تعمیرات جاروبرقی

نحوه تعمیر کردن جاروبرقی میگل miguel | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی میگل

یکی از پر استفاده ترین لوازم خانه جارو برقی می باشد، در برخی از مواقع امکان دارد که مشکلاتی در این دستگاه به وجود بیاید و شما مجبور بشوید خودتان دستگاه را تعمیر کنید، به همین دلیل در ادامه مقاله از ایبک امداد نحوه تعمیر کردن جاروبرقی را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مشکلات متداول جاروبرقی میگل

جاروبرقی یکی از مهمترین وسایل تمیز کاری در خانه می باشد، که این وسیله بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما امکان دارد بنا به دلایل مختلفی مشکلاتی برای این دستگاه پیش بیاید که باعث اختلال در عملکرد آن می شود. از همین رو در ادامه مقاله چند مورد از رایج ترین مشکلات این وسیله را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • روشن نشدن دستگاه
 • خاموش شدن ناگهانی دستگاه
 • کم شدن و از بین رفتن مکش جاروبرقی
 • به وجود آمدن بوی سوختگی در دستگاه
 • صدای بیش از اندازه جاروبرقی
 • پریدن فیوز هنگام کار کردن با دستگاه
 • کار کردن جاروبرقی با لرزش
 • پایین آمدن قدرت جاروبرقی
 •  داغ شدن موتور دستگاه
 •  نامنظم کار کردن دستگاه

به چه دلیل جاروبرقی میگل روشن نمی شود و چگونه این مشکل را رفع کنیم؟

یکی از رایج ترین مشکلات که احتمال دارد در جاروبرقی با آن روبرو شوید روشن نشدن جاروبرقی می باشد، اولین نکته ای که برای روشن نشدن وسیله ی برقی لازم است بررسی کنید متصل بودن دستگاه به برق می باشد باید اول از همه مطمئن شوید که دوشاخه دستگاه در پریز برق قرار گرفته باشد. نکته بعدی می تواند به قطعی اتصالات ارتباط داشته باشد و شما باید بررسی نمایید که سیم جارو قطع نشده باشد و یا اگر که از سه راهی و محافظ برق استفاده می کنید مطمئن شوید مشکلی در منتقل شدن جریان برق وجود نداشته باشد. دلیل سوم روشن نشدن دستگاه می تواند به دلیل وجود خرابی در سیم جمع کن باشد.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات جاروبرقی زیرووات ZEROWATT

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث روشن نشدن جاروبرقی شود سوختن و یا خراب شدن رله است شما باید این قطعه را بررسی کنید. در آخر هم اگر تمام مواردی که برایتان بیان کردیم را بررسی کردید و باز هم جاروبرقی روشن نشد، احتمال دارد که موتور دستگاه سوخته باشد. در صورتی که موتور سوخته باشد باید توسط یک فرد متخصص و حرفه ای بررسی شود.

جاروبرقی میگل

به چه دلیل جاروبرقی میگل حین کار کردن به صورت ناگهانی خاموش می شود؟

یکی از دلایل خاموش شدن جاروبرقی حین کار کردن، داغ شدن ترموستات می باشد، چون اگر که حرارت و دمای جاروبرقی بالا باشد ترموستات به طور اتوماتیک موتور جارو را خاموش می کند. دلیل بعدی می تواند گیر کردن زباله در مکش جارو برقی باشد که باعث می شود جارو را خفه کند و سیستم ایمنی جارو، موتور دستگاه را خاموش کند. پر بودن کیسه جاروبرقی، قطع شدن منبع برق، وجود نوسان برق در خانه، خرابی رله، نیم سوز شدن آرمیچر دستگاه، نیم سوز شدن موتور جاروبرقی و … می توانند باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی هنگام استفاده کردن از دستگاه بشوند، که شما باید تمامی آنها را بررسی کنید تا بتوانید مشکل دستگاه را حل کنید.

دلیل ضعیف شدن و کم شدن مکش جاروبرقی میگل چه می باشد؟

دلایل زیادی باعث کم شدن مکش جاروبرقی می شود، در اکثر موارد دلیل کم شدن مکش جاروبرقی امکان دارد که به خاطر گیر کردن زباله در کیسه یا لوله دستگاه باشد. همچنین در برخی از مواقع امکان دارد که کم شدن مکش جاروبرقی به دلیل خراب شدن برخی از قطعات باشد. دلیل کم شدن مکش دستگاه هرچه که باشد باید سریعتر تعمیر شود. در ادامه مقاله چند مورد از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • تقلبی بودن جاروبرقی
 • خراب شدن موتور دستگاه
 • خراب شدن و یا شکستن تیغه فن دستگاه
 • خراب شدن برس دستگاه
 • کثیف شدن فیلتر
 • پرشدن کیسه دستگاه
 • استفاده مداوم از دستگاه

خراب شدن موتور جاروبرقی میگل از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

یکی از اصلی ترین دلایل کم شدن مکش جاروبرقی خراب شدن موتور دستگاه می باشد. در برخی از موارد امکان دارد که ضعیف شدن و یا خراب شدن موتور دستگاه باعث شود که دستگاه مکش کافی برای کشیدن زباله ها به داخل کیسه را نداشته باشد. اگر که موتور دستگاه جاروبرقی دچار خرابی شده باشد امکان دارد که  پس از مدتی خاموش شود و یا دستگاه سر و صدای زیادی ایجاد کند، برای حل کردن این مشکل بهتر است که از یک تعمیر کار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید. اگر که علت کم شدن مکش جاروبرقی خراب شدن موتور باشد با تعمیر و یا تعویض آن می توان این مشکل را حل کرد.

حتما بخوانید:   آموزش تعمیرات جاروبرقی شیائومی

خراب شدن و یا شکسته شدن پروانه موتور جاروبرقی میگل از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

یکی از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی شکستن و یا خراب شدن پروانه موتور می باشد. شکستن تیغه پروانه جاروبرقی در برخی از مواقع باعث می‌شود اختلال در عملکرد موتور دستگاه به وجود بیاید و در نتیجه باعث می شود دستگاه خاموش شود و یا مکش جاروبرقی کمتر شود. برای حل این مشکل بهتر است که از یک تعمیر کار کمک بگیرید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

خراب شدن برس جاروبرقی میگل از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

در صورتی که برس جاروبرقی از کار بیفتد باعث می شود که مکش جارو برقی کمتر شود. این قطعه یکی از قطعات دستگاه است که پس از مکش هوای آلوده و زباله ها به درون دستگاه، مواد آلوده و گرد و غبار را جدا می کند و باعث می شود مکش دستگاه بیشتر شود. در مواقعی که این قطعه خراب باشد جارو برقی باید مواد آلوده بیشتری را به درون دستگاه بکشد، که این امر امکان دارد باعث کم شدن مکش جاروبرقی شود، علاوه بر این خراب شدن کمربند درایور نیز در کم شدن مکش دستگاه تأثیر دارد. خراب شدن کمربند درایور باعث می شود که برس چرخان دیگر نچرخد و در نتیجه مکش دستگاه کم می شود . شما می‌توانید با تعمیر کردن و تمیز کردن برس چرخان، مکش جاروبرقی را زیاد کنید و آن را به حالت قبلی برگردانید.

کثیف شدن و یا خراب شدن فیلتر جاروبرقی میگل از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

خراب شدن فیلتر جاروبرقی یکی از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی می باشد. اگر که مکش جاروبرقی شما کم شد باید فیلتر دستگاه را بررسی کنید. تمام شدن تاریخ مصرف فیلتر جاروبرقی نیز باعث می شود که مکش جاروبرقی کم شود به همین دلیل اگر که مکش جاروبرقی کم شد بهتر است که اول فیلتر جاروبرقی را جدا کنید و  آن را تمیز نمایید. اگر که فیلتر دستگاه خراب شده باشد می توانید با تعویض کردن آن اقدام به بیشتر شدن مکش جارو برقی کنید.

حتما بخوانید:   تعمیر مخلوط‌کن میگل Migel | نمایندگی تعمیرات مخلوط‌کن میگل

پر شدن کیسه جاروبرقی میگل از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

پرشدن کیسه جاروبرقی و یا پاره شدن آن باعث می شود که مکش جاروبرقی کم شود. در ادامه مقاله به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

 • پاره شدن کیسه جاروبرقی و یا پر شدن آن از دلایل کم شدن مکش در جاروبرقی می باشد.
 • اگر که کیسه جاروبرقی پر شود، باعث می شود که جاروبرقی نتواند آلودگی‌های بیشتری را به درون خود بکشاند. این امر باعث می‌شود که مکش جاروبرقی کم شده و باعث از کار افتادن دستگاه خواهد شد.
 • همچنین سوراخ شدن این کیسه علاوه بر کم شدن مکش باعث سوختن موتور نیز خواهد شد.
 • برای حل کردن این مشکل در جاروبرقی، اول باید کیسه را بررسی کنید و در صورت وجود اشکال آن را تعویض کنید.
 • اگر که دهانه کیسه را به دستگاه به طور صحیح نصب نکنید باعث می شود که مکش دستگاه کمتر شود.

استفاده از جاروبرقی میگل به طور مداوم از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

استفاده کردن از جاروبرقی به طور مداوم یکی از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی می باشد. ساختار این دستگاه به صورتی است که اگر از دستگاه به طور مداوم استفاده شود باعث کاهش عملکرد آن خواهد شد. اگر که در طول روز چند بار از جارو برقی استفاده شود امکان دارد که عملکرد دستگاه دچار اختلال شود، به همین دلیل افرادی که در طول روز چندین بار از جاروبرقی استفاده می کنند با کاهش مکش جاروبرقی روبه‌رو می شنود.

جاروبرقی میگل

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد نحوه تعمیر کردن جاروبرقی میگل را برایتان بیان کردیم، همچنین نکاتی درباره کم شدن مکش جاروبرقی را برایتان توضیح دادیم، تا اگر که شما فنی هستید و یا توانایی تعمیر کردن جاروبرقی را دارید خودتان در منزل بتوانید دستگاه را تعمیر کنید. اگر که شما اطلاعات فنی کافی را ندارید بهتر است که از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید چون تعمیر کردن جاروبرقی یک کار تخصصی می باشد.

اگر که در مورد تعمیر کردن جاروبرقی میگل سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند و شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

98989

31

نحوه تعمیر کردن جاروبرقی میگل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل ضعیف شدن و کم شدن مکش جاروبرقی میگل چه می باشد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا