تعمیرات اجاق گاز

راهنمای تعمیرات اجاق گاز توکار جنرال GENERAL| نمایندگی تعمیرات جنرال

اجاق گاز یکی از اساسی ترین و ضروری ترین لوازم موجود در هر آشپزخانه می باشد که خراب شدن آن و یا اختلال در عملکرد آن می تواند برای کاربران بسیار ناخوشایند باشد. از این رو تعمیر آن به محض خراب شدن از ضروری ترین کارها می‌باشد. ایبک امداد در این مقاله به بررسی نحوه تعمیر اجاق گاز توکار جنرال پرداخته و راهکارهایی جهت برطرف کردن مشکلات متداول آن بیان کرده است. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

آموزش عیب یابی اجاق گاز توکار جنرال

اجاق گازها از وسایل پرکاربرد آشپزخانه می باشند و هر روز به تنوع این محصولات در بازار اضافه می شود. اجاق گازهای توکار به علت کاربرد راحت و حمل آسان طرفداران زیادی دارد. استفاده زیاد از اجاق گازهای توکار می تواند موجب بروز اشکالاتی در بعضی قطعات آن شود. اطلاع و آگاهی از مشکلات مربوط به اجاق گازهای توکار می‌تواند به تشخیص درست آن کمک کند. نکته مهم این است که جهت نگهداری اصولی از این دستگاه لازم است نکات ایمنی آن رعایت شود. تشخیص مشکل در اجاق گازهای توکار کاری تخصصی می باشد و چنانچه اطلاعات و دانش فنی لازم را ندارید می توانید تعمیر آن را تعمیرکاران حرفه ای در ایبک امداد بسپارید. کارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر اجاق گاز توکار جنرال می باشند.

مشکلات متداول اجاق گاز توکار جنرال

گاهی اوقات ممکن است اجاق گاز توکار جنرال دچار مشکلاتی شود. در ادامه مطلب قصد داریم به بررسی روش های عیب یابی اجاق گاز توکار جنرال بپردازیم.نحوه تعمیر اجاق گاز توکار جنرال GENERAL

از مهمترین مشکلات و ایرادات اجاق گاز توکار جنرال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روشن نشدن شعله اجاق گاز
 • زرد سوختن شعله های اجاق گاز توکار جنرال
 • دود کردن شعله های اجاق گاز
 • سر و صدای زیاد از شعله های اجاق گاز
 • غیر استاندارد بودن شعله های اجاق گاز
 • ثابت نماندن شعله ها
 • کم بودن حرارت شعله ها
حتما بخوانید:   دلایل سفت شدن و خرابی شیر اجاق گاز

علت روشن نشدن شعله های اجاق گاز توکار جنرال چیست؟

یکی از مهمترین مشکلات مربوط به اجاق گاز توکار جنرال روشن نشدن شعله های آن می باشد که این اتفاق ممکن است به دلایل زیر بروز کند.

 • نخستین علت آن می‌تواند به دلیل کثیف بودن مشعل ها باشد.
 • همچنین سرریز شدن غذا بر روی اجاق گاز توکار می‌تواند موجب انسداد شعله‌ها شود.
 • علت دیگر این مشکل قرار گرفتن نامناسب الکترودهای جرقه زن می باشد که باعث عدم جرقه زدن فندک و در نهایت روشن نشدن شعله ها می شود.
 • جایگذاری اشتباه سرشعله ها نیز می تواند یکی دیگر از دلایل روشن نشدن شعله های اجاق گاز باشد.

علت زرد سوختن شعله های اجاق گاز توکار جنرال چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای اجاق گاز های توکار جنرال رخ دهد زرد سوختن شعله های آن می باشد. به طور معمول شعله اجاق گاز باید به رنگ آبی بسوزد و اگر رنگ شعله ها به رنگ زرد و یا نارنجی باشد باید بدانید که مشکلی به وجود آمده است. کم شدن نسبت هوا به گاز می تواند دلیل اصلی این مشکل باشد.نحوه تعمیر اجاق گاز توکار جنرال GENERAL

جهت رفع این مشکل لازم است مقدار هوا را به یک میزان تنظیم کنید یعنی اینکه فاصله بین ژیگلور اجاق گاز تا رابط آن باید به نسبت مناسب تغییر کند.

علت دود کردن شعله های اجاق گاز توکار جنرال چیست؟

همانطور که گفته شد شعله های اجاق گاز باید به رنگ آبی و بدون دود باشد چنانچه با دود کردن شعله های اجاق گاز مواجه شدید باید بدانید که این اتفاق غیر عادی می باشد ممکن است مشکل از نازل اجاق گاز باشد که در این صورت باید تعویض گردد. در برخی موارد هم علت بروز این مسئله افزایش گاز نسبت به هوا می باشد. جهت برطرف کردن این مشکل لازم است نازل گاز تعویض شود و یا نسبت گاز کاهش یابد.

علت سر و صدا در شعله های اجاق گاز توکار جنرال چیست؟

اجاق گاز وسیله حساس و کاربردی می‌باشد که هر روز در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین ممکن است گاهی اوقات با مشکل مواجه شود. یکی از این مشکلات صدا دادن شعله های اجاق گاز می باشد. به طور کلی ایجاد سر و صدا در شعله می تواند به دو علت رخ دهد.

 • به هم ریختن تنظیم نسبت هوا به گاز: چنانچه تنظیم نسبت گاز و هوا به هم ریخته باشد باعث ایجاد صدا در شعله ها می شود. صدایی که از شعله ها خارج می‌شود مانند صدای وزش باد می باشد.
 • ریختن ذرات غذا روی سرشعله ها
حتما بخوانید:   علت خراب شدن ترانس جرقه زن در اجاق گاز/نحوه تعمیر و یا تعویض ترانس جرقه زن اجاق گاز

جهت رفع این مشکل باید میزان هوا و گاز را تنظیم کنید. چنانچه صدا دادن شعله ها به علت وجود ذرات غذا روی سرشعله ها باشد بهتر است شعله را خاموش کرده و پس از خنک شدن اقدام به تمیز کردن سطح سرشعله ها کنید.

علت زیاد بودن ارتفاع شعله اجاق گاز جنرال چیست؟

همانطور که گفته شد شعله اجاق گاز باید به رنگ آبی بسوزد و ارتفاع آن نیز نباید از ۶ میلیمتر کوتاه تر و از ۲۰ میلی متر بلندتر باشد. چنانچه ارتفاع شعله اجاق گاز از حد استاندارد آن بیشتر باشد نیاز به تنظیم دارد. جهت برطرف کردن این مشکل قاب پیلوت را باید خارج کنید و سوراخ های آن را به دقت تمیز کنید. چنانچه مشکل برطرف نشد به کمک یک پیچ گوشتی باید پیچ تنظیم را جهت عقربه های ساعت و یا خلاف آن حرکت دهید. بلندی غیر طبیعی در شعله های اجاق گاز طبیعی نیست و می تواند خطر ساز هم باشد. اجاق گازها دارای یک شعله استاندارد می باشند همانطور که کم شدن شعله نشان از ایراد و اشکال در اجاق گاز را دارد بلند بودن آن هم غیر طبیعی است. گاهی اوقات نیز ممکن است این مشکل به علت ترموکوپل اجاق گاز باشد. تعویض ترموکوپل می‌توانید مشکل ارتفاع شعله را برطرف کند.

علت کم بودن شعله اجاق گاز توکار جنرال چیست؟

ممکن است گاهی اوقات با کم شدن شعله اجاق گاز رو به رو شوید. نخستین اقدامی که باید انجام دهید این است که وضعیت گاز شهری را چک کنید. چنانچه فشار گاز شهر کم نشده بود می توانید به بررسی دیگر قسمت های اجاق گاز بپردازید. کثیف شدن سر شعله ها می تواند باعث کم شدن حرارت و شعله گردد. cooker 1

خراب شدن شیر اجاق گاز نیز می تواند از دلایل دیگر کم شدن شعله های اجاق گاز باشد. جهت برطرف کردن مشکل شیر اجاق گاز می توانید از تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر اجاق گاز کمک بگیرید.

نکات بسیار مهم جهت نگهداری اصولی از اجاق گاز های توکار جنرال

جهت حفظ و نگهداری اجاق گازهای توکار نکات مهمی باید رعایت شود تا عمر مفید دستگاه افزایش پیدا کرده و عملکرد دستگاه نیز بهتر شود. در ادامه مطلب به بررسی برخی از این نکات پرداخته ایم.

 • فاصله استاندارد و مناسب بین گاز و هود بین ۶۵ تا ۷۵ سانتیمتر می باشد. حتماً به هنگام نصب به این فاصله دقت کنید.
 • هرگز زغال های مخصوص قلیان را روی شعله های اجاق گاز به صورت مستقیم قرار ندهید زیرا باعث مسدود شدن منافذ سوراخ های سر شعله ها شده و عملکرد صحیح شعله ها را کاهش می دهد.
 • از ریختن آب روی اجاق گاز توکار خودداری کنید زیرا نفوذ آب به قطعات اجاق گاز می تواند باعث استهلاک آنها شده و همچنین موجب اتصالی قطعات برقی و در نهایت خراب شدن آنها می شود.
 • از قرار دادن ظرف های سنگین روی اجاق گازهای توکار شیشه ای خودداری کنید.
 • از دستکاری کردن ژیگلورها به منظور زیاد کردن شعله جدا خودداری کنید زیرا می تواند باعث شکستن شیشه اجاق گاز رومیزی شود.
 • جهت نظافت اجاق گازهای رومیزی که از جنس استیل می باشند حتماً از مواد شوینده مخصوص که جهت چربی زدایی و نظافت در بازار وجود دارد استفاده کنید و برای اجاق گازهای رومیزی که جنس آنها از شیشه می باشد فقط از شیشه پاک کن استفاده کنید.
 • از به کار بردن سیم ظرفشویی، چاقو و یا اشیای نوک تیز دیگر روی صفحه اجاق گاز خودداری کنید.
 • تعمیر و سرویس دوره ای اجاق گاز را هرگز فراموش نکنید. سهل انگاری در این مورد می تواند باعث استهلاک و افزایش هزینه های جانبی گردد.
حتما بخوانید:   راهکار حل مشکل روشن نشدن فر برقی چیست؟

سخن پایانی

گازهای رومیزی و توکار دارای ظرافت خاصی در طراحی و تولید می باشند که نگهداری از آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. اجاق گاز توکار جنرال نیز از این امر مستثنی نمی باشد. جهت حفظ و نگهداری اصولی از اجاق گاز رومیزی جنرال باید نکات مهمی رعایت شود تا علاوه بر عملکرد بهینه دستگاه طول عمر مفید آن نیز افزایش یابد. تشخیص به موقع مشکل ایجاد شده، تعمیر و سرویس دوره ای اجاق گاز از موارد ضروری می باشد که باید حتماً به آن توجه شود. ایبک امداد در این مقاله به بررسی مشکلات رایج در اجاق گاز توکار جنرال پرداخته و راهکارهایی جهت برطرف کردن آنها بیان کرده است و در پایان نکات مهمی جهت حفظ و نگهداری اصولی از آن ارائه داده است. شما کاربران عزیز با رعایت این نکات می توانید پاسخ پرسش های خود را پیدا کنید. کارشناسان ایبک امداد نیز آماده ارائه خدمات در زمینه تعمیر و سرویس اجاق گازهای جنرال می باشند. جهت دریافت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم.

راهنمای تعمیرات اجاق گاز جنرال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت روشن نشدن شعله های اجاق گاز توکار جنرال چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا