تعمیراتمجله لوازم خانگی

نحوه تعمیرات جارو شارژی پرشیا | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در تهران

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه جارو شارژی توانسته جایگزین خوبی برای جاروبرقی شود جارو شارژی پرشیا از کیفیت خوبی برخوردار است ولی با اینحال ممکن است مانند تمام لوازم برقی دچار خرابی هایی بشود که گاهی این خرابی با رعایت نکات ساده برطرف خواهد شد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با مشکلات متداول در جارو شارژی پرشیا آشنا کنیم.

خدمات پس از فروش جارو شارژی پرشیا چگونه است؟

اگر شما در هنگام استفاده از جارو شارژی پرشیا با مشکل روبرو شدید درصورتی که خودتان نتوانستید جارو شارژی را تعمیر کنید می توانید از خدمات پس از فروش این محصول استفاده کرده و با نمایندگی های تعمیرات جارو شارژی پرشیا تماس بگیرید برای این منظور به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا با شماره ای که در گارانتی جارو شارژی پرشیا نوشته شده تماس حاصل کنید.
 • بعد از تماس، درخواست شما ثبت شده و برای شما پیامکی ارسال خواهد شد.
 • در آن پیامک نام و زمان اعزام تعمیرکار قید شده است.
 • قطعاتی که در جارو شارژی تعویض می شوند دارای گارانتی می باشند.
 • تعمیر کاری که اعزام می شود تخصص و مهارت زیادی داشته و به راحتی می‌تواند جاروشارژی شما را تعمیر کند.

جارو شارژی پرشیا

 اجزای مکانیکی و الکتریکی جارو شارژی پرشیا

قبل از اینکه شما را با مشکلات متداول جارو شارژی پرشیا آشنا کنیم بهتر است اجزای مکانیکی و الکتریکی جارو شارژی را بشناسید تا بتوانید در صورت اقدام برای تعمیر، با اجزای دستگاه جارو شارژی آشنایی داشته باشید.

قطعات الکتریکی در جارو شارژی پرشیا عبارت می‌باشند از:

 •  موتور: موتور در جارو شارژی قطعه مهمی بوده و عمل کرد قطعات دیگر به موتور بستگی دارد.
 • ترانس ایزوله: ترانس ایزوله رله ی مغناطیسی می باشد که از کلید متصل شده به اهرم و هسته فلزی تشکیل شده است.
 • کلیدهای روی بدنه: کلید هایی روی بدنه جارو شارژی وجود دارند که اگر قطعات دستگاه خوب بسته نشود کلیدها باز خواهند ماند و قطع بودن مدار را به شما اطلاع می دهند.
 • مدارهای الکتریکی: مدارهای الکتریکی در جارو شارژی اکثراً به شکل لامپ و کلید های خاموش و روشن است کلید ها در مسیر فاز و نول قرار داشته و لامپِ خبر با وصل شدن کابل به پریز روشن خواهد شد و جارو شارژی کار خود را شروع می کند.

اجزای مکانیکی جارو شارژی پرشیا عبارت می باشد از:

 •  بدنه جارو شارژی: بدنه جارو شارژی از دو قسمت تشکیل شده است که با یک ضامن باز کننده و یک قفل از یکدیگر جدا می شوند: ۱- بخش کلید لامپ خبر و موتور ۲- بخش نگهدارنده کیسه زباله
 •  فیلتر جارو شارژی: بعد از اینکه دستگاه روشن شود هوای خارج به داخل دستگاه کشیده شده و باعث جمع شدن زباله خواهد شد فیلتر جارو شارژی لایه اسفنجی می باشد که گرد و خاک را از زباله جدا می‌کند و از آلوده شدن محیط جلوگیری خواهد کرد.

مشکلات رایج در جارو شارژی پرشیا

همانطور که گفتیم جارو شارژی پرشیا از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است محصولات پرشیا بین کاربران محبوب بوده و طرفداران زیادی دارد ولی جارو شارژی پرشیا هم مانند تمام لوازم برقی دیگر ممکن است در اثر استفاده نادرست و یا فرسودگی دچار خرابی شود گاهی مشکلات به وجود آمده در جارو شارژی پرشیا را می توانید با رعایت نکات ساده برطرف کنید ولی ممکن است خرابی جارو شارژی جدی بوده و مربوط به خرابی قطعات دستگاه باشد در این صورت حتماً باید با نمایندگی های تعمیرات جارو شارژی پرشیا تماس بگیرید و از دستکاری کردن جارو شارژی خودداری کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش نصب ماشین لباسشویی | تمام برندها

در ادامه می خواهیم مشکلات احتمالی را که امکان دارد برای جارو شارژی پرشیا به وجود بیاید برایتان بیان کرده و روش های عیب یابی و برطرف کردن عیب را هم برایتان به طور کامل توضیح دهیم با ما همراه باشید.

دلایل شارژ نشدن جارو شارژی پرشیا چیست؟

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای جارو شارژی پرشیا شما به وجود بیاید شارژ نشدن دستگاه است اگر متوجه شدید که جارو شارژی پرشیا شارژ نمی شود باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ابتدا از قرار گرفتن صحیح جارو شارژی در پایه شارژ اطمینان پیدا کنید.
 • اگر برق از پریز به جارو شارژی نرسد دستگاه شارژ نخواهد شد پس باید پریز برق را بررسی کنید برای این منظور می توانید وسیله برقی دیگری را به پریز وصل کنید.
 • یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن جارو شارژی خراب شدن باتری می باشد باید باتری دستگاه را چک کنید.

در جارو شارژی باطری ها عمر محدودی داشته و ممکن است عمر مفید باتری دستگاه های شما تمام شده باشد در این صورت دستگاه شما شارژ نمی شود البته گاهی هم امکان دارد قبل از اینکه عمر مفید باتری تمام شده باشد باتری خراب شود و این می‌تواند به دلیل استفاده نکردن طولانی مدت از باتری اتفاق بیفتد به همین دلیل توصیه می کنیم حداقل ماهی دو بار از دستگاه جارو شارژی استفاده کنید تا باتری آن فاسد نشود.

چرا جارو شارژی پرشیا مکش لازم را ندارد؟

اگر متوجه شدید که جارو شارژی پرشیا شما مکش لازم را ندارد باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر محفظه جارو شارژی پر شود می تواند باعث کم شدن مکش دستگاه جارو شارژی شود.
 • در صورتی که در لوله جارو شارژی آشغال گیر کند باعث بروز این مشکل خواهد شد.
 • جمع شدن کثیفی ها در قسمت لوله جاروشارژی باعث کم شدن مکش جارو شارژی می شود.
 • اگر فیلتر دستگاه جارو شارژی کثیف شود جارو شارژی مکش خوبی نخواهد داشت.

برای اینکه دستگاه جارو شارژی شما مکش خوبی داشته باشد باید هر بار که از دستگاه استفاده می کنید محفظه آن را کاملاً خالی کنید. هر چند وقت یکبار و به طور منظم غلتک برس ها و همچنین لوله های دستگاه را بررسی کنید و از تمیز بودن آنها اطمینان پیدا کنید. تمیز کردن فیلتر جارو شارژی بسیار مهم بوده و از اهمیت زیادی برخوردار است حتماً به طور مرتب فیلتر جارو شارژی را تمیز کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

چرا جارو شارژی پرشیا داغ می کند؟

به طور معمول اگر از جارو شارژی زیاد استفاده کنید باعث داغ شدن دستگاه می شود ولی دلایل دیگری هم می تواند باعث بروز این مشکل شود که عبارت می باشند از:

 • فیلتر جارو شارژی کثیف شده باشد.
 • برس دستگاه جاروشارژی مسدود شده باشد.
 • مخزن جارو شارژی پر باشد.

برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید فیلتر جارو شارژی را بررسی کنید در صورتی که کثیف شده بود آن را تمیز کنید. از مسدود نبودن برس دستگاه اطمینان پیدا کنید و اگر مسدود شده بود آن را برطرف کنید. سعی کنید بعد از هربار استفاده از جارو شارژی مخزن آن را خالی کنید تا باعث بروز مشکلات در جاروشارژی نشود.

دلایل صدای زیاد از جارو شارژی چیست؟

جارو شارژی به طور معمول کمی صدا دارد ولی اگر صدای زیاد و غیر عادی از آن به گوشتان رسید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر فیلتر جارو شارژی پرشیا تمیز نباشد می‌تواند باعث صدای زیاد در دستگاه شود.
 • شکستن بلبرینگ دلیل دیگری است که می‌تواند باعث شود شما صداهای زیادی از دستگاه جارو شارژی به گوشتان برسد.
 • گرفتگی برس پارویی و لوله ها هم باعث ایجاد صدا در دستگاه جارو شارژی خواهد شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  فن یخچال دوو کجاست و چه کاری را انجام می‌دهد؟

برای اینکه مشکل را برطرف کنید ابتدا فیلتر جارو شارژی را تمیز کنید. اگر بلبرینگ جاروشارژی شکسته بود باید تعویض شود. لوله ها، پارویی و برس دستگاه را بررسی کرده و در صورت مسدود بودن، گرفتگی را برطرف کنید.

دلایل بوی سوختگی از جارو شارژی پرشیا چیست؟

اگر متوجه شدید که جارو شارژی پرشیا شما بوی سوختگی می دهد برای برطرف کردن مشکل باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • سوختن تسمه می تواند باعث به وجود آمدن بوی سوختگی لاستیک در دستگاه جاروشارژی شود.
 • تسمه وظیفه دارد نیروی محرک را به غلتک برس منتقل کند اگر تسمه پاره شود و یا از جای خود بیرون بیاید نمی تواند کار خود را درست انجام بدهد.
 • تسمه را بررسی کرده و در صورت بروز مشکل در تسمه با نمایندگی های تعمیرات جارو شارژی پرشیا تماس بگیرید.
 • ممکن است موتور دستگاه سوخته باشد موتور را چک کنید.
 • سوختن موتور دستگاه می تواند به دلیل استفاده زیاد از جارو شارژی و یا فرسوده شدن دستگاه اتفاق بیفتد در این صورت باید یک موتور جدید را جایگزین موتور سوخته کنید.

دلایل خاموش شدن جارو شارژی در هنگام کار چیست؟

اگر هنگام استفاده از جارو شارژی پرشیا، ناگهان جارو شارژی شما خاموش شد باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • امکان دارد برق منزل قطع شده باشد.
 • اگر محفظه دستگاه جارو شارژی پرشیا پر شود می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی جاروشارژی شود.
 • خراب شدن فیلتر جارو شارژی و یا کثیف شدن آن هم می تواند باعث بروز مشکل شود فیلتر دستگاه را به طور منظم تمیز کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

دلایل نچرخیدن غلتک جارو شارژی پرشیا چیست؟

تسمه یکی از قطعات مهم در دستگاه جارو شارژی می باشد که نچرخیدن غلتک جارو شارژی هم به تسمه مربوط می شود اگر تسمه در جای خود به درستی قرار نگیرد و یا مو و پرز به غلتک بچسبد باعث خواهد شد غلتک درست نچرخیده و شما در جارو کردن با مشکل روبرو شوید برای اینکه مشکل را برطرف کنید به طور منظم غلتک را تمیز کنید.

جارو شارژی پرشیا

دلایل روشن نشدن جاروشارژی پرشیا چیست؟

یکی از مشکلات متداولی که امکان دارد برای جارو شارژی شما هم به وجود بیاید روشن نشدن دستگاه جارو شارژی است اگر با این مشکل روبرو شدید باید به وسیله فازمتر اتصالات داخل دستگاه را چک کنید و از وجود برق در اتصالات اطمینان پیدا کنید اگر اتصالات سالم بود کلید خاموش و روشن را بررسی کنید در صورتی که متوجه شدید کلید خاموش و روشن سالم است برد دستگاه را بررسی کرده و در صورت خرابی برد حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید.

نتیجه گیری:

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با مشکلات رایجی که ممکن است برای جارو شارژی پرشیا به وجود بیاید آشنا کنیم گاهی ممکن است این مشکلات جزئی بوده و به راحتی برطرف شود ولی اگر با مشکلات جدی در جاروشارژی روبرو شدید از دستکاری کردن آن خودداری کرده و به نمایندگی های تعمیرات جارو شارژی پرشیا مراجعه کنید.

اگر در زمینه تعمیرات جارو شارژی پرشیا سؤالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کرده تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تعمیرات جارو شارژی پرشیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا جارو شارژی پرشیا مکش لازم را ندارد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا