تعمیرات قهوه ساز

روش تعمیر کردن اسپرسو ساز اسمگ Smeg

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از پرکاربردترین لوازم آشپزخانه اسپرسو ساز می باشد در این مقاله نحوه تعمیر کردن اسپرسو ساز را برایتان بیان می کنیم تا اگر فنی هستید بتوانید به سادگی در منزل اسپرسو ساز خود را تعمیر کنید توجه کنید که اگر نتوانستید دستگاه خود را حل کنید بهتر است که از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

دلیل صدای زیاد اسپرسو ساز اسمگ به نحوه رفع آن

یکی از مشکلاتی که موقع کار کردن با اسپرسو ساز احتمال دارد که با آن روبرو شوید صدا دادن آن می باشد که به دلایل نامشخصی به وجود می آید خارج شدن صدای غیر طبیعی از دستگاه احتمال دارد برای مصرف کننده کمی نگران کننده باشد چون خارج شدن صدا از این دستگاه نشانه یک نوع خرابی در دستگاه می باشد و امکان دارد باعث شود سلامتی این دستگاه به خطر بیفتد. به همین دلیل در ادامه مقاله به بررسی علت این صدا خواهیم پرداخت تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

در ادامه مقاله چند علت اساسی صدا دادن اسپرسو ساز را برایتان بیان می کنیم:

 1. پمپ از اسپرسوساز جدا بشود
 2. وجود نداشتن آب در مخزن اسپرسو ساز
 3. بزرگ بودن اندازه دانه های قهوه
 4. مخزن دستگاه بیش از حد پر باشد

جدا شدن پمپ از اسپرسوساز از دلایل صدا دادن اسپرسو ساز اسمگ

یکی از اصلی ترین دلایل به وجود آمدن صدای غیر طبیعی در دستگاه اسپرسو ساز جدا شدن پمپ از اسپرسو ساز می باشد. در داخل هر اسپرسور ساز یک پمپ تعبیه شده است، اگر که این پمپ از دستگاه جدا بشود امکان دارد موقع کار کردن صدایی به وجود بیاورد. پس بهتر است که از یک تعمیرکار برای عیب یابی دستگاه اسپرسو ساز کمک بگیرید اگر پمپ از دستگاه  جدا شده باشد شما می توانید با قرار دادن آن در جای خود صدایی که از دستگاه خارج می‌شود را قطع کنید، جدا شدن پمپ از دستگاه امکان دارد که  دلایلی مانند ضربه به دستگاه، نصب اشتباه قطعات اسپرسو ساز و یا جابجایی داشته باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات قهوه ساز نوا | مرکز تعمیر قهوه ساز نوا

نبودن آب در مخزن دستگاه از دلایل صدا دادن اسپرسو ساز اسمگ

هر اسپرسو ساز یک مخزن دارد که جهت نگهداری آب استفاده می شود. برای تهیه کردن انواع مختلف نوشیدنی توسط دستگاه باید درون این مخزن آب به اندازه کافی وجود داشته باشد، اگر که آب به اندازه کافی در این مخزن وجود نداشته باشد امکان دارد باعث خارج شدن صدای بیش از حد از دستگاه بشود پس قبل از اینکه دستگاه را روشن کنید مخزن آب را پر کنید تا صدا در دستگاه به وجود نیاید.

اسپرسو ساز اسمگ

درشت بودن بیش از حد دانه های قهوه از دلایل صدا دادن اسپرسو ساز اسمگ

یکی دیگر از دلایلی که احتمال دارد باعث به وجود آمدن صدای غیر طبیعی در اسپرسو ساز بشود درشت بودن دانه های قهوه می باشد، قهوه را باید پودر کرد اگر دانه های قهوه به درستی آسیاب نشوند صدای غیر طبیعی از دستگاه خارج خواهد شد‌. به این نکته توجه داشته باشید که دانه ها باید به اندازه‌ای بشوند که باعث مسدود شدن خروجی دستگاه نشود. قهوه ها باید مثل آرد نرم شوند تا موقع تهیه کردن نوشیدنی باعث به وجود آمدن صدا در دستگاه نشوند.

پر بودن مخزن اسپرسو ساز از دلایل صدا دادن اسپرسو ساز اسمگ

یکی از علت‌های صدا دادن اسپرسو ساز اسمگ پر بودن مخزن می باشد، اگر که مخزن دستگاه پر باشد امکان دارد که صدایی به وجود بیاورد پس بهتر است که هر چند وقت یکبار آن را تعویض کنید، تعویض کردن مخزن دستگاه باعث می شود که عمر اسپرسوساز بیشتر شود و صدایی که از دستگاه خارج می شود رفع گردد.

به چه دلیل اسپرسو ساز  اسمگ گرم نمی کند؟

در بیشتر مواقع امکان دارد که عملکرد اسپرسو ساز اسمگ به دلیل خراب شدن بعضی از اعضای داخلی آن مختل بشود و دیگر کارایی قبل را نداشته باشد، با توجه به این موضوع برای تشخیص دادن دلیل سرد بودن آب در اسپرسو ساز به بررسی قطعات اسپرسو ساز خواهیم پرداخت،  در ادامه مقاله دو دلیل سرد بودن آب اسپرسوساز را برایتان بیان می‌کنیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 1. خراب بودن المنت حرارتی دستگاه
 2. وجود نداشتن جریان برق در دستگاه

خراب شدن المنت حرارتی از دلایل گرم نشدن آب در اسپرسو ساز اسمگ

اسپرسو ساز با جریان برق کار می کند پس باید قطعه ای در اسپرسوساز باشد که بتواند جریان الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل کند المنت حرارتی این وظیفه را بر عهده دارد، هنگامی که المنت حرارتی جریان الکتریکی را دریافت می کند و آن را تبدیل به انرژی گرمایی می کند آبی که در دستگاه وجود دارد گرم می شود، به همین دلیل اگر که با این مشکل روبرو شدید باید المنت را بررسی نمایید.

حتما بخوانید:   اصول نگهداری از قهوه ساز شارپ | عیب یابی و تعمیر دستگاه

وجود نداشتن جریان برق از دلایل گرم نشدن آب در اسپرسو ساز اسمگ

یکی از اصلی ترین دلایل گرم نشدن آب در دستگاه اسپرسو ساز نبودن جریان برق در آن می باشد اگر که هیچ جریان برقی درون دستگاه وجود نداشته باشد دستگاه کار نخواهد کرد و بلا استفاده خواهد شد پس امکان دارد که دلیل گرم نشدن آب درون دستگاه شما، نبودن جریان برق باشد، در ادامه مقاله عواملی که باعث قطع شدن جریان برق می شوند را برایتان بیان می کنیم:

 •  کابل اسپرسو ساز یا سیم پیچ خورده باشد.
 • دوشاخه دستگاه اسپرسو ساز از پریز برق جدا شود.
 • وجود نوسانات در جریان برق اسپرسو ساز
 • نشتی آب به وجود آمده باشد.
 • خراب شدن و یا پارگی کابل دستگاه
 • خراب شدن یا سوختن محافظ دستگاه

نحوه رفع کردن مشکل گرم نشدن آب اسپرسو ساز اسمگ

اگر که هرکدام از دلایل بالا را در دستگاه خود مشاهده کردید برای رفع کردن مشکل گرم نشدن آب اقدام نمایید، در ادامه مقاله روش هایی برای رفع کردن این مشکل برایتان بیان خواهیم کرد :

 • اگر که دلیل گرم نکردن آب خراب شدن المنت حرارتی باشد، حتماً شما باید آن را تعویض کنید.
 • پس از خرید المنت حرارتی مناسب دستگاه خود برای تعویض کردن آن از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا بدون آسیب زدن به دستگاه تعویض انجام بشود
 •  تعویض کردن این قطعه دانش زیادی نیاز دارد به همین دلیل باید توسط یک فرد حرفه ای و متخصص انجام شود

روش رفع کردن مشکل نشتی آب اسپرسو ساز اسمگ

گاهی اوقات موقع استفاده کردن از دستگاه اسپرسو ساز اسمگ احتمال دارد که متوجه نشتی آب از دستگاه بشوید در ادامه مقاله نحوه برطرف کردن مشکل نشتی آب از داخل دستگاه اسپرسو ساز را برای بیان می کنیم:

 • اول از همه بهتر است که لوله خروجی دستگاه که از آن آب خارج می شود را بررسی کنید و مطمئن شوید که این مشکل از لوله خروجی نباشد
 • این مشکل به طور معمول از دلایلی مانند بسته شدن یا مسدود شدن لوله خروجی دستگاه به وجود می آید و شما باید از مسدود نشدن لوله خروجی اطمینان حاصل کنید.

دلیل ماندن تفاله قهوه در اسپرسو ساز اسمگ چیست؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که احتمال دارد برای مصرف کنندگان اتفاق بیفتد این است که تفاله قهوه در اسپرسو ساز باقی بماند. باقی ماندن تفاله در اسپرسوساز امکان دارد که به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. اگر که این مشکل را رفع نکنید احتمال دارد آسیب جدی به دستگاه زده شود. در ادامه مقاله نحوه رفع مشکل باقی ماندن تفاله در قهوه ساز را برایتان بیان خواهیم کرد

حتما بخوانید:   تعمیر اسمگ smeg در کرج، فردیس، اندیشه و شهریار | لوازم اسمگ

اگر موقع استفاده کردن از دستگاه متوجه شدید که تفاله قهوه در آن جمع شده باید اقدام به رفع مشکل نمایید در ادامه مقاله نحوه انجام این کار را برایتان بیان خواهیم کرد:

 • یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلایلی که باعث می شود تفاله در اسپرسو ساز باقی بماند به وجود آمدن خرابی در فیلتر ساز و از بین رفتن آن می باشد.
 • در این شرایط تنها روش رفع این مشکل بررسی کردن و عیب یابی فیلتر های دستگاه می باشد.
 • اگر که این بخش دچار خرابی و مشکلی شده باشد تنها روش برطرف کردن این مشکل تعویض کردن فیلتر دستگاه است.

اسپرسو ساز اسمگ

نحوه تعویض کردن فیلتر دستگاه اسپرسو ساز برای رفع مشکل ماندن تفاله قهوه اسپرسو ساز اسمگ

در دستگاه های اسپرسو ساز از دو و یا چند فیلتر نیز استفاده می شود. یکی از فیلتر های این دستگاه مرتبط با آب دستگاه می باشد در واقع وظیفه فیلتر این است که املاح، مواد موجود در آب که باعث خوش طعم شدن قهوه می شوند را جذب نماید. اما فیلتری که باعث می شود تفاله در اسپرسو ساز باقی بماند فیلتر قهوه می باشد که مثل یک صافی عمل می کند برای رفع این مشکل بهتر است که در دوره‌های مختلف هواگیری دستگاه را انجام دهید. اگر عمر فیلتر قهوه به پایان رسیده باشد حتماً باید آن را تعویض کنید. طول عمر فیلتر ها با توجه به کیفیت فیلتر، نحوه استفاده شما از آن و… متفاوت می باشد. اگر که احساس کردید فیلتر نمی تواند از ورود مواد به دستگاه جلوگیری کند بهتر است که فیلتر جدیدی را با توجه به برند دستگاه خود خریداری کنید و جایگزین فیلتر قبلی نمایید.

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد روش تعمیر اسپرسوساز اسمگ را برایتان بیان کردیم و همچنین نحوه تعویض کردن فیلتر دستگاه اسپرسو ساز را برایتان توضیح دادیم، اگر با خواندن این مطلب نتوانستید مشکل دستگاه خود را حل کنید از یک تعمیر کار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید. در صورتی که در این مورد سوالی داشتید می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

روش تعمیر کردن اسپرسو ساز اسمگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه رفع کردن مشکل گرم نشدن آب اسپرسو ساز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x