تعمیرات تلویزیون

مشکلات رایج سینما خانگی سامسونگ SAMSUNG

سینما خانگی سامسونگ یک دستگاه DVD Player می باشد که به واسطه داشتن بلندگو های پرقدرت و مجهز به آمپلی فایر دارای خروجی صدای بسیار با کیفیت بوده و همچنین در مدت زمان کوتاهی به دستگاهی پرطرفدار و پرفروش در خانه ها مبدل گردیده است. سینما خانگی سامسونگ لذت تماشای فیلم ها را با کمک سیستم دالبی چندین برابر کرده است. کمپانی سامسونگ یکی از شناخته شده ترین و بهترین شرکت های تولید کننده دستگاه سینما خانگی در تمام دنیا می باشد. ایبک امداد در این مقاله به بررسی مشکلات رایج سینما خانگی سامسونگ و تعمیر آن پرداخته است. چنانچه شما هم از کاربران این دستگاه می باشید پیشنهاد ما به شما این است که تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

عیب یابی و تعمیر سینما خانگی سامسونگ

سینما خانگی سامسونگ دارای اجزای مختلفی می باشد که گاهی اوقات ممکن است دچار ایراد و اشکال شده و عملکرد درستی نداشته باشد. جهت تعمیر سینما خانگی سامسونگ باید تمامی اجزای آن مورد بررسی کامل قرار گیرد تا به روش درستی عیب یابی شود و قسمت آسیب دیده شناسایی گردد. بی شک جهت انجام این کار نیاز به مهارت بالایی خواهید داشت و لازم به ذکر است که در صورت انجام تعمیر سینما خانگی سامسونگ توسط افراد غیر متخصص می تواند آسیب های بیشتری به دستگاه وارد شود و کاربر را متحمل صرف هزینه های بالاتری کند. از این رو کارشناسان ما در ایبک امداد آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما کاربران عزیز می باشند.  کافیست با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

مشکلات رایج در سینما خانگی سامسونگ

سینما خانگی سامسونگ نیز مانند هر لوازم الکترونیکی دیگری امکان دارد دچار اشکال و ایرادهایی شده و عملکرد درستی نداشته باشد. در این صورت لازم است به عیب یابی دستگاه پرداخته و ضمن شناسایی قسمت های آسیب دیده نسبت به تعمیر و یا تعویض آنها اقدام کرد. یکی از مشکلات رایج در سینما خانگی سامسونگ عدم کارکرد دکمه های کنترل می باشد. مشکلات رایج سینما خانگی سامسونگ SAMSUNG و تعمیر آن

همچنین موارد دیگری از قبیل سیاه و سفید شدن تصویر، عدم همخوانی تصویر و صدا، عدم کارکرد درست باندها، عدم عملکرد بلوتوث، استشمام بوی سوختگی از دستگاه، خاموش شدن ناگهانی دستگاه، نخواندن دیسک ها، عدم عملکرد ساب و قطع شدن ناگهانی تصویر می تواند از مشکلات سینما خانگی سامسونگ به شمار آید. در ادامه مطلب برخی از این مشکلات را بیان کرده و راهکارهایی جهت رفع هرکدام ارائه داده ایم.

علت خوانده نشدن دیسک در سینما خانگی سامسونگ چیست؟

گاهی اوقات ممکن است کاربران سینما خانگی سامسونگ با مشکل خوانده نشدن دیسک و یا CD در سینمای خانگی خود مواجه شوند. در این شرایط بعد از قرار دادن CD در دستگاه DVD Player قابل به شناسایی آن نمی باشد و محتوای دیسک نشان داده نخواهد شد. به طور معمول این مشکل به علت خراب شدن اپتیکال بلاک می باشد و در نتیجه محتوای دیسک به صورت درست پردازش نخواهد شد. علت عملکرد نادرست این قطعه نیز انباشته شدن گرد و خاک روی آن در طول زمان می باشد. بهترین راه جهت رفع مشکل تمیز کردن و زدودن گرد و خاک از اپتیکال بلاک است.

چرا صدای سینما خانگی سامسونگ قطع می شود؟

یکی دیگر از مشکلات رایج در سینما خانگی سامسونگ می تواند قطع شدن صدای آن باشد. قطع شدن صدا مخصوصاً در باندهای عقب، مشکل تقریباً رایجی است که معمولاً کاربران با آن روبرو می شوند. لازم به ذکر است که این مشکل در واقع ایراد دستگاه به شمار نمی آید و چون کاربران از سیستم اطلاعات کافی ندارند در صورت مواجه شدن با آن ممکن است نگران شوند. چنانچه به فعال بودن این گزینه تمایلی ندارید با انجام تغییراتی در حالت خروجی اکولایزر قادر خواهید بود که مشکل را به آسانی برطرف کنید. اما گاهی اوقات نیز ممکن است قطع شدن صدا در نتیجه آسیب دیدن بلندگوها و یا خرابی کابل ها و اتصالات آن باشد. در این شرایط باید اقدام به بررسی و تعمیر بلندگوهای آسیب دیده کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل خراب شدن بک لایت تلویزیون های ال جی

نحوه انجام ریست فکتوری در سینما خانگی سامسونگ چگونه است؟

با یک ترفند ساده می‌توان بیشتر مشکلات سینما خانگی سامسونگ را برطرف کرد. این ترفند همان ریست فکتوری می باشد. در بعضی موارد نیازی به تعمیر سیستم سینما خانگی سامسونگ نمی باشد و تنها با ریست کردن آن می توان اشکال ها و ایرادهای عملکرد دستگاه را برطرف کرد. مشکلات رایج سینما خانگی سامسونگ SAMSUNG و تعمیر آنجهت ریست کردن سینما خانگی سامسونگ لازم است به منوی مخفی وارد شوید زیرا گزینه ریست فکتوری در بیشتر مدل های سینما خانگی سامسونگ در قسمت منوی مخفی قرار دارد. پس از ورود به این منو و وارد کردن کد ری استارت سینمای خانگی سامسونگ ریست فکتوری شده و ایراد ها و اشکالات آن برطرف خواهد شد.

علت خاموش شدن ناگهانی سینما خانگی سامسونگ چیست؟

ممکن است کاربران با مشکل خاموش شدن ناگهانی سینما خانگی سامسونگ روبرو شوند و علت بروز آن را ندانند به همین خاطر در ادامه مطلب به بررسی علت این مشکل و نحوه تعمیر آن می پردازیم.

  • به طور معمول این مشکل به علت خرابی در قسمت خروجی مدار خروجی آمپلی فایر یا مدار تقویت صدا رخ می دهد. چنانچه این قطعه دچار خرابی و یا آسیب گردد، سینما خانگی سامسونگ به طور ناگهانی خاموش می شود.
  • یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی سینما خانگی سامسونگ بروز قطعی و همچنین اتصالی در سیم ها و کابل ها و اتصالات دستگاه می باشد.

علت روشن نشدن سینما خانگی سامسونگ چیست؟

یکی دیگر از مشکلات معمول در سینما خانگی سامسونگ روشن نشدن آن می باشد. سینما خانگی سامسونگ دارای مجموعه ای از سیم ها در قسمت پشتی خود می باشد. گاهی اوقات ممکن است به هنگام تمیز کردن و گردگیری کابل ها و سیم ها به طور تصادفی از جای خود جدا شده و به همین علت باعث روشن نشدن سیستم خواهند شد. بنابراین در صورت مواجه شدن با این مشکل قبل از انجام هرکاری به بررسی اتصال سیم ها و کابل ها به پریز برق بپردازید.

علت ضعیف بودن کیفیت تصویر در سینما خانگی سامسونگ چیست؟

گاهی اوقات ممکن است کاربران با مشکل ضعیف بودن کیفیت تصویر در سینما خانگی سامسونگ مواجه شوند. جهت بررسی این مشکل ابتدا تلویزیون را خاموش کرده و کابل حامل سیگنال به تلویزیون را از برق جدا کنید. اجازه دهید یک دقیقه در حالت خاموش بماند و مجددا آن را به برق وصل کنید. چنانچه کار نکرد تلویزیون را با سیم دیگری وصل کرده و کیفیت تصویر را مورد بررسی قرار دهید. اگر کیفیت بهتر شد به این معنا می باشد که مشکل به وجود آمده از کابل است در غیر این صورت می توانید تلویزیون را به دستگاه دیگری مانند پلی استیشن یا ایکس باکس وصل کنید. اگر همچنان تصویر مخدوش می باشد و کیفیت آن ضعیف است لازم است با کارشناس مربوطه در این زمینه تماس بگیرید. ایبک امداد آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز در این زمینه می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن اجاق گاز سامسونگ | راهنمای تعمیرات اجاق گاز سامسونگ

چرا صدای اسپیکرها در سینما خانگی سامسونگ ضعیف می باشد؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای سینما خانگی سامسونگ به وجود آید ضعیف بودن اسپیکرها می باشد. جهت رفع این مشکل ابتدا از قوی بودن سیستم آمپلی فایر دستگاه اطمینان حاصل کنید. آمپلی فایرها تاثیر بسیار زیادی در کیفیت صدای اسپیکر دارند. اتصال اشتباه آمپلی فایر به سیستم در دستگاه سینما خانگی می تواند باعث ضعف آمپلی فایر و در نتیجه عملکرد نادرست آن شود.

چرا بلندگو های جلو در سینما خانگی سامسونگ کار نمی کند؟

گاهی اوقات ممکن است کاربران با مشکل قطعی بلندگو های جلو در سینما خانگی سامسونگ مواجه شوند. در این صورت چنانچه از اتصال سیم ها مطمئن باشید بهتر است به سراغ ساب وافر بروید. در این حالت باید وارد منوی تنظیمات شوید. در منوی تنظیمات باندها به صورت کوچک و بزرگ نشان داده می شوند. از متصل بودن باندهای جلویی مطمئن شوید. جهت اطمینان از وصل بودن بلندگو ها می توانید از گزینه Special EQ کمک بگیرید. ساب وافرها به طور معمول صدا را از بخش ورودی گرفته و پس از کالیبراسیون نمودن، آن را به اسپیکرها انتقال می دهند. ساب وافر را روی ۸۰ هرتز تنظیم کنید تا بتوانید یک به یک بلندگو ها را مورد بررسی قرار دهید.

چرا صدای وز وز از بلندگو ها به گوش می رسد؟

گاهی اوقات ممکن است متوجه صدای وز وز از بلندگو ها در سینما خانگی سامسونگ شوید. یکی از راه های برطرف کردن این مشکل بررسی و پیدا کردن کابلی است که موجب بروز این صدا شده است. ابتدا گیرنده های صوتی را پیدا کنید. معمولاً سیگنال های گیرنده می‌توانند باعث شنیده شدن صدای وز وز شوند. مشکلات رایج سینما خانگی سامسونگ SAMSUNG و تعمیر آنبرای شناسایی بهتر می توانید همه کابل ها را جدا کرده و یک به یک آنها را به ساب وافر وصل کنید تا گیرنده هایی که باعث بروز این مشکل شده پیدا کنید.

چرا نور صفحه در سینما خانگی سامسونگ کم و زیاد می شود؟

دستگاه های سینما خانگی سامسونگ دارای سیستم پیشرفته و به روز می باشند. گاهی اوقات ممکن است برخی از مدل های سینما خانگی دارای تنظیماتی باشند که بر اساس نور محیط اطراف، نور تلویزیون را تغییر می دهند تا به چشم هنگام تماشای تلویزیون آسیبی وارد نشود و چشم خسته نشود. چنانچه سیستم تلویزیون شما نیز دارای این گزینه می باشد و تمایل به غیر فعال کردن آن دارید می توانید از گزینه تنظیمات به بخش روشنایی LED رفته و آن را غیر فعال کنید تا همیشه یکنواخت باقی بماند.

سخن آخر

گاهی اوقات رفع مشکل سینما خانگی سامسونگ نیاز به تخصص و مهارت زیادی ندارد و تنها با آگاهی از قطعات و یا نرم‌افزارها می توان مشکل به وجود آمده را برطرف کرد. گاهی اوقات جهت رفع اختلالات در سینما خانگی با جابجا نمودن فقط یک کابل و یا حتی فشردن یک دکمه می توانید مشکل را برطرف کنید. اما گاهی نیز بروز اختلال و مشکل در سینما خانگی سامسونگ پیچیده می باشد و جهت رفع آن نیاز به بررسی تخصصی و کارشناس با تجربه است. ایبک امداد آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر سینما خانگی سامسونگ می باشد. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم.

مشکلات رایج سینما خانگی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمایی و آشنایی با مشکلات رایج سینما خانگی سامسونگ SAMSUNG

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا