید.

دلیل ایجاد دود در توستر براون چیست؟

ممکن است در استفاده از توستر براون برای شما هم اتفاق افتاده باشد که توستر در حین کار دود کند. یکی از مشکلات رایج در استفاده از توستر ایجاد دود در دستگاه است. در ادامه به بررسی این مشکل می پردازیم:

 • امکان دارد در سینی زیر توستر تکه های نان ریخته شده باشد و بر اثر حرارت تکه های نان بیش از حد داغ شده و ایجاد دود کرده باشد. باید بعد از هر بار استفاده از دستگاه سینی زیر توستر را تمیز کنید.
 • ممکن است تکه های نان بر روی المنت دستگاه ریخته شود و بر اثر حرارت بسوزد و باعث ایجاد دود در توستر براون شما شود. برای رفع این مشکل باید از تعمیرکار کمک بگیرید.
 • ممکن است عایق سیم کشی دستگاه بر اثر استفاده طولانی مدت از توستر خراب و از بین رفته باشند. برای رفع این مشکل باید از تعمیرکار کمک بگیرید تا سیم کشی های داخلی دستگاه را تعویض کند.

نحوه تعمیر توستر براون

دلیل پریدن فیوز برق بعد از روشن کردن توستر براون چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای توستر شما بوجود بیاید این است که به هنگام روشن کردن دستگاه ناگهان فیوز برق بپرد. برای بررسی این مشکل به نکات زیر توجه کنید:

 • اصلی ترین دلیل این مشکل افتادن توستر از بلندی است چون باعث ایجاد اتصال کوتاه در سیم‌کشی می شود. برای رفع این مشکل حتماً از تعمیرکار کمک بگیرید.
 • آب شدن عایق های سیم کشی داخلی دستگاه و همچنین ایجاد اتصالات کوتاه در سیم های داخلی به دیگر سیم های داخل دستگاه، می تواند باعث پریدن فیوز به هنگام شروع کار دستگاه شود. جهت رفع این مشکل باید دستگاه توسط متخصص بررسی و تعمیر شود.
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی فریجیدر FRIGIDAIRE

توستر چیست و چه کاربری در آشپزخانه دارد؟

توستر نان برای‌ گرم کردن نان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر مردم فکر می کنند توستر کاربرد ضروری در آشپزخانه ندارد. ولی بهتر است نظر کاربران این وسیله برقی را پرسید. زیرا آن ها بهتر می دانند وجود توستر چقدر در آشپزخانه مفید است. در ادامه به کارآیی توستر براون می‌پردازیم:

 • مهمترین کاربرد توستر گرم و برشته کردن نان است.
 • دستگاه با ایجاد حرارت زیاد بر روی نان موجب گرم و برشته شدن آن می شود.
 • استفاده از توستر براون مانع دور ریزی نان به دلیل بیات شدن می شود. صبح طعم و بوی نان تازه در کنار خانواده بدون اینکه به نانوایی بروید، بسیار دلپذیر خواهد بود.

توستر های نان به چند نوع تقسیم می شوند؟

توستر های نان از نظر کاربرد و ساختار به سه دسته تقسیم می شوند. برای آشنایی با این دستگاه به موارد زیر توجه کنید:

 1. توستر تک جایگاه و کشیده
 2. توستر دو جایگاه
 3. توستر چهار جایگاه

توستر تک جایگاه و کشیده

مدل های تک جایگاه فضای طولانی دارد که نان ها به شکل طولی داخل جایگاه توستر چیده می شوند. نان هایی مانند سنگگ و بربری که طولی شکل هستند به راحتی در امتداد هم چیده می شوند و در داخل دستگاه قرار می گیرند. این مدل توستر را می توان کنار سفره گذاشت و نان گرم شده را بلافاصله استفاده کرد.

توستر دو جایگاه

نان ها در دو جایگاه جداگانه در این دستگاه قرار داده می شود. که معمولاً برای نان های تست استفاده می شود. این دستگاه برای استفاده خانواده های پر جمعیت اصلا مناسب نيست.

توستر چهار جایگاه

بزرگترین توستر، مدل چهار جایگاه می باشد. با داشتن فضای زیاد مناسب خانواده های پر جمعیت و رستوران ها است. چون چهار جایگاه دارد و نان بیشتری می توانید در داخل دستگاه قرار دهید. این دستگاه در آشپزخانه روی سکوی قرار می گیرد.

نحوه نگهداری از توستر براون

استفاده صحیح و درست از دستگاه توستر براون می تواند عمر دستگاه را افزایش دهد. با مصرف بهینه و اصولی همچنین رعایت کردن چند نکته مهم مدت طولانی تری از توستر خود استفاده کنید. برای نگهداری از توستر براون به نکات زیر توجه کنید:

 • برای جلوگیری از نوسانات برق و رسیدن صدمه جدی به دستگاه حتماً از محافظ برق استاندارد استفاده کنید.
 • بعد از هر استفاده از توستر، تکه های نان ریخته شده در سینی را پاک کنید.
 • باید دستگاه را در سطح کاملاً هموار و صاف قرار دهید.
 • بیشتر از اندازه گنجایش دستگاه نان در داخل توستر قرار ندهید.
 • قسمت های جدا شونده دستگاه را بیرون بیاورید و شستشو دهید.
حتما بخوانید:   تعمیر آبمیوه گیری براون Braun

برای خرید توستر مناسب به چه ویژگی هایی باید توجه کرد؟

به هنگام خرید دستگاه توستر باید به میزان توان خرید خود، سلیقه و نیازتان توجه کنید. اغلب مردم در مورد لوازمی که تصمیم به خرید آن می گیرند تحقیق می کنند. در این بخش به ویژگی های توستر مناسب می پردازیم:

 • یکی از ویژگی های یک توستر خوب قابلیت خاموش شدن خودکار دستگاه در برابر حوادث می باشد.
 • با توجه به جمعیت خانواده جایگاه دستگاه را متناسب با مصرف تعداد افراد خانواده خود انتخاب کنید.
 • با توجه به قدرت تولید گرما برای برشته کردن دو طرف نان ها مدل توستر را انتخاب کنید.
 • توستر باید سینی نان جمع کن داشته باشد تا انباشته شدن تکه های نان داخل دستگاه جمع نشود و با حرارت توستر نسوزد.
 • تمیز کردن آسان قطعات داخلی دستگاه یکی دیگر از ویژگی های یک توستر خوب می باشد. چنانچه بتوانید قطعات دستگاه را باز کنید و شستشو دهید گزینه مناسبی برای خرید می باشد.
 • توستر هایی که کشیدگی جایگاه دارند برای نان های ایرانی مانند سنگگ و بربری مناسب است.
 • شکل ظاهری توستر دارای اهمیت زیادی می باشد. چون این دستگاه روی سکوی آشپزخانه قرار می گیرد یا روی میز کنار سفره جای دارد، بهتر است، برای زیبایی آشپزخانه ظاهر خوبی داشته باشد.
 • یکی دیگر از ویژگی های یک توستر خوب، داشتن گرم کن روی دستگاه برای شیرینی و یا نان های حجیم است. اگر توستر گرم کن شیرینی داشته باشد، گزینه مناسبی برای خرید می باشد.

ویژگی های متفاوت توستر و آون توستر چیست؟

آون توستر و توستر از لوازم خانگی پرکاربرد در بیشتر خانه ها می باشند. آون توستر محبوبیت بیشتری نسبت به توستر دارد، چون چند کار مختلف مانند پخت نان و شیرینی، گریل کردن مرغ، پخت پیتزا و…. انجام می دهد. ولی توستر فقط مختص گرم و برشته کردن نان می باشد. در ادامه ویژگی های این دو دستگاه پرطرفدار را برایتان می شماریم:

دیفراست یا یخ زدایی

بعضی از توستر ها دارای ویژگی یخ زدایی هستند.

این ویژگی برای افرادی که نان را فریز می کنند بسیار مناسب است.

تنظیمات پخت نان

بیشتر توسترها دارای قابلیت پخت شیرینی و نان های همبرگر و دونات می باشند.

جنس بدنه توستر براون

دارای دو جنس استیل و پلاستیک هستند.

پلاستیکی این دستگاه امنیت بیشتری دارد.

سینی توستر براون

یکی از قابلیت های توستر وجود سینی توستر است، چون خرده های نان را جمع می‌کند و مانع سوختن آن ها می شود.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از مایکروفر گاسونیک Gosonic

گرم کردن مجدد نان

یکی از مزایای توستر این است که نان را بدون سوخاری و تست کردن فقط گرم می کند. به این حالت Reheat گفته می شود. که یکی از بهترین راه ها برای گرم کردن نان در دستگاه توستر می باشد.

ویژگی ها و کارآیی آون توستر

آون توستر نسبت به توستر نان ویژگی های بیشتری دارد و مانند یک فر کوچک کارآیی دارد و انواع نان و غذا را می توان در آون توستر تهیه کرد. در ادامه به ویژگی های آون توستر می پردازیم:

گرم کردن غذا

به دلیل کوچک بودن، دستگاه زود گرم می شود و گرم کردن غذا خیلی سریع در آون توستر انجام می شود.

دمای محیط

وقتی اجاق فر را روشن می کنید هوای محیط آشپزخانه خیلی زود گرم می شود ولی آون توستر به علت کوچک بودن دستگاه محیط را خیلی گرم نمی کند. گرما فقط داخل محفظه دستگاه است.

شستشوی داخل آون توستر

می توانید به راحتی داخل آون توستر را تمیز کنید سینی را بیرون کشیده و به راحتی شستشو دهید یا دیواره های آن را تمیز نمائید.

مصرف برق آون توستر بیشتر است یا توستر؟

بطور کلی مصرف برق توستر کمتر از آون توستر است. توستر در ۱ الی ۲ دقیقه نان را گرم می‌کند ولی آون توستر برای پخت کیک حداقل ۱۵ الی ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

مواد غذایی که با آون توستر طبخ می شوند زمان بیشتری برای پخت نیاز دارند. پس مصرف برق در آون توستر بیشتر از توستر می باشد.

در آون توستر چه غذا هایی می توان پخت؟

در آون توستر غذا های زیادی می توانید بپزید. آون توستر در حقیقت یک فر با گنجایش کوچک تر می باشد. در این بخش به چند غذا که می توانید در آون توستر بپزید اشاره می کنیم:

 • خمیر پیتزا و پیتزا را به راحتی می توانید در آون توستر بپزید. فقط به دمای تنظیم شده توجه کنید. چون سینی دستگاه به المنت های پایینی و گریل نزدیک می باشد مراقب باشید حرارت بالا پیتزا را نسوزاند.
 • مرغ سوخاری را به راحتی می توانید در آون توستر بپزید.
 • ماهی سوخاری را مانند مرغ در دستگاه بپزید.
 • انواع شیرینی و نان را می توانید در آون توستر با تنظیم دما به راحتی تهیه کنید.
 • آون توستر قابلیت یخ زدایی مواد غذایی منجمد را دارد.

نحوه تعمیر توستر براون

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما مصرف کنندگان توستر براون را با مشکلات رایج و نحوه تعمیر توستر براون آشنا کنیم و از روش نگهداری این دستگاه پرطرفدار مطالبی را برایتان بیان کردیم. اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا کارشناسان ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

نحوه تعمیر توستر براون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل ایجاد دود در توستر چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا