مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر مخلوط کن دلمونتی Delmonti | نمایندگی تعمیرات دلمونتی

همه آشپزخانه ها پر از لوازم برقی گوناگون هستند که هر کدام از آنها کار مشخصی را به عهده دارند. مخلوط کن نیز یکی از این لوازم برقی می‌باشد که به ویژه در روزهای تابستان و گرم بسیار کارایی دارد زیرا با این وسیله می توانید انواع دسرها و نوشیدنی های خنک و خوشمزه را درست کنید. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای مخلوط کن دلمونتی می‌پردازیم مشکلات احتمالی آن را بیان می‌کنیم و راهکارهایی برای رفع هر کدام از آنها ارائه می دهیم. قبل از آنکه جهت تعمیر مخلوط کن خود از تعمیرکار کمک بگیرید بهتر است با مشکلات مخلوط کن دلمونتی آشنا شوید.

استفاده از خدمات تعمیر مخلوط کن دلمونتی

مخلوط کن در برندها و مدل های گوناگونی به بازار عرضه می‌شود. این وسیله نیز مانند هر لوازم الکترونیکی دیگری مشکلات مشترک با انواع مخلوط کن دارد که ممکن است کاربران با یکی از آنها روبرو شوند. البته لازم به ذکر است هر مشکلی که برای مخلوط کن دلمونتی پیش آید مهم می باشد و باید سریع جهت رفع آن اقدام کرد. بنابراین به محض اینکه با مشکلی در مخلوط کن دلمونتی مواجه شدید بلافاصله دستگاه را خاموش کنید و با تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر مخلوط کن مشورت کنید. در ایبک امداد تعمیر انواع مخلوط کن توسط افراد با تجربه و آگاه انجام می شود پس می توانید با خیال تعمیر مخلوط کن دلمونتی را به تعمیرکاران ما بسپارید. شما می توانید خدمات تعمیر مخلوط کن خود را در محل انجام دهید و بدون نیاز به جابجایی دستگاه مشکل آن را برطرف کنید.

مشکلات احتمالی مخلوط کن دلمونتی

در بین تمام برندها و مدل های مختلف مخلوط کن چند مشکل مشترک می باشد که در این قسمت به آنها پرداخته ایم تا اگر شما هم با این اشکالات و ایرادات در مخلوط کن خود مواجه شدید به راحتی بتوانید آن را برطرف کنید و مجددا از دستگاه مخلوط کن خود استفاده کنید. راهنمای تعمیر مخلوط کن دلمونتی Delmonti | نمایندگی تعمیرات دلمونتیبسیاری از این مشکلات ساده هستند و به راحتی قابل تعمیر می باشند و می توانید پس از تعمیر مخلوط کن سالها بدون هیچ مشکلی از دستگاه استفاده کنید. گاهی جهت تعمیر مخلوط کن به یک قطعه جایگزین نیاز دارید باید در نظر داشته باشید که این قطعه حتماً اصل و اورجینال باشد در غیر این صورت می‌تواند پس از مدت کوتاهی دوباره همان مشکل برای دستگاه پیش آید. یکی از مزایای استفاده از خدمات نمایندگی جایگزین کردن قطعات یدکی اورجینال می باشد. در ادامه مطلب به چند پرسش مهم درباره مشکلات احتمالی در تعمیر مخلوط کن دلمونتی می‌پردازیم.

علت ایجاد بوی سوختگی از مخلوط کن دلمونتی چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر وسیله برقی پیش آید انتشار بوی سوختگی در محیط اطراف می باشد چنانچه شما نیز با این مشکل در مخلوط کن دلمونتی مواجه شدید سریعا آن را خاموش کرده و پارچ مخلوط کن را از بدنه جدا کنید. برای بیان دلیل بوی سوختگی مخلوط کن دلمونتی دو احتمال را می‌توان بررسی کرد.

اختلال در موتور مخلوط کن دلمونتی

ممکن است موتور مخلوط کن با مشکل مواجه شده باشد و ایجاد اختلال در آن باعث داغ شدن موتور و ایجاد بوی سوختگی شده است در مخلوط کن هایی که قدیمی هستند و مدت زیادی مورد استفاده قرار گرفته‌اند اختلال در کار موتور تقریباً طبیعی به نظر می رسد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر توستر دلمونتی Delmonti | خدمات تعمیرات توستر دلمونتی

نفوذ مایعات به درون مخلوط کن دلمونتی

دلیل بوی سوختگی می تواند نفوذ مایعات از پارچ مخلوط کن به قسمت های داخلی موتور باشد. چنانچه این مشکل برای مخلوط کن دلمونتی به وجود آید باید در اولین فرصت دستگاه را به یک تعمیرکار ماهر نشان داده و جهت تعمیر آن اقدام کنید. اگر مایعات به موتور دستگاه نفوذ کند می تواند باعث ایجاد مشکل در موتور شده و حتی ممکن است موتور بسوزد. پس لازم است به محض مواجه شدن با این مشکل مخلوط کن را خاموش کنید و به فکر تعمیر آن باشید.

در چه شرایطی لازم است تیغه مخلوط کن دلمونتی تعویض شود؟

تیغه مخلوط کن وظیفه ریز کردن و خرد کردن سبزیجات و میوه ها را برعهده دارد و تمامی این مواد را به صورت یکنواخت با هم ترکیب می کند. اگر تیغه کارکرد درستی نداشته باشد مواد نمی‌تواند به صورت یکدست و یکنواخت ترکیب شود و در نتیجه دسر خوشمزه درست نخواهد شد.راهنمای تعمیر مخلوط کن دلمونتی Delmonti | نمایندگی تعمیرات دلمونتی البته لازم به ذکر است عملکرد نادرست تیغه می تواند یک نشانه برای وجود ایراد در دستگاه باشد. اگر تیغه ها کند باشند و یا نسبت به بخش پایینی پارچ مخلوط کن در ارتفاع بالاتری قرار بگیرند باید به فکر تعویض تیغه ها باشید. همچنین باید بدانید که کند شدن تیغه ها می تواند باعث انباشته شدن ترکیبات مواد غذایی روی تیغه شود و به دلیل آن که تیغه توانایی خرد کردن آنها را ندارد در نتیجه باعث تکان های شدید در دستگاه خواهد شد. تیغه مخلوط کن باید توسط تعمیرکاران تیز شود. گاهی نیز تیز کردن تیغه ها امکان پذیر نیست و باید به طور کل تعویض شود. خرید تیغه مناسب جهت مخلوط کن دلمونتی به سه فاکتور ضخامت تیغه، جنس و سرعت چرخش آن دقت کنید. زیرا خرید تیغه نامناسب نه تنها مشکل شما را برطرف نمی‌کند بلکه ممکن است آسیب های دیگری نیز به دستگاه وارد کند.

چه زمانی لازم است تا پارچ مخلوط کن دلمونتی تعمیر شود؟

یکی از بخش‌های مهم مخلوط کن دلمونتی پارچ آن می باشد و گاهی ممکن است دچار مشکل شود که نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد. معمولاً پارچ های مخلوط کن از جنس پلاستیک فشرده و یا شیشه هستند چنانچه ضربه ای به آن وارد شود موجب ایجاد ترک و یا شکستگی روی پارچ خواهد شد و ترکیبات مواد غذایی از درون آن به بیرون نشت خواهند کرد و در این شرایط باید به فکر خرید یک پارچ نو باشید. معمولاً نمایندگی های خدمات دلمونتی لوازم جانبی دستگاه را موجود دارد پس می‌توانید با خیال راحت قطعه جایگزین را از نمایندگی ها تهیه کنید. گاهی اوقات نیز ممکن است علت نشتی مایعات از پارچ به بیرون ساییدگی واشر باشد در این شرایط نیز باید پیچ و واشر قسمت انتهایی پارچ تعویض شود.

چرا تیغه مخلوط کن دلمونتی با روشن شدن دستگاه نمی چرخد؟

یک مخلوط کن سالم و بدون عیب و ایراد باید بتواند مواد غذایی را به صورت کامل ترکیب و یکنواخت خرد کند. چنانچه برای مخلوط کن دلمونتی مشکلی به وجود آمده باشد که تیغه ها نچرخند و یا سرعت مناسبی نداشته باشند جهت بررسی علل آن دو احتمال را می‌توان در نظر گرفت.

 • بوش از قطعه های اصلی جهت چرخش موتور و چرخش تیغه ها می باشد. آسیب دیدن هر کدام از آنها می تواند باعث کم شدن قدرت موتور در چرخش تیغه ها شود.
 • دلیل دیگری که می‌تواند باعث نچرخیدن تیغه مخلوط کن شود ذغال های دستگاه هستند. زغال ها در مخلوط کن به مرور زمان و استفاده زیاد کوتاه شده و نیاز به تعویض پیدا می کنند. جهت افزایش قدرت موتور برای چرخاندن تیغه ها لازم است که زغال ها هر چند وقت یک بار تعویض شود.
 • در نهایت می توانید تشخیص علت عدم چرخش تیغه ها را به تعمیر کاران ماهر بسپارید زیرا تعویض قطعات در مخلوط کن کاری تخصصی می باشد و اگر تجربه لازم در این کار را نداشته باشید ممکن است باعث آسیب به مخلوط کن شوید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر بخارشوی دلمونتی Delmonti |نمایندگی دلمونتی در تهران

نکاتی جهت نگهداری اصولی از مخلوط کن دلمونتی

همانطور که می دانید استفاده صحیح از هر دستگاهی می تواند کارکرد و عملکرد آن را بهتر کند و طول عمر آن را افزایش دهد. جهت نگهداری اصولی از مخلوط کن دلمونتی نکاتی در ادامه بیان شده است.

 • هرگز از مخلوط کن دلمونتی به عنوان غذا ساز استفاده نکنید و غذاهای جامد را درون آن نریزید.
 • مخلوط کن دلمونتی مخصوص ترکیب مایعات و مواد غذایی نرم می باشد.
 • قبل از آن که مواد غذایی و میوه ها را درون مخلوط کن بریزید آنها را به تکه های کوچک خرد کنید.
 • هرگز بیشتر از ظرفیت مخلوط کن آن را پر نکنید زیرا می تواند به موتور دستگاه فشار وارد کند و همچنین عملکرد آن را با اختلال مواجه کند.
 • مخلوط کن دلمونتی را به مدت طولانی و مداوم استفاده نکنید بهتر است پس از کمی استفاده کردن از دستگاه آن را خاموش کرده و به آن استراحت دهید سپس مجدداً از آن استفاده کنید.
 • جهت شستشوی پارچ مخلوط کن نیز می‌توانید از چند قطره مایع ظرفشویی و چند قطره آب لیموی تازه استفاده کنید و این ترکیب را درون پارچ مخلوط کن ریخته و دستگاه را روشن کنید سپس آن را به خوبی آبکشی کنید.

راهنمای تعمیر مخلوط کن دلمونتی Delmonti | نمایندگی تعمیرات دلمونتی

 • دقت کنید در حین کار با مخلوط کن دلمونتی دستگاه باید روی سطح صاف و هموار قرار گیرد.
 • قبل از توقف کامل تیغه ها هرگز پارچ را از بدنه جدا نکنید.
 • هر زمان که با مشکلی در مخلوط کن دلمونتی مواجه شدید سریعا آن را از برق جدا کرده و به تعمیرکار مراجعه کنید.
 • وقتی مخلوط کن دلمونتی خالی است آن را روشن نکنید زیرا این کار می‌تواند باعث آسیب رسیدن موتور و تیغه ها شود.
 • سعی کنید جهت تنظیم سرعت مخلوط کن ابتدا از سرعت پایین شروع کرده و کم کم سرعت را افزایش دهید.

سخن آخر

مخلوط کن یک ابزار برقی است بنابراین نگهداری از آن باید بسیار اصولی و درست انجام شود در این مقاله از ایبک امداد نکات مهمی جهت نگهداری صحیح از مخلوط کن دلمونتی بیان کردیم، برخی از مشکلاتی که ممکن است برای مخلوط کن دلمونتی پیش آید را توضیح دادیم و برای هرکدام از آنها راه حل هایی ارائه دادیم. شما کاربران عزیز بهتر است قبل از اینکه به تعمیرکار مراجعه کنید آگاهی کامل از مخلوط کن دلمونتی داشته باشید ممکن است خودتان بتوانید دستگاه را تعمیر کنید ولی چنانچه قادر به تعمیر کردن مخلوط کن نبودید بهتر است این کار را به تعمیرکاران ماهر بسپارید. امیدواریم که با مطالعه این مطالب بتوانید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

راهنمای تعمیر مخلوط کن دلمونتی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا تیغه مخلوط کن دلمونتی با روشن شدن دستگاه نمی چرخد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا