تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیرات جاروبرقی گرند Grand | نمایندگی تعمیرات گرند

جاروبرقی یکی از پرکاربردترین و ضروری ترین لوازم موجود در هر خانه می باشد که چنانچه با مشکلی مواجه شود می ‌تواند برای کاربران بسیار ناخوشایند باشد زیرا وظیفه تمیز کردن و نظافت منزل برعهده جاروبرقی می باشد. ایبک امداد در این مقاله به بررسی مشکلات رایج در جاروبرقی گرند پرداخته و راهکارهایی جهت تعمیر آن ارائه داده است. چنانچه شما نیز از کاربران این دستگاه می باشید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی و بررسی جارو برقی گرند

جاروبرقی گرند یکی از قدرتمندترین جاروبرقی های موجود در بازار می باشد که از توان مکش بالایی برخوردار است. جنس بدنه این جارو برقی از پلاستیک مقاوم بوده و قدرت موتور آن ۲۸۰۰ وات می باشد. مخزن جارو برقی گرند دارای گنجایش ۴ لیتری است و طول سیم آن به ۸ متر می رسد. از دیگر امکانات این جاروبرقی می توان به صفحه نمایش دیجیتال و همچنین فیلتر هپا اشاره کرد. چهار عدد چرخ در قسمت زیرین این جاروبرقی طراحی شده است که باعث حرکت آسان آن می شود. نشانگر پر بودن کیسه مخزن، لوله تلسکوپی با قابلیت تنظیم ارتفاع و سیم جمع کن خودکار از دیگر ویژگی های این محصول به شمار می‌آیند.

نحوه تعمیر جاروبرقی گرند

جاروبرقی یکی از پر مصرف ترین لوازم برقی موجود در خانه می باشد که نقش اساسی در تمیزی و نظافت محیط اطراف را به عهده دارد. یک جاروبرقی خوب می تواند با قدرت مکش مناسب غبارهایی را که حتی با چشم قابل دیدن نیستند از میان موکت و فرش بیرون بکشد. لازم به ذکر است که استفاده غیر اصولی و نادرست از جاروبرقی می تواند باعث آسیب رسیدن به دستگاه شود.مشکلات رایج در جاروبرقی گرند و نحوه تعمیر آن

تعمیر جاروبرقی در منزل معمولاً موضوعی پیچیده و سخت به نظر می رسد اما باید بدانید که گاهی اوقات مشکلات مربوط به جاروبرقی توسط خود کاربر قابل رفع می باشند. چنانچه اطلاعات کافی و درست درباره دستگاه داشته باشید می توانید با استفاده از راهکارهای داده شده اقدام به برطرف کردن مشکل در جاروبرقی کنید.

علت روشن شدن خود بخودی جاروبرقی گرند چیست؟

ممکن است کاربران با این مشکل مواجه شوند که جارو برقی گرند به طور خود به خود روشن شود.این مشکل می‌تواند مرتبط به وجود ایراد در لوله خرطومی و یا مشکل در خود جاروبرقی باشد. در این شرایط نخست باید لوله خرطومی را از بدنه جدا کنید و جاروبرقی را بدون لوله خرطومی به برق وصل کنید و آن را امتحان کنید. چنانچه مشکل برطرف نشده بود جهت رفع آن می‌توانید از تکنسین ماهر در زمینه تعمیر جارو برقی کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات جارو شارژی بایترون Bitron

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی گرند چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقی گرند پیش بیاید این است که به طور ناگهانی خاموش شود. این مشکل معمولاً هنگامی رخ می‌دهد که مدت زمان استفاده از جارو برقی بسیار طولانی شده است و در این شرایط خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی امری طبیعی به شمار می‌آید. جاروبرقی دارای قطعه ای به نام ترموستات می باشد و هنگامی که موتور بیش از اندازه داغ شود دستگاه را به طور خودکار خاموش خواهد کرد. در این شرایط می توانید موارد زیر را نیز مورد بررسی قرار دهید:

 • اتصالات برقی جاروبرقی را بررسی کنید.
 • چنانچه کیسه جاروبرقی بیش از اندازه پر باشد و یا لوله خرطومی دچار انسداد باشد و همچنین فیلتر دچار گرفتگی باشد موجب خاموش شدن ناگهانی دستگاه خواهد شد.

علت عدم مکش در جاروبرقی گرند چیست؟

ضعیف شدن قدرت مکش جاروبرقی می تواند برای کاربران بسیار ناخوشایند باشد. چنانچه با این شرایط روبرو شدید بهتر است چند نکته را مورد بررسی قرار دهید:

 • جاروبرقی را خاموش کرده و دوشاخه را از برق جدا کنید.
 • لوله تلسکوپی، لوله خرطومی و بخش پارویی جاروبرقی را از لحاظ انسداد و گرفتگی چک کنید.
 • کیسه زباله را چک کرده و از خالی بودن آن مطمئن شوید.
 • فیلتر جاروبرقی را از لحاظ انسداد و گرفتگی مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن را تمیز کنید.

چنانچه با انجام موارد بالا مشکل عدم مکش جاروبرقی برطرف نشد می توانید از کارشناسان ایبک امداد کمک بگیرید.

علت صدای غیر عادی و ناهنجار در جاروبرقی گرند چیست؟

گاهی اوقات ممکن است با صدای ناهنجار و زیادی از جاروبرقی مواجه شوید در این شرایط نخستین کاری که باید انجام دهید این است که هر چه سریعتر جاروبرقی را از برق جدا کنید. سپس موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • گاهی اوقات گیر کردن جسمی داخل لوله های ورودی جاروبرقی می تواند سبب ایجاد صداهای غیر عادی در دستگاه شود.

مشکلات رایج در جاروبرقی گرند و نحوه تعمیر آن

 • نصب نادرست فیلترها می تواند باعث ایجاد صدای زیاد در جاروبرقی شود.
 • از تمیز بودن فیلتر و همچنین عدم گرفتگی در آن اطمینان حاصل کنید.
 • دقت کنید به هیچ عنوان نباید جاروبرقی را بدون فیلتر روشن کنید چون می تواند باعث ایجاد صدا های زیاد در جاروبرقی شود و همچنین به دستگاه آسیب وارد کند.
حتما بخوانید:   آیا می توان فیلتر جاروبرقی را شست؟

علت داغ شدن جاروبرقی گرند چیست؟

گاهی اوقات ممکن است کاربران با داغ شدن بیش از حد جاروبرقی مواجه شوند. اگر جاروبرقی گرند به هنگام کار کردن داغ کرد و قادر نبودید نظافت منزل را ادامه دهید باید به عیب یابی و بررسی آن بپردازید:

 • فیلتر داخلی و خروجی هوا را مورد بررسی قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که گرفتگی ندارد و کاملا تمیز می باشد.
 • مخزن زباله یا کیسه را تخلیه کنید.
 • لوله تلسکوپی، لوله خرطومی و برس را مورد بررسی قرار دهید و هرگونه گرفتگی و انسداد را برطرف کنید.

علت کار نکردن سیم جمع کن خودکار جاروبرقی گرند چیست؟

بروز مشکل در بخش سیم جمع کن اتوماتیک جاروبرقی گرند می‌تواند به علت شکستگی قطعات و یا وارد شدن ضربه و همچنین آسیب دیدن فنر سیم جمع کن باشد.

 • سیم جمع کن کابل دستگاه را بعد از پایان کار جمع کرده و از وارد شدن آسیب به آن جلوگیری می کند.
 • کشیده شدن بیش از حد سیم جاروبرقی می تواند باعث خراب شدن سیم جمع کن شود.
 • پاره شدن سیم جاروبرقی نیز از عوامل خراب شدن سیم جمع کن جاروبرقی می باشد.

علت بوی بد در جاروبرقی گرند چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقی گرند پیش آید ایجاد بوی نامطبوع و ناخوشایند از درون دستگاه می باشد. در ادامه مطلب به عوامل ایجاد بوی بد در جاروبرقی گرند می پردازیم:

 • ممکن است بوی بد ناشی از پر شدن کیسه و وجود زباله ای در آن باشد که گندیده است و باعث ایجاد بوی بد می شود.
 • جهت رفع این مشکل چنانچه کیسه یکبار مصرف می باشد آن را تعویض کرده و در غیر این صورت آن را بشویید و خشک کنید و پس از آن در جای خود نصب کنید.
 • یکی دیگر از عوامل ایجاد بوی بد فیلتر جاروبرقی می باشد. در نظر داشته باشید که فیلتر باید به صورت دوره‌ای تمیز شده و از هرگونه گرفتگی و انسداد رفع شود.
 • جهت خوشبو کردن جاروبرقی می توانید از قرص های مخصوص خوشبو کننده در آن استفاده کنید.

علت پریدن فیوز هنگام روشن کردن جارو برقی گرند چیست؟

شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید که پس از آن که جاروبرقی را روشن کردید متوجه پریدن فیوز برق شوید.مشکلات رایج در جاروبرقی گرند و نحوه تعمیر آن

پریدن فیوز هنگام روشن کردن جاروبرقی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه مطلب برخی از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • اتصال کوتاه: احتمالاً بین سیم های رابط اتصال کوتاه پیش آمده باشد. جهت رفع این مشکل باید سیم های رابط و همچنین جعبه ترمینال مورد بررسی قرار گیرد.
 • کلید روشن و خاموش: چنانچه بعد از روشن کردن جاروبرقی متوجه پریدن فیوز شدید ممکن است دکمه روشن و خاموش دستگاه خراب شده باشد و یا اتصالی داشته باشد. جهت رفع این مشکل باید کلید را عوض کنید.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر جارو شارژی نیولایف NEWLIFE | نمایندگی تعمیرات جارو شارژی نیولایف

نکاتی جهت نگهداری اصولی و درست از جارو برقی گرند

جهت حفظ و نگهداری از جارو برقی گرند نکات مهمی باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوانید عمر مفید دستگاه را افزایش داده و باعث بهبود عملکرد جاروبرقی شوید. در ادامه مطلب بعضی از نکات جهت نگهداری اصولی از جاروبرقی گرند بیان شده است:

 • کیسه جاروبرقی باید هر چند وقت یکبار تمیز شده و مجدداً سر جای خود نصب شود.
 • پر بودن بیش از اندازه کیسه جاروبرقی می تواند آسیب زیادی به موتور وارد کند.
 • تعویض فیلتر یکی از مواردی است که می تواند در حفظ جاروبرقی گرند بسیار موثر باشد.
 • جهت نگهداری از جارو برقی باید در حفاظت از سیم آن نیز نهایت دقت انجام شود. سیم نباید بیش از اندازه کشیده شود و پس از پایان کار باید آن را به وسیله سیم جمع کن کاملاً جمع کرده تا آسیبی به آن وارد نشود.
 • لوله خرطومی و لوله تلسکوپی را از نظر وجود گرفتگی و انسداد مورد بررسی قرار دهید و چنانچه گرفتگی در آن وجود داشت آن را برطرف کنید.
 • برس های جاروبرقی باید هر چند وقت یکبار کاملاً چک شده و از هرگونه مو پرز و یا نخ کاملاً تمیز شود.
 • دقت کنید مدت زمان طولانی جاروبرقی روشن نماند و اگر قصد دارید مکان بزرگی را جارو بکشید به دستگاه استراحت دهید.
 • دقت کنید به هنگام استفاده از جاروبرقی به کلید روشن و خاموش و یا کلید سیم جمع کن زیاد فشار وارد نکنید.
 • چنانچه جاروبرقی شما مجهز به سیستم آب جمع کن نمی باشد هرگز در مکان های خیس از آن استفاده نکنید.

جمع بندی

مراقبت صحیح و اصولی از جاروبرقی می تواند باعث افزایش طول عمر دستگاه شده و کاربران را از صرف وقت و هزینه های زیاد جهت تعمیر این وسیله بی نیاز کند. با همه این ها گاهی اوقات ممکن است جاروبرقی دچار خرابی و یا ایرادی شود. بیشتر مشکلات جاروبرقی ساده بوده و نیاز به بررسی تخصصی ندارد اما گاهی اوقات نیز ممکن است با مشکل پیچیده‌تری روبرو شود که بررسی و تعمیر آن نیاز به تخصص داشته باشد. کارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر جارو برقی گرند می باشند. شما عزیزان جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد.

تعمیر جاروبرقی گرند Grand

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزش تعمیرات جاروبرقی گرند

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا