تعمیراتلوازم خانگی

نحوه تعمیرات جاروشارژی فوما | نمایندگی تعمیرات فوما در تهران

جارو شارژی یک وسیله کاربردی می باشد که می تواند جایگزین خوبی برای جاروبرقی باشد جاروشارژی به دلیل اشغال فضای کمتر نسبت به جاروبرقی و همچنین راحتی حمل و نقل به تمام قسمت های منزل، مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با جاروشارژی فوما آشنا کرده و مشکلات متداولی را که امکان دارد برای این شارژی به وجود بیاید برایتان به طور کامل توضیح دهیم با ما همراه باشید.

معرفی جاروشارژی فوما

جاروشارژی فوما از کیفیت بالایی برخوردار بوده و از متدهای تکنولوژی روز بهره مند است جاروشارژی فوما توانسته نیازهای کاربران را در نظر گرفته و با قیمت مناسب خود بین کاربران از محبوبیت زیادی پیدا کند. جاروشارژی فوما طوری طراحی شده که به شما این امکان را می دهد که هم به صورت دستی و هم عصایی از این جارو شارژی استفاده کنید. جاروشارژی فوما در مقایسه با جاروبرقی صدای کمتری داشته و انرژی کمتری هم مصرف می کند مخزن این جارو شارژی یک و نیم لیتر بوده و شما می‌توانید به راحتی تمام منزل را از آلودگی پاک کنید.

نکات مهم برای استفاده از جاروشارژی فوما

هر وسیله برقی برای افزایش طول عمر، نیاز به مراقبت صحیح و اصولی دارد اگر شما از جاروشارژی فوما خود خوب مراقبت کنید باعث می شوید که کمتر خراب شده و نیاز به تعمیر کار نداشته باشید نکاتی که برای استفاده از جاروشارژی فوما باید به آن توجه کنید موارد زیر است:

 • بعد از خرید جارو شارژی، شارژ اولیه را انجام دهید.
 • قبل از استفاده از جارو شارژی حتماً شارژ آن را پر کنید.
 • بعد از اینکه جارو شارژی پر شد دستگاه را از برق در آورید زیرا اگر جارو شارژی را برای مدت زیادی به برق بزنید عمر باتری آن کم می شود.
 • هر بار که از جاروشارژی فوما استفاده می کنید حتماً دستگاه را تمیز کرده و مخزن آن را خالی کنید.
 • استفاده طولانی مدت از جارو شارژی می تواند باعث آسیب رسیدن به دستگاه شود بیشتر از ۳۰ دقیقه نباید از جارو شارژی به طور مداوم استفاده کنید.
 • دقت داشته باشید برای افزایش طول عمر باتری حداقل ماهی دو بار باید از دستگاه استفاده کنید زیرا در غیر این صورت، باتری فاسد می شود .
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیر لوازم برقی بکو در کرج Beko

استفاده از جارو شارژی می تواند تمیز کردن منزل را آسان تر کند و در زمان و وقت هم صرفه جویی خواهید کرد امروزه داشتن یک جارو شارژی در منزل جزو ضروریات محسوب می شود ولی دقت داشته باشید که جاروشارژی دستگاه حساسی بوده و در صورت مراقبت نادرست خراب خواهد شد.

جاروشارژی فوما

مشکلات متداول در جاروشارژی فوما

هر چند که جاروشارژی فوما از کیفیت خوبی برخوردار است ولی باز هم ممکن است مانند تمام لوازم برقی دیگر دچار خرابی و یا مشکلاتی شود گاهی مشکلات جاروشارژی با رعایت نکات ساده به راحتی برطرف می شود ولی اگر مشکل جارو شارژی شما جدی بود حتماً باید با نمایندگی های تعمیرات جاروشارژی تماس بگیرید و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید.

در صورت نیاز می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس گرفته تا متخصصین ایبک امداد شما را راهنمایی کنند.

دلایل کم شدن مکش جاروشارژی فوما چیست؟

اگر هنگام استفاده از جاروشارژی فوما متوجه شدید که مکش آن کم شده و قدرت لازم را ندارد باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ممکن است محفظه جارو شارژی پر شده باشد.
 • گیر کردن آشغال در لوله جارو شارژی و مسدود شدن لوله می تواند باعث کم شدن مکش جارو شارژی شود.
 • جمع شدن آلودگی در برس و لوله های جارو شارژی
 •  کثیف شدن فیلتر جارو شارژی

برای اینکه جاروشارژی فوما شما قدرت لازم را داشته باشد باید بعد از استفاده از جارو شارژی حتماً محفظه دستگاه را خالی کنید. بررسی کردن غلتک و لوله ها و برس دستگاه می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند اگر لوله ها و برس جاروشارژی آلوده و مسدود شده بود باید آن را برطرف کنید. در صورتی که مشکل نداشتن مکش در جاروشارژی شما برطرف نشد باید با نمایندگی های تعمیرات جاروشارژی فوما تماس بگیرید.

دلیل شارژ نشدن جاروشارژی فوما چیست؟

یکی از مشکلات متداول در جاروشارژی فوما، شارژ نشدن دستگاه است اگر با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ابتدا از قرارگیری صحیح جارو شارژی در پایه شارژ اطمینان پیدا کنید.
 • اگر برق از پریز به جارو شارژی نرسد باعث شارژ نشدن دستگاه خواهد شد برای این منظور پریز را بررسی کنید.
 • یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن دستگاه می تواند خراب شدن باتری باشد.

باتری های جارو شارژی عمر محدودی داشته و ممکن است شارژ نشدن جارو شارژی به دلیل تمام شدن عمر مفید باتری باشد گاهی هم در اثر استفاده نکردن از باتری عمر آن تمام می شود توصیه می کنیم حداقل ماهی دوبار از جارو شارژی استفاده کنید تا از فاسد شدن باتری جلوگیری کرده باشید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی فوما Fuma در تهران

دلیل گرم شدن بیش از حد جاروشارژی فوما چیست؟

مهمترین دلیلی که می تواند باعث داغ شدن جاروشارژی شود استفاده زیاد و مداوم از جارو شارژی است دلایل داغ شدن جارو شارژی موارد زیر است:

 • استفاده زیاد و مداوم از جاروشارژی
 •  مسدود شدن برس جارو شارژی
 •  کثیف شدن فیلتر دستگاه
 •  پر شدن مخزن دستگاه جارو شارژی

دقت داشته باشید جارو شارژی برای استفاده طولانی مدت طراحی نشده به همین دلیل استفاده زیاد و مداوم از آن می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در دستگاه شود.

فیلتر دستگاه را به طور منظم تمیز کنید زیرا کثیف شدن فیلتر می تواند باعث کم شدن مکش و همچنین داغ شدن جارو شارژی گردد. مخزن جارو شارژی را بعد از هر بار استفاده از دستگاه، خالی کنید تا جارو شارژی کارایی بهتری داشته باشد.

دلایل بوی سوختگی در جاروشارژی فوما چیست؟

اگر دستگاه جاروشارژی فوما شما بوی سوختگی می دهد باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ممکن است بوی سوختگی به دلیل خرابی تسمه باشد.
 • تسمه نیروی محرک را به غلتک منتقل می‌کند اگر تسمه پاره شود و یا اینکه از جای خود خارج شود باعث خواهد شد که کار خود را درست انجام ندهد.
 • سوختن تسمه می تواند باعث بوی سوختگی در دستگاه شود.
 • اگر موتور جاروشارژی بسوزد باعث بوی سوختگی در جاروشارژی می شود.

ممکن است به دلیل تمام شدن عمر مفید موتور و یا استفاده زیاد از دستگاه ، موتور جاروشارژی بسوزد در این صورت باید موتور را تعویض کنید.

دلایل صدای زیاد از جاروشارژی فوما چیست؟

یکی دیگر از مشکلات متداولی که می تواند باعث نگرانی شما شود صدای زیاد و غیر عادی در جاروشارژی فوما است اگر با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • کثیفی فیلتر جارو شارژی می تواند باعث سر و صدای زیاد در دستگاه شود.
 • اگر بلبرینگ بشکند شما صدای زیادی از دستگاه جارو شارژی می شنوید.
 • مسدود شدن و گرفتگی برس، پارویی و لوله ها باعث سر و صدای دستگاه خواهد شد.

برای اینکه مشکل را برطرف کنید به طور منظم فیلتر جارو شارژی را تمیز کنید. اگر بلبرینگ دستگاه دچار شکستگی شده بود حتماً باید آن را عوض کنید. به طور مرتب لوله ها، پارویی و برس دستگاه را چک کنید و در صورت گرفتگی آنها را تمیز کنید.

دلایل خاموش شدن جارو شارژی در هنگام کار چیست؟

موارد زیادی می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی جاروشارژی شود که عبارتند از:

 • ممکن است برق منزل قطع شده باشد.
 • پر شدن محفظه دستگاه می تواند باعث خاموشی ناگهانی دستگاه شود.
 • خرابی فیلتر
حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات بلومبرگ Blomberg در شهر کرج

در صورت بروز این مشکل ابتدا باید برق منزل را چک کنید ممکن است فیوز برق پریده باشد. به طور مرتب فیلتر را بررسی کنید و در صورت معیوب شدن فیلتر آن را تعویض کنید. بعد از هربار استفاده از جارو شارژی، محفظه دستگاه را خالی کنید تا جارو شارژی شما کارایی بهتری داشته باشد.

چرا جاروشارژی فوما روشن نمی شود؟

یکی از مشکلات متداول در جاروشارژی فوما روشن نشدن دستگاه است برای اینکه مشکل را برطرف کنید موارد زیر را بررسی کنید:

 • تمام شدن شارژ دستگاه
 • اتصالات دستگاه را چک کرده و از وجود برق در آنها اطمینان پیدا کنید.
 • ممکن است کلید خاموش و روشن دستگاه خراب شده باشد آن را چک کنید.
 • خراب شدن برد جاروشارژی

در صورت روشن نشدن جارو شارژی ابتدا از داشتن شارژ دستگاه اطمینان پیدا کنید ممکن است شارژ جارو شارژی تمام شده باشد. به وسیله فازمتر اتصالات داخلی جاروشارژی را چک کنید و از وجود برق در آنها اطمینان پیدا کنید. اگر کلید خاموش و روشن جارو شارژی خراب شود باعث خواهد شد که دستگاه روشن نشود در این صورت باید کلید را تعویض کنید. خراب شدن برد جارو شارژی می تواند باعث روشن نشدن دستگاه شود این مورد باید به وسیله تعمیرکار بررسی و تعمیر شود.

دلایل نچرخیدن غلتک جارو شارژی چیست؟

یکی از مشکلات مهمی که ممکن است برای جارو شارژی به وجود بیاید نچرخیدن غلتک آن است نچرخیدن غلتک می تواند به تسمه جاروشارژی مربوط شود. اگر تسمه در جای خود درست قرار نگیرد و یا اینکه پرز و مو به غلتک بچسبد می‌تواند باعث نچرخیدن غلتک بشود برای اینکه مشکل را برطرف کنید به طور مرتب غلتک را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تمیز کنید.

جاروشارژی فوما

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با جاروشارژی فوما آشنا کردیم و مزایای استفاده از این جارو شارژی را برایتان بیان کردیم همانطور که گفتیم هر وسیله برقی هرچند هم که با کیفیت باشد، ممکن است به دلایل مختلف مانند استفاده نادرست و یا فرسودگی خراب شود. گاهی مشکلات جاروشارژی فوما با رعایت نکات ساده برطرف خواهد شد ولی اگر خرابی جارو شارژی مربوط به خراب شدن قطعات دستگاه بود حتماً باید با نمایندگی تعمیرات جاروشارژی فوما تماس بگیرید و از دستکاری کردن جارو شارژی خودداری کنید.

در صورتی که در زمینه تعمیرات جاروشارژی فوما سؤالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

نحوه تعمیرات جاروشارژی فوما

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل کم شدن مکش جاروشارژی فوما چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا