مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر اتو بخار هاردستون Hardstone | نمایندگی تعمیر اتو هاردستون

اتو بخار یکی از پرکاربرد ترین و ضروری ترین وسایل در خانه می باشد که نبود آن می تواند کاربران را با دردسر مواجه کند. از آنجایی که اتو بخار بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است بیشتر دچار خرابی شود. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر اتو بخار هاردستون می پردازیم و مشکلات احتمالی آن را بیان می کنیم و همچنین راهکارهایی جهت برطرف کردن آنها ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

معرفی و بررسی اتو بخار هاردستون

اتو بخار هاردستون یک اتوی کارآمد و شکیل می باشد. کف این دستگاه سرامیکی است و با حرکت روان روی سطح پارچه می تواند تمامی چروک ها را محو کند. اتو بخار هاردستون دستگاهی بسیار سبک می باشد و دارای دستگیره نرمی است که اتوکشی را راحت می کند. پر کردن مخزن آن به آسانی از دریچه جلویی به وسیله پیمانه مدرج امکان پذیر است همچنین این دستگاه دارای قابلیت بخاردهی عمودی می باشد تا با این مزیت بتواند اتوکشی پرده و یا لباس های بزرگ و حجیم را امکان پذیر کند. امکان تنظیم کردن میزان بخار نیز به وسیله یک دکمه بر روی بدنه اتو تعبیه شده است. این اتو با طول سیم تقریباً دو متری کار اتو کشی را راحت تر کرده است.راهنمای تعمیر اتو هاردستون Hardstone | نمایندگی تعمیر اتو هاردستون همچنین قابلیت تمیز سازی اتوماتیک نیز برای اتو بخار هاردستون در نظر گرفته شده است و با برطرف کردن رسوبات انباشته شده در دستگاه کیفیت کارکرد آن بیشتر می شود.

مشکلات احتمالی در اتو بخار هاردستون

همان طور که می دانید در صورت استفاده نادرست از اتو بخار هاردستون کیفیت عملکرد آن کم شده و طول عمر دستگاه کاهش می یابد. اتو بخار هاردستون اگرچه دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد اما به دلیل پر کاربرد بودن و استفاده زیاد از دستگاه گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی مواجه شود که در ادامه به آن می پردازیم و راهکارهایی برای رفع آنها ارائه خواهیم داد.

 • نشتی آب در اتو بخار هاردستون
 • ایجاد لکه های زرد بر روی پارچه
 • داغ نشدن اتو بخار هاردستون
 • چسبیدن پارچه به کف اتو بخار هاردستون
 • داغ شدن بیش از حد اتو بخار
 • خارج شدن رسوبات سفید از اتو بخار هاردستون
 • جمع شدن پارچه هنگام اتو کشی

با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا راه حل هایی برای برطرف کردن برخی از مشکلات بالا بیان کنیم.

چرا آب از اتو بخار هاردستون نشتی دارد؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای اتو بخار هاردستون پیش آید نشتی آب از دستگاه می باشد. علت بروز این مشکل را می توان به ایجاد اختلال در درجه حرارت اتو نسبت داد. قبل از آنکه شروع به اتوکشی کنید و چین و چروک لباس ها را از بین ببرید بهتر است درجه حرارت را بر اساس جنس و بافت پارچه تنظیم کنید. اگر اتو بخار روی دمای مناسبی تنظیم نشود باعث می شود که آب از دستگاه نشتی داشته باشد و چکه چکه بیرون بریزد. نشتی آب می تواند لکه هایی روی لباس ایجاد کند که برای کاربران ناخوشایند خواهد بود. اگر تشخیص دادید که بافت و جنس پارچه طوری است که باید دمای اتو را کم کنید در این صورت سیستم بخار را نیز خاموش کنید زیرا دمای پایین اتو بخار جهت تولید بخار کافی نخواهد بود و باعث چکه کردن آب می شود. چنانچه مشکل برطرف نشد می توانید با تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر اتو تماس بگیرید. دقت کنید پس از آنکه اتو را به برق زدید و درجه آن را تنظیم کردید مدتی صبر کنید تا دمای اتو بخار به درجه تنظیم شده برسد. اگر اجازه داغ شدن به اتو را ندهید با مشکل نشتی آب برخورد خواهید کرد. پس اجازه دهید که اتو بخار هاردستون کاملاً داغ شود و آب را به بخار تبدیل کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر مایکروفر هاردستون Hardstone | نمایندگی تعمیرات مایکروفر هاردستون

علت ایجاد لکه های زرد بر روی پارچه هنگام اتو کشی چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند مشاهده لکه های زرد بر روی پارچه به هنگام اتو کشی می باشد. جهت اتو کشی بهتر است فقط از آب مقطر استفاده نکنید زیرا در این صورت باعث ایجاد رسوب و نشتی آب خواهید شد. راهنمای تعمیر اتو هاردستون Hardstone | نمایندگی تعمیر اتو هاردستوندلیل این موضوع آن است که آب مقطر در دمای خیلی بالا تبدیل به بخار می‌شود و به همین خاطر می تواند باعث چکه کردن آب از اتو شود. بهتر است آب لوله کشی داخل محفظه اتو بخار هاردستون بریزید اگر درجه سختی آب منطقه شما خیلی بالا بود هر چند وقت یک بار باید محفظه اتو را جرم گیری و تمیز کنید زیرا املاح موجود در آب می تواند باعث ایجاد رسوبات شده و سوراخ های کف اتو را مسدود کند و در نتیجه باعث نشتی آب و چکه کردن آب شود و لکه هایی روی لباس ایجاد کند.

علت داغ نشدن اتو بخار هاردستون چیست؟

گاهی ممکن است متوجه شوید که اتو به اندازه کافی داغ نمی شود. برای برطرف کردن این مشکل ابتدا از سالم بودن سیم رابط و همچنین پریز برق مطمئن شوید. پس از آن می توانید ترموستات را مورد بررسی قرار دهید. وظیفه ترموستات تنظیم دما در اتو بخار هاردستون است و همچنین از افزایش و کاهش دما جلوگیری می کند. اگر ترموستات خوب کار نکند در نتیجه اتو نیز داغ نمی شود. چنانچه ترموستات با مشکلی مواجه شده باشد برای برطرف کردن آن باید از تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر و سرویس اتو بخار کمک بگیرید. ایجاد انسداد در سوراخ های کف اتو بخار هاردستون نیز می‌تواند مانع از داغ شدن دستگاه شود بنابراین بهتر است هر چند وقت یک بار به برطرف کردن جرم ها و رسوبات کف اتو بخار بپردازید.

علت چسبیدن پارچه به کف اتو بخار هاردستون چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث نارضایتی کاربران خواهد شد چسبیدن پارچه به هنگام اتوکشی به کف اتو بخار می باشد. موارد زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود. چنانچه شما نیز با آن مواجه شده اید بهتر است کف اتو بخار را بررسی کنید و آن را تمیز کنید.  برای تمیز کردن کف اتو بخار نیز می‌توانید از ترکیب سرکه و جوش شیرین استفاده کنید گاهی نیز ممکن است با تمیز کردن مشکل برطرف نشود و لازم باشد که کف اتو بخار به طور کامل تعویض شود. درجه حرارت دستگاه را نیز باید بر اساس جنس و ضخامت پارچه تنظیم کنید. اگر دمای اتو بر اساس جنس پارچه تنظیم نشده باشد و بیش از حد زیاد باشد می تواند باعث چسبیدن پارچه به کف اتو بخار شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر بخار‌شو هاردستون HardStone | عیب‌یابی بخارشو هاردستون

چرا اتو بخار هاردستون بیش از اندازه داغ می شود؟

داغ شدن بیش از اندازه اتو بخار می تواند روند اتوکشی را با اختلال مواجه کند این مشکل به علت خراب شدن بعضی قطعات در اتو بخار ممکن است بروز کند. ترموستات یکی از قطعاتی است که اگر خراب شود درجه حرارت دستگاه مختل شده و ممکن است بیش از حد داغ شود و در نهایت پارچه را بسوزاند. راهنمای تعمیر اتو هاردستون Hardstone | نمایندگی تعمیر اتو هاردستوناگر دکمه تنظیم دما نیز با نقص فنی مواجه شده باشد اطلاعات به صورت درست به ترموستات ارسال نمی شود در نتیجه درجه حرارت اتو بیش از اندازه بالا می رود و داغ می شود.

نکات مهم در نگهداری از اتو بخار هاردستون

نگهداری از اتو بخار هاردستون و نظافت به موقع می‌تواند باعث ماندگاری و افزایش طول عمر آن شود. حتی اگر بهترین و گرانترین اتو بخار را جهت خرید انتخاب کنید اگر نکات اصولی نگهداری از آن را رعایت نکنید دستگاه به سرعت خراب خواهد شد.

 • بسیاری از مشکلاتی که اتو بخار هاردستون با آن مواجه می‌شود به علت سیم آن است. چنانچه سیم اتو بخار به طور درست کار نکند دستگاه روشن نمی شود. به همین خاطر در نگهداری از سیم اتو بخار باید نهایت دقت را انجام دهید.
 • برای آنکه پس از پایان کار سیم را جمع کنید ابتدا اجازه دهید تا اتو کاملا خنک شود سپس این کار را انجام دهید.
 • مخزن اتو بخار را به اندازه کافی پر کنید. پر کردن بیش از اندازه آب در مخزن اتو بخار می تواند یکی از دلایل بروز آسیب در دستگاه باشد.
 • کفی اتو بخار یکی از قسمت های مهم دستگاه می باشد. دقت کنید لباس های سنگ دوزی شده و یا سگک می تواند باعث ایجاد خط و خش بر روی کفی اتو بخار شود.
 • اتو بخار را به مدت طولانی متصل به برق نگه ندارید زیرا باعث خراب شدن المنت و یا ترموستات دستگاه خواهد شد.
 • از وارد شدن ضربه به اتو بخار خودداری کنید زیرا در صورتی که ضربه به اتو وارد شود عایق بندی مخزن دستگاه آسیب خواهد دید و باعث می شود که آب از اتو بخار نشتی کند.
 • پس از آنکه کارتان با اتو تمام شد آب باقی مانده موجود در مخزن را از دستگاه تخلیه کنید. باقی ماندن آب درون مخزن می تواند باعث فرسایش واشرها شود در ضمن چنانچه آب درون محفظه باقی بماند و با همان آبی که از دفعه پیش باقی مانده شروع به اتوکشی لباس ها کنید می‌تواند باعث ایجاد بوی بد روی لباس شود.

نتیجه گیری

نگهداری اصولی از اتو بخار هاردستون می‌تواند در افزایش ماندگاری و طول عمر دستگاه بسیار موثر باشد و چنانچه از اتو بخار زیاد استفاده می کنید بهتر است نکات مربوط به نگهداری از آن را رعایت کنید. در این مقاله از ایبک امداد مشکلات احتمالی اتو بخار هاردستون را مورد بررسی قرار دادیم و راه حل هایی برای این مشکلات بیان کردیم. چنانچه در زمینه تعمیر و سرویس اتو بخار هاردستون سوالی داشتید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت کنید از اینکه تا پایان با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

راهنمای تعمیر اتو بخار هاردستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا آب از اتو بخار هاردستون نشتی دارد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا